Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7
Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:59
pokud máš rozložitelnou voliéru tak je to v poho a u nás se to v tom zv??inci lehko ztratí :o))))) a já si aspo? vyzkouším jaký to je mít dv? fretky což je má skrytá touha navíc v lét? jezdíme na dovolenou na etapy takže u zví?at po?ád n?kdo je :o)))

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 14:02
Dekuju!!! Kdyz dostaneme vyhazov, voliera bude:-) Drzte mi palce, at se to nejak tak da udelat, silim uz v predstihu, protoze toho leta se fakt bojim. Ted, kdyz na to prijde, fakt muzou byt holcicky 1,5 dne doma (v Brne) samy...
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2006-04-06, 14:25
Lee bu? v klidu. N?jak bychom ti ur?it? dokázali pomoct. Náš plán na léto je 3. 7 - 9.7. volno, a pak asi 2.9. až 9.9. Bulharsko (pak asi až v ?íjnu) takže m?žeme píchnout.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-06, 14:25
lee,
jediná šance pro vás z?ejm? je - zkusit to n?jak VYDRŽET do doby než se finan?n? i bytov? osamostatníš.
snad se ti poda?í nalézt n?jaké sch?dné "prozatímní" ?ešení, vidím, že pár nabídek máš, tak snad n?co vyjde.
chápu, jak ti asi je, v naší rodin? (jak p?vodní, tak sou?asné) jsem taky jediná "zví?ecí" já.... je to t?žkej a neustálej boj, anebo když ne p?ímo boj, tak alespo? FURT VE ST?EHU!!

p. s. balkon jsem sice radila, ale jestli vám tam mele slunce.... rad?j to hlídání.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 14:30
...zkusit to n?jak VYDRŽET do doby než se finan?n? i bytov? osamostatníš. ... to je to, co me drzi (aspon trochu) pri smyslech uz nekolik vice let. Jen me mrzi, ze by to mely odnaset fretice, protoze za tri roky bude Cvokie sest (takze pevne doufam, ze se dozije me promoce a nove voliery) a Hrozince ctyri.
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-06, 14:45
te? m? ješt? napadá - nevidíš ty vztahy v rodin? moc ?ern?? kdyby to bylo tak p?íšerný, tak by p?ece vaši netoužili po tom mít t? doma ?ast?ji? (ale to po?ád ne?eší tcho?e... jen možná by stála za pokus ta metoda "zoufalého srdceryvného plá?e, když m? nikdo neslyší", jak radila markéta a jak použila už nejedna z nás.... ;o))

oni fakt jsou rodi?e v?tšinou hrozný, a každopádn? podstatn? horší než rodi?e kamarád? a kamarádek. já m?la taky ty nejnemožn?jší a nejtrapn?jší a te? to poctiv? m?rou vrchovatou a ješt? s nádavkem p?ísnosti vracím d?tem svým... :o)

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-04-06, 16:12
Uvažuji takhle- b?hem školního roku je nechávat v Brn? pokud pojedeš k vašim, o prázdninách budou na hlídání r?zn? po Praze, u nás taky, a ty budeš halt málo doma - budeš se s nimi chodit mazlit a hrát a tak v?bec - zkus pokonzultovat s paní Kollmannovou, kontakt máš.
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-04-06, 16:28
Lee, je mi ?úto, že máš tieto problémy. Ja by som to riešila asi takto: cez semester by som chodila do Prahy k rodi?om ?o najmenej (ako píšeš 2x do mesiaca) a po?as tej doby by som dávala fretky niekomu v Prahe stráži?. No a cez prázdniny by som sa snažila si nájs? brigádu v Brne, tak si zarobíš peniaze, a pre rodi?ov bude solídny argument pre?o netráviš prázdniny s nimy. Ja by som ur?ite nevedela da? jednu fretku pre? (ani k tomu najlepšiemu a známemu fretkomilovi) a druhú si necha?. Neviem, ko?ko máš do konca školy, ale možno by to takto išlo...m?a sa tiež matka snažila vydiera?, ke? som bola na fakulte: "ke? ?a živím (skôr len prispievala), tak budeš toto...a nebudeš tamto...". Vyriešila som to tak, že som si našla prácu skoro na plný úväzok, pritom som chodila na denné štúdium (problémy my to nerobilo). Matinke som dávala ?iastku na nájomné, hradila som si stravu a všetko ostatné...a milá máti po krátkej dobe rýchlo oto?ila, ke? zistila, že ju nepotrebujem!
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 16:46
Je fakt, že vydírání živením je nejstarší a nejsiln?jší argument a neznám rodi?e, kte?í by to neuplat?ovali. V??ím, že i já v zoufalství n?co podobného na své spratky (pokud kdy n?jací budou:o)) použiju :o))
Mn? to donutilo starat se sama o sebe od 18, což byl první zásah - že nebudu mít vejšku a pracuju rukama :o), ale vzáp?tí p?išel argument - když u nás bydlíš.... atd.atd. B?hem studií jsem si vyd?lávala o víkendech a naši jen p?ispívali, pak jsem si našla p?ítele, který do m? taky n?jakou tu korunu nacpal (a cpe, i když se mu "rodina" rozmnožila na 10 ?len? :o))
Dokud se netrhneš, je to sm?la. A i když se ?lov?k na za?átku musí uskromnit, stojí samostatnost za to. Neexistují lepší rodi?e než naši od té doby, co spolu nebydlíme :o)))
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Miel (IP)
Datum: 2006-04-06, 20:12
Lee, tohle je opravdu tezka situace. Trochu to znam. Je fakt, ze ne tak dlouho, ale stejne to stalo za to. Rok hadani, rvani, nenavisti.. Nic prijemnyho.. Asi jedina moznost je naprosto se osamostatnit. Uz skoro rok u nich nebydlim a vsechno je v poradku - dokonce jsou radi kdyz pridem na navstevu. Mama nakonec nejak prijala i Martina (on byl prave tim duvodem).
Taky se nabizim aspon na vikendove hlidani fretek..

Moc drzim vsechny palce at Ti to dopadne co nejlepe..

PS: Pryc nedavej ani jednu fretku (chybela by Tobe i te co by Ti zbyla:´()



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Miel dne 06.04. v 20:13.
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 20:32
Je to fakt - nedávala bych pry? ani jednu - když vidím naše ko?ky, pokud je jakékoli zví?e zav?ené nemocné v mé pracovn?, což je zárove? i zví?ecí nemocnice, jak se neustále ometají okolo dve?í a cht?jí p?esn? v?d?t, co se uvnit? d?je, a jak probíhá lé?ba a postrádají daného ?lena.... Paštika vyžaduje i návšt?vy (ale podezírám ji spíše z touhy po žrádle, které mají nemocná zví?átka samosebou lepší :o)))
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-06, 20:40
souhlas souhlas!
snaž se (ne za každou cenu, ale co nejvíc!) vy?ešit to n?jak "provizorn?" do doby než se osamostatníš...
já si svoje první "skute?né" zví?e - opravdického psa!! (andulka, želva, k?e?ek ani rybi?ky se nepo?ítají :o))) po?izovala až ve svém a za svoje... a te?, když už zas nejsem jen "ve svém", ale d?lím se o bydlení s manželem a d?tmi, jsem op?t nucena k taktizování, VYSOKÉ diplomacii, jemným nátlakovým akcím, vy?ítavým pohled?m,..... :o)
bez kompromis? to prost? - když se zrovna nepovede natrefit na ideáln? stejnou "krevní skupinu", ale to by zas asi byla dost nuda - v život? nejde, teda pokud nechce ?lov?k žít jen se svým koní?kem? láskou? posedlostí? pot?šením, ale taky s druhými lidmi.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 20:43
Martina - myslím, že máme velmi podobné domácí podmínky - až na ty d?ti :o)
Stresující snaha uklidit po 9-10 zví?atech všechny fujtajbly, aby to vypadalo, že s náma vlastn? žádná zví?ata nežijou... :o)))
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 20:58
Kouká se mi pod ruku - nem?žu dokon?it myšlenku :o))
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-04-06, 21:25
:(
no co dodat, do Prahy je to z ruky a kdybychom ti hlidali fretule pres prazdniny, zblaznis se steskem...
ja jsem musela ustoupit nastesti jen tim, ze musi byt fretky u rodicu zavrene ve voliere. kdyz jsme v Brne, jsou na volno, coz taky prispiva k tomu, ze se u rodicu nudi a stresuje je to byt cele dny v kleci(to plati samo jen pres zimu, pak jsou i na venku v zahrade). kazdopadne furt lepsi nez vyhazov.
drz se jak jen to jde a bojuj!
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-06, 22:38
markéta:
podobné podmínky - až na ty d?ti...

... a XX zví?at! :o))

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-04-06, 23:54
me ted napada...no my se budem muset ted stehovat a nevim od kdy budem mit zase v Brne privat ale casem by to taky slo. jak jsem pochopila, budes studovat jeste 3roky, to bysme dali dohromady, kdyz se zapoji vic lidi, proste kdo muze tem pomuze :)
jeste bych to videla na uceni se pres cele prazdniny = rozlozit si zkousky tak at jsi pres cele prazdniny v Brne, ja jak se znam, sama prazdniny moc nemam...no a mesic kdy se zrovna nezkousi musis bud fingovat zkousky nebo vydrzet v Praze. Verim ze to nejak vsichni zmaknem, vsak dej vedet a my budem cucet tady na foru jak to probiha.
jinak tel. 777 857 558
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-04-07, 10:00
Lee,já si teprv te? p?e?etla vlákno,jestli by ti léto vy?ešilo,že bychom ty tvoje uli?nice m?li u nás,a mohla bys kdykoli za nimi,tak se m?žem domluvit,Je to sice v Jablonci,ale z Prahy do JBC je to slabá hodinka,místo máme ,to se neboj.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2006-04-07, 10:53
Ivo ty máš doma t?ch fretek málo, co :-D už se t?ším až budou ká?ata, Honza to sice zatím neví ale mám zálusk na ka?en?í sle?nu.... a spoléhám že až ji uvidí tak se do ní zamiluje stejn? jako já :-))))))

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Rpotrebuji poradit
Zaslán uživatelem/kou: charlie (IP)
Datum: 2006-04-07, 11:04
Pred 6 dny jsme si vzali od jednech lidi fretaka 7mesicniho,protoze ho pry nemohli mit z rodinych duvodu.Hned po tom co ho muj pritel dovezl jsem zjistila,ze je peknej vztekloun kousavej a palicak.Mam Dve deti ,11 a 1,5 roku.Chci ho dat co nejdriv vykastrovat.Chtela bych se zeptat,jestli takhle vzteklej bude porat,nebo zda ho to prejde,obcas si s nim nevim rady a mam strach ze mi pokouse malyho,on porad za nim chodi ,nosi mu hracky a podstrkuje mu dobroty.Mohli by jste mi nekdo poradit jak na nej_Dokaze si vubec na nas zvyknout?Mam pocit ze se nas boji,kdyz ho pustim a priblizim se,tak se da na utek nebo se ohani,jediny kdy je zlaticko je kdyz ho vezmu ven,tam je uplne vymeneny i ho muzu pochovat aniz bych utrzila nejakej ten kousanec.Poradte jak na nej,nechci se ho jen tak vzdat

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-07, 11:18
charlie - najdi si vlákna o kousání aj. Pokud ho špatn? vychovali, lze ho p?ed?lat, ale musíte být trp?liví a mít ho rádi. Nesmí mít pocit, že zas p?jde z domu - Tob? by se taky nelíbilo m?nit každou chvíli kvartýr a cizí lidi okolo. Kastrace v?tšinou pom?že - kastráti bývají zlatí medvídci (což neznamená, že si sem tam do n?koho nehlodnou :o)), ale taky se to všechno musí u?it. Je ješt? mrn?, nem?li byste mít problémy dlouhodob? - hlavn? platí pozitivní motivace (jsi hodný, bude n?jaká m?ama - nejsi, ignorujeme t?...), nikdy ne fyzické tresty!
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-07, 12:33
navíc je to pravd?podobn? PUBER?ÁK!
já sama to sice nezažila, ale ze sd?lených zkušeností ostatních fretka?? vím, že v?k i popisované chování odpovídá, takže to chce d?slednost, trp?livost a vydržet tak 2-3 m?síce (možná o n?co déle?).
nejpozd?ji v roce se uklidní a pak už bude plyšák na hraní (na 95%).
držím palce, protože k d?tem je zví?e super, fretku nevyjímaje! nejspíš se brzy budeš bát o její zdraví, nikoli o synkovo... ;o)

jo a kastrace taky pom?že - a v?k na to má.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Suri (IP)
Datum: 2006-04-07, 17:11
Ahoj všichni,pot?ebovala bych poradit,tak p?kn? prosím:-)))Mám si dom? p?ivézt p?íští týden fre?á?ka 3/4 roku starého a nevím jak dlouho mu mám nechat na adaptaci v novém prost?edí,než ho dám vykastrovat(ráda bych co nejd?íve).Pak mám dojem,že podle toho,co jsem tady dosud pro?etla bude asi v ?íji.Lze ho vykastrovat nebo po?kat až ?íje pomine.U sami?ky je to jasné,až ?íje ustoupí,ale u toho same?ka bych musela ?ekat do podzimu????Asi jsou to hloupé otázky,ale já fakt nevím.Nechci n?co pokazit,tak jdu rad?ji na radu k odborník?m.Díky moc za p?ípadné rady

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-07, 17:24
Suri - projdi po?ádn? vlákna na fóru a pokyny pro chovatele na úvodní stránce.
Osobn? bych fretkounovi nechala na adaptaci alespo? týden nebo dva, aby si trochu zvyknul - jestli už je mu 3/4 roku. Bude ?ádit, bude kousavej a hravej o zdivo?elosti nemluv?. Jestli bude navíc vystresovanej zm?nou prost?edí a pána...asi bych fakt chvíli po?kala. Pokud máš se zví?aty n?jakou zkušenost, poznáš sama, kdy ti za?ne v??it a projeví se jako TVOJE zví?e.

Samotné se mi vyplatilo u ko?ek (u tcho?e si teda nejsem jistá, jestli jsem ho oblafla) tva?ít se, jakože jsi doty?né zví?e zachránila ze spár? veteriná?e (to, žes ho tam sama dotáhla je v?c úpln? jiná ;o)))
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Suri (IP)
Datum: 2006-04-07, 17:45
Markéta-já vím,že to bude ze za?átku moc t?žké,je mi jasné,že bude "brutální":-)Ty dva týdny by asi opravdu m?ly na adaptaci sta?it.Když to sta?it nebude,tak po?kám.Jenom jestli ho m?žu kastrovat pokud bude v ?íji?P?ijde mi,že to není to pravé o?echové,ale je fakt,že ?ekat t?eba do podzimu než se uklidní bude docela zabíra?ka.Ale co bych pro n?j neud?lala:-)))Díky za radu

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-07, 18:03
Mailni Lee nebo matce fretce - nejsem si taky jistá, jestli je to to pravý. Vendelína kastrovali a brali mu žlázky (tenkrát se to mohlo) najednou a t?sn? po ?íji a málem to nep?ežil...
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-04-07, 18:17
Samce m?žeš nechat kastrovat v ?íji,jen budou p?íznaky ?íje chvíli p?etrvávat,ale není to riziko jako u sami?ek

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Saša (IP)
Datum: 2006-04-09, 15:44
Ahoj lidicky! pot?ebovala bych poradit. na za?átku ?ervna si mám jet pro fre?ulku. vše už mám za?ízené, dokonce mám vybraná i jména a moc se na n?j t?ším. Akorát po?ád nevím jaké pohlaví si mám vybrat. Mám strach aby fre?ule moc nepáchla. naši mají rádi sice všechny zví?ata ale nechci aby mi potom ?íkali že ,,smrdí´´. fakt nevím co je lepší jestli samec nebo sami?ka. Ur?it? budu milovat ob? pohlaví ale rad?ji se ptám. moc díky za odpov??.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-09, 15:51
Saša - je tu na toto téma jedno nebo dv? vlákna - najdi si je ve vyhledávání. Obojí má pro i proti - záleží na Tob?, co up?ednostníš :o)))
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-09, 18:28
Saša, bohužel pach fretky není tak b?žný jako pach psa, proto v?? že spousta lidí ti bude ?íkat, že smrdí. Podle m? jen z toho d?vodu, že na ten pach nejsou zvyklí. :o( S tim se budeš muset smí?it. ?ekla bych že n?kte?í jedinicci to dokonce p?ehán?jí a budou ti tvrdit takové divné v?ci, že to venku v p?írod? páchne po tvojí fretce, i s tím jsem se už setkala. Tak jen abys byla p?ipravená.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist