Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7
Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-03-24, 18:21
Vsak lino byly na foru taky takovy fotky plesatych fretek:) Uz aby bylo jaro:)

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-03-24, 18:46
Gazza: P?esn? takovouhle "brutální" vým?nu srsti nám vloni p?edvedl Kraken. Škubala jsem ho doslova jako slepici, všude byly hromady chlup? a d?v?rn? jsme ho pak p?ezdívali "krátkosrastá chrtí fretka " :o))) Ze cca 3 cm dlouhé srsti vylínal na cca 3mm...





Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Vendula R dne 24.03. v 19:20.
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-24, 18:49


Jinak muze to mit souvislost i s ukoncenim rije (fretky pred porodem delaji hnizdo z chlupu.. Ja ty ted voskubala Xavy a Flo - Xavy vypadala jak kdyby mela nejakej svrab :oD
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-24, 19:05
Vendula R.:
tak to jsem teda klidn?jší, ostatní fretky línají pr?b?žn?, proto jsem koukala jak zjara, tohle jsem ješt? u zví?ete nezažila.



Yasmin:
Flávio je fešák! To má zimní kožíšek? Kik?a má stejnou hlavi?ku a lysinku, ale má spíš šedav? hn?dé - te? šedé zbarvení t?lí?ka a na nožkách nemá tak syt? tmav?hn?dou barvu, má taky bílou náprsenku a fusekli?ky. Myslíš, že je to harlekýn? Poslala bych ti fotku, ale formátov? neodpovídá a tak jí na fórum nem?žu hodit. Neumím to p?ed?lat, leda na mail, to bych zvládla. Ješt? mám možná pandu, ale nejsem si jistá, je taková ne?itelná a já nejsem odborník, ale cht?la bych v?d?t, co ty holky jsou vlastn? za?.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-24, 19:27
Gazza Blaze (harlekyn v cechach) muze mit zakladni zbarveni champagne, sable (tchorovity) - Blaze se rika tomu pruhu na hlave se kombinaci s tlapickama a naprsenou, pripadne i kolinka. Harlequin - (ne v cechach, ale v jinych zemich) se oznacuje fretka bez toho pruhu na hlave, ale ostatnima znakama. (zase zakladni zbarveni je jedno) a pak Panda - zase zakladni zbraveni je jedno - ale ma hlavu celou bilou plus tlapky, naprsenka a pripadne ty kolinka a ocasek.
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-24, 20:22
Pošlu ti fotky. Dík

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-24, 22:29

Vendula R.:

Tak to je p?esn? ono, Kraken je krásnej panká?! Kiki za?ínala od zadku, tak jsem jí to stáhla všechno a je krátkosrstá jako je Kraken po stranách. Vyškubala jsem i ocas a je po chlupech.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-24, 22:32
No výhoda je, že nebudeš mít byt plný chlup? ;oD
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-24, 22:39
To mám stejn?, mám ješt? 3 ko?ky, 3 psy , králíka a ješt? další 3 fretky, které taky línají, ale ne takhle. Te? je prost? období chlup?! Je jaro.(skoro)

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-24, 22:49
Vendula tak to je dobry :oD jinak presto ze sem je vyskubala, tak stejne je byt plny chlupu..
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-29, 16:38
Tak jsem tady zase o radu:


Naše ?u?átko, ko?i?ka , milá?ek, sluní?ko, pin?a malej plešatej...., kterému ze za?átku naše dv? domorodé samice ubližovaly a po?ád s ní necht?ly bydlet, se zase prom?nila! Nemyslím po oškubání kožichu - to už jsem si zvykla, ale už t?etí den a HLAVN? NOC!! mi pije krev. Musím jí držet od ostatních v samostatné kleci, protože, jak m?že, tak se vrhá na ostatní a jak je mele, tak je mele!! Kdyby jen samice, ty hlavn?, ale i samce. K?i?í a smrdí jako blázen. Zpo?átku jsem myslela, že je to jen úlet, ale houby- n?kolikrát za noc i p?es den meju zadky fretkám i voliéru, a dneska v noci už jsem myslela, že jí roztrhnu jak da?ovou upomínku! 3x za noc je moc i na m?! Nevím, co se sní d?je?

Žádná samice te? v ?íji není , a z ní se stala takováhle potvora. Jen m?síc jsem se radovala, jak si spolu hezky dovád?jí. Kdo jste zažil s fretkama n?co podobného, pora?te.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-30, 01:52
Gazza a neni ona po riji a po porodu? to je doba kdy se vetsinou fretky s jinyma nesnesou (my meli na navsteve Zigu a ty pistela na vsechny kolem - byla po falesce) holky brezi a pak s mladaty na cizi fretky utoci. Nebo taky se stava to, ze fretka ve falesce chce opecovavat jinou a vetsinou ta druha to nechce, takze to delaji nasilim. To ted Tappi a Flo se porad hadaji ;o)
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-30, 11:38

P?ed - asi m?sícem nebo o n?co dýl, m?la ukon?ovanou ?íji. To je ta harlekýnka, kterou jsem cht?la vzít na kastraci. Po?ád ješt? váhám, ale dneska to musím rozhodnout.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-03-30, 11:45
Tak to je ono!Chová se jako po porodu,zu?ivá sami?ka bránící mlá?ata,a ony nechápou co se to d?je.Na kastraci honem,nebo bude znovu v ?íji.Po ukon?ování ?íje a falešné b?ezosti jdou rychle znovu do ?íje.Po kastraci se uklidní do týdne bude mazel.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-30, 11:47

Dík za radu. Zítra má jít, tak asi jo. Bééé, je mi jí líto, je jí 10 m?síc?, ale stejn? by to asi takhle skon?ilo.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-31, 00:42
Gazza a nebo miminka ;o)
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-31, 11:02
Yasmin: tak dneska malá nejde, vezmu svoje dv? starší! Miminka ješt? uvážím, jestli je budu mít kam dát a jestli všechno utáhneme - o?kování, p?ikrmování, veterina...mám toho doma plno, aby jsme nebyli o vod? a chlebu. Po poledni vyrážím, držte nám palce, a? je všechnoO.K.
V?era jsem koupila p?epravní skládací klec, aby se holky nema?kaly a do t?í do rána jsem šila nepromokavý zateplený potah na ní, aby holkám nebyla zima, až je ponesu. U veta usnu já - i bez narkózy, sotva dneska pletu nohama. Dám v?d?t, jak jsme pochodily.

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 12:13
Zneuzivam Blancino vlakno...

Mam na vas nekolik otazek a prosbu.

Nejprve ta situace, ktera me (nas) postihla.
Od lonska mam Hrozinku (aby Cvokii nebylo smutno, me aby nebylo smutno a vubec). S fretkami bydlim v Brne na private (vsechno OK) - vetsinu z mesice. Do Prahy k rodicum jezdim max. 2 x do mesice (prijezd patek cca 22.00, v nedeli odjizdim po obede). Fretky jsou ve voliere, v sobotu behaji po predsini. Idealni to neni, ale jinak to nejde. Kdyz nejsem doma, voliera je rozlozena na balkone v igelitovem pytli.
Nyni se rodice rozhodli, ze jim neprekonatelne vadi, ze mam dve fretky (resp. ze mam vubec fretky, ale pocet dve je rozhazuje naprosto). Mam nuz na krku, vyzaduji dost nekompromisne, aby sla Hrozinka pryc.
Jeste priznavam, ze jsem rodicum rekla, ze si Hrozinku porizuju a dal jsem se jich na "svoleni" neptala.

Otazka do plena je, jak byste zachovali?

Zatim jsou moznosti -
Hrozinku nekomu predat (jedna alternativa je).
Nejezdit vubec k rodicum (jde tezko, zivi me na VS, mam ozkousene, ze nezvladnu takovou brigadu, abych se uzivila komplet sama a jeste dostudovala).
Jezdit tak, abych to bylo "slusne", fretky na tu dobu nechat hlidat (dekuju, Yasmin!), problem nastava v lete (rodina nepristoupi na to, abych nebyla doma, kdyz objektivne nemam skolu).

Takze prosim o radu, je mi z toho hrozne moc smutno a nevim, jak z toho ven.
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-06, 12:52
lee,
je ti jist? jasné i bez mé p?ipomínky, že první a zásadní problém je "nedohoda" s n?kým, kdo:
1. m? živí
2. m? sice neživí, ale žije se mnou a já s ním chci dob?e vycházet
sama jsem to zažila, mf by mohla vypráv?t! (ale rad?j ne, prosím. d?kuji)

mám dotaz: pro? vašim vadí zrovna hrozinka? je kousav?jší, ?u?a?ejší, nebo prost? "jen" ta "druhá"?

takže, co te? s tím? s vašima "musíš" vycházet, a to nejen pro to, že jsi na nich zatím finan?n? závislá, to by byl hodn? smutnej d?vod. prost? proto, že jsou to lidi, kte?í jsou ti nejbližší (i když to ?lov?ku n?kdy tak nep?ipadá... ;o))

- dvakrát do m?síce nechat fretky samotné v brn? s p?ípadným ob?asným dohledem by jist? bylo sch?dné, zejména když už má slíbenou "tetu" yasmin
- co možnost mít v lét? fretky na balkon?? vašim by tak fretky nemusely vadit tolik jako v byt?
- poslechnout a "ob?tovat" jednu pro záchranu druhé.... ale opravdu bude vašim sta?it "zbavit" se jedné fretky? nebude to pro n? signál k tomu, že když jedna, m?že jít i druhá?

držím ti palce, aby se ti povedlo ten gordický uzel rozetnout pokud možno co nejmén? bolestiv?!

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:07
Vztahy v nasi rodine jsou spatne. Uz mnoho let. Bohuzel jedina ja, koncim pravidelne na psychiatrii s hrstemi prasku. Snazim se to resit (dle aktualniho stavu) dobre od svych 12 let (coz znamena 11 let stres?). Bohuzel (zaslouzili rodice prominou:-), je to opravdu z me strany o tom, ze potrebuju dostudovat a vypadnout. Na druhy konec republiky nejlepe a videt se "v pripade svateb, pohrbu, promoci" (viz Nemocnice na kraji mesta).

- fretky by na balkone byt mohly (nebyt toho, ze je jizni, takze v lete sauna), zadne zasteny nejsou povoleny ("jak by to vypadalo, aneb uniformita nade vse). Nebyt toho, ze voliera je rozkladaci (sololit, pletivo), pote, co nekolikrat skoncila na balkone "jen tak", drzi na dobre slovo, fretky se z ni vymlati, pokud budou chtit (balkon je castecne otevreny = pad z 2. patra). Novou klec/volieru si poridit nemuzu (navrhovala jsem), protoze "proste ve SVEM byte jakykoliv dalsi kram pro fretky nechci".

- bohuzel varianta "vida, vymekla, tak pujde jeste druha" mi pripada docela pravdepodobna.

- Hrozinka vadi, protoze je to fretka (Cvokina vadi taky). Protoze syci. Protoze smrdi - aby ne, je v riji (argument nebyl pochopen). Taky vadi, protoze "mi zabira moc casu" (coz je nerelevantni, predtim to byl serm, predtim turisticky oddil, vnimam to jako umely duvod). Ona totiz vadi taky moje skola (veterinar neni uplne to, co by chteli...).

Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:12
Souhlasím s Martinou.
Ješt? by m? zajímalo, jak si m?žou vaši myslet, že up?ednostníš jedno zví?e p?ed druhým. Chápu, že z lidského hlediska to má daleko do Sofiiny volby, ale ze zví?ecího je to podobn? hnusný!

Zkuslia bych jim ?íct, jestli by nešlo se n?jak rozumn? dohodnout, že takhle to p?ece nejde - ale asertivita p?edevším - nehádat se, neplakat p?ed nima (slzy maj n?kdy naprosto opa?ný ú?inek a nevzbuzují soucit), ale nap?. nahlas plakat za zav?enými dve?mi, kdy si JAKOBY myslíš, že T? nikdo nesleduje a neslyší...;o)
Samosebou neznám povahu Tvých rodi?? a nakolik lze je oblafnout, ale rozhodn? bych se to snažila hrát na city a jejich smysl pro sparvedlnost...
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:15
Aha - psalas d?ív než já - myslela jsem, že píšu hned po Martin?.
Tak pokud jsou špatné vztahy s rodi?i až k chocholouškárn?, nevím nevím....
Co kastrace a slib, že se zklidní a smrd?t nebudou?

(Nebij m?!!!!)
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:21
Alfou a omegou je to, ze oni nechteji, abych JA mela zvire (mela jsem povoleneho krecka - od 3 let, protoze ho mel i muj otec jako maly. Kdyz jsem mela moznost mit dva krecky, bylo to zoufale. A kdyz (uz na gymplu) jsem zrovna zadneho nemela a mela moznost mit dva piskomily (jsou skupinovi) - nechteny odchov od kamaradky - byl problem! = jsou to piskomilove a neni to krecek). Oni nechteji, abych JA mela zvire, tedy ani fretku. Doma jsem opravdu jen ty dva povinne vikendy v mesici (a jeste takhle malo) a bohuzel prazdniny. Samozrejme bych mohla byt jinde (s fretkama treba v Brne), ale to je neprijatelne. Idealne bych mela byt doma 24/7, studovat treba VSE a chodit nakupovat makeup.

Myslim, ze problemem je vubec existence fretky, to, ze (zda) kouse ci smrdi je vitanym argumentem.

Takze ted premyslim, zda hledat Hrozince nekoho noveho (coz nechci jednak sobecky a jednak si myslim, ze by to Cvokie nesla ne uplne dobre), nebo jak to vubec poresit...
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:27
Sakra a veterinu studovat T? nechali? Pro?, když nemaj vztah ke zv??i?!
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:30
Protoze bych jinak nemela vysokou skolu. Coz by byla vetsi pohana nez to, ze budu MVDr. Takze proto. Ke zveri mam vztah v nasi rodine asi ja...ja...ja... No a pak stryc s tetickou, kteri jsou sice vecny vzor (barva tapet, znacka vysavace), ale "to, ze maji psa opakovat nemusime".
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:41
Je spousta zcela pragmatických a nezví?ecích vejšek - pokud sis prosadila veterinu, MUSÍŠ si prosadit i fretky! Ale fakt se vyplácí asertivita a pokora... Zkušenost s mými rodi?i (ti sice zv?? milují, ale zas byly jiné potíže...). Našt?stí už to máme leta za sebou :o)
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:48
No prave - je spousta vysek, ale ja jsem k prihlasce nepotrebovala jejich podpis. Jake bylo jejich prekvapeni, ze jsem se tam dostala (maminka mi posleze i rekla, ze si tajne prali, aby mi to nevyslo).
Asertivne jsem to zkousela (v jinych situacich) mnohokrat, myslim, ze jsem byla docela sectele dite a opakovane vety "zkuste si promluvit o svych argumentech" "vyjasnete si nazory" "nabidnete alternativy" byly mnohokrat. Nekolikrat (ruzna) psychiatricka spraskla ruce nad tim, jak jsem navrhla konstruktivni reseni (coby treba 15 leta) a pak je spraskla jeste jednou, kdyz se dozvedela, jak to dopadlo.
Za ty leta mam na hlave (neopravnene, ale v ramci udrzeni "nejakych vztahu") vic popele, nez z prumerne tepelne elekrarny..
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:50
to Lee pokud by ti to pomohlo tak je vždycky na víkend m?žeš nechat u m? jsem taky z Prahy a u nás je to jedno jeden tcho? jako t?i :o)))))

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:54
Dekuju! Pro me zacina byt nejschudnejsi (pro me psychicky) varianta omezit cesty do Prahy (tudiz bud hlidani - pomalu buduju seznam chudaku, kteri se mi z lasky nabidli:-))) a hledat nekoho, komu nebude vadit poskytnout tchorici letni byt (a v zari supky hupky vsechny do Brna). Jen nevim, jak moc to je proveditelne...
Avatar

Re: Prosim o pomoc
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2006-04-06, 13:58
Lee, máme sice malej byte?ek, ale kdybys dodala holky s jejich bydlením, tak ti taky m?žem píchnout :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist