Aktuální stránka:4 z 19
Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-11-28, 16:23
Moc prosím! Mohla by sem autorka toho fantastického tyramisu s marcipánovýmu fretkami, ktoré v?era vyhralo na brnenskom predviano?nom stretnutí, da? na?ho recept???? Ešte teraz slintám, ke? si na?ho spomeniem...m?am! Prosííííím a ?akujem. :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-12-02, 10:59
Já se na ten recept taky moc t?ším.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2005-12-02, 11:22
Aj ja prosííííím, napíšte recept, nech si ho Johana pozna?í. Ja neviem piec?, ale chystám sa v najbližšej dobe k Johane na návštevu :-)))))) Prosíííííím, prosíííííím, m?am.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-12-12, 17:18
V?era se mi dostalo vykrajovátka ve tvaru fretky a dneska jsem ho hnedka musela vyzkoušet na cukroví "Podvodnice" jsou z toho nádherné frete?ky.Ono tohle t?sto jak se pe?e,tak nabývá a tak se z toho vypekli krásní vypasení pupkatí tre?áci.
Myslím že tohle t?sto je hodn? známé,ale kdyby náhodou tak: 40 dkg hladké mouky,30 dkg tuku,špeti?ku soli,kvásek-6 lžic mléka+2 dkg droždí.T?sto zpracovat a na asi 1 hod.pono?it do studené vody.Pak t?sto osušit,vyválet a vykrajovat tvary.Pe?e se to asi na 180 cm do lehce zlatova na pe?ícím papíru.Upe?ené ješt? teplé obalit v mou?kovém cukru do kterého se dá van.cukr.
Je to rychlé,snadné a je toho hodn?.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-12-16, 10:54
já už mám též napecené fret?í cukroví.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-11, 12:28
Takže recept na (nejen) masopustní Utrejch (pro 15-25 osob):
9litr? ?erveného vína, 1,5 litru rumu, 1l starorežný, 1l vodky, 1/2l pun?e (a jiné zbytky rozli?ných ko?alek, pop?. jiného vína - co d?m dá) + badyán, anýz, sko?ice (celá i drcená) vanilka, vanilkový cukr, citronová k?ra, pomeran?ová k?ra (event. do utrejchu rozkrájet 2-3 pomeran?e a 1-2celé citrony) - a zase - co vám pod ru?ku p?ijde. Zpracujeme (tedy zah?ejeme) jako sva?ák a podáváme vinným i nevinným ob?tem!






(ale chutná to fakt VÝBORN?!!!!)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-03-17, 12:02
Markéta: Vypadá to velice lákav?. Už se mi sbíhají sliny.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-03-20, 00:18
JIRKA: Tak to si po precteni receptu asi jediny :-))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-20, 10:59
Ëne - tak te? jsem se teda urazila!
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-20, 11:27
teda já necht?la nic ?ikat, ale markéto, když se nezaujata do toho receptu za?teš, musíš sebekriticky uznat, že to je fakt šílená kombinace, která zavání - spíš než dobrou ?amkou - s pokusem vyrobit nápoj sloužící k hromadné sebevražd?!! :o))

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-20, 12:49
Martina-k ?emu si myslíš, že m?l nápoj p?vodn? sloužit? Nikoli však sebe-, ale prost? k hromadné vražd?.
Každoro?n? m? zmu?í zešílevší dav jinak d?stojných ob?an?, kte?í jsou vymaška?ený dle lidových tradic, vyválej m? ve sn?hu, vozej na ožralém koni, vysypou popelnici do sn?hu...prost? d?s a hr?za s mod?inama a m?j p?ítel zavile odmítá djezdit ten den na výlety a nebejt doma, že by nám to sousedi m?li za zlý.

?eknu vám, zlatá pomlázka kdysi ve východních ?echách za mého d?tství - tady se víc drží masopust.

Utrejch je p?vodn? msta bezmocnýho tvora, který má p?ed p?íchodem zb?silého folklóru pocit jako u zuba?e - nelze se tomu prost? vyhnout (jen jednou jsem se zamkla v pokoji, že mám jako hore?ku a vyrazili dve?e!).

Spolu s utrejchem vyrábím ?ábelskou pomazánku z vají?ek, syre?k?, masové konzervy, feferonek, chilli a tabasca. Taky vynikající,ale po rozkousání prvního sousta vás definitivn? opustí chu?ové bu?ky, nejmén? na týden, zato však na WC poci?ujete velmi jasn?, co jste jedli :o))))

Utrejch má ješt? jednu dobrou vlastnost - protože jako správná kucha?ka stále ochutnávám, vítám šílící a zdivo?elý dav i s jeho psychózou s dementním úsm?vem a absolutní apatií. M?žou m? t?eba napíchnout na plot a vyválet v dehtu a pe?í, mn? je to fakt jedno :o)

Záv?r: Miluj bližního svého, aby se vše neobrátilo proti tob?!!!:o)))) :
Svým vynikajícím utrejchem jsem proslulá, stejn? jako pekelnou pomazánkou a ?ábelskými karbanátky a stalo se pro m? otázkou cti maškary nezklamat :o))) Utrejch ochutnávám pr?b?žn? celý den, takže už se nebojím. A jestli jsem ješt? neum?ela, žiju dodnes (ale polovina maškar není zpravidlaschopna obejít celou ves a zem?e hned za našimi vraty:o)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2006-03-24, 11:59
Martina: Podle mne nemáš ani špetku pravdy. Pro? by to m?lo být špatné? Samoz?ejm?, že když to ?lov?k p?ežene tak je potom jak motyka. Nap?ed ochutnej a pak piomlouvej.

Markéta: Nic si z toho ned?lej. Martina houby ví co je dobrý.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-24, 12:10
Cílem utrejchu JE vyráb?t z lidí motyky!!! A testováno na zví?atech (na sousedech, mn? a p?íteli) :o))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-24, 12:18
tak dob?e, já teda p?estanu pomlouvat a zkusím to..... ale máte m? na sv?domí!! (JIRKO a markéto)
:o))))

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-24, 16:33
Martina - musíš ucucávat první hrní?ek pomalu, druhý jako ?aj a další hrné?ky už budou padat z rukou samy :o))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-28, 18:16
Dobrá kyselica s ?o?kou (podle receptu - pravý název ?o?ková polévka s kyselým zelím).. ale já tomu budu ?íkat takhle ;o)

tákže, pro 4 osoby:
- 250 g kyselého zelí
- 100 g ?o?ky
- 500 ml zakysané smetany
- 20 g hladké mouky
- 10 g sušených hub (nemusí být, je to dobré i bez nic, dá se tam mimo to dát klobáska a brambory ;o)
- bobkový list, pep?, s?l

Postup:
?o?ku p?eberte, propláchn?te a nechte 2 hodiny namo?enou. (pokud je n?kdo tak líný jak já, a? si rovnou koupí p?edva?enou a nemusí namá?et). Potom ji ve stejné vod? va?te 20 minut. P?idejte bobkový list, p?edem namo?ené houby (nebo klobásku), scezené kyselé zelí a uva?te dom?kka. Polévku osolte. Smetanu dob?že promíchejte s moukou, vlijte do polévky a ješt? krátce pova?te ...

Doba p?ípravy by m?la být 45 minut, ale jelikož já tam dávám tu klobásku a chci to mít dom?kka, tak to je kolem t?ch 50 - 50 minut a stojí to za to!
A jelikož to není ani tak drahý, ud?lám kotel ajíme ji i 3 dny (to je ten nejlepší den, kdy je správn? uleželá) .. takže p?eji dobrou chu? ;o)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-28, 19:35
amonnia - dyk f tom nejni alkohol!!!!
:o))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-03-28, 19:41
Marketo, uz si zkousela zapecenou zmrzlinu?
Do zapekaci misky na dno a po stranach piskoty, na to zmrzlinu, navrh zahladit uslehanym snehem z bilku, dat upect nez snih trochu zhnedne. Potom polit rumem, zapalit, uhasit a spapat. Moooc dobre! :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-28, 20:06
Ha! To? lep?í!!!! :o)))


(ale ta polívka je taky fajn - ráda va?ím tyhle vydatnost? :o))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-28, 21:10
markéta - já p?ímo zbož?uju kyselicu!! jestli budeš mít n?kdy cestu kolem prahy, stav se, nava?ím kotel ;o)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-28, 21:43
V Praze bývám n?kdy i p?es noc, ale v?tšinou v týdnu. Kyselicu (i bez alkoholu) zkusím. Já zas d?lám tatínkovu kapustnicu:

Základ je domácí kysané zelí v kameninové nádob? :o)))

Nakrájíme na kole?ka klobásku - co nej - nap?. dunajskou - nebo radši dv? noži?ky a osmahneme na másle a slanin?. Lehce zaprášíme moukou a paprikou, ješt? trochu osmahnem a zalijeme horkou vodou. Do vroucí sm?si nasypeme na kostky nakrájené brambory, p?idáme sušené houby - p?im??en?, rozmícháme rajský protlak, pova?íme a pak p?idáme kysané zelí - taky dle chuti - p?im??en? :o)))
Ve finále zakvedláme kyselou nebo i sladkou smetanu, proh?ejeme, dáme ochutnávku do misek a hrnec s polévkou necháme rozležet do druhého dne.

Poznámka - jinak lze p?idávat, co Ti o klobou?ek zavadí - petrželku, šnytlík, pep?, bobek... co d?m dá :o)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-28, 22:16
jééé, tak to n?kdy ud?lám p?íteli, já sama nemám ráda kapustu ;o(
Ale za zkoušku ?lov?k nic nedá =)) a zelenina to je, n?;o)?

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-03-28, 22:28
amonnia : kapustnica je ?esky zel?a?ka. Ta nemá s kapustou nic spole?ného.

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-29, 09:04
zelí = kapusta, kapusta = kel :-)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-03-29, 13:24
já su ále blbáá...
já si to popletla a špatn? p?e?etla, protože nám v?era doma nejel net ;o(
já totiž nemám ráda ten kel ... :O//

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-29, 13:33
No to jsem netušila, že když se ?ekne....DO KELU...tak je to DO KAPUSTY.....:-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-29, 17:56
Do KELU! To já netušila taky!!! A to jsem ješt? generace, která si s "cizinci" z východu rozumí :o))))
V dobách, kdy jsem studovala pajdu jsem dokonce na SŠ p?ednášela rozdíly mezi ?J a SJ, bylo to v osnovách. Obávám se však, že dnes už jse to otázka minulosti a jen ob?as ponižuju d?ti?ky slovy jako bosorka, ?ava, kapusta (kel p?idávám do slovníku:o)), cintorín aj. :o)))
Kdyžtak pora?te, hl. vy, "zahrani?níci":o)))), nejaké další "vychytávky" :o)))
Já za odm?nu radím - zkuste si psací azbukou napsat slovo ŠIŠLIMIŠLI :o))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-29, 18:17
ty bláho, te?´s m? zasko?ila! jak se, u všech ?ert?, píše azbukou? myslím tím COKOLI, nejen takovej nesmysl jako "šišlimišli"... a to jsem se rusky u?ila...1, 2, 3, ...11 let, ba i maturitu z ní mám za dv?!! :o)

a do slovníku si p?idej "drevokocúr" ... ;o))))

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-29, 18:34
NIKDY, opakuji NIKDY jsem se nedozv?d?la, co je to drevokocúr! Jednoho z mých slovenských (tedy p?vodn? slovenských) p?átel jsem tím n?jak nepochopiteln? urazila - domnívala jsem se, že jde o veverku. P?ítel tak ?íkal i Vendelkovi (když ho - a m? - ješt? miloval :o)))
Prý je to náma, tedy ?echmama, vymyšlené slovo. Ale jak se pak ?ekne slovensky veverka - ha?
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-03-29, 18:44
Marketo, drevokocur opravdu nic neni a slovensky se veverka rekne vevericka :-)))
Avatar

Aktuální stránka:4 z 19


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist