Aktuální stránka:2 z 19
Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:31
Hm, me tohle neproslo. Umim uvarit omacky, polivky, upect cokoliv, ale nesnasim to. U nas byl bohuzel Kmochy, kdo rekl, ze varit rozhodne nebude, takze jeho parketou i nadale zustavaji caj a vajicka na vsechny zpusoby a na me to ostatni :-/ Az si vzpomenu na dalsi moje oblibene recepty, tak dam vedet. Mam treba rada palacinky se spenatem, to take nezabere vice nez 20 minut.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Hana Horá?ková (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:33
Ene..to p?íjde neboj, láska prochází žaludkem :-)
Dnes byl m?j muž dotázán kamarádem (manželský pár v d?chodu a z toho žena u?itelka), jestli umím va?it. Odpov?d?l, že moc dob?e...ze za?átku jsem um?la jen vají?ka, ale te? prý uva?ím všechno. Na to se oto?í u?itelka a ?íká svému muži : No vidíš, já na za?átku um?la i guláš. Její muž na to : No ale od té doby se nic nezm?nilo! :-(

307-515-842
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:34
No, ja to rekla kategoricky a driv:-))) Nastesti se v tom ostatnim docela shodneme, fretek se sice doted boji a asi bat neprestane, ale ja mu je nepoustim do postele a on jim nevyhrozuje, ze je zaslapne. Palacinky se spenatem by taky nemusely byt marne!!!
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:36
Chces recept, lee? :-)
HH: No bohuzel mi asi nic jineho nezbyde, protoze uz mame u rodicu svatebni dar - novy sporak s elektrickou troubou.. Uz se nebudu mit na co vymlouvat :,-(
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:40
Ano prosim:-)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:50
Tak nejdriv spenat - zmrazenou kostku muzes mit v mrazaku porad. Pred pouzitim nechat rozmrazit, lepe se s tim pracuje. Do hrnce das jenom lehce na dno olej a osmazis dozlatova nadrobno nakrajenou cibulku (jedna mensi staci). Na to potom pridas spenat a az se zacne varit a prskat, tak pridej jedno vejce (a poradne rozmichej a osol :-). No a nakonec pridas jisku (Prodava se uz hotova, super je ta od Knorr. Jedno jestli svetla nebo tmava). Nechas jeste tak ty tri minuty povarit, prubezne michej, at se ti to nepripali odspodu. Je to fakt jednoduchy, jak to jednou vyzkousis, tak uz to priste budes delat automaticky. To same s palacinkami. Delam je podle oka, micham v merce, takze pridavam tak 300 ml polohrube mouky na 2 palacinky. Casem to dostanes do oka :-) Do toho jedno vajicko, zalit mlekem, trochu posolit a poradne rozmichat. Dolevej mleko, dokud to nebude ridsi (kdyz vytahnes lzici, tak v teste zustane chvilku videt to misto :-))). Potom nabiras naberackou a lijes na rozpaleny olej. Smazis po obou stranach. Na taliri na to potom pridas libovolne spenat a dlabes..
Myslim, ze jsem to napsala dostatecne jednoduse :-)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 23:20
Jojo, presne pro nas netalentovane kucharinky - DEKUJU!!! Az budu v Brne syta a nakrmena, budu Ti blahorecit:-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 23:21
Tak alespon nejaky revanz za tvoji namahu se mnou ;-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 23:22
Dalsi rychle dobroty - zapecene testoviny, zapecene brambory, zemlovka, brambory s jablky (take jsem objevila az dnes)...
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Hana Horá?ková (IP)
Datum: 2005-09-23, 23:28
Velice dobrý a jednoduchý - brambory na plátky, zasypat hodn? cibulí na proužky, další vrstva brambor a cibule, posolit, popep?it a zalít smetanou - dát zapíct. Mám vyzkoušený a nev??ila jsem, jak dobrý to m?že být.

307-515-842
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-23, 23:31
Já bych si k pala?inkám se špenátem osmahla ku?ecí kosti?ky. Ale když tak p?emýšlím ... toho nádobí.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 23:41
Recept od Hanky mi pripomnel take jednu dobrotu, do ktere bych to nikdy nerekla. Ale je to pomazanka, tak to mas nejakou zmenu k tomu chlebu ;-)
Jestli umis zpracovat avokado, tak ho vydlabes a poradne roznahnas vidlickou, idealne v hmozdiri. Pridas nadrobno nakrajenou cibuli nebo cesnek, osolis a mas hotovo - uzasnou pomazanku na jednohubky, ale i na tousty. Od te doby, co jsem tohle zacala delat, u nas nikdy nesmi chybet avokado na zrani :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Hana Horá?ková (IP)
Datum: 2005-09-23, 23:56
Ješt? dobrý recept, ale na pití, pro toho, kdo nesmí usnout, jako t?eba já až do 6 do rána :-)
Rozpustná káva - obvyklá dávka - se opatrn? zalije 2 dcl coca-coly, dost to p?ní. Já za noc vypiju litr takového nápoje, je to dost dobrý a ú?in?jší než red bull.

307-515-842
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-24, 00:00
Brr, to zni dost silene :-) Ale urcite si pisu, tohle se vzdycky hodi B-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Hana Horá?ková (IP)
Datum: 2005-09-24, 00:02
Ene, jen to nedávej freti?kám, praskly by jim hercni?ky :-)))

307-515-842
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-24, 00:03
No tak to me fakt nenapada, kdy potrebuju, aby byly pres noc vzhuru :-))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-24, 00:18
Tak ja se pochlubim tim "svym" jedinym pouzitelnym - kureci maso (nebo jatra) se nakraji na kousky, vhodi do hrnce, pridaji se na kousky zampiony, cibule, cesnek (resp. to, co zrovna vytahnu z lednice), zasype korenim (libovolnym), zalije olejem a vrazi se to do lednice, at to dela, co to umi. Vecer (nebo druhy den) se to vytahne, prileje trocha vody, priklopi a dusi (tak dvacet minut)...Zatim jsem se neotravila, je do docela pozivatelne, ale tchyni bych to asi nepredkladala:-))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-24, 00:22
Nastesti se nachazime ve stadiu, kdy nas jeste tchyne zve casto na vikendy na obed k nim, tak je to dobry :-))
Asi ten tvuj recept vyuziju hned zitra. K tomu zkusim hranolky a bude.. zadny rozmazlovani, ze jo :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-24, 01:36
v?tší cibuli, máslo, ke?up, wor?estr, sojovku, s?l pep? a kari dáte sva?it do kastr?lku (jen lehce)
Pak to naleje na ku?e (dávám dv? stehna, nej?ast?ji zmrzlý). který je v peká?ku a dáte zakrytý do trouby...
Po cca hodince (píchnout) vytáhnete necháte nep?ikrytý dojít a zbodnete, naprosto božský, mohla bych to jíst každý den a p?íteli to taky moc jede :oP jinak k tomu d?lam brambory ale mohla bych to asi s ?ímkoliv
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-10-01, 22:21
Lee: dneska mi doslo dalsi vyuziti bramborovych knedliku v prasku - krokety :)
A dalsi vyuziti palacinek: Na cibulce osmahnout kureci maso nakrajene na nudlicky, naladovat tim palacinku, zarolovat, dat do pekacnu, potrit kecupem, zasypat syrem a nechat zapect 15 min.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-10-01, 22:53
Když není doma strouhanka, na smažený kv?ták je dobré i t?stí?ko.

Když nevíte, jak jej vytvo?it, vemte 2 vejce, rozšlehejte je, p?ilejte "p?im??en?" mléko a p?isypte hladkou mouku. P?isolte a zamíchejte. T?sto by m?lo být ?id?í, ale ne tekuté, konzistence, spíš jako lepidlo. No jestli je to recept na t?stí?ko, jak se d?lá, fakt nemám páru. Dívat se mi do kucha?ky necht?lo, tak jsem to zmastila jak m? napadlo.

Kv?ták se obalí stejn? jako by se obaloval ve vají?ku a strouhance a smnáží se rovn?ž stejným zp?sobem. ;o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-10-02, 10:23
Prosil bych ale za?azovat i recepty pro bezzubé dásn?... Máme nemluvn? (viz název nit?) !!! :o))Takže kaše krupi?ná s ovocem, rýžový mls, zeleninové pyré (tfuuuj). Prost? to co chutná jak roz?va?haný papundekl (kdopak ?etl Kdo to tady chodí a Prevítem snadno a rychle??). Budeme syslit tyto návody a až p?ijde doba p?edložíme je nemluvn?ti (tehdy pak už mluvn?ti). D?kuji!! :o)))))))))

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-02, 14:49
Adélka tyhle v?ci jako krupicovou kaši atd..taky nejedla. O to horší byly ty hnusy jako maso ve skleni?ce.
Adula byla živená více mén? na hustých polívkách na jemno strouhaný mrkvy,banánu a potom i sladkým jablku. I omá?ku jsem dala s nama?kanou(hodn? nama?kanou) bramborou. Nebo jen bramborová kaše s máslem.

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Hana Horá?ková (IP)
Datum: 2005-10-02, 16:52
Pavle to je jednoduchý, ty dobrotky, o kterých tady píšeme dáš do mixeru a máš vydatnou kaši pro bezzubé :-) pro dít? to m?žeš ješt? roz?edit sunarem. Vím o ?em mluvím, m?la jsem zdrátovanou ?elist a mixovala jsem si i hranolky :-)

307-515-842
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-10-02, 17:49
Pavel - nevím nevím - jako mrn? jsem sice ráda r?zný kaši?ky a tfujtajbly pro d?ti, ale nejradši jsem m?la to, co je malým d?tem zakázaný - jednou mámu málem trefilo, když m? cca ro?ní našla vysápanou na st?l (bylo to v lét?, takže navíc nahatou), kde jsem pohodln? sed?la a vybírala nakládanou kyselou zeleninu ze sklenice. Moje maminka si p?edstavila, jak m? odvádí sociálka..:o)))

Každopádn? doporu?uju v?ele Betty McDonaldovou VEJCE A JÁ, konkrétn? kapitolu "Všechny d?ti mají záchvaty." Tam se dozvíš o kojenecké výživ? nejvíc :o))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-10-02, 17:59
Lee, Ene apod. - holky holky, nechápu, jak n?kdo m?že nerad va?it:o) Pat?í to k mým nejv?tším koní?k?m, va?ím od 15let a d?sn? ráda, v sou?asné dob? i dost dob?e :o) Je to na m? taky vid?t a s anorekti?kou by si m? teda nspletli :o))))
Jediný, kde jsem si pon?kud nejistá a pot?ebuju kucha?ku jsou jakékoli sladkosti, protože to skoro v?bec nejíme, tudíž nemám možnost to trénovat :o)
A ješt? n?co - stokrát m?žete va?it jednoduché recepty, ale jak to není s láskou a nebaví vás to, je lepší si objednat pizzu, pá? to jídlo pak nemá ty grády a bývá mdlé :o)

No a filipiku proti nekucht?ní kon?ím jednoduchým, ale vynikajícím receptem:

Ku?idýlka nebo ku?ecí prsí?ka naložíme do sm?si 1 díl sojovky, 2 díly ?erveného vína, lžíce medu a nasekané 3 stoužky ?esneku (dle pot?eby p?ilijeme víno ?i sojovku, by maso tekutina p?ekrejvala.
Necháme nejmén? 24h v chladu. Pak to tak, jak to je posypeme cca lžící solamylu a šoupnem do trouby, kde pe?eme do m?kka (tak 3/4hodiny).
K tomu rejže - tu umí uva?it každej :o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-10-02, 18:22
¨Markéta: Taky nesnáším kuchy?. Va?it ani neumím. Ale manžel je kucha?,tak hlady neum?em:-)

Pavel: No, Adélce taky v?bec ty d?tský v?ci nechutnaly, a já jím v?ci dost ostrý a ko?en?ný. V knize o d?tech jsem ?etla, že když ít? chce ochutnat stravu pro dosp?lý,tak mu máš dát-no nevím. Adélka od tý doby nevzala do pusy nic co bylo málo slaného nebo bez ko?ení.Takže ji byl jeden rok a on m?la nejrad?ji se?uánskou ?ínu s hodn? ?esnekem,nebo ku?e na kari:-)
Jo, manželovi jednou sn?dla ovar i s k?enem:-D
Doktorka, by z toho byla hotová ale Adélka nám taky vyrostla i p?i takovýhle ne zrovna nej. strav?:-D

Tak sem p?ihodím ješt? jeden recept na ?ínu. Fakt mi moc chutná:-D
Ku?ecí maso obalit v solamilu a vají?ku. Na pánvi (nejlépe wok) osmahnout. P?idat buráky,ananas na kousky (do zm?knutí) a taky nakrájený broskve.
Zálivka je trocha štávy z ananasu a broskvý,3lžice sojovky(tmavý),kari trochu zázvoru(jen málo) a špetku glukasolu a trochu škrobu.
Potom nalejt do sm?sy na pánvy a trochu enchat pova?it,škrob zhoustn? a ud?lá to na všem ostatním takovej slyz.
K tomu se dává rýže.

Fakt doporu?uju. Na tohle m? m?j chlap zbalil,je to fakt výborný:-)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-10-03, 14:42
Markéta: ano, ta McDonaldová , to je ta správná rada!

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-10-03, 18:54
Silva - to je kucha?ka nejen pro kuchy?, ale hlavn? pro život a je to tak dokonale nad?asový a v podstat? i místn? neomezený, že to m?že ?íst každý a vždy si v tom n?co najde. ?tu to pravidel? od puberty a musím ?íct, že mi to dost pomáhá :o)))
V rodin? už se ob?as bavíme jen v citacích :o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-12, 00:02
Toz jsem si vzpomnela na dalsi uzasny recept:

Lepenice, aneb basta chudych drevorubcu (v soucasnosti studentu)
Uvarit bramborovou kasi. Na panvi nechat oskvarit, ci jak se tomu rika, kosticky speku (travozrouti olej:-), pridat nakrajenou cibulku, dusit do sklovata, pridat kysane zeli a nechat dusit, nez to zmekne. Posleze vmichat do te kase a prihodit na kosticky nakrajenou sunku (travozrouti nemusi:-). A je hotovo.

Priznavam, dela se to na dvou hrncich, trva to asi pul hodiny (nez se udelaji ty brambory),takze to nedelam casto, ale mam to rada:-)
Avatar

Aktuální stránka:2 z 19


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist