Aktuální stránka:8 z 19
Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-10-22, 13:18
Mirim, m? se taky lépe spí ten den, kdy jdu s psicí na procházku. N?kdy s ní nejdu a pak se v noci p?evaluju. Taky mam problém se spaním, ale né se sny, tak hororový sny jako vy nemám, spíš se v noci budím, nem?žu usnout, lezu po byt?, trdluju na netu, koukám na telku...

Ty polštá?ky, mám pocit, se prodávají v kv?tiná?ství nebo v dekoracích, co maj sví?ky a tak...
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-10-22, 13:45
Našla jsem je i na netu v e-shopu, chceš sem kopnout odkaz?
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-10-22, 13:46
Jestli budeš tak hodná, majdo. :o)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-10-22, 13:58
T?eba tady [gesto.servery.cz]
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-10-30, 17:03
Ahoj lidi, cht?la jsem se zeptat, zda n?kdo nevíte o n?kom, kdo by prodával, pop?ípad? kde by se dala sehnat knížka ve formátu A5 - Podniková ekonomika od autorky Evy Grublové (Repronis)?

Ona je prost? nesehnatelná, a kdyby jí n?kdo nepot?eboval, ur?it? bych jí odkoupila ... díky moc.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-29, 08:01
Hlavinky chytré a krásné, prosím o radu! :o)

Nevíte, jestli existuje zp?sob, jak zava?it "ob?d"?
Cht?la bych ukuchtit nap?. maso v omá?ce a n?jakým zp?sobem ho konzervovat, aby vydrželo n?kolik dn? mimo lednici nebo mrazni?ku.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-29, 08:50
Holka tak v tomhle ti neporadím, já mám doma Vacsy systém a v tom všechno vydrží mnohem déle. Ale jídlo jsem nikdy nezava?ovala...ale ur?it? existuje zp?sob jak na to..spousta lidí to d?lá když jezdí na dovolenou :_)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-29, 09:17
Mirim, dtejn? jak kompot :-))) Dáš do flašek, zav?es a sterilizuješ :-)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-29, 09:21
Ha..no prosím :-) V Mongolsku zava?ujou sví?kovou :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-29, 09:26
Tohle jsem našla na jednom df:

"Já jsem letos do Chorvatska taky zava?ila jídlo.Ud?lala jsem Znojemské hov?zí,kr?tí roládky,hov?zí guláš a omá?ku s fazolemi a párky na špagety.Vše jsem p?ipravila klasickým zp?sobem,jen jsem pokrmy nezahuš?ovala.Naložila do sklenic a dvakrát zava?ovala po hodin?.(Jeden den,nechala jsem vychladnout a druhý den znovu hodinu)Jídlo se nezkazilo a ješt? jsem ?ást p?ivezla dom? a ?asem bude taková konzerva fajn,když se nám nebude chtít va?it:o)"

(Musím ale ?íct, že si taky p?i té diskuzi vjeli málem do vlas? zastánci a odp?rci zava?ování. Tak a? mi nikdo netvrdí, že na jiných df je atmosféra lepší! :op)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-29, 09:30
Mirim, já myslím, že takhle by to mn?lo sta?it.

Majdo, v Mongolsku se zava?uje všechno co se dá narvat do flašek :-)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-29, 09:32
Mirimko, když se o tom ob?as bavím doma s Petrem, který ?asto leze na modelá?ská fora a na diskuse o fotografování, tak musím zkonstatovat, že opravdu všude je to v zásad? stejný :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-29, 12:25
Mirim: My to d?láme doma stejn? jako normální kompoty. Švagr jezdí kamionama po evrop? a vždycky si odtahá plnou tašku jídla. A nikdy se mu nic nezkazilo. My tak t?eba máme doma dlouhodob? i zava?ené ku?ecí maso ve š?áv?, když se nám nechce nic d?lat, jen se to oh?eje nebo s le?em nebo tak :-)))

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-01, 01:00
já to musím kopnout sem, protože to je jediný vlákno, kde to MOŽNÁ najdu:

---------------------------------------------
Re: VALENTÝN 2008
Zaslán uživatelem/kou: Levap (IP)
Datum: 2008-02-29, 17:54

?okoládové kostky
suroviny:
dortové oplatky, pudink, mléko, máslo, ?okoláda na potažení
postup:
Z uva?eného a vychladlého pudinku a másla vyšleháme krém, kterým slepujeme zakoupené dortové oplatky (5-6 oplatek - podle toho jak moc chceme otevírat pusu). P?es noc dáme na mrazák, potom nakrájíme na požadovanou velikost a potahujeme rozpušt?nou ?okoládou. P?ed ztuhnutím ozdobíme mletými o?íšky, nebo kokosem.
P?ejeme dobré pochutnání...
-----------------------------------------------

a já doplním - zbyte?n? se s tím ned?lejte, když má p?ijít návšt?va, protože na vás NIC NEZBYDE!!! je to fakt jedno z nej?amovat?jších zákusk?, co jsem ochutnala. t?ešni?kou na kuliná?ském zážitku byla velikost, resp. mali?kost jednotlivých dílk? - akorát do pusy! :o)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-03-01, 02:02
hmmm, ja znam jen tohle, taky spica:
1 Salko, 250g másla, 100g nahrubo sekaných o?ech?, dortové oplatky hranaté

Neotev?enou konzervu Salka va?íme ve vod? cca 2 hodiny. Necháme vychladnout(neotvírat horké, vybuchuje)
Na másle opražíme o?echy, p?idáme zbytek másla, rozpustíme, vmícháme zkaramelizované Salko, necháme projít varem. Hmota se musí spojit. Necháme vychladnout (nejlépe ve studené lázni), poloteplé lejeme na oplatky. P?iklopíme dalším oplatkem, zatížíme a necháme v chladnu ztuhnout. Druhý den ostrým nožem nakrájíme.

jinak nas nejoblibenejsi zakusek posledni dobou je medovnik...aaaaahhhhh....kdo byl na fretkarskem srazu v brnenske ZOO tak vi...delala jsem minidorticky s fretcim motivem :)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-03-02, 23:32
Koukám, že v "mém" vlákn? jsou všichni poslední dobou sladkožraví :o))))
fr?an - ale to zní dob?e! Vyzkoušíme :oi))))

A abyste m?li n?co ze zdravé (nicmén? chutné) kuchyn? - nesmím to p?ehán?t se zeleninou aj., aby na drahouška proboha nesko?il n?jakej vitamín:

Podkovy lososa (nejmén? hodinu v chladu, pot?ené marinádou z olivového oleje, citronové š?ávy a saturejky) opep?íme (solíme až v záv?ru pe?ení, aby se losos nevysušil), obalíme v mouce a ope?eme na másle. Necháme v teple, nap?. v troub?.
Z másla a mouky p?ipravíme sv?tlou jíšku, zalejeme Ramou Cremefine nebo smetanou, necháme prova?it s petrželkou a bílým pep?em, p?idáme krevety, op?t krátce pova?íme a už bez varu zakvedláme žloutek.
Lososa podáváme na nah?átých talí?ích, p?elité krevetovou omá?kou, zdobené petrželkou a s va?enými brambory.

Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-03-03, 00:07
hmmm pišu si :)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-03-03, 11:34
Markéto, tvoje prožranost je vzorová. Koupím si lososa.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-03-03, 16:46
tata dela makrely nadivane petrzelkou a cesnekem...taky zravka, lososa obcas delame na podobny zpusob, nejlepsi je si koupit rybu nekde na dovci primo v rybarne, je to rozdil neuveritelny...

ad makrely: vykuchane makrely nechame s hlavou a kuzi, okorenime korenim na ryby, dosolime podle potreby a do brisni dutiny dame smes nasekane cerstve petrzelky s trenym cesnekem, pomer je na vas, my mame radi vseho hodne :) rybu peceme na rostu a kapeme olivovym olejem.
losos: rybu nakrajeme na podkovy, okorenime a osolime, grilujeme na rozni a cesnek s petrzelkou davame po prevraceni na horni uz propecenou stranu podkovy, nechame dojit, kapeme zase olejem.

dalsi moznosti je davat na jakekoliv uz upravene maso i na rybu platek bylinkoveho masla, ktere vyrobime snadno z kostky zmekleho masla, rozsekanych bylinek(petrzel, bazalka, tymian,...vse cerstve, kdo co ma rad), zakapneme citronem, nebo limetkou, pridame rozetreny cesnek, muzem dat chilli papricky, sul, pepr atd, nebo misto bylinek rozmixujem cerne olivy nebo nivu ci cokoliv jineho...maslovou smes dame do dvojite vrstvy alobalu, vytvarujem do valecku a pak dame ztuhnout do mrazaku. na maso pak krajime tenky platek masla...fakt bomba!
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-03-03, 18:53
Erin - dík - va?ení je zást?rka proti jiné domácí ?i mozkové ?innosti. Zkoušky d?lám s od?enýma ušima, prach už má vyšší vrstvu než je sk?í? sama, brodím se kelímkama od jogurt?, ale va?ením jsem p?ekonala i své p?edkyn? :o))))))

Tady n?co levn?jšího (ten mám od maminky:o))):

Toká? s pe?enými brambory:¨
Na ?ásti oleje necháme zesklovat?t na kosti?ky nakrájenou cibuli a na plátky 2 stroužky ?esneku. P?idáme maso nakrájené na nudli?ky a necháme ho "zatáhnout." Osolíme, vložíme na kosti?ky nakrájené raj?e a papriky, rajský protlak, majoránku, pep? a ?ili papri?ky. Zamícháme, podlijeme vínem a dusíme dom?kka. Nakonec zalijeme smetanou a proh?ejeme.
P?íloha: Syrové brambory oloupeme, nakrájíme na cca 0,5 cm plátky, rozložíme na olejem vymazaný plech a pot?eme rozmixovanou sm?sí ?esneku, olivového oleje a dobromyslu. Upe?eme v troub? p?i 180´.

(pro vegetariány lze ud?lat totéž, jen místo masa použijeme bu? maso sojové nebo cuketu. Ale má rozmlsanost by velela, to mít dlouho naložené v libovolné marinád? "vopískovat" chilli ješt? o n?co víc, aby se nepoznalo, že v tom maso není :o))))


Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-03-03, 18:53
Jo maso musí být hov?zí!!!! :o)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:21
Dámy a pánové - objevila jsem recept M. D. Rettigové! Málokdy se mi nad kucha?skými p?edpisy zježí vlasy, ale tohle ¨nevím, jestli je vtipný nebo p?íšerný:

Želvy zad?lávané
kategorie: zv??ina

recept je ur?en pro 4 osob(y)


Ingredience:
želva,
ko?ení,
sv?tlá jíška,
s?l

P?íprava:
Nejd?ív utni želve hlavu a nohy, což docílíš, když ji dáš na zadek žhavé železo, na?ež ona tyto údy vystr?í.

Nech ji pak vykrváceti ve vod?, va? ji asi hodinu, sejmi k?ži a va? ji op?t s rozli?ným ko?ením. Když zm?kla a dá se vyndati ze sko?epiny, vykuchej ji a roz?ež na kusy. Ud?l?j bledou jíšku a rozmíchej polévkou ze želvy omá?ku, a v té dus trochu maso želvy.

Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:23
jdu blejt velebnosti

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:23
Ale jsou tu i veselejší (myslím, že by to šlo aplikovat i v p?ípad? p?emnožení tcho?? v jedné domácnosti):



Veverky
kategorie: zv??ina
recept je ur?en pro 6 osob(y)

Ingredience:
3 malé veverky
1/8 l salátového oleje
citronová š?áva z 1- 2 citron? nebo 1/8 l octa
15 dkg strouhanky
1/8 l mléka nebo smetany
10-15 dkg na kosti?ky nakrájených osmažených hub
1/2 lži?ky soli
1/2 lži?ky cibulové š?ávy nebo jedna st?ední šalotka
4 lži?ky olivového oleje nebo sádla
1 lži?ka Worcesteru
špetka mleté papriky
P?íprava:
T?i veverky stáhneme, vyvrhneme, n?kolikrát umyjeme ve studené vod? a usušíme. Vložit do p?ipravené nádoby, zalít salátovým olejem smíchaným s citronovou š?ávou a necháme hodinu stát.
Mezitím smíchat strouhanku s mlékem nebo smetanou, aby se utvo?ila vlhká hmota, do které p?idáme houby , s?l, a cibulovou š?ávu. M?žeme též drobn? sekanou šalotku. Veverky nadijeme, sešpendlíme nebo zašijeme, osolíme a vložíme do rendlíku. Pot?eme olejem nebo sádlem a nep?ikryté pe?eme asi 90-110 minut do zm?knutí. Podléváme každých 10 minut š?ávou, ve které se veverky pe?ou. Když jsou hotové , vyjmeme je na mísu a ud?láme š?ávu. Scedíme š?ávu. p?idáme worcester a špetku mleté papriky. Štávu podáváme zvláš?.



Veverky v ?erné jíše (PRA)

kategorie: zv??ina
recept je ur?en pro 4 osob(y)
Ingredience:
4 veverky,
1 l vody,
3 PL octa,
500 g sušených švestek nebo t?ešní,
2 topinky,
6 jablek,
100 g oleje na smažení jablek,
trochu hladké mouky na zaprášení,
pep?,
drcený h?ebí?ek,
mletý zázvor,
šafrán,
s?l.
P?íprava:
V octové vod? uva?íme švestky nebo t?ešn?, scedíme je prolisujeme sítem s jemnou strouhankou z topinek zp?t do ovocného vývaru. P?idáme porce veve?ího masa v?etn? srdí?ek a jatérek, osolíme, oko?eníme a uva?íme dom?kka. Omá?ku zahustíme máslovou jíškou, pop?ípad? jen zaprášíme moukou a pova?íme. Ozdobíme smaženými jablky.

Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:28
bozinku pomoooooooooooc to je peklo tohle, zrovna se chystam obedvat... :-(

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:29
Markéto! To chceš z nás všech udélat vegetariány? :-)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:32
tak to je teda nechutné :-!

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:34
Markéto..ježíš, cos to tady vytáhla???? Pfuj tajxl
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:35
markéto, jsou dv? možnosti:

bu? chlastáš moc
nebo málo

OKAMŽIT? S TÍM ZA?NI N?CO D?LAT!!!!

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-11, 15:37
Martino kam ty na ty tvy hlody chodis, to nevim, ale dycky se tvym prispevkum tlemim jako to pako

Aktuální stránka:8 z 19


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist