Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6
Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-04-07, 14:12
Nam se taky jeste nikdy nestalo, ze by takto srst vypadala...
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-07, 16:01
To Johan: neviem, buduci tyzden ide buba na kastraciu, tak sa ho opytam, ak tam do tej doby nahodou nepojdem skor.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-14, 10:19
Mno ako som predpokladala, tak Buba zacala intenzivne plznut, momentalne ma semis od pol tela po chvost a hore ma bujnu hrivu, teda vyjma hlavy (BTW vyzera ako debil).
Na slovenskom fore sa objavil od jedneho chalana podobny dotaz, takze zjavne je to u niektorych samic po ruji normalne, teda to zozltnutie hlavy, vypadanie srsti okolo oci a papule a skrabanie sa.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 02.06. v 00:44.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-07-28, 22:00
Mám dotaz. Náš Míša (rok a ?tvrt, vykastrovaný) na ja?e normáln? vylínal (teda relativn? normáln?, línali jsme asi 2 m?síce i p?i denním vy?esávání) a te? za?al poušt?t chlupy znova. Ne n?jak masivn?, že by se mu d?lala holá místa nebo tak, ale když si vezmu ?erné tri?ko, jsem holt celá zachlupená. Jinak se chová úpln? normáln?, jediné ?eho jsem si všimla je menší p?írustek na váze za poslední asi dva týdny. Po ja?e a kastraci hrozn? zhubnul a te? ho kone?n? zase vídám po?ádn? baštit. To už se chystá na zimu nebo co?? :) Máte n?kdo podobnou zkušenost?
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-28, 22:03
jestli p?ibírají nevím, ale línají všichni t?i. a p?esn? jak ?íkáš - ne tak masivn? jako na ja?e, ale na chlupy kam se podíváš to sta?í bohat? :o)
možná to souvisí spíš s t?mi vedry, než s "blížící se" zimou.

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-07-28, 22:04
náše Bonnie taky b?hem 14 dní vyditeln? p?ibrala, ale že by n?jak výrazn? línala jsem si nevšimla :o(

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-28, 22:51
terattus: asi sem nepochopila kdy byl Míša kastrovaný, jen že je mu rok a ?tvrt (nebo zle ?tu, tož mne oprav). Byl kastrovaný n?kdy na ja?e/za?átkem léta 2010?
Jestli ano, pak už se mu asi srovnali hormony (ale to by se k dnešnímu datu srovnali i n?kterým nekastrovaným samcúm) a prost? už neni ?ijný a p?ibírá. Bu? ráda. :-)
Že líná...to línaj te? všechny fretky.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-07-29, 08:26
Tak to jsem ráda, že nejsme jediní chlupatí :) Taky jsem si ?íkala, jestli to nesouvisí s t?ma vedrama, že si ?ekl, že si ješt? odloží, že takovej kožich nem?že pot?ebovat :)

Johana: Máš pravdu, kastrovali jsme ho v únoru 2010, takže nám b?hem m?síce - dvou zhubnul vzhledem ke kastraci a jaru (a taky opticky, když shodil zimní srst) z n?jakých 1,9kg na 1,19kg a držel si tu váhu dote?. Te? kone?n? když ho chytnu, necinkají mu už kosti a vídám ho taky podstatn? ?ast?ji u misky, což je samoz?ejm? supr, vzhledov? vypadal spíš jako Michalka :) Mám takovej hloupej dotaz, michal je naše první fretka, takže jsme línání zažili zatím 2x, jak to, že te? línají všechny fretky? Myslela jsem (nejspíš blb?), že línání na ja?e a n?kdy na podzim, proto m? p?ekvapilo línání te?ka. Jak to teda holky je? A díky!
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-29, 10:33
dokud nebyl múj fret kastrovaný, línal ze zimní srsti na letní až cca v srpnu...taky nevim pro?. Od kdy je kastrovaný (p?ed cca 2 lety) líná na letní srst od za?átku jara. Pro? to tak bylo/je netušim.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-29, 11:54
já si taky myslela, že fretky línaj dvakrát ro?n?.
a voni mi ty bestie opravdu pelichaj dvakrát ro?n? - od jara do podzimu a od podzimu do jara. p?i?emž na ja?e a na podzim šílen?, zbytek roku jen nechutn? (chlupy na m? a v jídle a tak... ;o) )

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-06, 11:07
Zaslán uživatelem/kou: Jan?aa-georgina (77.48.233.154)
Datum: 2010-08-06, 10:52
Dobry den,,mam dotaz,mam 1,5roku starou fretci samicku a za posledni 14dni zacla silene linat,,cim to muze byt,,byla jsem na ockovani antikoncepce,muze to byt tim???mam starch ze neni neco v poradku dekuji za odpoved
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist