Aktuální stránka:16 z 41
Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-25, 22:12
p?ed 14 dny jsem nechala Fany asi ho?ku dovád?t s jedním fre?ákem. Otok má po?ád stejný, pach je taky stejný, nep?ibírá... nadruhou stranu je vid?t zm?na v chování... je podez?ela mazlivá. D?ív mi sko?ila po nohou, když m?la p?íležitost, ale te? už nekouše...
Kdyby byla náhodou v tom, tak by to vet poznal z rentgenu, že jo? mám v plán? jí tam vzít... a když v tom nebude, tak jí nechat ?íji ukon?it.

?n+krytí+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:40.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-25, 23:21
veraza: Když spolu "dovád?li", je d?ležité v?d?t, zda se svázali, nebo ne. Pokud opravdu jen ?ádili, samec ji tahal za krk po místnosti a ke svázání nedošlo, k ukon?ení ?íje velmi pravd?podobn? nedojde. Pokud se svázali, ?íje by se m?la ukon?it, ale zda frete?ka opravdu zab?ezne, nebo zda p?jde o b?ezost falešnou, to se jist? (pohmatem) pozná až pár dn? p?ed porodem, nebo po pár týdnech od nakrytí na SONO, NE na RTG.
14 dní po nakrytí už by m?l ?íjný otok za?ít viditeln? opadávat.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-25, 23:51
takže ultrazvuk...no to naše vetka asi nemá, d?lá to rengenem, co jsem m?la tu možnost vid?t.
Práv?, že už je v plný ?íji pomalu 3., skoro 4. týden. ?ekala jsem, jestli se za?ne projevovat ú?inek pobytu s fre?ákem...ale už to nechci odkládat...nevím jestli se spojili, kamarádka mi slíbila, že je ješt? dneska dáme k sob?, ale zapomn?la na to.
tak te? nevím co...ale vidím to tak, že fre?uli vezmu do Horom??ic, když tam pojedem se psem...a nechám jí vyšet?it...je to už vymakaná klinika, tam by mohli mít všechno pot?ebný.
otok má po?ád stejný. Ale trochu jsem jí p?echválila, p?ed chvíli se jí poda?ilo kosnout m? do nosu :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-25, 23:58
veraza: rozhodn? bych nenechávala zbyte?n? fretce d?lat RTG! A na zjišt?ní t?hotenství na SONO je ješt? brzy.
M?žeš klidn? zkusit ješt? jedno krytí (pouze s tím samým samcem!). Pokud se ale bude Nessy samcovi bránit, sy?et na n?j a utíkat p?ed ním, znamenalo by to, že se ?íje ukon?uje. Pokud už same?ek není k dispozici a otok ani trochu neopadává (otok nejprve za?íná m?knout "na omak" a pak se teprve za?ne i viditeln? zmenšovat), p?istupte k hormonálnímu ukon?ení ?íje, nejlépe Receptalem, pop?ípad? Pregnylem (trvá o n?co déle, než za?ne p?sobit).
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-26, 00:02
Jelikož se RTG ned?lá t?hotnejm ženskejm (nevim, když je nouze???), tak asi ani tý fretce.. když jsme nechávali d?lat RTG Meggie, ptal se m? doktor, jestli nejsme ani jedna t?hotná... :)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-03-26, 00:04
jo na to se m? taky ptali když ho d?lali ve ?tvrtek Žofce :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-26, 00:05
s tím otokem se od té doby nic nezm?nilo...myslela jsem, že kdyby se to krytí poda?ilo, tak po pár dnech zmizí.
Když byla se samcem, tak na n?j kvokala a když si jí odtáhnul tak dost srceryvn? kníkala, ale ?etla jsem, že to je normální..tak jsem si ?íkala, že to prob?hlo dob?e, ale asi ne
te? mi pov?zte, co se stane, když je t?eba v tom, ale já jí nechám ukon?it ?íji? máte n?kdo zkušenost?

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-26, 00:18
Sami?ka u "toho" vždycky d?lá trochu "caviky" ;o) P?ece nedá tak okat? najevo své pravé úmysly, ne? :o)
Vid?li jste je spolu svázané?
Pokud Nessy v ?íji nijak výrazn? nehubne, baští a je veselá, po?kala bych ješt? pár dní, zda se otok neza?ne p?ece jen ztrácet. Pokud teprve za?íná 4. týden ?íje a nemá žádné výše uvedené problémy, m?žete ješt? po?kat a na ukon?ení jít až za?átkem 5. týdne. V tom p?ípad? bych si ale preventivn? domluvila termín na ukon?ení u veta (zrušit se dá vždy) a zjistila si, zda má vhodný preparát k ukon?ení ?íje.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-26, 00:27
tak jo, já jí pro jistotu domluvím ješt? jedno rande :o) tím nic nezkazím...jo a btw. je to Fany, i když Nessy je p?kný jsméno :o)
veselá je, normáln? mi tu b?há, taky baští, pije...prost? normál, ni?í koberec, kadí normáln?...ale už ne u dve?í, jak to nedávno ješt? ob?as ud?lala...

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-26, 00:32
Moc se omlouvám, tak kde jsem tu Nessy vzala?!? ;op
Bezva, takže rande, ale ?ím d?íve, tím lépe! Hodn? št?stí :o))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-03-26, 07:55
Yasmin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Mirim: tak se obavam ze je to naopak - zakousnutim
> a tahanim ji rije opravdu neprejde.. Musi se
> svazat. :o(
>

Pak je mi tedy záhadou, jak Lorin?ina Moli mohla ukon?it ?íji u Hel?i. ;o)))

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-26, 11:07
Mirim - no asi ze by ji rije presla sama? ;o)
Svazanim (trenim pohlavnich cest) dojde k ovulaci - proto Provokovana ovulace ;o)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 26.03. v 11:08.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-03-26, 11:38
Aha, no z?ejm? máš pravdu.
Z toho d?vodu prosím, aby se k tématu ukon?ení ?íje u sami?ek nepsaly v?ty typu: Zkuste ji nechat POTAHAT kastrátem...apod. Mate se tím ve?ejnost! :o))))
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-26, 12:17
No jestli nekdo pise potahat, tak je to fakt spatne - ten kastrat proste musi dostat chut a musi se alespon trochu trefit

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2007-03-26, 18:06
Tak taky sem p?idám dotaz. M?j Laky je v ?íji, hrabe se u dv??í, ale dokonce sy?í na m? a do toho bre?í. P?ed tím to jeho táta ned?lal... nevím co si o tom mám myslet.
Pot?ebuje fretku asi akutn?..ale nikdo nemá zájem :o(
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-03-26, 20:08
Danka, obávam sa, že sami?ka by krytím s tvojim sam?ekom tvoj problém nevyriešila. Môj fre?ák bol pri prvej ruji v niektorých d?och tiež takýto. Ale po krytí som mala dojem, že tie bytové dvere vyvalí....bolo to ešte horšie, naš?astie to trvalo len pár dní. Skús ho pri dobrom po?así bra? na dlhšie prechádzky...mne sa to pri tej prvej ruji osved?ilo. :-)))) Treba len vydrža?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2007-03-27, 09:35
Johana: To mi ani ne?íkej. Nejhorší je, že m? s nim cht?jí vyhodit naši. Je to strašný. Každý den musim chodit s nim ven a když p?ijdem po 2 hodinách, tak chce zase ven. Na m? sy?í, k?ourá, ale na mamku ne. Cht?la jsem si ho nechat užít a pak ho nechat vykastrovat. Tak fakt nevim
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-27, 09:42
Jestli chceš být spokojená a chceš aby on byl klidný a spokojený,tak ho dej kastrovat.A nastane mír v celé rodin?.Samc? na krytí je f?ra,takže bych to nehrotila .Uvidíš jak se vám všem doma uleví.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2007-03-27, 09:48
Hm, když já jsem cht?la zachovat rod. Jeho d?da je Kraken a má bohatý rodokmen...i veteriná? mi ?ekl, že je škoda ho vykastrovat, když si neud?lá fret?ata...
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-03-27, 09:51
Myslím že o zachování rodu nemusíš mít obavy,Kraken má i jiné potomky.Který vet?V Liberci se tímto žádný nezabývá,nebo ano?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2007-03-27, 09:56
já studuju v Brn?, tak tady byl i na veterin?. cestuje semnou Liberec - Brno.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-03-27, 10:32
A pokud ne Kraken, tak pak jeste Snizek ma taky par deticek :o)

Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2007-03-27, 10:44
No jo, ale i tak...bych cht?la mít potomky
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-03-27, 15:57
Danka: Kraken zdraví vnou?ka Lakyho! A vzkazuje, že v ?íji se choval také tak, že byl tazvan? na zabití ;op ale pání?ci vytrvali (sice málem p?išli o nervy ;o), protože cht?li také rozmnožit jeho úúúžasné geny ;o))
Pokud seženete n?jakou sami?ku, nechte Lakyho si užít, a? máte dobrý pocit, že jste ho "rozmnožili". Kraken m?l sice d?ti?ek pom?rn? dost (mezi 25 - 30), ale v?tšina jeho synk? byla vykastrována ješt? d?íve, než sta?ili splodit potomky, protože pání?ci nevydrželi manýry ?íjných samc?... A dcerky jsou na tom dost podobn?, málokdo z páne?k? má pocit, že zvládne odchov mlá?at... Pokud to tedy bude možné, d?da Kraken se rád do?ká pravnou?at :o)) ale pokud byste m?li být s Lakym vykázáni z domu, to rad?ji ustupte nátlaku a jd?te na kastraci. A poznáme?ka na záv?r: po "dovád?ní" se sami?kou se Laky nezklidní, bude se chovat v podstat? stejn? po celou dobu ?íje a možná ješt? n?jaké ty lumpárny navíc vymyslí ;o)
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: veraza (IP)
Datum: 2007-03-27, 23:43
nevím, kam bych to m?la upíchnout, ale cht?la jsem vám ?íct, že na klinice v Horom??icích jsem se ptala na hormonální ukon?ení ?íje a prý to ned?lají...tak jen pro zajímavost :o)

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-27, 23:55
Ned?laj to ani na klinice jako je Animal clinic... prej rovnou kastrujou, nemaj vhodný injekce... takže to neni žádná vzácnost, bohužel :(((
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-03-28, 00:28
Milé dámy, kolikrát jsem tu psala, že u dr. Riedlové , to je v té ordinaci, kde praktikuje Lee,aplikují hormonální injekce na ukon?ení ?íje podle stavu a hmotnosti fretky s velikou odpov?dností a s ?sp?chem?
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-03-28, 10:59
Ahoj Všichni s mojí sami?kou procházím první ?íji tedy pro m? koupila jsem ji když m?la kolem dvou let. Natékat vulva ji za?la 13.3. za?la jsem hned po?ítat v?era to bylo dva týdny a te? nevím kolik ji mám dat ješt? ?asu než jít na ukon?ení. Jde vyd?t, že ju to vy?erpává. D?ív b?hala i dv? hodiny v kuse a te? už za p?l hodiny b?hání si jide odpo?inout, taky p?estala kvokat a když spí tak ob?as zak?ourá. Bývalá majitelka mi ?ekla, že ?íji prochází dob?e a že na ukon?ení nebyla ale zdála se mi dost nezkušená nev?d?la ani, že p?i o?kování si má nechat vystavit o?kovací pr?kaz je možné, že ji m?sí?ní ?íjení p?išlo normální.

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-03-28, 12:38
Polaskovaalka: Možná bych s ní radši sko?ila k vetovi možná rovnou na ukon?ení a pak vyšet?ení, jestli je v po?ádku.... jestli nemá n?jaký problémy a nemusí na kastraci. Ale já tomu prd rozumim. Našt?stí Meggie problémy nemá, b?há víc než p?edtim, žere jak prase, ale rošku zhubla. I když to m?že bejt i na jaro. Na ukon?ení jsme už objednaný, Animal clinic jsem tu dávala pro p?íklad.
Avatar

Re: ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-03-28, 19:20
Polaskovaalka: já sem šla s kirou na ukon?ení po 3. týdnu ?íje.Vet jí píchnul injekci a druhý den bylo vid?t zmenšení.
Jinak jak za?ala ?íjit,úpln? zm?nila chování-strááášn? se mazlila a po?ád ji to drží tak si to užívám =o)) taky sem zpozorovala že trochu víc chrupká(ale ten spánek navíc je spíš n?co jako mazlení a pod?imování dohromady). a oba si sem tam p?i spaní zak?ourají-když se protahují a rozvalují na mojí posteli(že by blahem? ;oP)
Avatar

Aktuální stránka:16 z 41


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist