Aktuální stránka:5 z 39
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-12, 01:49
No vida - a máma ?íká, že nás Kazbunda (ten náš kocour, co se dožil p?es 20let) vychoval. Má vlastn? pravdu, a?koli na mou výchovu p?sobili i zrzaví kocou?i Pa?ucha a Kožucha.
Když mi p?išlo zábavné (vidím to jako dnes), že když se ko?i?ka zatahá za fousy, zvedá ret opa?ným sm?rem (a musí se opatrn?, netrhat, jinak není taková legrace:o), kocour prost? seknul. Na m?j ?ev mi máma ?ekla: "Vodíš, trápíš kocourka, to ti pat?í!" a v?tšinou, jako správná d?tská psycholožka dodala: "A ne?vi, nebo dostaneš pár pohlavk?, abys m?la pro?!" Kupodivu jsem m?la vztak na ni a ne na kocoura. Máma m? pak vid?la, jak stojím v p?edsíni u zrcadla a hlasitým šeptem do n?j ?íkám: "Máma je blbá, blbá, blbá..." To už se svíjela smíchy, ale d?lala, že to nevidí - Pa?ucha dostal kus hov?zího a já trucovala v koutku :o)

Bohužel, zkoušet, co vydrží nebezpe?né zví?e, není asi úpln? v po?ádku.
Myslím, že pes m?že být ch?va ve chvíli, kdy je ur?en od št?n?te jako p?ítel a ochránce malého dít?te a oba mají chytré pání?ky-rodi?e.
Nejhorší je, že lidi, kte?í ubližují zví?at?m potažmo i špatnou výchovou svých d?tí, si to nikdy nenechají vysv?tlit... :o((((
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-04-12, 08:58
M? pes dokonce nau?il chodit, naši m?li kólii, já se jí vždycky chytla za chlupy na zádech, Borka pomalu vstala já vstala sní, ud?lala pár krok?, upadla, Borka si zase lehla a tak to šlo po?ád dokola.....jo jo, taky mám bohužel známé, jejichž synek když k nám p?ijde honí ko?ky, hrozn? u toho v?eští a po?ád je poš?uchuje. Spratek nevychovanej....

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-04-12, 09:32
Chodili k nám d?ív p?íbuzní s malou dcerkou. Hol?i?ka byla dost rozmazlená, a ke zví?at?m se neum?la chovat. Sami m?li doma psa, který už jako každý starý pes, chce mít klid. M?l svoje místo v rožku pod lavicí v kuchyni, odtud m?l p?ehled a nikdo na n?j nemohl šlápnout. Bohužel dít? jednoho dne p?išlo na to, že je hrozná sranda odtud pejska vytahovat za ocas. Pes vždycky jenom zavr?el a utekl. Jednou ale dít? chytil výhružn? za ruku - ani zuby tam nebyly vytišt?né, a ješt? ten den ho nechali utratit - pro jistotu, aby nemuseli dít? hlídat a u?it ho , že to ?i ono nesmí.
P?i každé návšt?v? u nás dít? pronásledovalo ko?ky, a bylo schopné za nimi lézt až po sk?íních, jenom aby je chudinky vytáhlo. Na moje varování rodi?e nebrali z?etel, a v podstat? já jsem radši evakuovala ko?ku, když rodi?e svoje dít? neusm?rnili. Neuhlídala jsem to - po pravd? jsem už ani necht?la, a tak dostalo dít? ostrou kocou?í tlapkou p?es ruku. Od té doby u nás nebyli, a naše miciny jsou maximáln? spokojené.
Nechápu to. Mn? jako dít? mnohokrát škrábla ko?ka, kousla králi?ice, když jsem jí lezla do hnízda s mladýma, pokloval mn? kohout, když jsem kradla slepici vejce pod zadkem, ale v život? mn? naši nekonejšili a neobhajovali. P?esn? jak píše Markéta: Ne?vi, nebo ti ješt? p?idám, a? máš pro?.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-12, 10:59
Spratkové za to prost? nem?žou. Taky nás ob?as navštíví hyperaktivní chlape?ek, který má doma bobtailici, ale ta je zjevn? trp?livá a hlavn? veliká. Naše ko?ky se okamžit? dekujou, jak p?ijde, jediná - p?ipitom?lá - Paštika si nechá všechno líbit. Usm?r?uju ho,ale marn?. Tak se uchyluju k pedagogicko - psychologickým únik?m stylu: "Až se ta ko?ka naštve, ukousne ti ruku" atp. Jeho matka je docela fajn ženská, nízkým IQ taky netrpí, ale prost? to n?jak nechápe...
Když byl chlape?ek na psych.vyšet?ení u naší mámy (normáln? v domácím prost?edí), cválal po celé sv?tnici, lezl v botách na pec, odkud shazoval ko?ky i s nádobím...no, obávám se, že bych to sladký dít? musela umlátit, mít ho na hlídání tak den... Ale kdyby nebyl pod dozorem své matky, asi bych si ho zpacifikovala po svém.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-12, 11:13
Markéta-tohle je p?esn? popis toho capoucha co znám já.Já taky rad?ji psa schovávám.Mám berdetku kolii(fakt mírumilovná)a i ta už na n?j blafla.Potom mi lez do fretek(museli být chudinky v kleci) a to jsem ho ?apla za ruku drobátko víc zmá?kla a ukázala mu jak to bude obloukem obcházet.Kluk jen vykulil o?i,zamrkal a obcházel.Taky ?íkám že mít ho týden tak ho doma nepoznaj.P?itom já mám doopravdy dobrý vztah k d?tem.A co je docela pr?a,tak tohle dít? m? má rádo a vždycky se k nám t?ší a to nechápu :o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-04-12, 11:16
Ob?as bych po?ádn? zpacifikovala spí? rodi?e. Tuhle mi jedna známá vnucovala, že jsou zákonodárci divní když zakazujou nejr?zn?jší veterinární zákroky jako týrání. Jako p?íklad uvedla odstra?ování drápk? ko?kám. Prý si kv?li tomu nem?že po?ídit ko?ku kv?li tomu, aby nepoškrábala jejího ro?ního chlape?ka. Když jsem se jí zeptala, jak by se jí líbilo amputovat prsty na rukou, prohlásila, že si p?ece nenechá poni?it tapety od ko?ky. Jsem moc zv?davá, co z jejího chlape?ka - skleníkové kyti?ky vyroste.
Chudák kluk si nebude moct pohladit ani psa, kterej chudák nebude mít vytrhaný drápy, zuby, a nebude chudinka oholenej, aby klou?ek nespolkl chloupek.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-04-12, 12:57
Tak toto mi pripomina jeden klip z potrhlych relacii typu Natoc to!. Male cca rocne dieta sedi na zemi a v rukach mu za usi visi maciatko, ktore evidentne velmi mrauci. Klip bol pomerne dlhy. Bolo mi z toho zle a predstavte si, ten klip VYHRAL!!!! Co su to za ludia, co ukazuju utrpenie v TV a este sa na tom zabavaju. Na druhu stranu zas musim povedat, ze k nam chodi kamarat s trojrocnou dcerou, ktora zvierata miluje a neboji sa ich. Kuko sa pred nou preventivne zdekuje, lebo akosi vie, ze ju nesmie uhryznut a to uz potom nie je ziadna sranda. Toto dievcatko sa dokaze s fretkami super hrat a ked jej maju dost, tak dokaze respektovat ich zelanie a zbytocne ich nenahana. Je to sice hyperaktivne dieta, maly diablik, ale tymto spravanim si ma ziskala...;-)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-12, 14:06
M? se taky každou chvilku n?kdo ptá, jestli to není pitomost, pro? by se fretkám nem?ly vyndavat pachové žlázy. Ale to je práv? ono, zví?e si p?ece ?lov?k nem?že nechat "p?estav?t" u veta podle svých p?edstav: vyndáme žlázy, aby fretka nepušila když jí budem trápit, upilujem jí zuby, aby nás nekousla, usekáme ko?ce prsty, aby nepoškrábala tapety, vyndáme psovi hlasivky, aby nás neotravoval št?káním, usekneme ocásek, aby s ním trapn? nevrt?l...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-12, 14:27
Toz ja caparty rada nemam, hryzance jim preji - jsou varovani, varovani nedbaji.

NICMENE - v patek jsem se vytocila do nepricetna. Prisla k nam babicka (jednak je naprosto pri smyslech, jednak naprosto zdrava, vsechno v pohode...). Ja prijela z Brna, Cvokina se mnou byla jeste cely den v praci, takze jsem ji pustila, at beha. Babicka stravila pulhodinu tim, ze se plizila za fretkou a neustale ji tloukla. Babicku jsem servala, proc to proboha dela a at na ni nesaha. Pry proto, aby ji nahodou nechtela kousnout! Zahy me servali nasi, co jecim na babicku, ze to fretku prece nemuze bolet..a at ji pustim, ze si babicka chce hrat!! Cvokie chudinka sypala do klece, ac bych tam s gustem zavrela prarodicku...a tri dny ji nemenila stelivo!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-04-12, 14:37
Lee, dovedes si predstavit to tri dny nemeneny stelivo po babicce? No fuj tajbl.
Nase babicka je podobny pripad. Cely zivot to byla selka a tou zustala. Nedovede pochopit, proc proboha pestujeme zvirata, ze kterych neni uzitek. Jednou jí jakožto vlastní matce sveril tatka na hlidani nasi jezevcici. Po nasem navratu psina utocila na nas na vsechny, a po puldennim premlouvani a lakani na pamlsky konecne vylezla z boudy a my zjistili, ze ma chudera nakopnutej cumak. Babicka to zduvodnila tim, ze pry se ji pletla pod nohama, tak ji nakopla. Bohuzel tohle vyslo najevo v dobe, kdy mi bylo sest let, a Bessinku jsem povazovala za sourozence. A pak po mne nekdo mohl chtít, abych se k babi?ce chovala p?kn?.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-12, 14:47
Stelivo by si uklidila sama - az bych ji pustila.

Jinak ma babicka taky pochazi z venkova, z velkostatku (jako jediny clen rodiny ma jakesi "prokazatelne" fungovani se zviraty (jinak nevim, po kom bych mela podedit zviratkovani)), ale strasne se za to STYDI. Je to totiz nehodne damy z vyssi spolecnosti, kam ona by rada patrila. Neuznava chovani zvirat ani jako potencialni pecinky...bohuzel. A za me se stydi, protoze "studuju, abych mohla myt kravam zadky", misto toho, abych chodila v kostymku do spolecnosti a tvarila se jako SLECNA.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-04-12, 15:49
Jo, tak presne to mi bylo vtloukano do hlavy, když jsem kdysi cht?la jít studovat bu? veterinu, nebo zem?d?lku. "Utírat kravám pr...e, a mít na to vysokou"
A to se potom ve vlákne "Babicka" divite, proc mam takovy "vrely vztah k tem mojim."
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-12, 15:54
Babicku jsem ale vrcholne urazila reakci na zminovane utirani kravskych pozadi..." Ne, babicko, ja budu sest let studovat, abych mohla ostatnim rikat, jak MAJI (oni) ty zadky spravne vedecky myt!" No, darmo mluvit, jsem drza, sprosta jako dlazdic a nevenuju se nicemu uslechtilemu, chudak maminka (jeji dcera), same trapeni se mnou ma, navic nechci varit, neumim se elegantne oblect a NEMALUJU SE!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-12, 16:32
Boze, to snad ani nemuzes myslet vazne????!!!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-04-12, 17:07
To Lee: mam za sebou 4 roky strednej, 5 rokov vysokej a 4 roky doktoratu, vsetko o tom, ako vedecky umyvat kravam zadky...;-)...tiez napriek znechuteniu mojej matinky, ktora mi po rokoch povedala, co sa prihodilo, ked som mala asi tak 3 roky. Boli sme u babky, ktora chodila dojit na druzstvo kravy. Babka sa prave vratila z mastale a urcite nevonala vabne. Chcela ma zobrat na ruky a moja mama jej povedala, ze nech sa ide umyt, ze smrdi a ze decko jej predsa zasmradovat nebude. Na to jej babka predniesla pamatnu vetu "aby si sa jedneho dna nedivila, dcera moja"...asi uz vtedy tusila, ze budem posadnuta zvieratami a ze nasim budem smrdiet mastalou peknych 15 rokov...;-)))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-12, 17:19
To Ene: Bohuzel ano.
To MajaZ: Jojo, spravne, tak se na ne musi:-) Ja jako mala osetrovala plysaky (panenky me nebraly), plysaka prolezleho moly jsem vzdala jen proto, ze mi ho tatinek "vypitval" - abych videla, jak ma pripevnena ocicka a jak muze kroutit packama (tehdy mi byly 4 roky) a u babicky stabilne nocovala v kralikarne a s kraliky se delila o tvrdy chleba.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-12, 20:51
Pamatuji si velmi matn?, jak jsem kdysi na dovolené pod stanem p?inesla babi?ce kbelí?ek plný žabi?ek. Nebyla nadšená. Když jsem dom? asi tak v osmi letech p?inesla v kelímku od limonády prvního k?e?ka, tvrdila, že poletím z domu i s ním. K?e?ek provizorn? vyfasoval modrou p?epravku od mléka z mlékárny p?es ulici a když jsem p?išla ze školy, p?istihla jsem babi?ku, jak u n?j sedí, štrykuje, ob?as k?e?ka vylézajícího po šikmé plastové st?n? jemn? podebere jehlicí a hodí zpátky a docela n?žn? mu ?íká "Kam lezeš, troubo pitomá". Už hodn? let nežije (um?ela, když dnes plnoletý synovec byl ješt? batole) a ?eknu vám, že i když byla fakt generál, n?kdy mi docela chybí.
Chci tím ?íct, že až se na svoje protivné babi?ky budete jednou dívat s odstupem, možná je budete mít docela rády ;o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-13, 11:12
No, musím ?íct, že m? naše babi?ky spíše rozesmávají. Tchýn?, která už je babi?kou díky p?ítelovu bratrovi, se snaží mít moje zví?ata ráda jako vlastní vnuky, zejména pak Vendelína :o))))
Moje vlastní babi?ka se snaží nau?it se pochopit, co na t?ch ohavách vidím (sama m?la vždy jen ko?ky - notabene slabomyslné, ale za to nem?že, to jsme jí p?itáhli my :o).
Na leguána koukala dlóóóuho, dlóóóuho a zjevn? usilovala o n?jakou hezkou myšlenku. Pak z ní vypadlo: "No, seš divnej, hochu!"
Je úžasná :o))))
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-04-14, 11:24
To Markéta: Tak to máš docela fajn tchýni.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-15, 13:10
Moje druha babicka je milovana - neustale mi po pude hleda hadriky na pelechy pro Cvokii, dedecek vyrabel volieru. A pro me "zviratkofilstvi" maji pochopeni od mala - tahala jsem do baraku zizaly, koupala je v umyvadle a strkala pod postel. Babicka je tajne sbirala a nosila na zahradku. Berusky jsem zavirala do krabicky od sirek (a babicka je tajne poustela). Kdyz jsem prisla na to, ze jsou fuc, vymyslela jsem, ze asi otevrely krabicku - priklopila jsem tedy krabicku tezkou kameninovou misou. A svete div se - berusky si dokazaly poradit i s krabickou i s misou! Babicka se priznala az po letech...:-)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-04-15, 16:00
Moje babi?ka byla bohužel opak, coby p?tilému dít?ti mi p?edložila k ob?du upe?eného králíka - mého ocho?eného Matýska....?ekla mi to, až když jsem se po ob?d? po Matesovi schán?la. Blinkala jsem asi týden.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-15, 20:07
Jirka - to s tím leguánem byla moje 80tiletá babi?ka, ne tchý? :o)

majda - vy jste m?li p?edky Herodesy?
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-04-16, 08:35
To Majda: mala som babicku podobneho razenia. Len ona mi to povedala este pred obedom...;-(... skoda spominat.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-17, 15:01
No, te? jsem slyšela od jedné z kamarádek, která pracuje v d?cáku, že v n?jakém jiném d?tském domov? chovají ove?ky, každý rok mají jeh?átka a d?ti se o n? rády starají.
Dost by m? zajímalo, jak ty ove?ky kon?í, a jak ?asto mají d?ti?ky k ob?du skopový...:o)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-04-18, 08:59
Tohle je fakt strašný, musím ?íct, že na to s hr?zou vzpomínám celý život.......

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-18, 11:44
No, takových p?íb?h? je...Jenže oni za to lidi snad ani nem?žou - prost? nejsou na tohle citliví a neuv?domují si, jak hluboký zásah to m?že ud?lat.
Nestává se to jenom d?tem. Moje první láska se oženila a manželka si p?inesla trpasli?ího králí?ka s sebou do nového domova...taky ho sežrali! Z?ejm? se tchán?m zdál "n?jakej podtrženej chcípák", tak ho prost? rohli a p?edložili snaše...
Mimochodem - už došlo k rozvodu :o)))))) (i když netvrdím, že pro králí?ka)
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-18, 11:57
Takoví týpci si asi nebudou brát servítky z moha v?cí :o( Ale je fakt, že to asi nebude jejich vina, asi se jim hold nechce p?emýšlet o tom, co to pro druhé lidi znamená. Neum?jí se vcítit do druhého a ?ekla bych, že jsou prost? hrub? opracovaní a mají slabší myšlení.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-04-19, 11:13
to Markéta: Omlouvám se ti.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-04-19, 11:16
Nechápu, jak m?že pak n?kdo domácího mazlí?ka sníst.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-20, 12:40
Jirka - to nic, to bylo jen pro up?esn?ní, omlouvat se není za co :o)

Co se tý?e pojídání domácích mazlí?k?, ouhlasím s Jordi.

Ale p?edstavte si, kdyby každý na sv?t? m?l schopnost empatie a zu?iv? hájil zví?ata - to by nás za chvíli udupali leguáni, sežrali medv?di, šikanovaly opice... :o))))))))
Ty jednodušší lidi s menším množstvím citu jsou holt asi taky pot?eba...

Avatar

Aktuální stránka:5 z 39


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist