Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7
Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-10, 22:40
... tož se s ohledem na poslední p?ísp?vek Majdy vracíme k tomu, co je asi kvalitní zví?e a co ne. Tímto je napov?zeno, že ani žádná registrace púvodu (kdekoli) asi neni zárukou kvality a hlavn? zdravotního stavu zví?ete. Žádný rodokmen, nebo ZoP mi nezaru?í, že zví?e bude zdravé, dlouhov?ké.....a žel mi ani v dnešní dob? nezaru?í, že zví?e neni z p?íbuzenské plemenitby, zejména pokud jde o "profesionálního" resp. komer?ního chovatele, který p?ipou?tí XX samic ro?n? SOU?ASN?.
"Náhodná" zámn?na mlá?at u komer?ních chovatelú je celkem b?žná.....
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-06-10, 23:39
Myslim si, ze pokud ma fretka rodokmen, tak alespon vis jeji predky a diky tomu rodokmenu si muzes byt jista, ze pribuzny neni.. :o)
Zatim si nemyslim, ze by u fretek bylo to co u psu, ze by se takto zamenovali rodice - nevim o nikom..
Mas Johano nekoho primo na mysli? Docela by bylo dobre to vedet, kvuli registru..
Co se tyce nemoci - to nezaruci nikdy nikdo. Je jedno zda jde o vorecha, nebo zvire s rodokmenem oboje se muze dozit kratkeho i dlouheho veku.. Nikdo neni Buh, aby to vedel dopredu.
Rucit se da lepe, pokud znas predky, za vady. Vime ktere fretky vady nesou a kterym se vyhybat.. Uchovnujeme, aby jsme se urcitym vadam vyvarovali.. Takze proto je celkem dobre vedet predky, vedet o nich vic.. to u nalezencu vedet nebudes a jeste se lehce muzes dopustit pribuzenskeho kryti - vsichni vime, ze to, ze jsou fretky z druhe strany republiky nic neznamena, kort u nalezence.. :o/




Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-11, 00:07
Yasmin, nemám na mysli nikoho konkrétního, to co sem psala bylo z mé 30-ti leté skušenosti s chovem ?istokrevných psú. Žel tyto "zámn?ny" se d?li vždy a já nejsem takový optimista, abych v??ila, že pokud kdokoli, kdo vlastní XX samic (psú, ko?ek, fretek) a p?ipouští je sou?asn? (a vrhnou sou?asn?) že ty mladé nebude zamn??ovat. Za 30-let spátky sem se u chovu psú s tímto problémem setkala za blahé totality, kdy se i v našem stát? zví?ata (psi, ko?ky...fretky asi t?žko) p?ipoušt?li jinak jak byly vystavovány rodokmeny. A bohužel, nedokáži v??it dnešním chovatelúm, t?m pozna?eným komercí a biznisem, že toto ned?lají dnes stejn? a ješt? hojn?ji (u psú, ko?ek i fretek).
Zejména u fretek bych si dávala pozor na chovatele, který má XX vrhú najednou, i když by byla registrace rodi?ú v PK nebo registru. Protože tam je zámn?na mlá?at možná a laik zámn?nu nepozná.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 11.06. v 00:14.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-06-11, 01:37
Nechci rozkrafávat vlákno, ale když už se to tu probírá, tak taky p?idám.
Zano - ty to možná ješt? nevíš, jsi tu nová, mám dv? fenky Irského vlkodava.
Co se vlkodava tý?e, v dnešní dob? št?n? pod 20000,- nejde.
První vlkodavici je 8 let, na její plemeno krásný v?k a z jejích sourozenc? je poslední žijící, alespo? z t?ch, o kterých mám zprávy.. Tenkrát jsme jí kupovali za 15000,- skoro p?lro?ní, chovatelka šla trochu pod cenu, protože byla starší. Ostatní št??ata tuším šla za 18000,-. V té dob?, kdy jsme si jí brali, nem?li její rodi?e skoro žádná ocen?ní, pár umíst?ní na výstavách, ale šampionát žádný. Rok na to zem?ela její máma na rakovinu, otec se dožil 11ti let a vyjezdil si n?kolik šampionát?, takže další št??ata po n?m byla dražší.
Tu druhou vlkodavici jsem si kupovala za 18000,- ze známosti a protože chovatelka v?d?la, že jde do dobrých podmínek. Ostatní št??ata pod 20tis. nešla. Matka moc výstavních ocen?ní nemá, chovatelka nejezdí ráda po "setkání snob? a slepic" (jak sama ?íká, nedivím se). Otec už n?kolik šampionát? má a další ho ?ekají, je naprosto výborný a bez vad.
Te? si vezmi - koupíš si št?n? za 20000,-. Takovou to rasu rozhodn? nem?žeš krmit žádnými oby?ejnými granulemi. V?tšinou odpovídající granule nejdou pod 1000,- za 15kg, což pejsek zdlábne za 3 týdny. Ješt? mu musíš p?idávat Irish Calc, kloubní p?ípravek. Fena se uchov?uje ve dvou letech v?ku, což je cca 24000,- za granule plus ten vápník. Abys št??ata prodala snadno a lidé v?d?li, že máš dobrou fenu, je vhodné se ú?astnit výstav. Jedna výstava v ?echách T? vyjde na cca 2000,- (p?ihláška, benzín, vet. p?ejímka, jídlo...). V ?echách se po?ádají výstavy každý m?síc, to máš cca 24000,- jen za výstavy. Pokud chceš mít zájemce i ze zahrani?í, je dobré jezdit i tam. M? jedna výstava v Polsku vyšla na necelých 10000,- Pak zvláštní výživa matky, následn? mimin (chovatelka mojí druhé fenky ?íkala, že t?ch 10 št??at sežere 15kg granulí za 5 dní). Plus ješt? cena za krytí - obecn? platí, že je to 10% z ceny každého št?n?te zapsaného do PK nebo št?n?, ale každý majitel krycího psa si ur?uje cenu sám. A pak se nemá cena št?n?te pohybovat zase na 20000,-?? U malých ps? to tak nechápu, jako u t?ch velkých.

Johana - O šmelina?inách mezi pejska?i nevím, nicmén? v ?MKU mají takovej bordel, že bych se nedivila ni?emu. A u fretek to asi p?jde ješt? snáž..

A jak píše Yasmin - nikdy nikdo nám nezaru?í, že zví?e s rodokmenem bude zdravé a bez vad. Osobn? si ale nikdy už nekoupím a? psa, nebo fretku, bez rodokmenu. Skryté vady srdce neodhalíme, genetické vada kryptorchizmu u sami?ek je taky problém a není vid?t. M?že to být cokoliv, na co nám fretka zem?e d?íve ?i pozd?ji...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-06-11, 08:50
Moje máma m?la chovnou stanici ps?...shi-tzu a japan chin?...za dob totality se št?n? prodávalo za ?ty?i tisíce, což byly d?sivý prachy. M?lo to jediný plus...že m?j Jakub od miminka vyr?stal mezi sme?kou ps? - nicmén? jsem se z??astnila s našima n?kolika výstav. Z t?ch zákulisních boj? a praktik klubu chovatel? t?hle plemen bych tenkrát zvracela....proto jsem se za?ekla, že tohle už v život? s žádným zví?etem absolvovat nechci. Radši dám domov n?jakému útulkovému zví?eti .. ALe samoz?ejm? to neodsuzuju a ani netuším, jak to na výstavách chodí dneska....




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 11.06. v 08:54.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-11, 11:48
Dneska to chodí tak, že posuzovatel t?eba chová plemeno, ketré posuzuje a tak preferuje psy ze své chovky, nebo n?jak sp?íbuzn?né. Nebo dobré ocen?ní získávají psy ze známých chovných stanic, nebo ti kte?í si to zaplatí. Nebo posuzovatel nerozumí plemeni v?bec a posuzuje jen tak od oka. A jednou dá psovi výbornou a titul a jednou mu dá D a hotovo. A pak jsou i ti co plemeno znají, rozumí mu, neberou úplatky, neberou ohled na to z jaké chovky pes je. A takové abys pohledal.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-06-11, 12:25
Este jedna totacova skusenost. Kamaratov otec vlastnil dvoch drsnakov jazvecikov, jeden papierovy ale nepouzitelny (zle skusky a tak podobne), druhy bezpapierovy, ale vynikajuceho exterieru, skvele polovnicky pouzitelny. Ked prislo na pripustanie, tak sa pripustalo bezpapierovym a stenata mali samozrejme ako otca uvedeneho papieroveho. Hold, aj take veci sa deju. Aj ked na druhej strane zas sa aspon neprenasali zle vlastnosti toho prveho.

Ja teda mladat nepredavam, moje fretky su kastrovane, ale co sa tyka ceny, tak je skutocne smutne, ako sa ceny tlacia smerom nadol vdaka "chovatelom". Podla mna by cena mala zohladnovat naklady na odchov mladat a chov rodicov. Prveho Kuka sme mali zo zverimexu za 1600, dalsie vet. naklady sa vysplhali do desattisicov. Saru mam od Dodi, stala ma polovicu vratane ockovania a granul a konzervy a doteraz okrem zapalenych zliazok, hnacky a kastracie som do nej navyse (rozumej okrem preventivok) nevrazila ani fn...a som rada, ze som Dodi spoznala, je moja druha rodina. Takze aj o tomto to je.
Aj ked teraz sme si s manzelom povedali, ze uz budeme brat len utulkove fretky, treba im dat sancu. Ale urcite ich mnozit nebudem. Pokial ma ale chyti tuzba po mladatku, tak urcite od chovatela a za normalnu cenu. cena pod 1000 korun je mi podozriva.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-06-11, 12:26
P?esn? tak, ve valné v?tšin? vyhrává ten pes, za kterým stojí známý vystavovatele. My to našt?stí nemáme tak horký, ale taky si v propozicích vybírám, na kterýho rozhod?ího pojedu.. A kolik tak p?ibližn? na tý výstav? m?že být ps? a ?ích.. Jsou to d?sný výpo?ty, matematika..
Proto se mi líbí, že výstavy fretek jsou anonymní.. Vím, že se to dá o??rat, ale zatím jsem asi naivní..
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-11, 12:36
Pe?o no já práv? musím vytipovat kterému rozhod?ímu se budeme líbit a komu budeme moct konkurovat a kam rad?ji nejezdit v?bec. V?bec neznám posuzovatele u tohohle plemene, co te? mám. Takže te? jedu do Brna na zkoušku a uvidím.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-11, 12:57
U fretek opravdu rozhod?í a ani nosi?i nev?dí, ?í fretku mají v ruce. Taky na to ob?as ty ruce doplatí.Hryzance z poslední výstavy byly opravdu výstavní.
Krytí jiným jedincem než uvedeným v PP nelze vylou?it, ale je na sv?domí chovatele, jestli to ud?lá.
A k "druhé rodin?" i já jsem své malinké Iris vd??na krom jiného i za kontakty s Dodi a n?která moje mlá?ata mi dala milé p?átele.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-06-11, 13:00
adel - chovatelka by ti m?la poradit.. nebo zkus hledat tady kynologie.blogspot.com ale te? to po m? cht?lo n?jaký p?ihlášení, d?ív to šlo normáln? :(

A to co píše Maja s jezev?íkama se d?je ješt? te?.. Nejvíce neschvaluji chov barzoj?, tam se práv? toto d?je, ví to všichni a nikdo proti tomu nic ned?lá. Ruka ruku myje.. A nejv?tší hit tak p?ed 5ti lety u nich bylo, krýt dva jedince s jedním rodi?em stejným. Takže potomci m?li ve druhé generaci stejnýho p?edka. Vím, že se tomu ?íká cílená plemenitba na toho a toho p?edka, ale fuj tajbl..
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-06-11, 13:34
Pti chovatelka neporadí. Ona jen uchovnila a výstavám se nev?novala a nev?nuje. My budeme první št?nda od ní co budeme chodit na výstavy. Jinak ona má takový chov na mazlíky :-)))

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-06-11, 15:01
Hm, takže koukám že se v zásad? nic nezm?nilo..to je tedy smutný...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-06-12, 15:17
no jo no...kdyby to fungovalo u ps? jako u fretek, pozvali by se sem cizí posuzovatelé a ti by o nikom nic nev?d?li, to by teprve byly posudky! :)
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Bublinka (IP)
Datum: 2009-06-12, 16:32
Mozno by bolo dobre pozriet si ceny mladat v zahranici, v Madarsku sa pohybuju mladata z kvalitnejsich chovov cca 30-50.000 HUF, co nie je malo. Je tam vsak problem ,ktory tu uz odznel a to ,,preslachtenie,, Tam si to uz zacinaju uvedomovat a je tam velka rozpra kvoli tomu. Mladata sa rodia s degenerativnymi chybami ako fyzickymi tak povahovymi, mam na mysli choroby a handicap.Verejne na forach sa o tom hovori len v uzavretych diskusiach ale medzi chovatelmi to vrie.
Najcastejsie problemy su hluchota, chore srdiecko, poruchy zraku, viac prstov na nohach, nesumernost niektorych casti tela. Mozno vam to pride divne alebo prinajmensom ,,skusenym,, chovatelom smiesne, ale je to fakt - realita.
Nehovoriac, ze cena za mlade je tak vysoka, lebo z tretej generacie otec mal ,,vitazne pohare,, V Rusku sa velmi neoznava miesanie farieb, radsej maju pravost a to tchory, albinov a sampan. Tym kkoncia pri oficialnych chovoch. Aj ked sa im pacia farebne fretky ale su len hobby a nie chovne zvierata. Ani tam sa vsak nevyhneme spekulantom a ,,chovatelom,, ktori z toho tazia. Tam sa cena za mlada pohybuje na nasich cca 100-150 eur.

Rovnako v oboch krajinach ti serioznejsi chovatelia bojkotuju predaj fretiek v zoo obchodoch, ale tam je trocha iny dovod :0(

Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-12, 16:50
Koukám že tady se mílovými kroky blížíme ma?arskému modelu, no však ty barevchtivý chovatelé je mají jako vzor. Škoda, jsou vlastn? sami proti sob? a hlavn? hodn? to škodí fretkám jako takovým. Rusové mají p?ekvapiv? o hodn? víc rozumu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-12, 18:39
No ješt? chvíli a b?hví kolik budu mít doma necht?ných sice krásných s jezev?ím pruhem a ponožkama, ale hluchých harlekýn?.

:-(((

To je stejn? bezva, n?kdo si vybírá fretku podle toho kolik stojí nebo jak vypadá... atd...já si vybírám podle toho, jak moc a jak dlouho jí nikdo nechce.
Kdyby nás takových bylo víc a "barvomixér?" bylo mí? ,to by byly hned prázdné útulku, mí? pušt?ných nebo nadobro v klecích pozavíraných i týraných fretek.

Škoda, že je to jen takový m?j "malý" neuskute?nitelný sen :-(

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-06-12, 20:06
Je to asi d?kaz mé nedostate?nosti,nepochopení v?ci a možná i vrozené pitomosti, ale já hledám fretku p?íbuznou s tou mojí první a práv? p?i tom hledání jsem se setkala s r?znými cenami a r?znými kvalitami "za ty peníze" a cht?la bych ji aby byla té mojí první co nejvíc podobná a pokud možno ve všech sm?rech.Proto využívám Registru. OPRAVDU JE TO TAK VELKÝ H?ÍCH? A co se tý?e chovu "na barvi?ky"- nevím, jestli práv? to je d?vodem k tomu, že n?které kon?í v útulcích. Já ten d?vod vidím v lidské neodpov?dnosti
HOWGH...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-12, 21:29
A kdo tady odsuzuje registr?
Pro? to zase musí sm??ovat ke konfliktní diskuzi a pro? tolik zášti?
Chov na barvi?ky neoddiskutovateln? produkuje vadné fretky v kone?ném d?sledku, ty pak kon?í i v t?ch útulcích, protože jsou problémové, hluché, agresivní, nemocné.Další d?sledek je že lidi baží po to koupit si barevné mlád?,jen proto jaké je hezou?ké,a pak to nezvládnou, protože o fretce jako takové v?dí houby.
O tom fakt musím p?esv?d?ovat?
A že je v tom lidská nezodpov?dnost,ano ! ale na všech stranách toho problému.
Ale jako vždy, tady to nikdo nevy?eší,jen si ?lov?k posteskne nad tím, s ?ím se musí potýkat,a to že vidí i nepochopení,je normální žejo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:10
Ja musim podotknout, ze kdyz se kouknu napriklad na pudicku, tak v utulku jsou hlavne tchorici - takze ne ti hlusi, "vadni" a pod - kteri by se dstali k vam kvuli hluchote, protoze je majitele nezvladaji.
Chapu, ze tam jsou proto, ze lide jsou na barvicky, ale lide jsou i na ty tchorovite barvicky - kazdy chce neco, nekomu je i jedno co a stale je mnoho takovych..

Bozo: kdyz se budes ptat na tu zast, tak si napred precti sve prispevky :o/

A nevim kdo ma za vzor madary.. Co se tyce me a i ostatnich co okolo znam a zajimaji se o fretky - nemaji za vzor urcity stat, ale hledaji hlavne vsechny informace a diskutuji i se zahranicnimi chovateli - v cem vidim spis prinos, nez "vadu".

Pokud si ted vsichni vezmeme ty nechtene utulkove, kde se pak vezmou dalsi fretky, az nam umrou? Taky utopie..
Rekla bych ze na farmach... :o/ Nebo u tech Vama zvolenych ;o)
Nechci rikat, ze nema nikdo brat utulkove fretky, naopak, sama nalezence udavam a pomaham a dost lidi okolo. Ale taky rozhodne nerikam nechovat.
V tom ktere fretky jsou kvalitni se rozhodne neshodneme.. to uz davno vime..



Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:27
M?j názor je ten, že v útulku kon?í nejvíce ty fretky, které pochází ze zverimexu. Tam vám podají informace, že se jedná o zví?átko mazlivé, ?istotné, vo?avé, hodné, nekousavé....blábláblá...všichni víme...Pak si ten chud?ra ?loví?ek p?inese domu zví?e, které ani zdaleka neodpovídá popisu prodava?ek. Ze zoufalství se ho samoz?ejm? pak snaží zbavit. O fretkách v?bec nic neví a po prvních pár hodinách zjistí, že to prost? neni zví?e pro n?j...že to prost? není k?e?ek...

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:28
Stesky lidí, kte?í se starají výhradn? o umíst?ní nalezenc? (nebo vlastní výhradn? nalezence) jsou namí?ené k lidem, kte?í jsou ochotni v vlivem ?ekn?me "momentální" situace omezit odchovy.
Myslím, že s t?mi,kdo toto nejsou schopni (ani pod vlivem událostí) ud?lat,nemá cenu diskutovat.
Prost? to každý vnímá jinak, no.
My se holt dál budeme starat o umís?ování a lé?ení necht?nc? a? pocházejí odkudkoli.
Osobn? si myslím, že kdyby se chvíli zastavila produkce fretek, tak jich bude ješt? dloho dost, a když ne, a bude to "vzácé" zví?e, tím líp.
Cena mlád?te bude t?eba p?t tisí a lidi,kte?í si ho po?íd?jí si to dob?e rozmyslí a hned tak nevyhodí.
Ale to je evidentn? a bohužel zase jen moje nerozvážná a nemožná utopie.
Nemá každý takovou strategii, že pokud chci aby se mi moje milovaná fetka dožila pr?m?rných osm let, znamená to moc a moc pé?e...
Bohužel,m?j stop stav je na po?tu šest fretek.
Ráda bych dala domov i dalším nalezenc?m,ale bohužel sv?domit? a opravdov? se dokážu p?esto, že nemám nijakou evidentní nouzi o ?as a peníze když je t?eba, postarat maximáln? o šest fre?ulek.


Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:31
M?j první fre?ák je ze zverimexu, z nerozvážnosti.
Ale díky tomu, že nejsem nerozvážná až tak moc, tak po p?ti letech ho stále mám a kn?mu p?ibylo p?t nalezenc?.A dva z nich jsou starší než on. Není to bohužel o zverimexech, farmách ?i chovatelých ale o lidech.
Dostupnost fretek je tak snadná, že pak snadno kon?ejí "na ulici"... a? jsou odkukoli.
Je jich prost? moc,no...

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:43
Moje první fretka byl taky takový malý úlet ve zverimexu. Stálo m? do dost d?iny vypiplat si z ní milá?ka a chápu, že prost? málo kdo má tolik ?asu a síly se fretkám tolik v?novat. Pokud bych o fretce nejd?íve uvažovala a pak kupovala, možná bych si to rozmyslela. Jenže v tom zverimexu lidé prost? nep?emýšlí dop?edu. A práv? jejich fretky jsou pak ?asto bez domova. A je to práv? o licech, o tom, že prost? jednou si zví?e po?ídim, tak za n?j nesu odpov?dnost a rozhoduju o jeho život?. Je to prost? závazek, z kterého by se ?lov?k nem?l tak jednodušše vyvlíknout tím, že zví?e prost? odloží.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:50
U m? to za?lo takto (první p?ísp?vek ve vlákn?), ježiš už je to ?ty?i roky, to je hrozný...
[forum.fretka.cz]

Jinak by m? zajímal názor lidí co mají více než jednu fretku. Kolik jich ?lov?k m?že mít, aby se o n? byl schopen opravdu dob?e a sv?domit? postarat??? V?etn? správn? veterinární pé?e.
Já myslím, že to kon?í n?kde u ?ísla p?t-šest-sedm...?

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:53
To bude asi dost individuální a ovlivn?no pen?zi a ?asem. N?kdo si se svými p?íjmy m?že dovolit poskytnout kvalitní život jedné fretce, n?kdo i 20ti.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:57
Já se p?iznávám, že nemám jenom fretky, takže dv? je pro m? momentáln? kone?ný stav. Mám psa, nyní p?ibudou dv? potkaná sle?ny a nejsem výd?le?n??inná, tak mi Toník s Terezkou budou muset na n?jakou chvíli sta?it jen duo :-) Nehled? na to, že Terez je "problémová" hol?i?ka a p?i p?edstav?, že bych m?la ješt? jednu takovou... nem?žu spoléhat, že by se ke m? dostal ?unínek, jako je Toník.

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-12, 23:59
Hele tak o pen?zích to moc není... Já mám peníze na svých šest fretek a? jim je co jim je i když musím do Brna protože v Praze stojí pé?e o fretky z odborného hlediska za prd. Ale myslím si, že víc fretek než mám už nejsem schopna uhlídat ve smyslu pozorování. U svých kluk? jsem si všimla už v o?áte?ních stádiích onemocn?ní typu lymfosarkom, inzulinom nebo kardiomyopatie. Jsou to b?žné choroby starších fetek,ale trapie náro?ná ve smyslu doagnostiky. Ale mít jich deset? Tak si prost? spoustu v?cí nevšimnu...a to nechci. To se prost? podle m? nedá.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-06-13, 00:06
Já mam nyní 3 fre?ule...a jako student (tudíž skoro bez pen?z) si prost? zatim musím ?íct dost, protože s více fretkama už bych musela za?ít hledat, kde ušet?it, abych finan?n? vyšla. A práv? omezovat je n?kde...na kvalitních granulích, na mlskách, hra?kách...to bych fakt necht?la. I kdybych m?la poslední stovku, tak koupim prost? jídlo jim a ne sob?...
Proto si myslím, že je to taky hodn? o pen?zích.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-13, 00:13
já mám fretky 4, ted jednu fretici v azylu, takže 5 a už i to je celkem náro?ný, tedy hlavn? díky tomu, že je musím poušt?t odd?len? pá? se mi nesnesou, takže mám t?i (momentáln? 4) "party". no a když už se tedy n?co "semele" tak je to v?tšinou u všech na ráz. minulej/p?edminulej m?síc to byl zlomenej zub u Sema, kterej se musel vytrhnout, pár dn? na to potrat a zán?t d?lohy u fretice, týden se lé?il, následn? se kastrovalo, momentáln? to bylo ukon?ování ?íje u fretice v azylu, ted lé?ba jejího po?ínajícího zán?tu d?lohy. takže víc jak 5 fretek já momentáln? nee, i ty 4 sta?í

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist