Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7
Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-30, 18:41
johan, u nás (?r) ve zverimexech se prodávají b?žn? fre?ata za 2200 - 2400 k?... z farem, resp. od hovad, kterým je jedno, kde mlád? skon?í, neo?kované, v?tšinou kousavé, ne?istotné, ?asto zasvrabené, pr?jmující...

takže odvozovat od ceny kvalitu v žádném p?ípad? nelze.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-30, 18:44
Tak zverimexy jsou kapitola sama pro sebe, ty bych z tohohle vynechala.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-30, 18:50
Petra p: ono je to celé dost t?žké....

Já bych nejrad?ji cenu fretek vyhnala do desetitisícú. Pá? když si n?kdo po?ídí zví?e za takovouto sumu, je omnoho menší pravd?podobnost, že ho vyhodí na ulici, jako když má fretku za 1000. A taky si rozmyslí, jestli si ho po?ídí. A když ano, tak pak už mu s ohledem na kupní cenu další pé?e nep?ijde tak nákladná.

Psi kupované za 50 000 se nenacházejí uvázaní u dálnice....zato psi za pár stovek ano :-(

Žel když jde o cenu, je nutné zvažovat strašn? moc aspektú....a správné rozhodnutí je v dnešní dob? asi i t?žko optimáln? ?ešitelné.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-06-30, 18:51
a nelze tedy tvrdit, že mlá?ata se zop jsou drahá kv?li zop, o tom to fakt není a taky si spíš myslím, že jsou pod cenou. mlá?ata za 500 se podle m? už ve zverimexech neprodávají, prodávají je za tu cenu "rádobychovatelé" a není možné, aby byla kvalitn? ope?ovávána za tak nízkou cenu. To bylo možné p?ed 5 lety ale dnes si nemyslím, že cena 300-500 je adekvátní, kvalitní pé?i. A taky se tady psalo, že fretky ve zverimexích jsou i kolem 2000 úpln? bez ni?eho!
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-06-30, 19:02
Jojo, zverimexy bych z toho taky vypustila.. N?kolikrát jsem vid?la nálepku na kleci "fretka o?kovaná proti vzteklin?" a když jsem se zeptala, jestli mají o?kovák, tak jim ho majitel nedal, ale byla o?kovaná ješt? u n?j a jiný výmluvy.. takže o?kovaná opravdu nebyla.. ceny fre?at tady na západ? ve zverimexech jsou 1200,- až 1900,- s vyšší jsem se zatím nesetkala, bohužel.. vyšší cena by snad zájemce odradila a jsme zase u toho, že kde není poptávka, není ani nabídka...

M? cena do tisícovky od jakéhokoliv seriózn?jšího chovatele nep?ijde prost? úm?rná. Tak nízká cena ve m? budí dojem, že matka a mlá?ata byla minimáln? krmena špatnými granulemi, mén? kvalitními a na mase cht?l chovatel také ušet?it. Však všichni, kte?í chovají, tak v?dí, že náklady na jedno mimino (když nebudu po?ítat o?kování, ?ip a malé výdaje jako podání strongholdu p?ed krytím, sono, nákup baby flocken a jiné další v?ci) se nem?žou pohybovat pod tisícovkou. Když se k tomu pak ješt? p?i?te alespo? o?kování, jsme skoro na 1500,- Takže cena do tisíci koruny mi p?ijde dosti neúm?rná...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-06-30, 19:38
Práv? že letos i cena mlá?at ve zverimexech tady v
Brn? padla. Ve zv?rokurhu Va?kovka, kde se k nim
chovají v rámci možností fakt hezky se celý letošek
prodávají fretky za 1100 k?, což je na zverák hodn?
neobvyklé...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-06-30, 19:54
Já vid?la v?tšího fre?áka ve zverá?i v Opav? za
2500 K? a to si nemyslim, že se tam má zrovna dob?e,,....

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-30, 19:58
Petra p: já bych z této diskuze zverimexi nevynechávala. Hlavn? (jak sem psala výše) kvúli za?ínajícím chovatelúm, kte?í si fretku jen zamýšlí po?ídit. Aby si nemysleli, když si toto p?e?tou, že "?ím dražší fret?, tím kvalitn?jší a zdravší".

Honza_door: logicky: pokud nabídka p?evyšuje dopyt, cena letí dolú. A že je v ?R i SR už "mírn? p?efretkováno" to se mn? osobn? zdá už déle.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:12
Johanko, byla jsem u veteriná?e, když se tam ?ešil nádherný pitbul, nalezený uvázaný u stronu v lese. Tedy nádherný až potom, co ho sle?na, která ho našla dala dohromady. M?l ?ip, takže vypátrali p?vodního majitele. Ten pes byl s papírama, ale zbohatlí?ka prost? omrzel.
Já Bruta dostala za 650,- a nechala si ho prakticky dovézt naslepo, s paní Míšou jsme si jen psali.A je to ten nejlepší kup, co jsem uskute?nila. Tedy krom? Ferdíka a ten byl zase ze zverimexu...

Pro hodn? lidí peníze nic neznamenají.

A p?efretkováno je, to ano a je to na škodu fre?ulkám. Proto já budu furt kastrovat a mít jen mazlíky.

Ale hlavn? jsem cht?la napsat, že je to v lidech, ne v pen?zích.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 30.06. v 20:13.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-30, 20:39
Patty, chápu jak to myslíš.

Ale útulky sou stále p?epln?ny t?mi "lacin?jšími" zví?at jako t?mi "drahými" (pejsci-vo?íšci, ko?i?ky "bez rodokmenu"). To ?ist? statisticky.
Takže si skute?n? myslím, že "drahé" zví?e má menší šanci skon?it na ulici...otázka je, kde je ta hranice ceny, aby si ho nekoupil blbec pro spratka na hraní za "pár stovek" a nebo z druhé strany jen zhý?kaný zbohatlík, kterému je fuk že "vyhodí desetitisíce".
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-06-30, 21:33
Tím jsem pouze cht?la ?íct, jak sami píšete, že
cena absolutn? nedokáže zájemci ?íct, co to je za
zví?e a že na cenu se nedá absolutn? spolehnout. I
když bude stát n?kolik tisíc, m?že být nemocné
úpln? stejn?, jak zví?e za pár stovek. ?ekla bych,
že pravd?podobnost je úpln? stejná, pokud ovšem
?lov?k zná rodokmeny fretek(aby nedocházelo ke
k?ížení p?íbuzných fretek, ale to se pozná podle
registru), ví v jakých podmínkách vyr?stali- to
znamená, jak tady byla správná p?ipomínka, aby
mlád? nebylo odebráno od matky v 5,6 týdnech. ?ím
byla mlá?ata krmena a podle t?chto informací si
?lov?k ud?lá p?edstavu. Jak píšu, u svého same?ka
za 500K? (byla jsem úplný za?áte?ník a bylo to
vlastn? skoro mé první zví?e), jsem v?d?la, kdo
jsou jeho rodi?e, vím, že jsem si ho brala skoro v
9 týdnech, takže m?l plnou mate?skou pé?i a dote?
je naprosto zdravý. Samoz?ejm?, m?že se objevit
cokoliv pozd?ji, ale to u každé fretky. NIKDO
NIKDY nezaru?í, že fretka za n?kolik tisíc nemocná
nebude a nem?že být.


No a jsou samoz?ejm? extrémy, kte?í mají
chovatelskou stanici, mají nepoda?ený vrh- miminka
nemají ocásky, ?i jiné defekty a v klídku se
prodávají za cenu 2 tisíc. A to už je opravdu na
každém zájemci, aby si uv?domil, jakou cenu budou
akceptovat a jakou ne... A pak se vlastn? nedá
divit t?m, co prodávají tak levno mlá?ata, protože
vlastn? cht?jí mít jistotu, že najdou mimink?m
pání?ky - a ur?it? se jim hledají lépe, jak t?m
dražším mimink?m. Nebo už je taky tla?í ?as, že se
blíží ?as odb?ru a nemají zájemce, tak jdou
samoz?ejm? s cenou dol?. Ne vždy to musí zanmenat
defekt mlá?at :).

Ale i tak prost? nechápu, jak má n?kdo problém dát
1 tis. za miminko od chovatele, ale ze zverimexu
si ho skoro za dvojku koupí. Tohle jednozna?n?
souvisí s neinformovaností ve?ejnosti, ale otázka
je, jak je informovat? Pak by teprve mohl nastat
n?jaký zásadní zlom :)....

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-06-30, 23:59
Pokud jde o mlád? s vadou a je nabízeno za "vysokou cenu" tak to chápu. Kdyby bylo nabízeno za 500 pak by ho mohl chtít spekulant, který by na n?m cht?l t?eba chovat, a?koliv by to nebylo vhodné. A t?eba jen kv?li barv?.

Ani papírový pes s vadou není o moc levn?jší než ten bez vady nebo bezpapírový. A to vím, protože když jsem hledala psa s papírama, našla jsem spoustu inzerát? na bezpapíráky kde cena byla nižšší než u psa s vadou vylu?ující z chovu. P?esto, že cena byla nižší než cena za "zdravé mlád?" byla vyšší, než bezpapírová.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-01, 00:26
Jordi napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Pokud jde o mlád? s vadou a je nabízeno za
> "vysokou cenu" tak to chápu. Kdyby bylo nabízeno
> za 500 pak by ho mohl chtít spekulant, který by na
> n?m cht?l t?eba chovat, a?koliv by to nebylo
> vhodné. A t?eba jen kv?li barv?.
>
> Ani papírový pes s vadou není o moc levn?jší než
> ten bez vady nebo bezpapírový. A to vím, protože
> když jsem hledala psa s papírama, našla jsem
> spoustu inzerát? na bezpapíráky kde cena byla
> nižšší než u psa s vadou vylu?ující z chovu.
> P?esto, že cena byla nižší než cena za "zdravé
> mlád?" byla vyšší, než bezpapírová.


Pokud je mlád? s vadou nabízeno za "vysokou cenu" tak to chápu jen v p?ípad?, že chovateli mlád?te jde jen o to, aby si ho nekoupil zmetek který ho pak vyhodí na tu ulici.

Ale to bych si asi pak radši našla nadšence (jako je Jolana, která si vzala t?ínohou Haily od Yasmin) který by se mlád?te ujal a staral se o n?j se vší láskou - a dala bych mu mlád? zadarmo.

Kdyby takové mlád? koupil supermarket, tak ti zaru?uju, že na n?m chovat nebude - supermarkety zví?ata jen kupují a prodávají. Neodchovávají.

Papírový pes s vadou sice snad neni levn?jší, jako bezpapírový bez vady....ale pro chov je stejn? (a myslím že ješt? víc jak ten bezpapírák bez vady) bezcenný.

Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-01, 10:20
No nezlobte se, ale nabízet mlád? s vadou za vysokou cenu mi p?ijde tedy postavený na hlavu..v tomhle naprosto souhlasím s Johankou..
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:14
Tak to mi taky p?ipadá dost velká "podivnost". Pro? bych m?la dát 2000 za mlád? s vadou, když m?žu mít za 2000 krásné zdravé mlád?? A t?eba i z toho stejného vrhu? Uchází mi smysl, ale neodchovávám a chápu, že je to v?c prodávajícího, já jako kupující takové mlád? m?žu odmítnout.. Nehled? na to, že do "vadného" mlád?te investuju mnohem více pen?z - vím o ?em mluvím, mám dv? fretky bez rodokmenu, s pochybnou minulostí a investovala jsem do nich cca 5x více co se tý?e veteriny a hlavn? stravy, abych je dostala z toho stavu, v jakém ke mn? p?išli. O jejich povahách radši nemluvím. Sami?ka je psychicky labilní, bojí se i když jen fouká vítr. Same?ek nesnáší ostatní fretky i jiné zví?ata, snaží se je zlikvidovat. Nejsou to mlá?ata od chovatele, to jen pro up?esn?ní.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:22
Ano a o nic jiného taky nejde, jako p?esn? o to, co Johana napsala, a tedy: "Pokud je mlád? s vadou nabízeno za "vysokou cenu" tak to chápu jen v p?ípad?, že chovateli mlád?te jde jen o to, aby si ho nekoupil zmetek který ho pak vyhodí na tu ulici." tak p?esn? pro toto to chápu. A vím, že taková cena je jen pro lidi, o kterých chovatel nic neví, nezná je, pochopiteln? pro ov??ené lidi by ta cena byla podstatn? nižší, možná dokonce jen za náklady na o?kování, ?ip, pas. Jenže dejte mlád? "jakékoliv - a? už zdravé nebo s vadou" úpln? cizímu ?lov?ku jen tak za n?jakých 500, když neznáte jeho úmysly.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-01, 11:25
+ to, aby si ho nepo?ídil jen n?kdo, kdo si ?ekne, že levn? koupí a pak bude produkovat mlá?ata na nevhodném jedinci. Pochopiteln? mlá?ata bez zop, protože tohle by mu klub neschválil.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-01, 12:22
No nezlob se, ale pokud budu mít mlád? s vadou nebudu ho dávat lidem neprov??eným a to ješt? za stejnou cenu. Já bych ani zdravé mlád? NIKDY nedávala lidem neprov??eným !! Proto mladý nikdy mít nebudu, na to nemám nervy....
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-01, 12:52
Já se nezlobím, protože neprov??eným lidem mlá?ata nedávám, ale ty n?komu v??íš, když ho neznáš a jen si s nim vym?níš pár mail?, nebo telefonát?...?

Pro m? ten ?lov?k je cizí i po této procedu?e. Když ho neznám n?kolik let, t?eba.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-01, 13:11
Já teda nevím, ale který ?lov?k by cht?l za
poškozené mlád? dát 2 tis - a? už prov??ený ?i ne,
aby práv? dále do n?ho musel dávat další opravdu
nemalé ?ástky za veterinu? Dalo by se to pochopit,
pokud by mlád? bylo darované - toho by si podle m?
?lov?k vážil daleko více a opravdu si nemyslím, že
by jakýkoli ?lov?k cht?l na defektovaném zví?eti
stav?t sv?j chov! Aby m?l zase jen defektované
mlá?ata. To je strašná blbost! Navíc, ten, kdo by
takové zví?e cht?l, musí mít jen ty nejlepší
úmysly! Protože kdyby s tím souhlasil, tak ví, že
to bude ?íst? zví?átko jen jako mazlík a bude se
mu také v?novat...
Možná by se k tomuhle nohla výjad?it Yasmin, která
tohle ?eší a je to práv? zmí?ka o ní :). Sama se
tu staví jako ten, kdo každému radí a chce po
každém, aby svá mlá?ata daroval a sama ale toho
není schopna a vyd?lává i na defektovaných
zví?atech! Sta?í jako zmínka uvést její poznámka
sm??ovaná Avignon- že by jasn? pochopila, kdyby
?udlu Žabce DAROVALA! Nebo, že by bylo v po?ádku,
abych za cenu krytí DAROVALA angorskou sami?ku...
Ale sama pak chce za defektované zví?e takovou
sumu...

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-07-01, 13:13
Johanko, bohužel cena asi nerozhoduje. V útulku ko?ek jsou krásné, ?istokrevné ko?ky - kdyby sis ji po?izovala, p?ijde t? tak na 6.000 K? a víc. Takže je to spíš o lidech.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-01, 14:09
Já myslím, že je to každýho v?c za kolik chce prodat mlád? a taky kolik nebo co chce za krytí. Je už jen na kupujících nebo t?ch co maj platit, aby si rozmysleli, jestli je to pro n? adekvátní cena a jestli si jí m?žou v tu chvíli dovolit a jestli s ní souhlasí.
Ceny jsou individuální u každého chovatele, zkušený chovatel chce aspo? pokrýt náklady za odchov mlá?at (zahrnuje krytí atd...) a ur?í si svou cenu, m?la by být samoz?ejm? vyšší. I když nejsou fre?ata k chovu v p?ípad? Alwininých fre?átek od Yasmin, tak je cena za odchov pro ni po?ád stejná. Není tomu tak??? Nemyslím si, že je v úmyslu oficiálních chovatel? na fre?átkách vyd?lat, ale mít možnost je krmit kvalitním krmivem a dát jim co nejkvalitn?jší pé?i, která stojí po?ád dost pen?z a ty se jim (a v??ím tomu, že maximáln? v 50 procentech) p?i prodeji mlá?at vrátí.
A myslím si, že nezkušení chovatelé, co se rozhodli mít fre?átka mají od první chvíle strach, jestli je v?bec potom prodají, proto sází ceny od pasu a jsou nep?im??en? nízké.
Tím ne?íkám, že fret? za nižší cenu je mén? zdravé ?i co jiného. Vždycky to je a bude o náhod?. Jelikož víme, že fretky jsou náchylné na spoustu nemocí, tak se jen z?ídka stane, že ani jednu nemoc za sv?j život ta fretka neprod?lá.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-01, 14:27
Ješt? jedna v?c, myslíte si, že nechovné mlád? za 2000K? je nep?im??ená cena? Já myslím, že je to úm?rný. Já koupila mlád? (vhodné do chovu) za necelé 4000K?. Já jsem s cenou souhlasila a zdá se mi p?im??ená, protože taky n?co stojí vyšet?ení, ?ip, pas, o?kování atd a hlavn? krmivo,starost o sami?ku, krytí atd.. mám jistotu, že mlád? je krmeno kvalitn? již od miminka, že si žilo dob?e, je vymazlené a socializované a že žilo v dobrých podmínkách.
Možná kdyby si lidé za?ali rad?ji po?izovat fre?ata za vyšší ceny, tak by snížili po?et necht?ných fretek, protože s vysokou cenou mlád?te si to opravdu každý p?tkrát rozmyslí, jestli tu fretku opravdu chce. Nehled? na to, že musí mít dostatek p?ísunu pen?z i do budoucna, pokud ji chce poskytnout zdravotní pé?i, p?íjemné bydlení atd. Lidé by m?li v?d?t, že je to finan?n? náro?né zví?e a cena by tomu m?la ur?it? odpovídat.
Pokud si fretku po?ídit chce z t?ch d?vod?, že si je v?dom všeho, co starost o ni p?ináší, tak by jim vysoká cena nem?la vadit.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2010-07-01, 15:37
Tak si to tu tak pro?ítám, p?ijde mi to jako opravdu zajímavá diskuze. Bohužel ale mají skoro všichni pravdu.
Co se ceny mlá?at tý?e, všechno se dá zneužít a nic není 100%. Když ?lov?k zaplatí za fretku víc, NIKDY to neznamená, že je mlád? OPRAVDU kvalitn? krmeno, socializováno, že je zdravé a "nevadné" a že chovatel p?istupoval k odchovu naprosto zodpov?dn?.
P?íklad: mám odchov, krmím ho nekvalitn?, odchovávám na pilinách, s mlá?aty si nehraji, p?ikrmuji tím, co mi zbyde od va?ení. Ale k prodeji je dám za vysokou ?ástku, protože vím, že fretky se tak dají prodat a že se m?že najít "hlupák" který uvidí vyšší cenu, ?ekne si "jo, to bude dobrej chovatel, vrazil do odchovu prachy, chce je jen zp?t" a ty fre?ata tak koupí. versus chovatel jako PetraP. která k odchovu o?ividn? p?istupuje VELMI zodpov?dn? a cena jejích mlá?at je opravdu zasloužená.

Stejn? tak NEM?ŽE platit, že když se koupí mlád? levné, musí být nutn? nesocializované, špatn? krmené, nemocné atd.
P?íklad: 1) mám odchov, krmím ho nekvalitn?, odchovávám na pilinách, s mlá?aty si nehraji, p?ikrmuji tím, co mi zbyde od va?ení. Ale k prodeji je dám za nízkou cenu, protože m? i vyšli velmi levn? a po?ítám s tím, že lidi jsou škudlilové a rad?ji si koupí fretku levnou než drahou. versus 2) jsem zodpov?dný chovatel, mám odchov o který se starám ukázkov? ale prodávám v podstat? levn? protože mi na pen?zích prost? tolik nesejde, pen?z mám dost a opravdu nepot?ebuji, aby se mi náklady vrátili zp?t. (i tací jsou)

To, že n?komu prodám mlád? dráž, když je n?jak postižené, nezaru?í, že se bude mít dob?e, že na n?m budoucí majitel nebude chtít vyd?lat, že bude respektovat nechovnost apod. Ale když ho dám levn? nebo snad dokonce zdarma, riskuju úpln? to samé.

A kapitolou sama o sob? jsou lidi, kte?í nehledí na prachy, koupí si i drahou fretku a pak se k ní chovají jako hovada. A t?ch je ?ím dál tím víc ?ekla bych.

TOHLE VŠECHNO JE JEN O LIDECH! A taky o INFORMOVANOSTI, které je i p?es veškerou snahu lidí nedostate?ná!! A jak tu již mnohokrát zazn?lo, dokud bude poptávka, bude nabídka.

A ve shrnutí k ?emu jsem se cht?la vyjád?it:

- souhlasím s tím, že Jordin registr je dobrý, škoda, že není povinný pro každého chovatele
- fret?í genetika je v plenkách, tak bychom se m?li zdržet záv?r?
- zodpov?dný odchov na hluché fretce nevidím tak zavrženíhodné, když to zleh?ím: i hluší lidé se množí (i ti jinak geneticky "vadní")
- pokud by se ?eský klub p?ece jen rozhodl d?lat chovatelské stanice, asi bych zp?ísnila stanovy na odchovy :)
- jsem pro zavedení smluv na koupi mlá?at, mnoho v?cí by to vy?ešilo, mnoha nedorozum?ním by se p?edešlo







Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: wolfi dne 01.07. v 15:41.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-07-01, 15:58
Když ?lov?k zaplatí za fretku víc, NIKDY neznamená to že je mlád? kvalitn? krmeno, socializováno, že je zdravé a "nevadné" a že chovatel p?istupoval k odchovu naprosto zodpov?dn?.
P?íklad: mám odchov, krmím ho nekvalitn?, odchovávám na pilinách, s mlá?aty si nehraji, p?ikrmuji tím, co mi zbyde od va?ení. Ale k prodeji je dám za vysokou ?ástku, protože vím, že fretky se tak dají prodat a že se m?že najít "hlupák" který uvidí vyšší cenu, ?ekne si "jo, to bude dobrej chovatel, vrazil do odchovu prachy, chce je jen zp?t" a ty fre?ata tak koupí. versus chovatel jako PetraP. která k odchovu o?ividn? p?istupuje VELMI zodpov?dn? a cena jejích mlá?at je opravdu zasloužená.

wolfi>>> ne?ekla bych NIKDY ale N?KDY ....
no myslím, že je samoz?ejmé, že ?lov?k co fretku kupuje si musí zjistit v jakých podmínkách fret? žije, ?ím je krmeno atd a ur?it? se jet k chovateli podívat. Já t?eba chovatel?m registrovaným pod SKCHF v??ím a vím, že mají docela p?ísné podmínky na otev?ení chs.,jejich mlá?ata a hlavn? podmínky ve kterých žijí jsou kontrolovány atd.. Takhle drahý fret? z kupky sena od n?jakého rádoby "chovatele" bych si ur?it? nepo?ídila, ale ne?íkám, že n?jaký rádoby chovatel, co je v takových podmínkách chová by nemohl fret? i takhle draho n?komu prodat... ale nemyslím si..nevím no...nemám s tímhle zkušenost. Každopádn? není to NIKDY :)))

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-01, 16:18
wolfi napsal/a:
-------------------------------------------
> A ve shrnutí k ?emu jsem se cht?la vyjád?it:

> - souhlasím s tím, že Jordin registr je dobrý, škoda, že není povinný pro každého chovatele
> - fret?í genetika je v plenkách, tak bychom se m?li zdržet záv?r?
> - zodpov?dný odchov na hluché fretce nevidím tak zavrženíhodné, když to zleh?ím: i hluší lidé se množí (i ti jinak geneticky "vadní")
> - pokud by se ?eský klub p?ece jen rozhodl d?lat chovatelské stanice, asi bych zp?ísnila stanovy na odchovy :)
> - jsem pro zavedení smluv na koupi mlá?at, mnoho v?cí by to vy?ešilo, mnoha nedorozum?ním by se p?edešlo


- pro CHS je registrace povinná, platí to ve sk klubu a bude to tak (pokud bude) i v ?eském. bez registrace to nejde :o)
- ?ekala jsem, kdo p?ijde s n??ím podobným (hluchá fretka vs. hluchý ?lov?k). srovnávat v tomhle p?ípad? zví?ata a lidi je opravdu mimo?ádn? scestné ;o)
ale když už - ano, jsme natolik vysp?lí, že už neházíme "mrzáky" ze skály, dokonce je už ?asto nezavíráme do ústav?, ale vyr?stají a žijí v rodin?. pokud ale ješt? v t?hotenství matka zjistí, že její dít? nebude v po?ádku, má možnost se rozhodnout, zda chce, aby se tak narodilo nebo ne. a pokud ví už dop?edu, že je vysoké procento pravd?podobnosti n?jaké vážné vady, jen málokterá n?co takového riskuje, resp. podle toho se k t?hotenství p?istupuje.
a v p?ípad? fretek - pokud vím, tak cz klub "má problém" nejen s hluchými, ale i jinak "vadnými" fretkami (nap?. angorami)
- zp?ísn?ní pravidel není moc ?ešení (dle mého soudu). dojde jen k tomu, že "vadné chovy" (podle našich m??ítek) budou bu? na ?erno nebo registrované tam, kde tak p?ísné podmínky nejsou.
- smlouvy na koupi mlá?at nic ne?eší, resp. jsou i dnes, resp. i bez smlouvy se na fretku vztahují stejná pravidla, jako p?i koupi jiné "v?ci".

d?ležitá je osv?ta, po?ád, dokola, jak u koloto?e a do zblbnutí. ale jinak to nejde :o/

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-07-01, 16:34
Jalinka to vystihla presne :) Ano, i s tema "vadnyma" mladatama mam vydaje. Kdyby mi to bylo jedno, komu pujdou, pak uz jsou davno pryc a nemam je doma, jenze me na jejich osudu zalezi! Po Nielove barve jde mnoho lidi a vsichni se strasne tesi, ze budou mit fretku zadarmo, sorry, ale o takove zajemce zajem nemam :o) Hledam nekoho, kdo hleda mazlicka, ne tu barvu. Takze to za kolik komu nabizim sve fretky je ciste ma vec :o) Vsem jasne dopredu rikam, jake jsou problemy a co z toho vypliva.

Stejne jako jsem kdysi dala Haily za cip a ockovani, dam svym znamym mladatko taky tak. Ale tim, ze okolo nikdo takovy zatim neni, sve zajemce odrazuju cenou.. Protoze pokud uz nekdo bude takovy, kdo rekne, ze cenu chape, pak pro mne bude stat ten clovek za uvahu.. A na cene se dohodneme..

Navic k mladeti bude i smlouva, kde je jasne napsano, ze tato fretka vhodna k chovu neni. Nastesti mam smlouvu i zkontrolovanou od pravnicky.



Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2010-07-01, 17:03
Martino,

- pro CHS je registrace povinná, platí to ve sk klubu a bude to tak (pokud bude) i v ?eském. bez registrace to nejde :o) // a protože vím, že u sk klubu to povinné je, napsala jsem, že by bylo fajn, kdyby to tak platilo pro KAŽDÉHO chovatele

- ke srovnávání fretka x lidi, proto jsem tam psala, že to zleh?uji, necht?la jsem tu vypisovat všechny savce, kte?í se množí klidn? i s tím, že nesou genetickou vadu nebo snad dokonce byli množeni pro svou genetickou vadu a lidi to nazvali šlecht?ním. Když tedy nebudu brát potaz lidi, tak nap? není to tak dávno co tu erin uvád?la nap?. myšky tane?nice. Já dodávám r?zná bezsrstá zví?ata. Navíc jsem to psala obecn?, ne k tomu, s ?ím má nebo nemá problémy CZ klub, to je v?c v podstat? interní.

- souhlasím s tím, že by "vadné" odchovy byly vedené jinde nebo v?bec, ale na druhou stranu, zastávám názor, že je n?co lepší než nic a když už n?co d?lám, tak po?ádn?

- co se smluv tý?e, tak myslím že se mýlíš, ale to je v?c názoru




Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-01, 20:55
TEORETICKY by registrovaný chov m?l být "lepší" než neregistrovaný, praxe je ale bohužel jiná. spousta lidí odchovává (a s rozmyslem a zodpov?dn?), aniž by byli kdekoli registrováni a naopak - mnozí registrovaní nikoli. resp. to, co n?komu p?ipadá jako nerozum a nezodpov?dnost n?kdo druhý vidí p?esn? obrácen?.
ostatn? registrace všech chovatel? sice není ze zákona povinná, ale to, co p?ípustné v chovu není, lze vy?íst v zákon? na ochranu zví?at proti týrání. možná by sta?ilo, kdyby všichni chovatelé vyráb?li nové jedince konkrétního druhu v souladu se zákonem.

netvrdím, že mi vadí jen množení "vadných" fretek. vadí mi množení jakýchkoli vadných zví?at pod záminkou, že se jedná o šlecht?ní. lidi si pot?ebujou n?jak zd?vodnit a ospravedlnit (n?kdy i sami p?ed sebou), pro? vyrábí r?zn? znetvo?ená zví?ata, která by v p?írod? nevznikla a když, tak by zahynula. šlecht?ní je tak ušlechtilé!

ano, práv? proto, že to chceme "d?lat po?ádn?" (nebo rad?ji v?bec), zvažujeme všechna možná pro a proti a vše konzultujeme jak s vety, tak právníky. proto nám to tak dlouho trvá :o/

co se tý?e smluv, tak netuším, v ?em se podle tebe mýlím? možná mluvíme každá o n??em jiném, nevím.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-07-02, 13:38
Dovolte mi prosim, aby som ako zakladatel vydavania ZoP na slovensku do tohto vstupila. Vzelanim som zootechnik-genetik, so specializaciou na reprodukciu a slachtenie (to je info pre tych, co maju tendenciu rypat do toh, ze to robi clovek, co nema o genetike a inych veciach sajnu).
Prve jedince so ZoP boli narodene v roku 2005 ak ma moja uboha pamat neklame. Vtedy este neexistovali ziadne CHS ani nic podopbne, cele to bolo o tom, ze sa mi nepacilo, ze fretky su sice zapisane v plemennej knihe (spolocnej pre CR a SR), ale majitel o tom nedostal ziadny doklad a bolo to na dobrom slove. ZoP sa vydavali kazdemu, kto si o ne poziadal a kto poslal na ucet par korun (vtedy tusim 10 SKK). Postupne sa vydavanie ZoP rozmohlo aj do ciech a vyvstal problem s rozoznavanim zvierat podla mena. Takze sme zacali registrovat chovatelske stanice a ti, co mate ZoP do minuleho roku, tak je tam jasne napisane, ze nazov CHS sluzi len na identifikaciu zvierata a tak dalej. Minuly rok zacali chodit na kontroly chovu poradcovia, ktori su vyskoleni veterinarkou a mozem povedat, ze skolenie nebolo prave jednoduche. Ja osobne poradca nie som, nesplnam podmienku odchovu mladat...;-)
Kedze od tohto roku je klub garantom chovu a zarucuje, ze zvierata so ZoP pochadzaju z chovu zodpovedajucom Kodexu chovatela. Pokial to tak nie je, chovatel dostane CHS registrovanu na jeden rok a ak je zjednana naprava, tak ju dostane, ak nie, registracia sa odoberie.
Co sa tyka genetickych vad, tak pokial je uz u mladata jasne, ze ma vadu, ktora ho vylucuje z dalsieho chovu (hluchota to nie je, pretoze nie je subjektivne dokazatelna), tak ma v ZoP velkym cervenym napisane "Nevhodne pre dalsi chov". Rovnako je to aj u zvierat, ktore pochadzaju z neplatovanych kryti, pribuzenskych kryti a podobne. Takze je na zodpovednosti majitela, ci zviera pouzije alebo nepouzije k chovu.
Urobit odchov len preto, aby som "vedela ake je to mat mladata" alebo "kazda samica musi mat aspon raz za zivot mladata" povazujem za nezodpovedne a scestne. Takto sa rodia zvierata konciace vacsinou u ludi typu "jeeeej, to je ale mile mladatko, ja ho chcem!" a vo zverimexochs cenami hlboko pod nakla dmi. Co sa tyka mnoyenia zvierat s genetickymi vadami, pokial je tato vada zivot ohrozujuca, nezlucitelna a podobne, som proti. Pokial je to ale vada viazana na sfarbenie, ktore samo osebe vady nezlucitelne so zivotom nenesie, zakaz odchovu na takychto fretkach je alibizmom.
Bolo by dobre si uvedomit, ze CHS nie su o tom, ze si budeme rpedavat papierove zvierata, ale o tom, ze mam moznost kontroly nad tym, co chovatel robi. A to je to, co by si potrebovali uvedomit ludia, ktori su proti CHS. Ako vychovat ludi? Tak ze ich budete ucit? Ako viete, ze sa nieco naucili? Tak, ze ich skontrolujete. O tomto to cele je. Najprv ludi vychovat a mat prehlad a potom mozete robit nadstavbu typu genetika, zdravie, prenos sfarbeni a chorob.
A co sa tyka rakoviny. S vetkou sme sa zhodli (a plati to aj v chove psov a maciek a hlodavcov), ze od tej doby, co sa krmi granulami, zvysil sa pocet zvierat s rakovinou. Takze ono toto nie je o mnozeni, ale o kvalite krmenia.
BTW, sama mam doma DEW fretku, ktora sa uz tri roky tvari ako hlucha a obcasnymi zableskami pocutelnosti a nemam s nou viac problemov, ci uz vychovnych alebo zdravotnych ako s mojimi pocujucimi fretkami. Takze stale nevidim dovod nenavisti voci tymto zvieratam, rovnako ako nevidim dovod odpisovat hluchych a slepich ludi, ci ludi s inym handicapom (teraz nehovorim o mentalnom postihnuti). A porovnavat to nie je scestne, ale dolezite, pretoze ludstvo degeneruje prave kvoli tomu, ze velakrat ideme proti prirode.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist