Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-07-02, 14:26
Takze stale nevidim dovod nenavisti voci tymto zvieratam, rovnako ako nevidim dovod odpisovat hluchych a slepich ludi, ci ludi s inym handicapom (teraz nehovorim o mentalnom postihnuti). A porovnavat to nie je scestne, ale dolezite, pretoze ludstvo degeneruje prave kvoli tomu, ze velakrat ideme proti prirode.

Majo, po?kej, to ale posunuješ tu debatu na jinou rovinu. O nenávisti v??i handicapovaným fretkám tu nikdo nemluvil!!! Mezi nesouhlasem s produkováním handicapovaných fretek a nenávistí v??i nim je podle m? nebety?ný rozdíl.

Já osobn? bych hluché lidi a hluché fretky nesrovnávala, ale když už se to d?lá, neodpustím si poznámku: u lidí se hluchota taky nepovažuje za bezvýznamnou kosmetickou vadu, ale za t?lesné postižení. (Ano, a te? je pot?eba namítnout, že neslyšící lidé jsou tím omezeni víc než fretky - a jsme u toho, že srovnáváme nesrovnatelné :-)

Další d?vod, pro? bych nesrovnávala lidi a fretky je v tom, že u nich proces reprodukce funguje trochu jinak. Ruku na srdce, kdyby se m?j fre?ák n?kde ve spole?nosti seznámil s milou a charakterní freticí, padli by si do oka, zjistili by, že spolu cht?jí v život? sdílet dobré i zlé, a ona fret?í sle?na byla neslyšící, asi bych na jejich rozhodnutí založit rodinu pohlížela taky trošku jinak a komplexn?ji. Ale množit tak, jak se zví?ata v zajetí množí, tj. že vezmu fretku a p?ivedu ji p?ipustit, tak tam nevidím d?vod ten handicap riskovat.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Silva dne 02.07. v 14:29.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-02, 14:30
majo,

vícemén? s tebou souhlasím - registrace chs v podstat? není o ni?em jiném, než podchycení lidí, aby se s nimi dalo dál pracovat (resp. je "zpracovávat" podle toho, jakým který klub jde sm?rem, mluvím obecn? o všech podobných sdruženích)

co se tý?e konkrétn? hlucho??, nic proti nim já osobn? nemám (a nenávist už v?bec, pokud tahle narážka mí?ila ke mn?). jen n?jak postrádám smysl k?ížení zví?at kv?li zbarvení srsti, pe?í nebo k?že.
chápu k?ížení a šlecht?ní nap?. z d?vodu upevn?ní n?jaké pozitivní vlastnosti nebo schopnosti - t?eba nadojit víc mléka nebo být odoln?jší v??i mrazu nebo být tím nejtrp?liv?jším spole?níkem ?lov?ka na vozíku. ale k?ížit zví?ata JEN kv?li tomu, aby byla zajímavá a tzv. "hezká" a lépe prodejná, bez ohledu na to, jaká to sebou nese rizika a negativa a vady (netýká se to zdaleka jen fretek) podle m? prost? je zr?dné a nelidské :o(

a po?ád n?jak nechápu, pro? do tohodle motáte lidi? je pravda, že se ob?as objeví zprávy o snahách cílené produkce modrookých, kluk?, blon?ák?, takových nebo makových, ale pokud vím, zatím to našt?stí (oficiáln?) nikdy neprošlo. když se n?co podobného u lidí d?je, tak proto, aby se d?di?né vad? zabránilo, nikoli ji podpo?ilo nebo dalo vzniknout, nebo jsem mimo?

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-02, 15:05
Martina: S prost?edním odstavcem naprosto souhlasím. Nenapadá m?, co dodat.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-02, 17:37
MajaZ: Dovolím si zareagovat na tuto v?tu:

"A co sa tyka rakoviny. S vetkou sme sa zhodli (a plati to aj v chove psov a maciek a hlodavcov), ze od tej doby, co sa krmi granulami, zvysil sa pocet zvierat s rakovinou. Takze ono toto nie je o mnozeni, ale o kvalite krmenia."

Byla bych nerada, aby si te? lidi za?ali myslet, že krmení granulemi (samoz?ejmn? kvalitními a ur?enými pro ten který druh zí?ete) múže za to, že jejich zví?e má rakovinu.
Jak jist? víš, s rakovinou mám skušenosti osobní a už 7 let sem v disperzární lé?b? Národního onkologického ústavu. ?asto sem se svým léka?em (primá?, onkolog, cca 65-letý) bavila na tému "pro? je dnes víc rakoviny, jako p?ed 40 lety". Krom aspektú civiliza?ních (zejména stres, nevhodná strava, nadmn?rné a kolikrát zbyte?né užívání lé?iv...) mi pan primá? pokaždé opakoval asi toto: rakovina tu zaru?en? byla vždy, t?žko ?íct, v jaké mí?e a t?žko ?íct jestli p?ed 40 lety v menší mí?e. Z jednoduchého dúvodu - p?ed 40 lety nebyla v?da, diagnostika, p?ístrojové vybavení a taky osv?ta (co do preventivních vyšet?ení na rakovinu) zdaleka na takové úrovni jako dnes. Takže i když mn?l ?lov?k rakovinu, skrátka se o ní nev?d?lo. A jen proto se statisticky uvádí že ji bylo mén?.

Myslím, že tento princip lze aplikovat i na chov domácích mazlíkú. P?ed 40-ti lety veteriná?i ani netušili, jak by zjistili u zví?ete rakovinu. P?ed 20-ti lety byla diagnostika rakoviny zví?ete možná jen z?ídka pro chyb?jící poznatky, technické vybavení vetu a laborato?í....A p?ed 20-ti lety za?ali u nás na trhu první granule pro psy.

Takže si myslím, že nejen krmení granulemi má vlyv na to, že dnes má víc psú, ko?ek, fretek diagnostikovánu rakovinu. Myslím, že je tam víc aspektú. T?eba ta nep?esná statistika, nezohled?ující data spracování a podmínky diagnostiky a znalostí v dob? stracování dat.

A tím pádem ?ert ví jestli tomu tak je, že dnes zví?ata (a z jakého dúvodu) a i lidé trpí víc na rakovinu, jako p?ed X lety....

Tímto v žádném p?ípad? nijak nechci znevažovat tvou debatu o výskytu rakoviny s vetem a názor veteriná?e!

Omlouvám se za OFF k témn? "Ceny mlá?at".



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 02.07. v 21:40.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2010-07-03, 16:57
Nerešila bych po?áte?ní cenu mlád?te a to jakej bude mít potom život, jak dlouhej. Romeo od Yasmin se dožil 8 m?síc?. Rocky za 500,- z n?jakýho domácí chovu je 4 letech OK, Meggie, kterou prost? nikdo necht?l a byla "zadarmo" a p?edtim asi za 500,- je naprosto zdravá, taky ve 4 letech... neni to JENOM o chovu a o žrádle. N?kdo k tomu ty dispozice má, n?kdo ne... stejn? jako u lidí, pro? by pak d?ti umíraly na rakoviny?
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-07-03, 23:37
Nerinka je zo zverimexu, mala vtedy tak 4-5 týžd?ov, teraz 7 rokov a celý prvý rok bola k?mená granulami Wiskas, lebo sa vtedy ešte ve?a o fretkách nevedelo. Ostatné fretky, ktoré som mala sa nedožili takého veku hoci boli k?mené kvalitnými granulami. Ja si myslím, že keby sa už pred rokmi chovalo viac fretiek, viac o nich písalo, viac vedelo, tak by sme prišli na to, že boli aj vtedy niektoré choré. Naozaj za ve?a môže dedi?nos? a nie?o, ?o je vo hviezdach...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-03, 23:49
Souhlasím s Jolanou.
Krom toho: Vl?ákovi rodi?e sou oba "nalezenci" oboum je víc jak 7 lety. V té dob? (za mlada) byli krmeny jak to bylo v té dob? možno (kapsi?ky Whiskas, granule Whiskas, Eukanuba Kitten...tenkrát nic jiného moc v dosahu na malém m?st? nebylo). Dnes žijí oba v pohod? (krmeni sou kvalitními granulemi, sou stále pod dohledem veta) a nemají žádná prokazatelná onemocn?ní.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 03.07. v 23:59.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-04, 12:49
No a práv? jsme u toho, pro? by m?li lidi kupovat
drahé fretky, když to jde i za pár set? Když to je
tak (samoz?ejm? že to není pravidlo!), že zví?e ze
zverimexu, za pár stovek, se m?že dožít a dle
p?ísp?vk? tady i dožívají vyššího v?ku než n?které
fretky z chovatelských stanic, pro? by lidi m?li
dávat za fretku n?kolik tisíc? Když mohou být
nemocné stejn? jak nalezenci, ?i levná zví?ata?
Kvalita krmiva ud?lá své, ale když už si to
zví?átko kdokoliv vezme do své pé?e, tak si ho už
dle svého vykrmí, to není problém... Jenom aby to
bylo papírové zví?e?
Mimochodem v?tšinou i zví?ata, které stojí pár
stovek (nemluvím o zverimexu) jsou zapsná v
registru, jsou známy jejich rodi?e, takže to
vlastn? zas tak bezpapírové zví?e není :)

Já samoz?ejm? jsem proti a nesouhlasím, že by se
m?li takhle levno prodávat, to v?bec, ale jen se
ptám laickým dotazem spo?ivých a b?žn? uvažujících
lidí.:)

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-07-04, 13:06
No hlavn? nesmí dojít k tomu, aby chovatel
prod?lával. Takže zase kupovat zví?ata se mi v?bec
nelíbí. I když t?eba když by všichni odchovávali
fretky prod?le?n?, tak by se tomu v?novali jen ti,
co to d?lají z lásky a ne pro byznys. Možná by to
vedlo ke zlepšení chovu. Já osobn? bych fretku
odchovat levn? nedokázal a nem?žu si dovolit na tom
prod?lat kalhoty, proto bych to držel nad tou
tisícovkou. Samou sebou co se náklad? tý?e, provize
chovatele nechme stranou...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-04, 14:07
Honza - když si nem?žeš dovolit prod?lat kalhoty, tak pro? odchováváš? Jak víš, že ty kalhoty neprod?láš, v dob?, kdy jedeš na krytí???
Já s tím letos docela po?ítala, protože jsem v?d?la, že dv? mimina si chci nechat...
Jak je to s tou angorou? N?jak jsi n?kolikrát p?ehlédl jeden a ten samý dotaz...

Lucifina - já bych teda netvrdila, že fretky ve zverimexech jsou kvalitn?jší, nebo tak n?jak to vyzn?lo. O pár p?ísp?vk? výše jsem psala, že si kamarádka koupila mlád? za 400 ve zverimexu, následná lé?ba cca 30000,- a úhyn zví?ete v 9ti m?sících.. T?eba zase náhoda, t?eba taky ne...

A co se týká ceny ve zverimexu - koupím si tam mlád? za 1000,- doma zjistím, že má svrab (lé?ba stronghold 400,-), zán?t spojivek, protože bylo na pilinách (lé?ba 300,-) možná trochu podvyživený (dieta cca 200,-) a ?as, který mu pak budu muset v?novat, aby nekousalo a chodilo na zách?dek nevy?íslitelný. Takže záv?rem je lepší si koupit zase fret? od (zodpov?dného) chovatele, kde pak vyjde finan?n? stejn? a mám ho ješt? k tomu bez b?hání k veteriná?i a zbyte?né lé?by na n?co, co to fret? vlastn? v?bec nemuselo mít.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-04, 14:58
Trošku to tedy poupravím, aby nedošlo ke zmýlce.
Vynecháme zverimexy, tam je cena relativn? vysoká
a jak je známo- fretky neumí na záchod, jsou na
hoblinách... A samoz?ejm?, že tam fretky
kvalitn?jší absolutn? nejsou...
Srovnejme fretky od chovatel?, kter?í je prodávají
od 300 - 1000K? versus 2 tis a výš - bavíme se o
standartních fre?ulkách. V ?em je mezi nimi
rozdíl? Chovatelé se jim v?nujou podle m? úpln?
stejn?, ne li daleko víc jak chovatelé z chs. -
kte?í mají vrh? daleko více a mnohdy najednou,
takže bych dokonce tvrdila, že se mimink?m v?nují
mén?. Co se týká krmiva, opravdu nevím, ?ím do
krmí, ale kdo má zase logicky fretek hodn?( p?es
20) t?žko je bude vykrmovat nap?. tottaly ferret
baby, které je podle tady názoru všech
nejvhodn?jší krmivo pro miminka. Takže polde m?
zase je na tom chovatel s jedním vrhem, kterého
ten jeden pytel nezruinuje. Tak vlastn? v kone?ném
d?sledku, pro? kupovat drahé fretky z
chovatelských stanic? Když to jde za pár stovek? A
pé?e je kolikrát daleko lepší a miminka p?ežívají
delší dobu než fretky z chs? Samoz?ejm? jsou
chovatelé a chovatelé, ale to jde pop át dotazech
bez problému zjistit a stejn? tak i návšt?va
odhalí opravdu všechno...


Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-04, 15:07
Ano, tak takhle to chápu..

Jo a ješt? k tomu vybírání zájemc? - nedala bych fret? majiteli, který by se nep?išel p?edem podívat. Samoz?ejm? pokud by byl z druhého konce republiky, tak bych to pochopila, ale ur?it? bych se poptala místních známých, zda o n?m n?co nev?d?dí, p?ípadn? bych je poprosila, zda si ho proklepnou. Zájemce na t?i fre?ata jsem vid?la p?edem, na jedno bohužel ne, ale ti mi napsali jeden den a druhý den si pro miminko p?ijeli. Byla jsem smí?ená s tím, že je možná odmítnu a pošlu dom? bez fre?á?ka. Našt?stí to nebylo pot?eba. B?hem dne jsme si n?kolikrát volali a já jim radila, co koupit, a jsme stále v kontaktu (poslední jejich mejl byl s dotazem, že se n?kde dozv?d?li, že hrudkovací stelivo je rakovinnostvorné a co si o tom myslím...) Jsou bezvadní.. Ty dva vezeme do Itálie, taky jsem p?ipravená na to, že si je možná odvezu zpátky. A udávejte pak 4m?sí?ní mimina... No ješt? uvidíme..
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-04, 15:31
No a tedy se ptám :) - lidé, kte?í si tohle p?e?tou,
nebo lidi z ve?ejnosti, pro? by tedy m?li platit
drahé fretky z chovatelských stanic a ne od n?jakého
fajn chovatele, který chce za n? t?ch pár stovek?:)
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-04, 16:05
Protože chovatelská stanice se ?ídí kodexem chovatele a je u ní alespo? n?jaká jistota, že ty mlá?ata vyr?stali v odpovídajících podmínkách. Zatímco m?žeš natrefit na chovatele, který ti dá mlád? za pár stovek a v budoucnu bude mlád? zdravé a krásné (ale také nemusí, protože u chovatele neprobíhá žádná kontrola vrhu, ?ímž se zvyšuje riziko, že n?která mlá?ata mohou být nemocná). Jedni moji zájemci si brali od chovatele mlád? za 1500,- (což už je u vás z?ejm? vyšší cena) a m?síc na to jim zem?elo. Takže kde je ta záruka, že mlád? za vyšší cenu bez rodokmenu bude zdravé?
Rad?ji investuji do v?tší jistoty. Mlád? nemá hned od narození vednou kostru, žije v odpovídajících podmínkách, žere odpovídající stravu, není doma špinavé (protože i když chovatel na kontrolu vrhu vym?ní pelíšky za ?isté, tak mlád? stále z?stává špinavé) a další v?ci, které se práv? p?i kontrole zjiš?ují..
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-07-04, 21:23
Ani z chovatelskej stanice nemusia by? mlá?a?ká predražené. To naozaj závisí na chovate?ovi. Po neš?astnom Hailikynom úmrtí /zomrela po kastrácii/ sme sa nevedeli z toho spamäta?, tak sme sa rozhodli pre tchorovitého sam?eka. Je z chovate?skej stanice ale práve nízka cena ma presved?ila, že majite?ke nejde o kšeft, ale naozaj má fretky pre rados? a podla toho sa im aj venuje. O ?om sme sa presved?ili na vlastné o?i, ke? sme si boli Joja vybra? a aj ke? sme si pre neho pred dvoma d?ami boli. Získali sme kamarátku, ktorá miluje zvieratá a fre?áka, ktorý je nau?ený na ruky, vymaznaný... Ale táto majite?ka naozaj na fretke asi ni? nezarobila. K?mila ho kvalitnými granulami a Jojo má aj ?ip. Ale aspo? dúfam má trošku záruku, že bude o neho dobre postarané.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-07-04, 22:02
Preco vyssia cena? Aby si fretku nekupoval kazdy, kto si pomysli, ze to mladatko je nadherne a po par mesiacoch fretku vyhodi, lebo ho zacne nudit. Ja osobne uz ostavam pri utulkovych fretkach a to z jedineho dovodu. Aj oni si zasluzia pekny domov. Aj ked dve z mojich troch fretiek pochadzaju z CHS.

To Martina: to nebolo mierene proti tebe, ale tak vseobecne, utkvelo mi to v pamati, lebo to pocuvam uz peknych par rokov.

To Johana: na temu rakovina som sa bavila s Petrom aj so Sanou a obaja mi potvrdili, ze skutocne pred par rokmi nebol problem mat v ordinacii 7-8 rocne fretky bez zdravotnych problemov. Teraz je vzacnostou zdrava 6 rocna fretka. Neda sa to samozrejme zovseobecnit. Uvidime o par rokov (5-6), ked budu zname "prve vysledky krmenia BARF a prirodzenej stravy".
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-04, 22:40
Maji, neviem aký ?asový horizont obsahuje "pred pár rokmi". Ako som už písala, pred "pár rokmi" (ako je to myslené - pred 40, 20, 5 rokmi?) nebola diagnostika a prevencia na takej úrovni ako dnes. A ak mladá fretka zomrela, ani ju vet nemusel vidie?. Štatistika je len "presný súhrn nepresných informácií".

Každopádne ak dožijem, tak za 10 rokov sa s Petrom a Sanou rada porozprávam o výskyte rakoviny u fretiek. Táto téma ma ako "rakovinára" ve?mi zaujíma.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-07-04, 23:43
Petra p. napsal/a:
-------------------------------------------------------
>.......
> Jak je to s tou angorou? N?jak jsi n?kolikrát
> p?ehlédl jeden a ten samý dotaz...
>
> ..............

Peti: v poho, ja uz to zjistila, je tam angora ve 4te generaci ;o)


Lucifina: Rozdil mezi fretetem za 300 a fretetem za vice bych rekla, ze bude hlavne v tom, ze na 100% nebude frete ockovane a cipovane, pripadne s pasem, jako ty z ch.s. ;o) to je prvotni rozdil, ktery napadne me.. :o)
Jinak ja napriklad mam zkusenost s tim vetsim poctem fretek a krmenim, jak zminujes, takze mohu rict vlastni zkusenost. Pro sve fretky hledam hlavne krmeni, ktery maji minimalne 10kg pytle. Pokud kupuju vice pytlu najednou, pak je alespon mozna sleva.. Coz je super, ale pro krmeni dospelych. Pro matky a mladata kupuju krmivo vice tucne. Letos jsem vybrala napriklad Royal Canin Babycat, pytel 2kg stoji necelych 500,- a mam ho pro starsi mladata ani ne na tyden a pro mladsi (3 - 5) tydnu na tyden :o) Ted teda tim mnozstvim spotrebuju dva pytle tydne. Takze pro starsi mladata jen granule uz staly 4000,- jen pro mladata, pak pro brezi maminky a kojici to bylo zhruba 2000,- dale maso - to kupuju kazdy druhy den a vzdy tam necham do 200,- (zas jen pocitam ty starsi), coz je jen za cerven 2600,- Dale jsou prckove jeste krmeni susenym masem a konzervama. Dale stelivo. A nepocitam ty blbosti jako pelechy a takove hovadinky...
Cip pro jedno mlade stal 500,- ockovani 250,- Zop jsem jeste neplatila a budu ale muset - taky to tam nepocitam.
Cesta na kryti u Gwendolyn byla 3000,- za benzin.
Fretatka na cestu dostala hracky, misky, granule, susene maso, deku navonenou sourozenci.
Od Gwen slo jedno miminko kamaradce - vymenou za miminko pro jinou kamaradku - takze z toho nic nemam :) dalsi miminko dostane za kryti majitelka samce. Dve holcicky sly vybornym lidem a jeden klucik sel taky kamaradce za nizsi cenu. Dva kluky jeste mam a dve miminka vezu pristi tyden do Italie - cestu platim ja - tak si spocitej na kolik to tak vyjde :)
Miminka od Alwin jeste mam, protoze je nechci jen tak nekomu dat.. Hledam proste pratele.. Nepocitam ani cenu pitvy, abych zjistila co bylo spatne.. Na geneticke testy jsem bohuzel prachy nemela :o/
Dale nepocitam, ze jezdim k mladatum z prace abych je nakrmila, takze dalsi penize.. A taky to jak jsou v praci na me nastvani, protoze tam vesmes stale kvuli fretatkum nejsem, nebo kvuli behani na veterinu s dospelyma fretkama a ze toho za posledni dobu bylo pozehnane!

Takze zkus si toto spocitat a pak rikej, ze na tom vydelavam a ze me to vyjde levne :o)

A doufam, ze tohle nikdy neuvidi muj pritel, jinak me zabije, videt oficialni kalkulaci.. :o/






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 05.07. v 00:26.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-05, 00:45
Yasmin napsal/a:
> Lucifina: Rozdil mezi fretetem za 300 a fretetem
> za vice bych rekla, ze bude hlavne v tom, ze na
> 100% nebude frete ockovane a cipovane, pripadne s
> pasem, jako ty z ch.s. ;o) to je prvotni rozdil,
> ktery napadne me.. :o)

Yasmin, cena fretky v BA vo zverimexe už roky ?aleko prevyšuje cenu fretky z ChS...sledujem to priebežne a už roky. Takže cena fretky (len cena, pokia? sa nezvážia ostatné aspekty odchovu mlá?a?a) nemá pod?a m?a žiadnu vypovedajúcu hodnotu o kvalite zviera?a.


Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-07-05, 01:34
Johana cti a pak pis.. Lucifina psala ceny od chovatelu, tak sem netahej zverace. A precti si jeste jednou co pisu! Pisu, ze frete za 300 na 100% nebude ockovany a cipovany narozdil od tech z chovatelskych stanic, ktera to maji povinne!
Staci?!

Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-05, 10:15
No, to že mlád? za 300K? nebude o?kovaný ani
?ipované je naprosto jasné - to si ale za?ídí
?lov?k sám. To snad není žádný problém. Takže cena
500K? kone?ná je taky super, ne?:) Mnoho lidí,
kte?í s mlád?tem neplánují nikam jezdit do
zahrani?í, ten ?ip nepot?ebujou a je to pro
spoustu lidí naprosto zbyte?né, takže na co by
m?li platit drahý ?ip? Anebo pozd?ji, si ten ?ip
mohou za?ídit sami. Takže aby tohle byl JEDINÝ
d?vod, pro? by si m?li lidi kupovat zví?ata z Chs?
? Jinak t?eba již zmín?né mlád? za 800K? o?kované
bylo...
Co se Yasmin týká tvých náklad? na odchov,
netvrdím, že jsou malé, ale kdybys na tom
envyd?lávala, tak to ned?láš, ne?:) A samoz?ejm?
že je to pouze o tom, že ?ím víc máš mlá?at, tím
to je všechno mnohokrát dražší! Ber, že na jeden
odchov - cca 7 fretek ti bude bohat? sta?it jeden
7,5 kg pytel + samoz?ejm? maso atd...Takže kone?né
náklady tvoje a chovatele jednoho vrhu se
absolutn? nedají srovnat, proto si i mohou dovolit
takhle levn? prodávat :). Takže by vlastn? lidi
m?li platit jen to, že toho máš hodn? a musí se ti
prachy vrátit...

A to sem v?bec netahej, že n?které mimina jen
daruješ, to je pouze tv?j problém :)
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-05, 10:32
Lucifina - nenapadat, prosím nehádat se.. Pro? zase tak ost?e?? :(
Pro? by nemohla napsat, že mlá?ata daruje? Vždy? je to k tématu "ceny mlá?at" nebo ne? Já svoje první fret? taky darovala (rok 2008). Prvního fre?á?ka jsem dostala za 1000,- o?kovaného bez ?ipu (r. 2006), druhého fre?á?ka bez všeho zadarmo (r. 2006). Další fretku za 150,- za o?kování (r. 2006), další byl odloženec(r. 2007) a následující dv? sami?ky za cenu o?kování a ?ipu 600,- (r. 2008 a 2009). To vše jsou p?eci ceny mlá?at...
Víc se k tomu moc vyjad?ovat nechci, u Yasmin to znám a myslím si o jejím chovu své stejn? jako ty. Jenže kdo neví a nevidí, ten možná neuv??í..

A pro? ?ipovat? Mam tady útulek pro fretky už t?i roky a NIKDY!! se ke m? nedostala od policajt? a jiných nálezc? ?ipovaná fretka. Leckdy se fretka najde ješt? d?ív, než majitel zjistí, že mu v?bec fretka utekla. Já svoje fretky všechny ?ipované mám. Ute?e ti d?ív, než se nad?ješ, ani o tom nemusíš v?d?t.. Byla jsem sv?dkem n?kolika p?ípad? (na procházce vyvlíknutí z kšír? a najednou byla v trapu, otev?ení karabinky u vodítka, proklouznutí mezi dv??ma...). Takže ?ip jednozna?n? ANO, a? to navyšuje cenu mlá?at jak chce.. A všechny mimina ode m? mám v registru ?ip? zapsaná na sebe.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-05, 11:50
Já ale nikoho nenapadám :). Já jsem ?ekla, že když
tedy má?ata ob?as daruje, tak pro? si pak na to
st?žuje?
Tady takhle ve?ejn? vystupuje, jak n?jakou darovala
a ono pak ?lov?k stejn? zjistí, že se brutáln? snaží
vyd?lat na defektovaných mlád?tech a pak to zkryje
za to, že chce aby šly do dobrých rukou :)).
Ano, vid?la jsem jak její chov vypadá a d?kuji
p?kn?...Bohat? to sta?ilo.

No, mn? asi v paneláku ve 3. pat?e nehrozí, že by mi
prokouzla fretka mezi dve?mi a i kdyby - šance že
bleskov? seb?hne ty 3 patra a ješt? si klí?em otev?e
zam?ené dve?e :)..Stejn? tak ani nechodím moc na
procházky, Takže šance, že by mi utekl, je tém??
nulová. Stejn? tak, když fretka ?ipovaná ute?e a
najde ji n?kdo, komu se bude líbit, stejn? ji
nevrátí tak jak tak :). Takže pro lidi, co nechodí s
fretkama ven, mají ji pouze doma, na co by m?la mít
?ip? Opravdu je to zbyte?nost :)
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-05, 11:58
No nevím Luci, já jsem prost? zastánce ?ip? a nenamluvíš mi, že je to zbyte?nost..

Te? tu mám na hlídání polotcho?ici a utekla mi briskn? z jejich výb?hu, který je velmi dob?e zajišt?n a myslela jsem, že z n?ho není úniku. Z klece FerretNation se mi jednou dostala fretka ven, nechápu jak, ale dostala. Z králi?ích klecí to tu mám celkem na denní po?ádku a z p?epravky mi jednou vypadly dví?ka. Nevím jak, zkoušela jsem ješt? n?kolikrát je bez otev?ení dostat ven, ale prost? to nešlo.
A divila by ses, jak dokáže proklouznout. Stalo se to co já vím zrovna Erin - než za fretkou seb?hla dol?, vypustil ji z baráku zlomyslný soused a ješt? se tomu smál. Já tohle prost? nepodce?uju.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-05, 12:12
...krom toho pokud fretku s ?ipem najde n?kdo, kdo si jí chce nechat a ty se o tom dozvíš, tak to m?žeš ?ešit, kdežto u fretky bez ?ipu nemáš šanci... a ?íkat si, že m? se to nem?že stát, m? fretka neute?e, je naprostá hovadina! nikdy nevíš, co se m?že stát.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 05.07. v 12:28.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-05, 12:28
Jenže když si nechá n?kdo fretku s ?ipem, stejn? se
to nemusíš dozv?d?t. Sta?í, když zajde k n?jakému
malému vetovi a ten ur?it? projížd?t, jestli náhodou
nemá ?ip, nebude...
Ale tohle není smyslem této debaty. Však já nikomu
nebráním fretky ?ipovat, je to každého názor.
Kdybych m?la n?kam jet s fretkou, tam absolutn?
nebudu váhat a fretku na?ipuju, ale když to zatím
nepot?ebuji...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-05, 12:33
osobn? znám p?ípad, kdy se fretka zab?hla, dostala se na veterinu, ale majitelé dojížd?li na veterinu do jiného m?sta a než se dostali tady na veterinu pro fretku, veteriná? jí dal n?komu jinému, v?d?li komu, byli u nich, nabízeli jim vým?nu dosp?lé fretky za její mlád? (fretka utekla krátce po odstavu), ale prost? oni si jí cht?li nechat a p?vodní majitelé s tím nemohli ud?lat v?bec nic, protože jak bez ?ipu dokážeš, že ta fretka je tvoje? že má flek na nose, nebo bílý prsty? to, že oni tu fretku mají, se nemusíš dozv?d?t zrovna od veteriná?e, oni se to taky dozv?d?li od lidí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:09
No, ale i když se tedy vezme - zví?e cca 400K? +
200K? o?kování + 700K? za ?ip - je to cca 1300K? za
zví?e se vším všudy. Cena v chovatelských stanicích
za to stejné - 2500 - 3000K??:)
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:10
Mlá?ata nep?estanu ?ipovat jen proto, že si n?kdo myslí, že to je hovadina. Je to jeho názor a jeho v?c a a? si koupí mlád? kde chce, t?eba ve zverimexu, je to jeho svobodná v?le! Stejné právo, jako kupující odmítnout takové mlád? jen kv?li ?ipu (500,- k?) mám i já právo odmítnout takového kupujícího.

Ale to není hlavní "kámen úrazu"! Mnoho lidí si ješt? stále myslí, že mlád?, které není o?kované a je o 200-300,- levn?jší než mlád? o?kované, je levn?jší. Ale to není pravda, zapomínají, že k tomu veteriná?i budou muset tak jak tak a že to stejn? budou muset zaplatit. Takže ve finále je ta cena stejná (mluvím o primovakcinaci - to znamená první o?kování proti psince). Pak ješt? následuje 1-2 další injekce jako p?eo?kování a 1 injekce proti vzteklin? (i když to vypadlo ze zákona, tak si myslím, že pro ochranu a klid je to vhodné a to nanejvýš, ud?lat). Nemám moc d?v?ru v takové lidi, že mlád? budou v?bec o?kovat, když se cukají už p?i tom prvním o?kování a ?ipu.

Je m? jedno, že se zvedne další vlna protiargument?, že když nový majitel nebude chtít, tak mlád? nep?eo?kuje a ani za rok. Moje p?esv?d?ení o tom, že v?tší riziko je u lidí, kte?í se na? cenou za mlád? s o?kováním a ?ipem ušklíbají, nezm?ní. ?lov?k, který se zajímá a ptá se dop?edu, aby si mohl zjistit u svého veta co za látky má, má pro m? v?tší hodnotu, než ten co napíše a nešlo by to bez toho všeho ? NE U M? NEŠLO A MÁŠ PRÁVO SI KOUPIT JINDE !!!
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:19
A zapomn?la jsem na podstatný rozdíl.

v dnešní dob? 99% "oby?ených chovatel?" dává mlá?ata v 6 týdnech ?ást jich dává v 5. Ano byla to praxe, kterou d?íve uvedla ve své knize i Petra N. Ale to už dneska není správný p?ístup. mlá?ata z CHS odcházejí do nových domov? od 8 týdn? a i to je n?kdy brzo.

Hádám si tvrdit že 75% "oby?ejných chovatel?" se o p?vod a p?íbuznost fretek nezajímá. Na odchov hledají fretky z blízkého okolí. Árgument: ani fretka zdaleka nezaru?í nep?íbuznost - NEBERU to je práv? to, co ty chovatele nezajímá a tak ani toto nezkoumají. I to je rozdíl mezi "levným" mlád?tem a mlád?tem z CHS
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist