Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:4 z 9
Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-18, 18:32
co nad?láš no, já zas necht?la albína :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-18, 18:49
Sebastián: ty máš fretku v akvárku? Fretká má mít klec, ne akvárko...
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Sebastián (IP)
Datum: 2009-04-18, 19:08
johanko neboj se niceho. je ot moje akvarko po mem klemikovi co umrel min tuden. zitra vecer si jedu do zlina pro klec - volieru, tak tedka je to prechodne. stejne je vecne semnou ;)

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-18, 19:18
Aha, to jo :-)))
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Sebastián (IP)
Datum: 2009-04-18, 19:37
nove fotecky na rajceti ze dneska:
[mariellka.rajce.idnes.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 22:57.

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-18, 19:49
tak na ty fotky koukám a možná teda malinkej proužek na hlav? má, jestli to není jen sv?tlo a nebo rozcuchlá srst. jinak ten zách?dek mi p?íjde hrozn? malinkej a možná i preoto tam nejde - oni se u toho ?asto dost štelují a pot?ebují prostor...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 19:50
možná by nebylo od v?ci mu koupit v?tší záchodek. moje fretky mi nechodí do záchodku, kam se nevejdou celí.
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-04-18, 19:52
Tj, v?tší toaletu a bude z n?j slušn? vychovanej pán :-) Kdo by se tísnil v takovém rožku :-D

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Sebastián (IP)
Datum: 2009-04-18, 20:06
je to koupený jen pro ted než dovezu volieru, tak to tam chci udelat vsechno na miru :)

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-18, 20:19
jinak pro samce vždycky v?tší WC, ty troj?helníkyco se prodávají p?ímo pro fretky jim v?tšinou nevyhovují - jsou malé. já používám klasický ko?i?í obdélníky a OK.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Sebastián (IP)
Datum: 2009-04-18, 20:29
Žofirko zatim je malickatej tak jak bude klec, budou i doplneky =) premášlíš jesti je mozne sehnat i tu dew, ale nevím nevím...

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-18, 20:34
DEW se sehnat ur?it? dá, ale než si po?ídíš druhou fretku, tak si zjisti co obnáší chov fretky a až teprve potom se rozhodní, jestli druhou ano a nebo ne... ted je same?ek ješt? malej, ale uvidíš až povyroste, jak to s ním p?jde a pokud chceš sami?ku, tak po?ítej s tím, že až same?ek za?ne dospívat, tak že jí bede tahat a snažit se s ní o spá?ení, což jí se líbit nebude (pokud nebude také v ?íji) a tak je budeš muset mít odd?len?, jinak ona od n?j bude pokousaná a pokud bys cht?la kluky, budeš je muset mít stejn? asi odd?len?, pá? ti se v?tšinou napadají...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Sebastián (IP)
Datum: 2009-04-20, 11:21
Zdravím moje drahé freta?ky. o víkendu se mi stala nemilá v?c. skon?ila jsem na JIP a vypadá to že to bude mít dlouhodobé lé?ení, takže si malého nebudu moci nechat. Nebo spíš nechci aby cestoval t?eba od kamarádky ke kamarádce nebo podobn?. myslíte že mi pom?žete mali?kému najít hodnou maminku?

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-20, 11:31
Ahojky a odkud jsi?
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Sebastián (IP)
Datum: 2009-04-20, 11:43
Hanulka: jsem z P?erova (severní Morava)

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-20, 11:47
Píšu ti sz, tak se prosím ozvi na m?j tel.
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-20, 11:53
Musím už do práce, takže kdyby byl problém se sz tak radši píšu telefon tady: 725507831
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-02, 09:02
Rozhodla jsem se ve vlákn? pokra?ovat, miminko Sebastian (te? Drá?ek) je nyní u m? a bojujeme state?n?:)
Ráda bych upozornila budoucí zájemce o miminka fretek na následující úskalí v p?ípad? brzkého odb?ru:
Miminko se neumí samo napít, pokud mu dám pod nos napáje?ku nebo misku, napije se, ale sám od sebe zdroj vody nevyhledává, a?koliv vím, že v tu chvíli už musí mít žíze?.
Je zcela fixované na ?lov?ka, fretek se trošku bojí, n?jak nechápe, že je to stejný živo?išný druh jako on, na p?átelské kvokání se ozval k?ikem a utekl se schovat ke mn?. Neexistuje tedy mlád? nechat chvíli o samot?, hned se za?ne ozývat srdceryvným plá?em. Plá?e když chce pochovat, plá?e když má hlad, když má žíze?, když chce na wc. A te? si zkuste rozlišit, co v danou chvíli po vás mlád? chce:)
Nejí samo - není zvyklé na granule, jsou pro n? p?íliš velké a nerozkouše je, takže namá?et a míchat s masem, vlhká strava se snadno kazí, takže ?asto m?nit a odstra?ovat zbytky. I v noci samoz?ejm?.
Jak už bývá zvykem, s miminkem ze zverimexu si ?asto doneseme bonus - já v podob? svrabu a možná i dalších parazit?, není o?kované.
A?koliv wc nezná, tak ho hned za?al používat a s vervou p?elízá vysoký okraj wc jen aby neušpinil pelíšky:)
Co z toho vyplývá? Od mrn?te se nehnete ani v noci, protože pot?ebuje neustálou pé?i.
To nemá být ná?ek nad tím, jaké to je mít mlád?, ale upozorn?ní na to jaké to je když se odebere mlád? od matky p?íliš brzy.
P?vodní majitelka m?la Drá?ka doma t?i týdny a nyní, u m?, má ješt? pln? mlé?ný chrup.

Budu ráda, pokud se mi n?kdo zkušen?jší ozve ohledn? výživy. Krmím ho konzervami Shiny cat, Purinou, Gourmet, kapsi?kami Schmusy, Animonda.
Granulky dostává Totally Ferret Baby rozmo?ené ve vývaru. Na p?ilepšenou dávám kot?cí mlí?ko s vlo?kami a pastu Junior plus. Johanka ješt? doporu?ila Plerasan, ten po?ídím. Je ješt? n?co, ?ím bych mohla malému dop?át lepšejší r?st? Nechci to zas p?ehnat, abych ho nep?evitamínovala, ale zatím je t?eba mu dop?át, je fakt mr?avý. Kupodivu ale na svoji velikost váží 450g.
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-02, 10:46
Hanulko, s tou stravou mne už nic dalšího nenapadá. Snad ob?as nechat líznout Calopet.
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-05-02, 13:55
Hanulko, když m?la Giginka miminka p?ikrmovali jsme
škrábaným ku?ecím masem, když byli starší tak jsem krájela na drobou?ko. Va?ila jsem ku?ecí masí?ko
v kombinaci s mrkvi?kou (tu jsem vidli?kou rozm?lnila), nebo rýží, nebo s vlo?kami. To vlasn? d?lám dodnes. Když byli malí musela jsem jim masí?ko dávat k ?umá?ku a krmit ru?n?. Giginka tehdy maso nebaštila. Dávala jsem i Gimpet kot??í vlo?ky má?ené s granulkami (to ale u nás moc nejelo). M?žeš zkusit i troši?ku tvarohu s Gimpet vitamínovou pastou. Troši?ku bílého jogurtu. Také jablí?ko už by ur?it? mohl. Pro Drá?ka jsi nyní maminkou Ty, proto za Tebou po?ád chodí.
P?ed dv?ma léty to bylo u nás tak, že šla Giginka a za ní šest mimiánek. Když se n?kdo opozdil, nebo "ztratil" hned za?al k?i?et....
Máš tedy miminko se vším všudy. Jsi šikovná, vy to zvládnete. Držím pale?ky.

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-02, 15:33
to je fakt na kriminál :o((
sebastáne, ud?lej aspo? to málo, že ve zverimexu, kde jsi malého koupila, upozorníš na to, že PORUŠUJÍ (spolu s množitelem) ZÁKON !! a že by je to mohlo p?ijít draho. nebo tob? je snad jedno, že ten malý šel od mámy maximáln? ve ?ty?ech týdnech?? m?l by u ní být minimáln? šest, ale lépe osm týdn?.

"chovatel to nechová pro ve?ejnost, ale jen pro sebe a svou radost"

je mi z toho k blití, fakt jo, to už je moc... :o(
a? žijou milovníci zví?at a zejména pak ti, co maj tak "dobrý srdce"!! nebudu to dál rozvíjet, jist? v?tšina z vás ví, na co narážím :o(



hanulko,

u tebe naopak o dobrém srdci nepochybuju a držím palce, aby drá?ek vyrostl v po?ádného zdravého a silného draka :o)

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-02, 15:50
ješt? n?co - s vitamínama to opravdu rad?j nep?ehán?j, hodn? opatrn?. pokud malý baští - kvalitní krmiva jsou o vitamíny obohacena, takže p?idávat další je zbyte?né (a m?žou organismus spíš zatížit než posílit).

jako "p?ilepšení" m? napadá tvaroh a - co t?eba d?tské masové p?esnídávky? ku?ecí, kr?tí, králi?í... spíš kv?li tomu, abys to nemusela pracn? va?it, mixovat, patlat se s tím...
jen pozor na složení (nap?. brambory a t?stoviny bych nebrala)

ale abys ho moc nerozmazlila - aby se v?bec nau?il kousat. no vlastn? - tak budeš mít první nekousavou fretku na sv?t?, no... ;o))

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-02, 16:12
Marti, díky za podporu. Dávám mu i suché granule nalámané na kousky, s celou granulí se ješt? pere.. Takže kousat ur?it? umí:))) Ale ruce spíš ožužlává, zatím fakt má ten stisk takový jemný:) Fote?ky mám zatím jen tyhle, zrovna nemám fo?ák:(
[wildhoney.rajce.idnes.cz]
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-05-02, 16:44
Hanul držím pale?ky... Drá?ek je moc krásnej uli?ník a doufám, že brzo bude d?lat víc radosti než starostí. My m?li zeza?átku taky takového malého špunta, ale co se tý?e krmení je tu snad ?e?eno všechno :-)

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-02, 17:10
krasavec! celej náš ba?a!!!
fakt, koukni, jak bráchové :o) - [martinavonmost.rajce.idnes.cz]

vypadá p?kn?, je vid?t, že o n?j bylo dob?e postaráno - aspo? n?co

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-02, 19:11
Jé Marti fakt:)) Akorát m?j prcek je tcho?ík, teda aspo? si to myslim:)) Jinak to jméno vymyslela Johanka, za což jí moc d?kuju a dostal ho hlavn? proto, aby bylo jasné, co je jeho úd?l - poprat se po?ádn? se svým osudem.. Sle?na se o n?j starala to jo, vždy? váží cca 450g, na to, jak je pr?avej se mi to zdá docela dost.
Co si myslíte o tom zbarvení? Na k?ži už mu prosvítá "modrá" srst, nevím si rady se znakem na hlavi?ce a nem?žu to te? vyfotit, protože nemám fo?ák. Na hlavi?ce mezi ouškama má takový jemný náznak pruhu, ale typický jezev?í pruh to není, je to p?íliš sv?tlé a krátké. Hned jak budu mít fo?ák zpátky tak se to pokusím vyfotit, ale nevím, jestli to p?jde vid?t, je dost sv?tlou?ký.
Jinak se nám da?í docela dob?e, p?ipadá mi, že po?ád jen papá:))
Co m? ale p?ekvapilo, je reakce p?ítele na malého. Dneska jsem p?išla od Adelaidy a p?ítel ležel uprost?ed obýváku a "pral" se s Drá?kem, kolem sebe m?l kopu hra?ek a jiných nesmysl? a pod stolem byly dva bobky, podle ?ehož jsem usoudila, že byl s malým celou dobu co jsem byla pry?. M?j p?ítel je co se tý?e fretek absolutní ignorant, takže jsem zase zaslzela, že se mu v?noval:)))
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-02, 19:13
:))
Avatar

Přílohy: Fotografie0211.jpg (52kB)  
Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-02, 19:15
Nalevo je Doruška, napravo Drá?ek, spí oba stejn? uložení:) Nejde to moc vid?t ale u jejich noži?ek leží i Damián.. Mimochodem, znají se cca 4 hodiny, dala jsem je k sob? až dneska:)
Avatar

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-02, 20:33
ba?a je st?íbr?ák, barva srsti se mu b?hem roku r?zn? m?ní - od tmavé až po hodn? sv?tlou (v zim?). na hlav? má taky jen takový náznak pruhu, mrkni ješt? tady na tu fotku - [martinavonmost.rajce.idnes.cz] .... a tam taky vypadá spíš jako tcho?ák.
jinak když se dívám na fotky drá?ka a porovnám je s t?mi ba?ovými v jeho v?ku (nejsou na netu, bohužel), fakt jak by mu z oka vypad :o)
m?j chlap se taky "zlomil" až za dýl, ?ty?i roky trvalo, než p?estal ry?et. te? už jen brblá, to se dá vydržet :o)

Re: Miminko fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-05-02, 20:39
marti, m?j p?ítel nemá ke zví?at?m absolutn? žádný vztah, výjimkou je ko?ka, kterou jsem si dotáhla dom? a ona se od n?j už nehla:)) Takže m? to sebralo úpln?:))
A ten proužek, to je p?esn? ono:)) A jak vypadá te?, v dosp?losti? Jde po?ád vid?t, nebo zmizí?
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:4 z 9


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist