Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6
Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-17, 20:54
Ur?it? ji nechám vykastrovat.. jen po?kám až po kontrole a tak..

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-17, 21:07
Arlett, ono s fretkou je n?kdy lepší dojet i dál k znalému vetovi a dát za kastraci víc, jak kastrovat v misté bydlišté u neznalého veta. Bo zmršená kastrace múže stát zví?e zdravotní potíže a majitele tisíce navíc....ale to ty jist? už víš....
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-03-17, 21:13
P?esn? jak píše Johanka, je d?ležité vybrat veteriná?e, který fretkám rozumí a ROZHODN? používá inhala?ní narkózu. Bohužel vím o sami?ce, která injek?ní narkózu nep?ežila (její t?lo ji nedokázalo "vst?ebat"-tak to bylo ?e?eno veteriná?em, po kastraci byla malátná a nakonec ji nezachránili, a?koliv tam mohly být i jiné komplikace, to netuším, nejednalo se o mého veta ani fretku), nicmén? vybírej opravdu pe?liv?, nech si poradit od holek z fóra.
S tou další fretkou - n?která p?ijme spolubydlící/ho v pohod?, n?která ne. Frederika možná není zvyklá na jiné fretky a tak bych je ur?it? ze za?átku nenutila k p?ímému kontaktu, m?la je odd?len? a zvykala je postupn? na pach druhého. V n?kterých p?ípadech si fretky na sebe nezvyknou a "mordují" se i když se už dostate?n? znají, prost? si nesednou.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-17, 21:56
Johanka: To vím, to jej asné prost? sehnat n?koho kdo fretkám rozumí..
hanulka: Frederika má zatím kontakt s jinýma zví?atama, psy, ko?ka.. potkan.. králíci. Ale protože nevím nic o jejim puvodu.. t?eba žila mezi dalšíma fretkama a ty pak prost? n?kdo pustil nebo utekla. Nevím.

Mrkn?te na fotky..[arabica.rajce.idnes.cz] to je naše Frederika :) Co na ní ?íkáte?

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-18, 08:03
Super, v?bec se nedivím, že si ji chceš nechat.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-18, 08:33
no krásná:-) je to docela macek na sami?ku:-) snad jí ten postrojek bude.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-18, 09:01
Arlett, je krásná! :-)
Jo a pozor na ten kontakt s potkaníkem a králíkem....oni sou totiž pro fretku "potrava" tak aby jim neublížila.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-18, 12:38
No, potkana zabije b?hem pár sekund zákusem za zátylek a králí?kovi natrhne k?ži tak ,(odtrhne se ve velké ploše k?že od podkoží) že na to ?asto um?e (infekce, šok).
Mám s tím zkušenost, tak pozor! V?bec je k sob? nepoušt?t, fretku nenau?íš, že je nesmí lovit, je to pud, a dost silnej. Fretka je dost vitální šelma.

Jinak, opravdu je to sami?ka???
Já bych se vsadila, že jde o krásného same?ka.
Mám doma p?t kluk? albín?, ale tak jako Frederika vypadají jen dva (tak "p?k?ou?ký" kousánci).




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 18.03. v 12:40.

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-03-18, 12:57
no ja to vidim na kluka....

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-03-18, 13:17
No, jen pro pobavení.. Nám jednou náš zla?á?ek Felix (fre?ák) vtrhl do klece k potkanovi, kterého jsme hlídali ség?e. Nevíme, jak otev?el dve?e jiné místnosti, ani jak se dostal do klec, když jsme p?ib?hli, klec byla normáln? zav?ená a oba doty?ní uvnit? v boji.
Nesm?jte se, Felix je opravdu fre?ák, tehdy m?l okolo 1400gram?. Ale prost?.. První pohled - potkan na zádech a Felix mu úto?il na b?icho. P?isko?ili jsme´, odtrhli. Našli jsme pár kapek krve, tak jsme prohledávali chudáka potkana, jestli není zran?ný. Nic jsme nenašli. Tak jsme zkoumali Felixe a co myslíte! Felix m?l zákus mezi o?ima, na tlapce a v uchu.
Felix je prost? jiný :-D
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-18, 13:29
taky mi p?išel spíš jako kluk, no tak to mu ten postrojek asi nebude, vyzkoušíš to arlett, zítra by tam m?l být.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-18, 13:36
...nemusí to být nutn? kluk :-) já znám 2 sami?ky který mají p?es 1,5 kg :-)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-18, 16:11
na kluka je to malý, když to porovnám s mým.... :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-18, 17:05
Johana: Jako ne že jsou upln? u ní :-D Jen se ?ichávaj
Pavla Z: Hele jo, poznám sami?ku :-D M? ale p?ipadá malá :-D
zzzelvicka: D?kuju za postrojek dnes jsem ho dostala, hned jsem ji vzala ven a je jí akorát :-) Moc se jí na n?m chodit nechce, spíš s ejakoby plazí :-D

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-18, 17:11
ten m?j se taky plazí, ale je v ?íji, takže všechno musí ozna?it, to je v pohod?:-) musel si na procházky trochu zvyknout:-) Když te? s Barniem chodím na relativn? známá místa, tak hrozn? peláší, ale když n?kam p?ijdeme poprvé tak to je utrpení.
jo a je dobrý navíjecí vodítko, vzhledem k jejich vlnitému pohybu:-)

PS: nestihla sjem ten postrojek vyprat, tak snad moc nesmrd?l. moc si ho s frederikou užijte, je krásná.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: zzelvickaa dne 18.03. v 17:13.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-18, 18:47
zzzelvicka: Už jsem se lekla e jí t?eba nesedí když se takhle plaí.. navíc jsem s ní nemohla hnout rozhodla se že n?kam pujde jen když ji pustim :-D
Nesmrd?l :-D A kdyby jo, na Frederice se to ztratí, i když jsem ji v?era vykoupala smrdí zase..
ješt? jsem vodítko nekoupila dala jsem ji dnes staré vodítko po psovi je dlouhé p?t metr je to to navíjecí

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-18, 20:48
Arlett:
Já si myslím, že je to kluk :-)
Dokud nevyfotíš pipku, tak Ti neuv??ím :-))

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-19, 08:27
navíjecí vodítko po psovi je dosta?ující, my máme taky p?timetrové psí:-)

moc ji nekoupej, smrd?t bude furt, kort jestli bude v ?íji. my koupeme asi tak jednou za dva m?síce.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-19, 09:02
Arlett, budeš si muset zvyknout, že fretka se ven?í tak, že majitel jde tam kam chce ta fretka :-))) a zásadn? nepoušt?t z vodítka, ale to ti jist? už ?ekli.
Ona si na postrojek zvykne. Múj jak sme poprvé navlékli postrojek, tak nechodil, ani se neplazil, ale skákal jak mí?ek, všema ?ty?ma naráz do luftu :-)))
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-19, 17:29
Johanka: To ob?as taky d?lá :-D Jj to už jsem si všimla, místo do krámu jsme šli první na louku, až ak jsem ji vzala do ruky a šli jsme do krámu :-D
zzzelvicka: Vykoupala jsem ji podruhé co ji mám, poprví hned druhý den kdy jsme ji p?ineysly a pak ted.. jenže naše psí ma t?žkou karabinu takže jsem ji koupila dneska normální s lehkou karabinou..
Pavla Z: Dob?e, já ti to vyfotim :-D Jenom najdu nabíje?ku na mobil nabiju ho a vyfotím to :-D Pak mi snad uv??íš :-D

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-19, 17:52
:-)

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-22, 22:52
když problém s krmením, tak problém s krmením:

v pond?lí ve?er jsem si dovezla fret?ího same?ka, ale v?bec mi nechce žrát. zkoušela jsem jak granule na které byl zvyklý, tak naše, r?zné konzervy, paštiky, maso, vají?ko, pamlsky, pasty, ale nechce nic. jediný, co bylo, tak že v úterý ve?er olíznul kapsi?ku od shiny cats a v noci z pátku na sobotu ubylo pár granulí. p?es víkend jsem byla pry? a miska s granulema byla op?t nedot?ená.
jinak mi p?íjde OK, b?há, kvoká, dobejvá se k Bigi a úto?í (p?es klec) na Filipa, jen chvílema polehává. taky m?l zelenej pr?jmík, nezvracel a co se ze ?tvrtka na pátek trochu nažral, tak se to upravilo, tak myslím, že je to prost? z hladu...
je mu cca 10 m?síc?, nekastrovaný, zvylý na spole?nost jiných fretek (žil se svou matkou a otcem), chovaný venku.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-22, 23:07
Já bych jen dodala, že Žofiro si ho p?ivezla hned po p?ipušt?ní s její Bigi...možná je to dúležité, možná ne. Já už nad nim dumám týden a fakt nevim.....
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-23, 01:24
Je smutnej, zvyklej na ty svý fretky a tyhle cizí v cizím prost?edí nechce.Stýská se mu po t?ch svých fretkách.S prost?edím - jeho zm?nou se vyrovnávají dob?e,ale když se jim seberou fretule,na které jsou zvyklí,tak jsou schopni smutnit a hubnout a nebaštit.A o to víc jiné fretky nesnáší.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-03-23, 12:11
Arlett:
Je nádherná! Krásn? mohutná! Taky bych si jí nechala =o)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-23, 15:32
graciijka: D?kuju.. a já myslela že je malá :-D

Pro ostatní: Dnes vám vyfotim mojí Frederiku zespod aby jste uv??ily že je to sami?ka :-D
Snd se mi to povede hodit do PC už dnes

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-23, 15:32
:)

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-23, 16:26
co se s tím dá d?lat? jsem ted došla domu a miska zase plná :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-23, 16:37
žofiro, trošku jsem to pro?etla, nežere ti "nový" fre?ák. a to nežere ani z ruky? prost? nic? kdyžtak v hypermarketech mají od puriny gourmet gold - konzervi?ky - grilované kousky - r?zný p?íchut?. po tom se musí utlouct!!!!! aby se rozpapkal...
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-23, 16:55
jojo, je novej a nežere v?bec, ani z ruky ne. ze supermarket? už jsem zkoušela r?zný konzervy, kapsi?ky, pašti?ky i granule a prost? nic.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist