Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6
Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-03-12, 19:51
Arlett, my máme fretku, kterou chovali na listí a sen?, druhou na prašných hoblinách, takže si bravurn? dokážu p?edstavit, co ta tvá d?lala...Fretky mají rády i klid, takže p?edstav si, že p?i každém tvém pohybu by kolem tebe co šustilo a d?lalo zvuky, když chceš spát...Když si vzpomenu, co d?lala B?luš, když sme jí vyndali z tý p?íšerný klece a dali do p?epravky s fleecovou dekou...Jak byla š´tastná, p?evorávala si tu deku a skládala jí z jedný strany na druhou...
Tvá fretka byla ráda, žes jí to dala pry?, ty hadry jsou báje?ná skovka, m?že se v tom rochnit, spinkat, p?enášet to a ned?lá to žádnej hluk, nepíchá to...Je to pro ní p?íjemná zm?na ;-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-12, 20:27
Arlett, to mohl být i projev radosti, nejen z nových had?íkú, ale i z toho že té vidí.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-12, 22:28
Adelaida: Hra? Skoro to vypadalo jako by ji n?co honilo v té chvíly.. :-D
petrulevrtule: Ale ona to ned?lala v tom kotvci s hadrama ale ješt? v tom kotci se senem.. protože jsem ?istila tu klec kde byla, musela jsem ji na chvíli n?kam umístit aby neutekla, je schopná mi z rukávu ?i ramene slézt na zem a zdrhnout a v tom druhém kotci SE SENEM práv? tohle d?lala.. uklidnila se až když byla v tom novém..
Johana.. ale nikdy to ned?lala..:-)

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-12, 22:43
Našim fretkám nechávám na chalup? d?ravý pytel se senem na verand? jako hernu. Ony v tom rejdí, hrabou a d?lají binec a pak jdou spát do klecí, kde mají v pelechu stará trika. A obzvláš? se jim líbí když je v sen? n?co velice vo?avého, t?ebas bazalka.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-03-13, 07:12
Arlet zkus si na netu najít n?jaká videa, abys vid?la jak st?elen? m?žou vypadat š?astné fretky. ?ím víc kvoká, hopsá,d?lá takové divné v?ci, tím víc je š?astná :-)))

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-13, 20:52
Erin: Oni jí bazalku?..
Adelaida: Nemáš n?jaký odkaz kde by bylo?

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-13, 20:52
Erin: Oni jí bazalku?..
Adelaida: Nemáš n?jaký odkaz kde by bylo?

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-13, 20:54
ahoj arlett, nep?edpokládám, že by to jedly, spíš jim to voní:-)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-13, 21:02
arlett, na youtube když si zadáš ferret nebo fretka, tak je tam spousta videií. z toho se trošku m?žeš seznámit s chováním fre?ulí. když mají radost, tak prost? hopkají jako konící, vydávají u toho zvuky, kterým se ?íká kvokání, protože to jinak ani popsat nejde:-)

?etla jsem si tu váš p?íb?h. je to supr, že jste se s mamkou ujaly frete?ky. byly jste už u n?jakého veteriná?e na prohlídku?

my máme ve volié?e (doma) hadry, n?jaké molitanové pelechy, rohový záchod (fre?ule rády chodí na jedno místo a nejlépe do rohu) - v záchodu máme stelivo pro ko?ky. voliéra je d?ev?ná, na zemi nic krom t?ch hadr?, které si muchlá, nemáme. no a k tomu misku p?epln?nou granulemi.

krom granulí dáváme jako pamlsek ?ervenou kapii nebo oby?. papriku a okurku. taky mají fretky rády n?které ovoce, ale to se musí vyzkoušet, náš Barnie to nežere.

Už jste zkoušely postrojek a vodítko? Já mám kdyžtak jeden postrojek navíc, je to tenhle [www.obchudekumajdy.cz]. Nám už je malý, takže kdybys n?jaký pot?ebovala, tak na sami?ku by mohl pasovat a je na suchý zip, takže pro za?áte?níka docela dobré:-) Kdybys m?la zájem, pošli mi SZ s adresou.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-13, 21:06
já bych na podlahu kotce doporu?ila lino a ut?snit spáry - líp se tak udržuje hygiena :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-13, 21:10
my máme to d?evo napušt?né n?jakým voskem, který se používá na lod?:-) to jsem zapomn?la ?íct. díky žofiro.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 08:15
zelvicka: Aha :-D A mužu se zeptat co krom? ob?asnéího masa a granulí fretky jí?
Jinak u veteriná?e jsme ješt? nebyly po?ád sháníme n?jakého dobrého na fretky ale moc lidí v okolí fretku nemá.. Jinak o postrojek bych m?la zájem :) Objednávaly jsme p?es internet hned jak jsme ji donesly a ješt? nic nep?išlo.. moc by mi to pomochlo :)

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-14, 08:30
Hlavním jídlem pro fretku jsou granule a maso. Pak m?žeš dávat jako pamlskek ovoce a zeleninu (papriku, okurku, švestky...). Co t? napadne, ale nesmí to být moc sladké. T?eba rozinky, s t?ma opatrn?. Dál si m?žeš koupit koupit v chovatelských pot?ebách všelijaký pamlsky pro ko?ky, ale i mezi t?mito pamlskama si fretky vybírají, takže se m?že stát, že jí n?co koupíš a ona to dlabat nebude...
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-14, 09:47
Arlett, postroj si múžeš objednat tady, je to super e-shop: [www.obchudekumajdy.cz]
No a taky rúznou výbavu i granule a pamlsky.

K jídlu: fretka by nemnéla lušténiny a taky žádné o?íšky (spíš myslím jako pamlsek, ne jako hlavní jídlo) první nadýmá, druhé múže ucpat st?evo.

Pelíšky: pokud jsou vycpané molitanem, dávat pozor, aby to fretka nerozebrala a molirtan nesn?dla, taky by to ucpalo st?evo.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 10:50
Johana: Do toho obchudku se ur?it? podívám. D?kuju
Petra:Takže jí skoro všechono co ko?ka.. a mléko?..

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-14, 10:54
Arlett, mléko kravské ur?ité ne, když tak jen jako pamlsek trošinku, ale jen mlého ko?i?í (ur?ené pro ko?ky) od Gimpet, nebo Vitakraft. Ale když ho nebude vúbec, nic se nestane, nepot?ebuje ho, ani mlé?né výrobky.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-14, 12:21
Johanka ti odpov?d?la za m? p?esn? ;-) já jim dávám ob?as líznout kozího sýru, ale to je pro n? p?ežitek. I tak ho dostávají poskrovnu a hodn? málo.
Ty vlo?ky od Gimpet jsou výborný, dávám je jednou až dvakrát týdn?. Jsou to tyhle: [www.obchudekumajdy.cz]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-14, 13:19
arlett, tak jsem si to celé znovu p?e?etla a mám n?jaké dotazy. Jaké granule (zna?ku, název) Frederice dáváš? Jak má v té volié?e vy?ešený záchod? Myslíš, že by šlo tu voliéru i s Frederikou vyfotit a ukázat nám?

Jinak pomocí funkce vyhledávání jsem tady objevila uživatelku jménem NeLa a ta je z Klášterce. Možná by bylo fajn, kdybys ji napsala SZ a zkusily se spolu domluvit t?eba na tom veteriná?i:-)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-14, 13:34
zelvi, NeLu už jsem tu nevid?la p?kn? dlouho, spíš asi kdyby na ní n?kdo m?l kontakt n?jakej osobn?jší... myslim, že sem moc nechodí... minimáln? teda tém?? nep?ispívá :)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-14, 13:51
takže, koukala jsem na net a jediná veterina v okolí, která se aspon na svých stránkách zmi?uje o fretkách je tahle [www.veterina-ch.cz]. nic o nich nevím, jenom tip.

jinak n?jakou základní prohlídku nalezene?ka by mohl provést i šikovný "oby?" veteriná?. a pokud bude rozumný, tak ti rovnou ?ekne, že to neumí a pošle t? n?kam jinam.

po?ád mám pocit, že když se najde fre?ULE a ?lov?k si jí chce nechat, m?l by zajít k vetovi na kontrolu, nebo ne?
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:17
Johanka: A mléko, to co je v obchodech pít nesmí? Jen se ptám, abych ji to náhodou nedala..
zzelvicka: Dávám jí granule pro ko?ata, mamka koupí pokaždé jiné a chutnají jí všechny pro ko?ata
Má tam záchod ( d?ív to byl bazének pro želvu) vypadá upln? stejn? jako ty v obchudku. Tam má ko?i?í stelivo
Dále.. foto bych nejspíš nemohla poslat protože nemám fo?ák. Sest?enka foták má a kdyžtak až p?íští týden p?ijede tak ho vezme sebou a já to vyfotím
Když mi ?ekneš jak jí napsat, napíšu ji :-D
Já s ní k veteriná?ovi pujdu.. (jinak zjistila jsem dnes od sest?enky kluka, který má sedmiletou fenku staforda, m+?la zán?t vaje?ník? a ten veteriná? v klášterci ji dsval n?jaké injekce ale jedna byla za 400 tak zajeli do žatce a ten vet v žatcvi ?ekl ž ekdyby do dvou dnu nep?ijeli tak zem?e na ty injekce, protože ta injekce m?la toho psa donutit vy**ty vaje?níky ven. Jenže ona byla jako št?n? týraná, ten sest?enky kluk ji dostal od tety která ji v tomhle stavu našla a tak ty vaje?níky nemohly ven. Takže ji ten veterin? málem zabil.. rad?ji se podívám na ty stránky jak tu ted jsou poslané a tak..)

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:19
A Nela sem chodí až ted jsem zjistila jak si p?e?íst soukromou zprávu a m?la jsem tam od ní zprávu..

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:21
Ale zzelvicko, já bych ji m?la doma jenže nemužu.. mám tam totiž ješt? fenku jezev?íka a potkana (ale i další zví?ata) ale havn? potkanice je na pachy hrozn? citlivá takže by to pro nibylo docela trauma a totéž je s jezev?icí..

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:26
zzelvicka: No, jelikož mi nejde odeslat SZ.. nevím jak je to možné.. posílám ti adresu sem
Klára Knapová
Kotvina 61
Klášterec nad Oh?í
43151
A ješt? jednou moc d?kuju..:)
NeLa: A tob? jsem taky psala, ale nevím jestli ti to došlo.. nejsem z Klášterce ale z kotviny ale do klášterece chodim do školy, jezdím odtamtud vlakem domu..:-D A tak

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:32
arlett, mléko co kupujete pro vlastní spot?ebu je kravské, takže to ne, p?kn? se po n?m zesere. když už, tak to ko?i?í - koupíš ve zverimexu, má snížený obsah laktozy, takže pr?jem by po n?m nem?l být takový jako po tom kravském, ale není d?vod jim mléko dávat.
granule se fretkám st?ídat nemají, mají pom?rn? krátké st?evo a rychlé trávení, díky tomu prý nejsou schopné p?i ?astém st?ídání granulí využít veškeré živiny, prost? si zvyknou na jeden druh a z toho pak využijí maximum. rozhodn? ale nekupujte granule typu whiskas, friskies a podobné barevné hnusy. fretka pot?ebuje alespon 34% bílkovin a kolem 20% tuku a to kvalitní živo?išné - ne rostliné, ty nestráví. takže p?i výb?ru koukn?te hlavn? na složení - na prvním míst? musí být maso, ne kytky a obilí! z t?ch kot?cích se doporu?uje proplan, acana, purina, ANF, Royal canin... to samý je pot?eba hlídat u granulích speciáln? pro fretky, ne každé co mají na obalu fretku fretkám vyhovují! t?eba takový Xvital, bio zoo, bio huron a podobn? jsou zase samé obilí...
veteriná? - žel o žádném v okolí Klášterce nevím,ale rozhodn? bych se ne?ídila tím, že když n?kde pom?žou psovi, budou v?d?t co s fretkou. se psem a ko?kou se v ordinaci setkávají každý den, ale s fretkou v?bec a nebo jen jednou za ?as...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:38
ANF, ty jí dávám.. Však já ?íkám že ten veteriná? prost? málem nechal psa zem?ít, a když jsem tam p?ed necelým rokem byla s mor?etem tak mu dal n?jakou injekcia mor?e mi do n?kolika dní zem?elo. Myslela jsem že to byla náhoda ale nevím ani co mu to píchnu l ?ekl mi že je to na uklidn?ní aby ho mohl prohlédnout p?itom mor?e bylo relativn? v klidu

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-14, 22:19
arlett, SZ ti fungují, jen se neukládají automaticky do složky odeslaná pošta, musela bys to tam zaškrtnout (hned pod p?edm?tem) :-)

no když to tak poslouchám, tak bych p?ípadn? za vetem asi vážila i n?jakou tu cestu. jak jsem ti psala ten odkaz na tu veterinu v chomutov?, mají tam napsané, že spolupracují s pražskou klinikou aa-vet a tam jsme chodili my a byli fajn, ale asi to stejn? není záruka kvalitních služeb.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-14, 22:24
Arlett, Žofiro všechno odpov?déla za mne :-)
Takže mléko ne, granule nest?ídat, ANF granule pro fretky jsou výborné , já s nimi krmím svého rozmazlence už 5 let a úpln? OK.
Co se tý?e veta, t?eba asi najit n?koho, kdo fretkám rozumí, i kdybys musela dojížd?t. Je to lacin?j?í, jak jít k neznalému, který z tebe vytahá peníze, zví?eti nepomúže a pak i tak pojedeš 100 km za odborníkem a zví?e bude ješt? v horšim stavu. Krom toho, i b?žné o?kování fretky se dá zmršit celkem hnusn?.

Arlett, moc mn? t?ší a "hladí na duši", jak se o fretku-nalezene?ka zajímáš a snažíš se u?it, aby tvá fretka mnéla vše co pot?ebuje!!! Kdyby takových jako ty bylo víc!!!
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-14, 22:29
zelvi?ka: Zajedu se tam mrknout, a uvidím poptám se a tak
Johanka: Takže nest?ídat, ok :)
No, já s fretkama nemám žádné zkušenosti takže jsem se zeptat musela.. ted když jsem napsala NeLe tak si t?eba n?kdy dáme schuzku, procházku s fretkama v Klášterci :-D Tak mi muže taky o t?ch fretkách n?co víc ?íct

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-14, 22:45
snad se ti nela ozve, už dlouho do fóra nep?isp?la:-(
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist