Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-10, 19:31
Dobrý den všichni, mám problém se svojí fretkou a pot?ebovala bych poradit. Frederika te? tráví sv?j život ve venkovním výb?hu podobném králíkárn?. Má tam dome?ek a n?kolik proléza?ek. Nemá tam žádnou silnou podestýlku po?ád ji tam p?idávám novou. To neni hlavní. Dnes jsem odkryla její dome?ek a objevila jsem veškeré krmení co dostala od doby kdy jsem ji dala ven, do králíkárnového výb?hu. Nevíte, pro? to d?lá? Pro? to maso nejí?

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 19:44
Arlett:
1) Nevím co myslíš podestýlkou, bo fretce se žádná podestýlka (tím rozuním, seno, sláma....) do klece nedává.
2) pro? nejí maso, to nevim, možná že už je skažené, nebo je fretka nemocná.

K tomu krmení: pokud krmíš jen masem, neni to moc dobré. Skus fretce koupit kvalitní granile ur?ené pro fretky.

A ješté dotaz: Co je "fretka v králíkárn?"? Bo fretku v kotci vhodném pro králíky (venku) je velmi nevhodné chovat.

Projdi si toto forum, použij tla?ítko "vyhledávání". Najdeš moc dobrých info ke všemu.
A taky napiš trochu víc informaci o své fretce.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-10, 19:45
Protože fretka je sysel. Co kdyby došel zdroj.Tcho? se taky nažere a zbytek schová "napotom" a protože neuloví každý den, žere i ze zásob. Frederika není nucena dožírat. Proto je lepší mít ty mrchy doma, aby byly pod dozorem.Takhle by ze zkažených zbytk? mohla mít docela závažné problémy.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-10, 20:59
Johana- je to prost? p?ebudovaná velká králíkárna na jeden velký kotec který máme pod p?íst?eškem a kolem je seno myslím kolem toho kotce. Beru odtamtud seno pro králíky kte?í jsou zase jinde. Dávám ji seno, má velký kopec sena v tom kotci a v n?m má vytvarované cesti?ky a upln? vzadu spí. Krmím ji i granulemi pro fretky a st?ídám to s masem. Ale nevím, to maso není ani okousané.

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-10, 21:10
arlett - m?j fre?ák by se masa ani nedotknul a takových fretek je víc. ne každá fretka má ráda maso (mimochodem poslední veteriná?ka mi maso dokonce nedoporu?ila - kv?li nebezpe?í nákazy r?znými nemocemi).

a jak píšou holky, fretky si syslí a syslí. my máme po?ád plné (až p?epln?né) misky s granulemi a stejn? je všude nacházím - prost? si je tam schová na horší ?asy nebo když jde kolem tak aby nemusel až k misce.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 21:19
Arlett: Tak nejprve: seno pro fretku jako podestýlka je absolutn? nevhodné. Múže fretce vyvolat ?adu zdravotních problémú. Radim okamžité vyhodit.
Takto vypadá venkovní voliera pro fretky (udélaná ze staré zd?né latríny, zateplená) podívej se na zejména výbavu.

[forum.fretka.sk]

Možná že tvá fretka nejí maso, že je nemocná. Vezmi ji k vetovi, který rozumí fretkám.

A ješté otáze?ku: fretka je jen zav?ená v té "králikárn?", nebo se ji i n?kdo v?nuje (brát na procházky, hrát si s ní, brát jí do domu) Promi? mi otázku...ale múj fre?ák mi lozí do mé postele :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 10.03. v 21:20.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:18
Johanko, tob? tam jen lozí, ale Damián v ní i spí:))
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:24
OFF: Hanulko, já s fre?ákem spát nemúžu, bo spím tak, že bych ho asi v noci zamá?kla :-) Ale p?es den se mnou na seda?ce i spí, v mé rece :-)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:29
Dob?e chcete o ní v?d?t vše... nemám ji dlouho, asi dva týdny.. Jeli jsme s mamkou autem od babi?ky po silnici, no samoz?ejm? že po silnici :-D kolem jsou ploty zahrad najednou p?eb?hlo n?co bílého. Tak jsem vystoupila že se podívám co to je a byla to bílá fretka. Mamka ?ekla at ji vezmu domu že u nás zustane když se o ni nikdo neozve. Ten první den byla v normální králíkárn? pak táta ud?lal ten kotec. Každý den ji beru domu na hraní. Na vodítku ješt? nebyla ješt? jsme ho nepo?ídili a jelikož máme taky velkého psa nemužu se p?ed ním s Frederikou ukázat. Ani nevím kolik ji je let proto se chystám zajít na nejbližší veterinu ale veteriná?ka te? m?la dovolenou proto tam p?jdu až te?.

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:31
Ona totiž fretka není mé jediné zví?e proto ji v?nuju ten ?as který na ni zbyde.. asi n?co kolem dvou t?í hodin denn?. A pak doma mám ješt? jezev?íka, šílen? žárlivého proto ji nemuu v dom? ani pustit všude takže v obýváku a psa zav?u do pokoje.

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:34
Arlett, rozhodn? bych nechodila k vetovi jen proto, že ho mám nejblíž, m?že se totiž stát, že ten bude o fretkách v?d?t úplný prd. odkud jsi?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:52
Arlett, takže díky moc, že ses ujala stracené nebo vyhozené fretky!!!!

Navrhuju pro?íst si toto forum, ptát se na tomto foru do nekone?na na co jen chceš.
Poradit se na tomto foru, kam bys mnéla jít s fretkou k vetovi (vet co umí psi a ko?ky, nemusí umnét fretky...fretka je dost od nich odlišná).

Na to, aby sme ti mohli poradit veta, musíš napsat odkud jsi.

Krmení fretky: granule pro fretky (ANF, Bosch, Vitakraft, Ferret Complette...) možno krmit granulemi pro ko?ata, ale nikdy Friskies, Whiskas a podobné komer?ní granule z hypermarketú.
Fretka musí mít p?ístup ke žrádlu celý den (nekrmí se jako pes, 1-2-3x denn?, musí jíst kdy chce ona)

Voda: do napáje?ky, nebo do misky (v tom p?ípad? kontrolovat, jestli misku navylívá....aby mnéla vodu a nemn?la žíze? a aby neležela v mokrém.

Podestýlka: nikdy ne seno, sláma, nic co práší. Jako podestýlka na zamuchlání jen had?íky (staré mikiny, tri?ka)...jako byli ty obrázky co sem posílala výše...

Kdyby si mnéla pocit, že si s fretkou neporadíš, nebo ji nezvládáš (co by bylo v tvém p?ípadé pochopitelné) kontaktuj záchrannou stanici pro fretky: [www.pudicka.estranky.cz]
Na této stránce se taky múžeš do?íst moc užite?ných rad.

Moc držím palce a dej véd?t jak s freti?kou pokra?ujete!
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:09
ŽofiRo: Kotvina, okres Chomutov n?kolik km od Klášterce nad Oh?í
Johana:
Takže bydlišt? jsem uvedla už výše..
Ob?as dostane granule, co kupujeme ve zverimexu pro naši ko?ku. Ona je sice dosp?lá ale dostává krmení pro ko?ata
Vodu má v hliníkové misce, takže ji nevylévá
Pak ty tri?ka.. mužu je teda rozst?íhat a dát ji je tam?
Protože pokud je Frederika venku, seno h?eje.. aby ji nebyla zima

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:17
Arlett: Tri?ka (nebo mikiny) nest?íhat a dát jich v celku co nejvíce...mn?nit je a prát co týden.
Seno jednozna?né vyhodit.
Pokusit se tu boudu zateplit...t?eba z venku polysterénem. A pokud je zima a vlkko, na ?ást s pletivem hodit aspo? néco nepromokavého (t?eba celtovinu) aby jí dovnit? nepršelo a nefoukalo.
Fretka je velmi náchylná na respira?ní nemoce (angína, zápal prúdušek, zápal plic)
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:33
U toho polystyrenu ale pozor, aby k nemu nem?la p?ístup. Nesmí ho drápat, protože kdyby sežrala kousek, m?že si zad?lat na p?kný problémy... Ucpání st?ev a podobn?.

Možná jí maso nechutná, záleží u mých fretek taky na situaci, u kamarádky si rádi smlsnou na ku?ecích játrech, m? to doma do huby nevezmou. Jinak si samoz?ejm? syslí na horší ?asy, ti moji to d?lají taky, granule mi až tak nevadí, ale nesmí mi syslit n?co, co hnije.
S podestýlkou už ti holky ?ekli vše. Já bych ješt? zašla k vetovi a nechala skontrolovat ušní svrab a od?ervit. Na to sta?í jeden p?ípravek (Stronghold), ale pokud máš psy a jinou "hav??", tak to jist? znáš :)

Jinak gratuluji k nabytí tak skv?lého zví?átka, jako je práv? fretka :o) Když budeš n?co pot?ebovat, je tu fórum od toho.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:34
jinak na polystyrén pozor, pokud bude uvnit? kotce, tak vždycky dát p?es n?j ješt? n?jakou d?ev?nou desku nebo n?co, aby se k n?mu fretka nedostala. moc rády ho totiž koušou a m?že jim ucpat st?evo.

tak Petra byla rychlejší :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.03. v 23:36.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:46
Arlett...no já psala že polystyrén z venku voliéry (myšleno zvenku celé voliéry, aby fretka k nému nemn?la p?ístup), tak to te? ješt? zvýraz?uji...

Arlett a proto, že si na tomto foru nová, sorry za múj pravopis, nejsem z ?R.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 10.03. v 23:51.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:50
to já jen pro p?ípad, že by d?lali a zateplovali boudi?ku :o) jinak ve venkovní volie?e mám taky zateplenou jenom boudi?u - ne celou volieru a zatím si s tím vysta?ili, i když tuhle zimu byli (a ješt? jsou) v byt?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.03. v 23:52.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:55
Žofi - ale jen o minutku :)

Já si taky myslím, že boudi?ka by sta?ila. Boudi?ku si zadýchá a bude tam mít teplo, ale celou voliéru si nezadýchá...
Jinak další problém je, jak donutit vodu, aby nezamrzala, ale to te? už snad nehrozí. Navíc já fre?ule venku nemám, takže neporadím.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:57
Johanka: Dob?e, takže, vyhodit seno, dat tam mikiny, zateplit kotec.. to zvládnu :-) Jasn? v poho, omluvím t? když nejsi z ?R :-D
Potom od?ervit, jist? znám to, psi mám dva a zrovna je te? budeme od?ervovat.

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-11, 00:02
já m?la v?tší zateplenou boudi?ku ve který byla ješt? jedna menší zateplená "boudi?ka" s vyvýšenou podlahou - polystyren p?ekrytý deskou a v tom byl vy?íznutý otvor akorát na misku, která tak byla vlastn? jakoby zapušt?ná a vodu jsem se snažila m?nit co nej?ast?ji... každopádn? ale pokud zamrzne voda v misce, tak fretka bude lízat led, pokud zamrzne v napáje?ce, nedostane se k vod? v?bec.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-11, 00:10
Arlett, co se tý?e od?ervení, pokud je fretka nalezenec, doporu?uji vzít trus (sbírá se 3 dny a uchovává v lednici,ale to jist? od psú víš) a dát na rozbor - parazitologii i bakteriologii. Bo b?žné od?ervovací prost?edky nemají ú?inek t?eba na kokcídie... Taky bych asi ?ešila kontrolu na zevní parazity (blechy, klíš?ata...) a podle rady veta aplikovala p?ípravek (aby se nepobil s lékem na vnit?ní parazity)

Každopádn? doporu?uji v tvém bydli?ti (nebo regionu) najít veta co ruzumí fretkám....já ti žel z jiného státu neporadím.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 11.03. v 00:19.
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-11, 08:47
žofi - a když bude fretka lízat led, nep?imrzne jí k tomu jazyk?
Já to u ps? reším tak, že jim dávám vodu p?ímo v boud? do ložni?ky a i když byly te? ty nejhorší mrazy, tak jí tam m?li zamrzlou, ale sta?ilo jim do toho dát topný t?lísko. To bohužel u fretky asi nep?jde :(
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 11:49
To Arrlet:
neuvažovali jste o tom, dát fretku k adopci?
Já se jen ptám, te? je hodn? lidí na fóru co by cht?li adoptovat fretku.
Ale jestli si ji chcete nechat a postarat se o ní, tak se omlouvám.

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-11, 16:19
Petro, jazyk jim zatím nep?iznul :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-11, 18:23
Johana: Dob?e, tak já si to n?kam napíšu abych to pak provedla :-)
Pavla Z: Ne, opravdu o tom neuvažujeme :-)

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-03-11, 21:34
Jinak voda by nem?la zamrznout nap?. s kapkou oleje.

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-11, 21:49
Arlett: tak to máte hol?i?ku rádi,když ji nechcete dát.
Tak se jí pokuste dát maximum pé?e, ona Vám to oplatí...

Na této stránce se dozvíte spoustu užite?ných rad:

www.cs.wikipedia.org/wiki/Fretka_dom%c3%a1c%c3%ad

Pavla



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Pavla Z dne 11.03. v 21:51.

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: Arlett (IP)
Datum: 2009-03-12, 16:51
Pavla Z: Ur?it? se na to podívám, d?kuju. Máme ji rádi je to naše zlato :-)

Tak dneska jsem se rozhodla, protože po n?kolika dnech p?estalo pršet vy?istit ji ten kotec od sena a dát tam hadry.. no a jak jsem ji dala do toho nového, tak za?ala skákat do vzduchu a chytat se za ocas a lehat si na záda, nevíte pro?? Skoro to vypadalo jako kdyby honila blechy..

Re: Problémy s krmením
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-03-12, 19:28
To je radost - hra. A ješt? bude kvokat a kývat hlavou ze strany na stranu. Vypadá to na p?knou raubí?ku :-))

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist