Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6
Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-01, 17:16
Houmí, zkuste zítra to Ústí, v TP na klinice jsem byla jednou a už nikdy víc! tady je kontakt na MVDr. Václav Poživil Kontaktní údaje - Ordinace ázev: Veterinární ordinace uce: U Lesa 248/5, St?ekov m?sto: Ustí nad Labem PS?: 400 03 Telefon: 475534278 E-mail: vetstrekov@centrum.cz chodí k nim pom?rn? hodn? fretka?? z Ústí, Teplic a okolí...


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-01, 17:21
To je fakt smutný, Teplice nejsou zas tak malý m?sto a veteriny nefungují. My jsme vlastn? taková roztahaná vesnice v horách a v ned?li a o svátcích má naše klinika pohotovostní telefon a vetka,která má službu p?ijede i k pacientovi dom?, když je pot?eba. Ta služba stojí 200,-K? + ošet?ení a léky.
A v Liberci je otev?ená klinika nonstop.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-01, 17:24
boža, my tu taky máme veteriny s nonstop pohotovostí, jen veti jaksi stojí za velký kulový :o( jinak na teplický klinice považovali mojí Žofku za krysu :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 01.03. v 17:25.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:14
?ekli že ji nemohou napíchnout, zejtra jedu k dotorce která se o to pokusí, snad tady malá ješt? bude. Už nechce ani pít, tak ji po?ád namá?im pusinku. každopádn? se ozvu, Možná ješt? dnes, ale sama pevn? doufám že až zítra s dobrou zprávou.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:16
Houmí, být tebou, tak tu teplickou kliniku opravdu vzdám, zbalim fretku a jednu jinám. však už tam chodíte týden a nic jste tam nevy?ešili...a ?ekat na to, jestli se to týhle vetce poda?í napíchnout? co když nepoda?í? budete ?ekat zas na jinýho veta, který se o to pokusí?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 01.03. v 18:18.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:17
No uvidim co zítra ta doktorka, jinak se vydám do Ústí. Tady máme taky pohotovosti, ale nepom?žou ti, daj ti p?iblblý rady a ?eknou a? se stavíš zejtra. Takhle jsme to m?li s 5-ti letym fre?ákem a další den jsme jeli jen zaplatit, už bohužel bez n?j

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:38
Houmí, jestli opravdu nepije, tak jí dehydratace zni?í ledviny a selže jí krevní ob?h. Pokud je vážn? dehydratovaná a na veterin? nedostala infuzi (neschopnost píchnou žílu) je to vážné pochybení veterinární pé?e, nebo? malé jde už zrejm? o život. Mnozí veteriná?i bohužel nev?dí co znamená dehydratace u fretky.Jestli existuje v Ústí klinika,kde ji budou schopni napíchnout,hospotalizovat a intenzivn? lé?it je?te tam, tady se hraje o ?as.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:48
já m?la Žofku hospitalizovanou na klinice Mi-vet v Ústí, funguje i nonstop pohotovost, jen se to trochu prodraží...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:50
No uvidíme co se dá d?lat no

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-01, 18:57
moc bych ne?ekala na to, co se dá/nedá d?lat a za?ala jednat...vím, že touhle dobou a ješt? ke všemu v ned?li je to t?žký, ale ur?it? bych jen tak ne?ekala co bude zítra...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-03-01, 22:02
Houmí, PROSÍMT?, ne?ekej co bude!! Týden vysílení organismu je na fretku opravdu hodn? a nechci sý?kovat, ale jestli sama nepije, nemusí se do?kat rána, za?ne kolabovat a co pak? Sama vím jak je t?žké n?kde cestovat v noci a ješt? o víkendu s fretkou a hledat kliniku, kde ji jsou schopni ošet?it, ale tady už se fakt není ?as zabývat se tím, že budeš na n?co ?ekat, aby už pak nebylo pozd?...
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-02, 12:35
Houmí, jak to vypadá?
Díky

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Leni?ka (IP)
Datum: 2009-03-02, 15:10
Dobrý den, cht?la jsem se optat, našla jsem na mojí Fre?uli n?co na zádech. P?esn? kolem h?btu má jakoby na srsti u k?žu takové žluté šupiny jakoby. Cht?la jsem se proto optat zda-li n?kdo nevíte co to je???Bojim se aby jí n?co nebylo. Kdyby jste n?kdo v?d?l prosím napište mi.D?kuji mnohokrát.Lenka

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Leni?ka (IP)
Datum: 2009-03-02, 15:12
Dobrý den, cht?la jsem se optat, našla jsem u své frete?ky jakoby žluté šupiny na h?betu u k?že, nevíte náhodou n?kdo co to je? Nerada bych aby jí n?co bylo. Kdyby jste n?kdo v?d?l, tak prosím napište. D?kuji mnohokrát. Lenka

srst+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:07.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-02, 15:16
Leni?ko, mohl by to být kožní maz. Ale když to nevidím, t?žko soudit jednozna?n?.
Pokud chceš mít jistotu, že to neni n?co jiného, vezmi fretku k vetovi, skušený vet by mn?l rozeznat, jestli jde jen o maz, nebo o n?co jiného. Taky múže ud?lat rozbor ze st?ru z kúže....
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-02, 16:35
Leni?ko jde o albína? a o sami?ku ?i same?ka, a jaké stá?í?

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Leni?ka (IP)
Datum: 2009-03-02, 16:44
Nene není to albín, je tcho?ovitý. Je to chlapec a je rok a p?l starý....

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-02, 16:55
odhaduju to na zamašt?nýho samce v ?íji :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-02, 16:58
Žofiro, já celkem taky :-) ale po netu nechci nijak moc diagnostikovat, taky nejsu vet :-)
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Leni?ka (IP)
Datum: 2009-03-02, 17:00
Mno je to možné, m?j první same?ek to m?l taky... a má se to n??ím mejt nebo tak?Bo se to má nechat normáln????

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-02, 17:05
Leni?ko, jak ?asto fre?áka koupeš?
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Leni?ka (IP)
Datum: 2009-03-02, 17:13
Moc ?asto ne tak jednou za m?síc....P?i v?erejším koupání jsme na to p?išli, když m?l mokrou srst.... jinak to vid?t není jen když se srst odkreje....

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-02, 17:16
Leni?ko a je fre?á?ek kastrovaný?
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Leni?ka (IP)
Datum: 2009-03-02, 17:17
Nene není

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-02, 17:51
Leni?ko, tak to bych typovala asi fakt na ten kožní maz.
To koupání by mn?lo být OK, já v ?iji taky koupala fre?áka cca 1x za m?síc. Šamponem se mu dycky ten žlutý povlak z kúže odmyl...ale za pár dní tam byl maz znova :-)
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-02, 19:11
P?esn? jak píšou holky.
Nekastrovaný samec te? "maže".
Jestli to omyjete a je to ok, tak bych se tím nezabývala pokud nemá zm?ny jiné patologické zm?ny i na k?ži.
V?tšinou je ten samý nález i mezi zadníma noži?kama, jakoby tam, co mají sami?ky pipinu.Je to seborhea (vyšší produkce - nadprodukce mazových žláz). P?edpokládám, že fre?ák nemá jiné - celkové - p?íznaky...
Já kluky (kastrované) koupu jednou za p?l roku.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-02, 19:11
Houmí,prosím ozvi se co je nového, celý den na tu tvou malou myslím...
Díky Pavla

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-02, 19:19
Ahoj, všechny zdrávím. Houminka už spinká vedle fre?áka Fíka a feny Editky. Zem?ela díky pochybení teplické Veterinární kliniky. V Ústí nám ?ekli že m?la nejspíš zakrn?lou ledvinu od mali?ka, a druhá ji pracovala už jen z?ásti, tak jsme souhlasili s uspáním. Následující dny by umírala v bolestech. Odvezli jsme si ji a poh?bili u nás. Je to pro nás hrozné, sháníme Houmí juniora. Všem vám moc d?kuji za rady, hlavn? za doporu?ení na ústeckou kliniku, jinak by Houminka hodn? trp?la. Už jen tam a nikdy víc jinam. A kdyby jste n?kdo v?d?l v Ústeckym kraji o male frete?ce tcho?ovité barvy klidn? i se znaky, dejte v?d?t. Nedokážem s p?ítelem už bez té nádherné potv?rky žít. Díky

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-02, 19:23
Houmí, já to tušila, jen jsem p?vn? v??ila, že se to nestane.
Nedokážu popsat mou lítost.
Bohužel jsme op?t u tématu pochybení veterinární pé?e. Já bych je roznesla na kopytech, byla by to jediná úleva. Jinak se lze jen spolehnou na to, že to zahojí ?as.
Moc jsem na Vás myslela a moc jsem držela palce.
Bohužel, pochybení veterinární pé?e je v tomto p?ípad? op?t naprosto pr?kazné. Hrome, zas mám vztek, že by se dal krájet!

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-02, 19:25
Houmí, to je mi moc líto! Ale pokud byla diagnoza takováto, je takto freti?ce nejlépe. Jist? mnéla u vás krásný život a nemnélo by smysl ho pokazit záv?rem v bolesti a trápení.
P?eji ti, abys co nejd?íve našla fret?í kožíšek, který t? rozveselí.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist