Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-02, 14:05
Pro ty, kte?í klikají rovnou na fórum a nevšimnou si chystaných akcí:
17. 5. 2005 odpoledne budou síly paní doktorky Chylíkové a mé vyhrazeny VAŠIM FRETKÁM ve veterinární nemocnici Na Šejdru 45 v Libuši. P?jde o prevenci se zam??ením zejména na zuby (drápky a prohmatání se stihnou samoz?ejm? také). Dozvíte se také, jak by konkrétn? u vaší fretky m?la vypadat zdravotní prevence.
Podívejte se tedy honem fretkám do tlamy a pokud uvidíte nánosy kamene na zubech nebo zanícené ?ervené dásn?, rychle se objednejte, dokud jsou volná místa (telefonicky na recepci 244 470 704). Tam, kde to alespo? trošku p?jde, se bude kámen odstra?ovat mechanicky, p?i plném v?domí. Pokud bude fretka hodn? nezvládnutelná (nebo ji nedokážete jakž takž podržet :o), bude použita jen lehká sedace, nikoliv tedy zbyte?n? zat?žující narkóza. Kde bude pot?eba, je možné i ?išt?ní ultrazvukem.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-02, 15:15
Takovy den mel prijit drive, ne az v kvetnu, kdy by meli mit fretecky preventivky za sebou, nez prijdou mladata a prochazky.. Takze pro nas uz neaktualni, ale napad asi dobry.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-05-02, 19:32
M? se nápad moc líbí !!!!

Na(ne)št?stí jsme práv? na Šejdru pravideln? kontrolováni (všichni ?ty?i :o)) - te? zrovna nejvíc Bubla), takže pro nás návšt?va v tento den není aktuáln? nutná (snad nic nezak?iknu !!!).

V??ím ale, že volné termíny budou brzy fu?, protože všichni p?eci chceme mít naše frete?ky a fre?á?ky zdravé a ve form? :o)))

Petro, opravdu dobrý nápad !!!


Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2005-05-02, 19:52
Tomu jsem skoro neverila. Bydlim v Olomouci a skanim dobryho veterinare. Moje mama, ktera nevi o fretkach nic a veterinarkou rozhodne neni, mi prinesla prevratnou informaci, ze nejlepsi na fretky je doktor Kral z Prahy.
To jsem jenom koukala, jak je znamej:))
Bohuzel pro me je moc daleko:((

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-02, 19:55
Kdyz uz nic jineho, udelat si jednou za cas vylet do Brna za panem doktorem Jeklem neuskodi. Ja jsem si udelala v zime vylet se dvema prepravkama a batuskem (vse obsazene tchorema) autobusem do Prahy Na Sejdr prave kvuli tomu, abych mela jistotu, ze budou dukladne prohlednuti a vysetreni.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-02, 23:16
To Ene: myslím, že na vypucování zub? a uší není nikdy pozd?, ani v kv?tnu. I tak je to velký úsp?ch paní doktorky Chylíkové, že vedení kliniky p?esv?d?ila o pot?ebnosti podobné pé?e nejen pro psy, ale i pro fretky. Doufám, že se akce osv?d?í a budeme ji pravideln? opakovat. Neustále totiž narážím na fretky se zán?ty dásní a uší...
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-03, 00:29
To jiste, ale tohle vsechno by se melo odhalit na preventivkach.. kdyby na ne lidi chodili.. teda fretky :-(
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-05-03, 08:50
To Petra: super napad...;-)...mozeme ho modifikovat eventualne aj u nas?
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-03, 17:24
Majo, jestli seženete veta, který bude ochotný riskovat svoje ruce ;o) .... Ona v?tšina vet? dokáže p?i preventivní prohlídce odhalit zubní kámen a pozvat si fretku na jeho odstran?ní, ale na tomhle je p?evratné práv? to, že se nebude sundavat v narkóze. Tudíž to celé bude šetrn?jší a dokonce i levn?jší.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-05-03, 19:24
Musim skusit na svojich fretkach a potom ukazem vetovi. Uspech ale bude uz min. to, ak sa mi podari vybavit na klinike "preventivny fretaci den", sak nielen zubny kamen hybe svetom...;-)... co taky usny svrab?...;-)
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-03, 21:51
Jen musíš najít veta, který ho pozná ;o) Není to tak samoz?ejmé, jak bych si p?edstavovala. Rozhodn? musí mít mikroskop.
Preventivka by m?la obsahovat ješt? poslech, m??ení teploty, pohmat. POhmatem se kontrolují i uzliny. Vyšet?ení trusu na parazity, kontrola uší a zub? a dásní samosebou taky.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-04, 10:04
Míša se zabookoval na 18h na periodickou kontrolu tcho?ecí, už se prý t?ší jak to tam p?kn? všecko porafe .... :-)))

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-04, 21:27
Píšu si do diá?e, že mám vzít brn?ní a drát?né rukavice ;o)
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-05-05, 13:51
MF: M?žu ti puj?it kroužkovou košili, ale proti t?m bestiím by ti moc nepomohla :-) A plátový rukavice zatim nemám....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirek dne 05.05. v 13:51.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-05, 18:41
Tak neco k tomu Sejdru.. Chapu ze je to klinika s perfektnim vybavenim, ale co nechapu to jak na tom rejzujou.. Na Sejdr moc rada chodim - co se tyce nejakych akutnich veci. Ale nedavno me zarazilo kdyz sem si cetla cenik a kastrace fretky tam je cenena na 1500,- nebo tak nejak - je to zakrok ne az tak tezkej ktery jinde stoji max. 600,-
Dnes sem se pro zmenu pozastavila nad tim, ze sem se predbezne ptala kolik tak stoji sono - odpoved byla 650,- Kdyz to vezmu s tim ze mam dve brezi fretulky a chci se dozvedet jestli cekaji nebo ne - tak za to vyplaznu 1300,- ani nemrknu a k tomu jeste dalsi vydaje za prohlidku - za kterou Jordi platila jinde 250,- i s kapkama do usi. Ne jine klinice sem se dozvedela cenu 300,- a ze mi spis jeste slevi - jelikoz tohle je cena pro psa a fretka je mensi.
Takze myslim ze mam jasno - a davat za preventivku kterou clovek zvladne sam se mi taky nechce - samo ne na kazdeho to plati - jelikoz u starsich fretek bych nevahala..
Ale myslim ze za ty prachy jim koupim navic Calopet - a dozvim se stejne..
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-05, 18:55
Já jsem za kastraci platila 1400,- v ulici Tajovského, ale m?li jí tam celý den. V poledne šla na sál a v šest jsem si ji vyzvedla. M?la kapa?ku pro jistotu, kdyby nastali komplikace a dom? jsme dostali antibiotika a taky v cen? byly dv? kontroly.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-05-05, 21:25
Byli jsme s Bublou minulý týden na kastraci "Na Šejdru" (už jsem o tom tady jinde psala) - platili jsme 1100 K? (krom kastrace paní doktorka Buble koukala na zuby, ?istila uši). Taky jsem se dívala na jejich ceník v ?ekárn? - mají tam uvedeno "kastrace fretky - 2100-2400 K?. My tolik neplatili :o))

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-05-05, 21:44
Iveta: že by sleva pro známé od Klubu?
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-05, 22:18
No tolik bych ani nedala.. ;) to je fakt humus cena.. :(
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-06, 00:03
Nemela bych to rikat, ale nas preventivka vsech tri kluku vysla o nekolik stovek min jenom tim, ze nam je pani doktorka pocitala jako jednoho.. Myslim, ze si na nic nehrajou a nepocitaji kazdy tampon.. Ceny mozna jinak i tak vyssi, ale jsou SOLIDNI!!
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-05-06, 07:56
To Radka: nevím :o))) Ale byli jsme mile p?ekvapeni.

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-06, 11:45
To Yasmin: Vysv?tlení k vyšším cenám:
Sono Na Šejdru stojí víc než t?eba ve Vyso?anech, ale alespo? ho nezaplatíš zbyte?n?. T?eba Gandalf?átka na Vyso?anské klinice v?bec nevid?li, zatímco Na Šejdru zcela krásn?. To proto, že Na Šejdru koupili novou sondu s vyšší citlivostí práv? na malá zví?ata, kterou kliniky b?žn? nemají a která samoz?ejm? stojí hr?zu pen?z.
Kastrace stojí Na Šejdru víc než u krále mimo jiné proto, že se místo levn?jší injek?ní narkózy používá šetrn?jší, ale mnohem dražší narkóza inhala?ní. Navíc uvažovali o po?ízení ješt? lepší (nevím, jestli jí už mají), která se dokonce ani neodbourává p?es játra, takže je nezat?žuje. M?že jí dostat i zví?e s nemocným srdcem, aniž by p?i operaci um?elo. Samoz?ejm? to má há?ek, protože jen výparník stojí tuším 40 tisíc. Samoz?ejm?, když máš mladé zví?e zdravé jak ?ípa, tak tohle nepot?ebuješ. Když ale máš starou fretku, kterou by injek?ní narkóza mohla stát život (náš ?enda s kardiomyopatií, nap?íklad), ráda zaplatíš víc.
A když jsme u toho srdce - na Šejdru dokáží ud?lat sono srdce s m??ením pr?tok? krve a zobrazením, kde vidíš i jestli chlopn? doléhají - na b?žném ultrazvuku jsi ráda, když najdeš v?bec to srdce (m??í cca 1 cm). Takže ob?as si ?lov?k musí vybrat, jestli dá 300,- a nic se nedozví, nebo jestli dá 900,- (echokardiografie Na Šejdru) a dozví se podrobn?, jak na tom fret?í srdí?ko je.
Takže pokud jde o b?žnou pé?i, tak se takováhle klinika dost prodraží, ale pokud jde o n?co speciálního, rozhodn? za svoje peníze dostaneš maximální kvalitu.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-05-06, 13:43
Yasmin, možná nafoukneš tvá?e, ale i tak ti to povím. Už nežijeme v diktatu?e totality, ale v demokracii, a tak T? nikdo nenutí na Šejdr chodit.

My tam chodíme s ob?ma, a když jsme nechávali kastrovat a ?ipovat Bertíka, tak jsme ani vte?inu neváhali a šli jsme tam. Pro Tvou informaci, za kastraci Berta jsme platili 750 korun, v?etn? narkózy, ?ipování zrovna tak. A protože Ferdovi jsou už ?ty?i, tak jsme mu za závratných 150 korun nechali ud?lat glukometrii, abychom v?d?li co a jak. A Chylíková se tam radovala, div neskákala a tleskala ru?kama, že je zdravej jak ?ípa.

?ili když to shrnu - ano, kastrace tam byla t?eba o 300 dražší, než by byla u veta za rohem. ALE nem?l by tam takový p?ípadný servis (co víš, p?ijde komplikace a oni by ho tam klidn? nechali a m?l by pé?i.), kdyby se n?co pos**lo.

Ale d?razn? odmítám slovo "rejžovat."

Jak ?íkám, je to názor spokojeného majitele.

Aneb jak praví Voltaire, "nesouhlasím s Tvým názorem, ale do poslední kapky krve budu bránit tvé právo ho ?íci."

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-06, 15:09
No ale pripada mi cena 750,- nizsi nez 1500,- ze by o polovinu - takze s timhle bych u ctyrleteho fretaka taky souhlasila.. Ale 1500,- mi prijde fakt trochu moc..
Jo maji supr vybaveni - ale to se jim vrati prohlidkama a pod. Spis to vypada ze ceny jsou ruzne - podle znamosti a pod.. ;o)
Co se sona tyce - kdyz chce clovek JEN vedet zda jeho fretka ma nebo nema falesnou brezost a na co se pripravit, tak mi to prijde predrazeny - co se tyce jinych veci - akutnich je jasny ze nevaham a vyberu si tam kde maji nejlepsi sono..
A jinak MF ty je branis - coz je super - ale kdyz uz se ptam na cenu - proc mi to nerekne rovnou mame to a to sono - nebo na ceniku neni vysvetleno ze maji tenhle inhalator a pod.. To proste vi jen ti zasveceni a clovek pouze muze hadat ze pro tu fretku udelaji neco vic..
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-06, 15:36
Vybavení v?etn? cen p?ístroj? mají na webovkách a visí i v ?ekárn? na nást?nce (je to ta n?kolikalistová zav?šená složka na nást?nce). Nevím, já si to prolistovala hned p?i první návšt?v? ;o) A ceny nejsou r?zné podle známosti (pokud vím Ferda a Bertík se s léka?i Na Šejdru nezná o nic víc než ty), ale podle použité techniky a materiálu - jinými slovy kastrace bez komplikací vyjde levn?ji, protože na p?ístroji pro inhalaci narkózy je fretka jen chvilku - u sami?ky to trvá déle než u samce a pokud nastanou komplikace, náklady úm?rn? rostou, stejn? tak, když se musí k narkóze použít místo halotanu isofluran.
A pokud jde o falešnou b?ezost - vyšet?ení se neplatí podle toho, jaký mají pro chovatele význam :o) A pokud chceš jen v?d?t, jestli ?ekají nebo ne?ekají, tak samoz?ejm? m?žeš jít jinam. Jen riskuješ, že zaplatíš t?i stovky a nic se nedozvíš, protože na b?žném ultrazvuku jsem už zažila jak spo?ítání neexistujících miminek (nenarodila se dodnes), tak u Eowyn "falešnou b?ezost" z které se narodilo sedm miminek, jestli se nepletu v po?tech. Takže s ní nakonec šli stejn? na Šejdr, kde miminka našli, a ten první ultrazvuk platili úpln? zbyte?n?. Osobn? si myslím, že nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit platit levná vyšet?ení. Ale každý si samoz?ejm? musí zvážit sám, co a komu zaplatí.
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-05-06, 16:06
Yasmin, budu se opakovat, ale opravdu není totalita, aby rozhodovaly známosti. Na Šejdr chodím od ledna, doporu?ila mi ho matka fretka na srazu (zdali platí Chylíková MF provizi za každého nového klienta nevím a ani v?d?t nechci. Ale pokud by T? to deptalo, myslím, že by Ti mf odpov?d?la.)

Kastrace u kluka je levn?jší, protože se jen ušmikne nepot?ebné, nic se nešije, ne?eže, tak pro? to dramatizovat.

A mimochodem, jak Ferda, tak Bertík mi ?íkali, že když už teda k doktorovi, tak nanejvejš k tý blon?atý tet?, co s nima mezi tejráním tak krásn? blbne a ?íká jim žížalíne, piž?ucho a b?hvíjak ješt?.



Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-06, 16:07
A co kdybychom to nechaly na zvazeni kazdemu?
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-05-06, 16:09
Lee, jasn?, jen se mi to v??i Šejdru zdálo hrozn? nespravedlivý, tak jsem se jich musela zastat :-)


Jinak hezký víkend všem.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-06, 17:26
Souhlasím. Jedna v?c je, že si každý m?že svobodn? vybrat veta podle svého uvážení a pen?ženky, druhá v?c je, když pomlouvá vymyšlenou protekcí, úplatky a podobn?. Jsem ráda, když objevím dobrého veta, kterého m?žu doporu?it a taky nejsem zv?davá na to, aby za tím n?kdo n?co hledal a významn? nazna?oval. To se na to m?žu krajcvajc, až mi zas bude n?kdo bre?et do telefonu, že mu umírá fretka a kam má jít. Mám mu ?íct že si to má rozmyslet sám? Vzhledem k tomu, že Chylíkovou neznám jako n?jakou svou kámošku, ale díky tomu, že se mi ze všech sil snažila zachránit umírající fre?ata, když byl Král zrovna na dovolené, vím, že je fakt dobrá. Ale asi si to mám radši nechat pro sebe, že?
Avatar

Re: Fret?í den NA ŠEJDRU
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-05-06, 22:02
To Ferda a Bertík:
Bubla a Šupi souhlasí s Ferdou a Bertíkem. Dneska jsme u té sympatické a hodn? blon?até paní doktorky byly zase (Bubla na vyndání steh? po kastraci - nic jsme neplatili, tento úkon byl v cene kastrace) a tak klidné, jako jsou u ní jsem je ješt? u žádné veta nevid?la !!

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist