Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 19:50
Zdravím, pot?ebovala bych poradit, Máme nemocnou frete?ku, už je to týden co odmítá potravu, je strašn? vyhublá, jezdíme na veterinu ale nemohou nám poradit, zvrací a už si s ní nevíme rady, jako poslední šanci, mne napdlo využít zkušenosti n?koho z vás. D?kuji

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-02-28, 19:59
odkud jste?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 20:08
Jsem z Teplic

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-02-28, 20:33
tady jde o ?as, na foru t?žko n?kdo poradí, jediný co je pot?eba: sehnat po?ádnýho veteriná?e,který rozumí fretkám, v Teplicích je to horší,když jde do tuhýho,jezdí chovatelé do Prahy. Ted o víkendu bych mazala na Zahradní m?sto klinika AA vet. Ale jestli je to týden, tak ?asu už je málo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 20:39
Dojíždím do Teplic na veterinární kliniku do Sochorky. Moc d?kuji za radu

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-02-28, 20:59
zvrací... a kadí? ucpaná st?eva?? ale to by asi týden nep?ežila. praha, jela bych do prahy, ale kam dneska, navíc te? ve?er, to neporadím

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 21:10
Veteriná? mi ji kompletn? prohlídl, st?eva má pr?chodná, ale kompletn? prázdná, stejn? tak žaludek. Tak do ?tvrtka krásn? b?hala, vítla m? všechno, te? už je nejspíš vysílená z hladu, nebo nevím. Dostali jsme dietní konzrvy a pasty, ty samoz?ejm? nejí. Sn?dla kus okurky, a op?t celý den nezvracela, sn?dla trochu rosolu z konzervy. Ano tu Prahu mi radí, ale bohužel to není jen na mn?. Veteriná? nasadil antibiotika, kdyby byl zán?t v žaludku, máme bohužel riziko otravy.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-28, 21:36
Houmí:
Pokud by Ti n?kdo mohl takto po netu v?bec poradit pot?ebuje v?d?t d?ležité údaje. V?k fretky, p?edešlou a nyn?jší váhu. Kdy a jak p?esn? nemoc za?ala, jak p?esn? se vyvíjela, jaké jsou momentální p?íznaky (jak jí,kadí, pije, ??rá, charakter stolice - krev, hlen, barva, ?etnost, objem, charakter mo?i, charakter zvracení pokud je - ?etnost, obsah, od kdy jak dlouho a jak ?asto zvrací, teplota, aktivita, ?i je neaktivní apatická, p?ípadn? jiné symptomy jako kašel, kuckání, stav srsti, objevení se n?jakých atypických záchvatovitých reakcí, stav usí, zub? nevím co všechno, ale všechno co vás napadne.
Dále p?esn? co vyšet?oval veteriná? a na co pojal podez?ení. Dále p?esn? co dostává za léky, vypsat všechny, nutno znát ú?inné látky nebo aspo? jméno produktu, v?etn? ATB,jaký typ ATB jak dlouho ho užívá. Prost? pot?ebuji celý popis nemoci od za?átku až do te?, v?etn? toho ?ím a kdy byla nebo je lé?ena.
Nejlepší by ovšem bylo, kdyby jste zavolali na n?jakou kliniku a po konzultaci tam frete?ku odvezli. Pokud vám na ní záleží a ob?tujete i n?jaké peníze ud?lejte to okamžit?.
pokud fretka déle nejí a nepije hrozí jí dehydratace a tvorba v?ed? v GIT (gastrointestinální trakt) ze kterých fretka m?že bolestiv? vykrvácet.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-02-28, 21:48
Bohužel nem?žu poradit dobrého veteriná?e, jsem z Ostravy, nicmén? v podobné situaci jsme byli, ze dne na den mi za?ala frete?ka zvracet hodn? velké kusy potravy, m?la hlenovitý pr?jem, byla dehydrovaná, odmítala potravu. Pr?chodnost st?ev byla v po?ádku, jednalo se o "slabší" otravu, z plesnivých granulí. Moje Dora si schovává granulky a nejen je všude možn? a a?koliv její spižírny pravideln? vyklízím, pár kousk? mi uteklo, nebyla to sranda a šlo o hodiny. Každou chvíli byla horší a horší, p?estala chodit, jen spala a spala, nepila, napájela jsem jí st?íka?kou, b?hem dvou dní musela být hospitalizována. V?d?la jsem, že je zle, protože zví?átko bylo neduživé, a?koliv je normáln? hodn? aktivní a v?bec ne skleslé. Pr?b?h byl hodn? rychlý, ve?er za?ala zvracet, p?išel pr?jem a ráno už jsem b?žela k veteriná?i, jak jinak než o víkendu, takže jsem musela ješt? k jinému než chodíme obvykle, ale zvládli jsme to, b?hem 5 dní jsme ale byli snad 10x u veteriná?e, stav se nelepšil, nebo lepšil, ale jen velmi pomalu, našt?stí se po atb spravila, názvy použitých lék? bohužel nevím. D?ležité je hlídat p?íjem vody a co nejrychleji vyhledat p?íslušnou veterinární ordinaci a popsat všechny p?íznaky, nezapomenout na žádnou mali?kost, i ta m?že pomoct. P?eju hodn? št?stí!!
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-28, 21:56
M?že se jednat o cokoli. Ta otrava je opravdu možná. Podle pr?b?hu ur?it? a podobnou zkušenost s tím má myslím i Bóža. Jinak m?že jít i o cokoli jiného. Každopádn? myslím, že tady je na míst? už hospitalizace zví?ete, kde ho intavenózn? zavodní a budou intenzivn? symptomaticky lé?it v?etn? toho, že se pokusí o p?esnou diagnózu.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 21:58
Za?alo to p?ed týdnem v sobotu, za?ala zvracet a jen ležela, v pond?lí ráno za?la b?hat, po malých dávkách i jíst. pije po?ád dost. V úterý se pozvracela, asi moc jídla. tak jsme nasadili dietku, do st?edy ve?er b?hala, stolice byla málo ?astá, a málá, je tmavší, to m?že být z té vitamínové pasty. ve ?tvrtek nasadil veteriná? antibiotika a B12. Dostala pastu Calo - Pet. P?ijímala ji 2* denn?. Dnes ráno ji už odmítla, a zvracela zelen?. kolem poledního sn?dla kole?ko salátové okurky, a nave?er trošku rosolu z konzervy. je jí 8 m?síc? a váží 0,5 kg, vážila 0,8 kq. kolem poledního když p?ijmula tu okurku, chodila po byt? a zkoumala okolí. te? op?t leží a jen kouká. Dojíždíme na veterinární kliniku do Teplic, denn?.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:00
Pavli, já si to ?etla až n?jakou dobu po té, co se to stalo nám, ale vím, že Boži se tohle taky p?ihodilo:( Je to nep?íjemné a ?lov?k si to pak vy?ítá, že si nedával v?tší pozor. Kdo tohle ?tete a vaše fretky si syslí všechny mlsky, fakt to hlídejte, není to sranda a já jsem se bála, že mi Dora um?e. Po hospitalizaci se sebrala, a?koliv jsem ji doma napájela, bylo t?eba ji zavodnit infuzí, nem?la sílu sama pít.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:16
osobn? bych mastila na veterinu ješt? ted ve?er, rozhodn? bych v pr?b?hu nemoci nedávala žádnou zeleninu,jako okurku a papriku a pod! maximáln? va?enou mrkev, bez soili,samoz?ejm?.
jedinou možnou stravou vidím va?ené ku?ecí maso s rýží a mrkví,rozmixované a podávané po lži?kách.
možné nahradit d?tskou výživou od 4.m?síc?:Ku?ecí maso se zeleninou a rýží.
A je nutné dávat baštit nejprve po hodinách lži?ku a jak za?n? baštit víc,tak prodlužovat intervaly až na 4 hodiny a p?i tom z?stat. Takto postupovat n?kolik dní, trávení se musí zregenerovat aby nezvracela. Mezi tím stále dávat napít vlažnou vodu, trochu oslazenou. Ale zase po malých dávkách,nebo bude zvracet. Jedin? tak ji m?žete udržet p?i život?,,dokud nezjistíte p?í?inu. Odleh?íte tímto trávení i játr?m,a zlepší se.

A pozd?ji pomalu p?echázet na normální stravu podle rady veta,až bude zalé?ená.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:19
HOumí:
Já si bohužel ve vašem p?ípad? myslím, že je nutné najít kliniku, kde je možná hospitalizace zví?ete a nechat ji zde. Je nutné ji zavo?novat p?ímo do žíly fyziologickým nebo jiným vhodným roztokem. Dále pe?ovat o alespo? minimální p?íjem potravy, kv?li t?m v?ed?m. Také sledovat základní fuknkce ledvin a jater (krevní odb?ry). A také podávat léky snižující kyselost žaludku (ty možná dostává). Jestli to opravdu je otrava, pak ji p?ežije jenom s opravdu dobrou intenzivní pé?í.
Pokud již zhubla 0,3kg je opravdu v katabolickém stavu a organismus pomalu p?estane fungovat pokud se to nezhoupne rychle zp?t.

ATB veteriná? asi nasadil pro podez?ení na zán?t st?ev který nasedl na tu ne?innost st?ev?
A jaký typ ATB? (Noroclav?). Jak dlouho je na ATB,kdy je dostala poprve?

M? se nezdá to st?ídání aktivity se zvracením.
Nejd?ív zvracela,pak to bylo lepší, pak se to vrátilo... Pokud by šlo o jednorázovou otravu, tak po zlepšení by již nem?l nastat zvrat zp?t.
Prohlídn?te ur?it? všechna jí dostupná místa, zda-li nemá n?kde n?co zkaženého schované a také jestli nemá p?ístup k n?jakým chemikáliím apd...jestli otrava, tak opakovaná, ale opravdu nemusí jít o otravu.
Je nutné jí ud?lat i krevní odb?ry (krevní obraz, biochemii - funkce ledvin, jater) a rozbor mo?e (chemicky + sediment). Jinak se nedá moc hnout z místa.

Jediné co víme, že se nejedná o nepr?chodnost st?ev, ale nic o funkcích dalších orgánu a metabolickém stavu. Co ta teplota, byla? je stále?

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:21
Mockrát vám všem d?kuju. Mám obavy že stravu nep?ijme žádnou ale zkusím to. Budu volat veteriná?ce která se prý specializuje na fretky, poradím se s ním, a nechám u ni malou hospitalizovat. Ješt? jenou moc d?kuju.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:27
No, st?eva jsou pr?chodná, ATB jsou na žaludek, jestli není n?jaký zán?t. Každopádn? jsme objevili že našla cestu za lednici a pila vodu z toho šupliku pod lednicí. Veterináš nám ?ekl že je moc malá na odebrání krve, že by z ní nedostal pot?ebné množství vzorku. Zítra ji odnesu k té veteriná?ce, dnes m? již nevezme. Teplotu nevím jestli má. Název antibiotik na ú?tu nemáme. Zítra požádámo hospitalizaci. Jsem zoufálá. Ud?lám pro ni vše pot?ebné. Mockrát vám všem ješt? jednou d?kuju.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:35
ATB bohužel asi ne?eší primární p?í?inu. Opravdu ji co nejd?íve doprav na hospitalizaci. Zodpov?dný veteriná? ji zavodní (také by m?l dát do žíly n?jakou výživu) pak p?jde i odebrat n?jaká ta krev pro nejnezbytn?jší vyšet?ení.
D?ležité ji udržet zavodn?nou a vyživenou. Plus eventuelne podpo?it selhávající orgány. To již sama asi opravdu nezvládneš :-(.
Budeme rádi, když se ozveš, jak to vypadá a moc držím palce. Pokus se do rána alespo? zavod?ovat lehce oslazenou vodou plus trochu calopetky.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:42
Pavlo Calo-pet bude zvracet, a jestli jsou poškozená játra otravou, nem?la by žádný tuk.

Alepson tak jsme ?ešili tehdy Fan?u, musela být nez tuku absolutn? celý m?síc.

Zvrací na st?ída?ku patrn? proto,že trávení nezvládalo stravu, jestliže se víc najedla a nezvládlo tu okurku.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:44
Moc d?kuju, dali jste mi malou nad?ji, musim v??it. Momentáln? je zalezlá v posteli, když jsem na ni koukla mrkla na m?, protáhla se, zavrt?la se olízla a už zase spinká. Ur?it? se ozvu, doufám že s dobrými zprávami.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:45
Po okurce už nezvracela, nezvracela od 9.00

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:47
Je pravda, že já jsem spíš takový teoretik, Bóža má pravdu, ta má opravdový zkušenosti. Calopet tedy ne pokud jsou poškozený játra. Jenže to je taky p?esn? to, o ?em píšu, aby jste se mohli hnout z místa je pot?eba zjistit jak jsou na to játra , ledviny atd... to nevíme :-( Snad to všechno v?as zjistí. Já prost? jen myslela, aby m?la fakt dost tekutin i trochu výživy aby byla ješt? zítra ve stavu,kdy ji bude možno pomoci.
DRŽÍM PALCE hol?i?ce fret?í A ?EKÁM NA ZPRÁVI?KU.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-02-28, 22:51
Moc d?kuju:) Jste moc hodný, Zítra dopoledne se ozvu jak jsme dopadli. Díky

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-02-28, 23:48
Houmí, kdyžtak zkus veterinu v Ústí - MVDr poživil na St?ekov?, zkušenosti s fretkama tam mají, žel nevím jak tam jsou. P?ípadn? kliniku Mi-vet na St?íbrníkách, víkendy jsou tam tuším od 10:00 do 13:00, je lepší jim p?edem zavolat, tel je: 475 623 693

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-01, 11:09
Moc dík. Akorát jsem se vrátila z veteriny, vypadá to na zán?t žaludku, na gastritidu. Cht?li jsme ji nechat hospitalizovat, ale bohužel ji nemohou napíchnout, je moc malinka a vyhublá. Zítra máme jít k n?jaké doktorce..Dnes už nás nevezme. Játra ani ledviny to prý nejsou. Tak nám nezbyde nic jiného než ?ekat.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-01, 12:17
V tom p?ípad? nasadte dietku,jak jsem ji napsala výše. M?lo by to pomoct. Pokud neud?lali rozbor krve,nemohou s jistotou ale vylou?it játra. takže ty tuky rad?j na n?jakou dobu omezte, myslím r?zné pasty.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-01, 12:49
Jdu nakoupit kojeneckou stravu, malá jen polehává a kouká, pije vodu s glukózou.Snad to zvládne.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-01, 13:20
Ahoj,
m? se moc nelíbí, že neud?lali ani tu krev.
Jestli je ve stavu, že ji ani nejsou schopni odebrat, že má tak zkolabované žíly, tak ji opravdu m?li hospitalizovat a minimáln? zavod?ovat. Diagnózu gastritidy tedy stanovili pouze na základ? klinického obrazu.
A jak mohou v?d?t bez odb?r?, že jsou játra a ledviny stále v po?ádku?
Doufám, že ta doktorka co tam máte jít zítra bude leší. Škoda, že vás nevzala dnes.
Co vám dneska dali na té veterin? za léky?

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-01, 13:23
Houmí, u koho jste byli?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-01, 17:06
Na veterinární klinice v Teplicích, dostala op?t antibiotika a n?co na zklidn?ní žaludku. Zítra jedu k té doktorce, nikde m? už dneska nevezmou. Musim sama malé držet palce.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-01, 17:15
A co ?ekli dnes na té klinice v Teplicích co se hydratace týká? Já doufám, že jí zvládáš zavod?ovat a že trochu za?ne jíst. JInak bych je proklínala, že si ji tam nenechali.
Zítra dej prosím v?d?t, jo.

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist