Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6
Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-04, 19:41
Heretiko, tak co jak jste dopadli?

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-04, 19:44
Houmí, myslím, že Pavla myslela tento inzerát...na tu adopci fret?í hol?i?ky, tak kopíruju:

Darujeme sami?ku fretky. Je cca rok stará, do naší záchr. stanice se dostala coby nalezenec. Je ?istotná, nau?ená na WC, milá, krotká, hravá. Je vhodná do bytu jako mazlí?ek. Jen do dobrých rukou.
> Odpov?d?t< | E-mail: kylca@seznam.cz
Inzerát vložen: 04.03.2009 10:14:47 | Kategorie: r?zné | Kraj: Pardubický
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-04, 19:47
Já mam p?t nalezene?k? a jsou to opravdový zlatí?ka. Už si po?izuji jen nalezence. Vždycky z nich mám radost a zárove? ud?lám dobrý skutek.
Houmí, jestli jsou odn?kud zdaleka, tak kdyžtak m?žu pomoc s p?evozem. Dojet t?eba n?kam na p?l cesty jsem z Prahy. Je tam kraj Pardubický, tak uvidíte.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-03-04, 19:49
Díky za nabídku, sice už máme už rezervaci na prt?, shodou okolností od majitelky Houminky otce, tak to prodiskutuju s p?ítelem. Díky

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-04, 20:30
[zvirata.bazos.cz]

a mim?a:
Beru záznam na mládata fretek v r?zných barvách.Odb?r koncem kv?tna.E-mail:kvitkopolni@seznam.cz ,mob.:723541935

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 04.03. v 20:36.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2009-03-04, 22:04
Houmí:Ráno,jako kdyby v?d?l,že jedeme k neoblíbené kratochvíli /vetovi/,tak se sám nabaštil i napil.Sice neskota?il jako jindy,ale už se neplouhal po byt?,ale normáln? chodil.Byla jsem nalomená,že se to lepší,ale rad?ji jsme jeli.Vzali mu krev,proklepali ze všech stran.Pak jsem se zmínila,že se mi zdá,že velice opatrn? kouše a ješt? více opatrn? pije.Do tlamky si nenechal sáhnout,tak jsme museli trochu bojovat.V tlamce vše ok,až na trošku zubního kamene.Výsledek je,že nevíme,co mu je.Hovínka pozoruju a jsou normální.Takže jsem ješt? více vystreslá než ráno,protože jsem doufala,že najdeme p?í?inu:-(

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-05, 09:36
Houmí?
Dne: 05.03.2009 v 07:45:37
Jméno: Terka
P?edm?t: Hledám domov
Ahoj.Hledám nový a dobrý domov pro svého fret?ího kluka. Je to albínek, ?ervená o?ka, cca 2,5roku starý.Nesmím ho mít doma, byl u kamarádky,ale ta si po?ídila ko?ku.Je to raubí?, dost kouše,když vycítí strach. jinak je to pohodá? a moc hravý. vhodný k dalším frete?kám nebo pro zkušen?jšího ?loví?ka,co na n?j bude mít ?as.P?idám i klec, zách?dek a jeho oblíbenou deku. Vše zdarma,jen a? má dobrý domov a milující kamarády.Kontakt na 776 616 484, Teplice.Moc díky za nabídky. piskomilka@centrum.cz

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-05, 09:45
Heretiko, jak píšeš o tom zubním kameni....Psovi sem pravideln? kontrolovala zuby, vet taky, ?istili sme zubní kámen. Jednou sem si všimla, že pes za?al n?jak opatrn? žvíkat a pije s hlavou na stranu. Koukala sem do huby, nic divného mi nep?išlo, tak sme mazali k vetovi. Ten kouknul...a na jedné zadní stoli?ce, ale zevnit? huby, mn?l pes na dásni vá?ek....já to prost? nevid?la....

zuby+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 16:50.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2009-03-05, 10:11
Johana:Já v?bec nevím,co si o tom mám myslet.V úterý ráno se plouhal po byt?,necht?l jíst ani pít a ani kadit jsem ho nevid?la.Celý den prospal a ve?er jsem ho musela nakrmit st?íka?kou a pití taky ze st?íka?ky.Ráno ve st?edu se sám najedl i napil,ale d?sn? opatrn?,když jsem místo granulek nabídla ku?ecí,tak se na to vrhnul jako blázen a doslova se nacpal.Dcera ho vid?la kadit a hovínko prý normální.Vet na nic nep?išel!Dnes ráno byl zase o fous ?ilejší,už za mnou zv?dav? chodil a sám se najedl granulí,zase opatrn?,ale už ne tolik,pije už normáln?.Dnes jsem ho ješt? kadit nevid?la,ale to bude tím,že trošku mén? jí.Zaráží m?,že od úterka nechce vitamínovou pastu,která byla jeho nejoblíben?jší.Jenom si ?ichne a jde pry?.Už je to mnohem lepší,ale po?ád to není ono.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-05, 10:24
Heretika: nevím, netuším...a taky si netroufnu diagnostikovat. Akorát s tim opatrnym jezenim a pitím mn? napadl ten pes s tím vá?kem na dásni. Zub u toho vá?ku mn?l ze zadu u ko?ene kaz. Prost? ho to asi bolelo, když žvíkal tvrdé granule a když na to p?išla studená voda....
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2009-03-05, 10:35
Problém je,že si do tý tlamky nechce nechat v?bec sáhnout.Vet to sice zkontroloval,ale museli jsme ho držet dv? a stejn? se to po?ádn? nedalo.Na ?ádné vyšet?ení by se musel nechat uspat.Jestli se to nezlepší n?jak radikáln?,tak ho budeme muset nechat alespo? p?ispat,aby s ním byla rozumn?jší ?e?,pravil vet.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-03-05, 10:53
heretiko, když byl barnie nemocnej a pot?eboval rentgen, nebyla jsem schopná ho udržet, jak byl agresivní a kousal. tak mu dali sedativa, aby byl oblblej. možná bych n?kde nešla co a kolik se toho dalo. kdybys to pot?ebovala.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-05, 12:42
Heretika:
napište až p?ijdou výsledky z krve,jo. Nechte si to t?eba nadiktovat do telefonu nebo n?jak poslat meilem.
Zajímali by m? všechny hodnoty,moc díky.
Dále se chci zeptat na teplotu. Má?
Prosím napište jaké p?íznaky nemoci ma nyní, v?era-dnes... D?kuji

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2009-03-05, 22:37
D?v?ata,takže krev OK/volali mi to ráno,bohužel hodnoty nevím/ a jinak jsem na n?j šla od lesa:-)Tak dlouho jsem ho mazlila a šíšala až usnul spánkem spravedlivých.Pak jsem opatrn? po pidi kouscích otvírala tlamku.Nakonec jsem zjistila,že má rozed?ené horní patro !!!P?ísahám,že když jsme se mu dívali u veta,tak tam nic vid?t nebylo!!!Takže jsem ho musela zase nakrmit ku?ecím,pá? je mi jasný,že s tímhle ty granulky nem?že.Další chod byl má?ené granulky s probicanem a malá lži?ka bílé nesladké activie.Ted jsem p?išla z práce a hned jsem kontrolovala patro,musím ?íct,že se to od rána dost vylepšilo a má to menší.Už si hraje a skota?í,takže to bylo jen tohle.Ted vedeme doma diskusi,cím se mohl Škvorda poškrábat v tlamce.Dcera ?íká,že by to mohlo být od vitamínové pasty,že ho t?eba dráždí.Protože jí od tý doby do tlamky nevezme a doslova p?ed ní zdrhá.Je mi to divný,mohl se po ní utlouct.Není možné,že by ted na ja?e byl n?jak oslabený po zim? a trošku zahaprovala imunita?Já t?eba mívám na ja?e pravideln? afty v puse.Já fakt nevím,nic m? nenapadá.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-06, 09:09
Heretiko, na podporu imunity múžes skusit Plerasan-V, je to sirup na p?írodní bázi.
To parto...mn? napadá, že se mu t?eba mezi horní zuby vodorovn? mohla zaseknout granule (Vl?ákovi se to párkrát stalo), možná když byl sám doma....a jak se tu granuli snažil uvolnit, tak si to patro poranil....
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-06, 11:19
Johankpo p?esn?, Artušovi se to taky stalo. To jsem byla doma, najednou s sebou cloumal, kuckal se tak jsem mu hrábla do tlamy, a p?ilepená granule na pat?e. Je fakt, že jestli se mu to stalo, když byl sám, mohl se p?i snaze to vyndat i poranit sám.

Heretiko: cht?la jsem navrhnou, pokud nebude nic v krvi ani v mo?i, fre?áka p?ispat a tu ?stní dutinu zkontrolovat. To je bezva, že se to povedlo takto "kulantn?" :-)
Podle všech symptom? a negativních nález? (mo? nevíme) to opravdu sv?d?í pro primární p?í?inu lokáln? n?kde v ústní dutin?. Bezva.


Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-03-24, 10:49
Nemáte n?kdo zkušenosti se zlomenou drápovou kostí?

Náš ?ulda byl p?edchozí majitelkou koupenej už se znetvo?eným jedním drápkem. V?era jsem p?išla dom? a koukám, že ten dráp má celý jakoby vyvrácený jiným sm?rem. Nebyl zatržený, ale prost? jakoby vedl jiným sm?rem. ?ulda vesele poskakoval a nevypadal, že mu to nijak vadí, ale bylo jasný, že je n?co špatn?, a že takhle by si ho o n?co brzy zlomil.
Tak jsme vyrazili na veterinu. Veteriná? pravil, že se to ob?as stává, že má zlomenou drápovou kost. Dráp mu celý odtrhnul a pak mu (Lee, PavlaZ a jiní znalí prominou laický termín :-)) jakousi pájkou zastavoval krvácení. Prý je to jako by p?išel o poslední ?lánek prstu - dráp mu prý nejspíš už žádný nedoroste, ale v ni?em by mu to vadit nem?lo, což tak i vypadá - lítá úpln? normáln?.
To ošet?ení bylo pro m? dost stresující,a tak jsem se zapomn?la zeptat, jak k takovému úrazu vlastn? mohl p?ijít. Muselo se to stát v?era b?hem dne. Tcho?i byli dopoledne chvíli doma sami, zav?ení v kleci a spali. Pak p?išly d?ti dom? a tcho?i byli vypušt?ní, nikdo nic nezaregistroval, nic zvláštního se ned?lo. A já te? nevím, jestli si mohl zamotat dráp do svetru, ve kterém v kleci spí (je z materiálu, který není nijak zatrhávací, ale p?ece jenom je to svetr), nebo jestli za to m?že jeho v??né hrabání (mohl si dráp "na?nout" minulý týden, kdy nám m?nili okna a ?ulda state?n? kompletn? odhrabal ?erstvou, le? zdánliv? zaschlou omítku kolem futra na lodžii), nebo jestli se mu to stalo p?i skákání z židle nebo gau?e.
Nemáte n?kdo podobnou zkušenost? Ráda bych v?d?la, ?eho se vyvarovat,nebo jestli to bylo dáno tím, že drápek byl n?jak poškozený už tím pravd?podobným úrazem z mládí.

drápky+úraz+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 02:58.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-24, 11:17
Silvo, já myslím, že p?í?ina bude asi kombinací všeho cos vymenovala. Mohl se nékdy zachytit (záclona, koberec, hadr....) a jak se cht?l t?eba sám vysvobodit, tak si to prvotní poškození "dokon?il". Myslím, že mu to nijak vadit v životé nebude, znala sem psa, kterému museli po úraze amputovat celý jeden prst a nijak mu to dál pak nevadilo.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-03-29, 19:53
Dobrý den, mám sami?ku fretky 6 let. P?ed p?l rokem jí ud?lali sono a stanovili diagnózu -nález n??eho v oblasti ledvin a tím i jejich špatná funkce. Má granule dietní RENAL, celkem je v pohod?, ale n?kdy má stav, že stojí a vyvrátí se na bok.N?co jako ztráta rovnováhy , nebo závra? , nevím a veteriná? také ne. Umíte poradit ?ím to m?že být? Nebo jste to sami prožili u vaší fretky a znáte odpov??? Olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-29, 20:25
Oldiska: Kde fretku diagnostikovali a kdo? A taky jak? Bere fretka néjaké léky?
Granule Renal neznám, nemáš celý název? Jsou granule nap?. Royal Canin Renal Dog, ty se používají jako veterinární dieta u psú se selháváním ledvin..., taky Eucanuba Renal....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 29.03. v 20:53.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-29, 22:02
Oldriško nález "n??eho" v oblasti ledvin rozhodn? není diagnóza.
Prosím T? zeptej se na veterin? na opravdovou diagnózu.
Bez toho nikdo nem?že poradit...

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-30, 10:32
taky malej dotaz... z ?eho všeho m?že být zán?t st?ev? V?era Tobiáš za?al zvracet, jenom trochu ublinkával, vodu, hleny, nic víc. Dali jsme ho na samotku, nejd?ív hladovka, jenom ku?ecí vývar, v noci kousek ku?ete zase s vývarem. Sn?d to docela nadšen?. Ráno byl v záchodu jenom jeden bobek od ve?era a pak "n?co" co nebylo poznat, jestli je to na??raný, nebo n?jakej divnej pr?jem. Takový krystalky v tom byly. V noci už nezvracel, ale ve?er dohromady asi 3x. No, takže dneska s nim jeli rodi?e za Chyldou, prej zán?t st?ev, našt?stí podchycenej v?as, takže jenom lehkej.
Jde ale o to, z ?eho to m?že mít??? Nevíme, že by sežral n?co, co nem?l :-/ a že by mu n?co nesedlo... ale co, když po?ád žere to samý???
A další v?c... Má zase svrab v uších (n?kolikrát do roka :-/), ale kde ho mohl vzít? Venku byl naposled n?kdy v zim?, asi 5 minut, když byl sníh. A to byl tak leden. A má ho jenom v jednom uchu snad... Ani ostatní nebyli venku, že by to chytil od nich. A jenom u n?j jsem si všimla, že tam má "cosi nekalého", když jsem jim ?istila uši... tak kde to do pytle po?ád bere?!
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-03-30, 11:40
Dobrý den, byli jsme u dr. Procházky v Olomouci v zá?í 2008.Šli jsme tam proto, že m?la problémy s kousáním granulí. Zjistil jí zán?t dásn? a dostala antibiotika.

Granule jsme museli mlít a krmit jí kaši?kou. Bohužel, od té doby musíme mlít po?ád - to ale nevadí. Po ohmatání b?išní ?ásti nám oznámil, že n?co našel na ledvinách. Po ultrazvuku nám sd?lil, že jí pracují ledviny na 40%. P?edepsal jí FELINE RENAL od ROYAL CANIN a INSTANT CONVALESCET SUPPORT.
Operaci vzhledem k v?ku nedoporu?il, protože by to nemusela p?ežít a také proto, že by to vzhledem k rozsahu nálezu nemuselo pomoci. Co tím nálezem myslel, asi neví ani on sám pokud by ji neoperoval. Máme ji ze zverimexu a od mali?ka m?la malou váhu a v dosp?losti vážila 500g,což d?silo každého veteriná?e, ale byla úpln? normální, veselá fretka a na kvalitním krmení jsme nešet?ili.Jsem ve spojení s chovatelkami fretek a nechala jsme si poradit. Te? p?i diet? p?ibrala na 600g.
Doktor jí nedával ani šanci na dlouhé žití, ale p?i kontrole za m?síc se divil jak vypadá dob?e. M?la by jít na odb?r krve, ale zase je ten problém s uspáním. Chu? k žrádlu má normální, živá je p?im??en? ke svému v?ku a nemoci, ale pro? má ty ob?asné závrat?? Cht?la jsem v?d?t p?i jakých potížích se mohou vyskytovat. Dík za odpov??. Olina



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:19.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-30, 11:45
Olino, krev se dá nabrat i bez uspání... u nás ji tak nabírali vždycky, u kluk? i holek. Sice t?eba až na n?kolikátej pokus, takže nic moc, ale šlo to. Bu? z krku, nebo ze zadní nebo p?ední packy. Z p?ední to šlo nejlíp. P?ípadn? se s nim domluvit, jestli by mali?ko nešla p?ispat jenom inhala?kou? Když je šetrn?jší... ale já nevim, v tomhle se fakt nevyznám :)
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-30, 11:48
Jo a co se tý?e závratí, tohle jsem zažila akorát u kamarád?inýho psa, nikdo nep?išel na to, co to doopravdy je, pak um?el a na pitvu ho nedali, takže to nezjistili (byly mu asi 2 roky), ale tipovali to na epilepsii. Ale to se mi moc nezdálo...
Na to jí n?jaký testy ned?lali? Jako co by to mohlo bejt???
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-03-30, 11:56
Díky za odpov??, p?jdeme zkusit ty testy z odb?ru krve, snad to ta naše beruška zvládne. Jsem z t?ch veteriná?? totáln? unavená. Lítáme po klinikách a v?tšina jich toho moc o fretkách neví.
Sleduji po?ady v televizi na toto téma a mám dojem, že pro naše veteriná?e není fretka zví?e tak hodnotné jako pes a ko?ka.Olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-03-30, 12:01
Olino, vet? na fretky je vážn? málo. Pokud bys cht?la opravdu odborný vyšet?ení, tak je jich ješt? mí?. V Praze já osobn? vim akorát o Hnízdovi a Chylíkový, v Brn? je to Jekl a Hauptmann... možná by stálo za to k n?komu z nich dojet s výsledkama od tohodle vetriná?e plus na n?jaká další vyšet?ení. i když jde o to, jestli tim už starou frete?ku má cenu stresovat a nenechat ji v klidu, když se jí da?í dob?e...
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-03-30, 12:20
Jitko, to je také dilema, které s manželem ?ešíme, její v?k. Cestování nep?ichází v úvahu. Zvládli jsme tak cestu na chalupu 60 km a to byla unavená.A už tam s ní nejezdím, trpím s ní doma sama - mám domácí v?zení, manžel ne, ten tam musí jezdit, aby se nám chalupa nerozpadla. P?i poslední návšt?v? chalupy byla naše fretka celá nesvá , nemohla si najít své místo i když tam má také svou klec. Nakonec byla tak unavená, že jsme z toho byli neš?astní a po druhé jsme to už rad?ji nezkoušeli.Ud?láme poslední pokus - odb?r krve a pak to necháme osudu. Letos bude mít 7 let, vlastn? nevíme ani p?esn? kdy se narodila - to jsou ty zverimexy. B?h ví od jakého ,,chovatele" je, ale možná díky nám se dožila takového v?ku. Ahoj Olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-30, 12:26
Rynn p?vodce zán?tu st?ev m?že být virus (ECE, coronavirus, enterovirus...), bakterie (salmonela, helicobacter, campylobacter, lawsonia...), kvasinka, n?kte?í prvoci (giardióza) a paraziti.

U fretek nejtypi?t?ji: Helicobacter, coronavirus, mycobacterium-avium, eosinofilní eneritis (p?vodce neznámý, lé?ba:ivermectin), clostridium perfringens, ECE.
N?kte?í p?vodci perzistují v t?le. Nemusí dojít k ?erstvé infekci p?i projevení p?íznak?.


CHylda by m?la v?d?t na co má podez?ení.
Ne všechny typy se projevují zvracením, ne všechny teplotou (m?l teplotu?) a v?tšina má zvracení typické nebo pr?jem typický. Takže podle t?ch symtom? by se dalo n?co vylou?it. Co Vám nasadila za lé?bu?

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-30, 12:35
Old?iško, semd let není ješt? tolik aby jste to vzdávali. Kolik kilometr? to máte do toho Brna?
Opravdu by bylo nejlepší se domluvit s Jeklem, odvést jí tam a nechat den-dva na po?ádné dovyšet?ení. Oni ur?it? na n?co p?ijdou. A budete v?d?t na ?em jste.
A jakou to má prognózu.

U Vás mi p?ijde, že ty závrat? mohou být zp?sobené hypoglykémií (zkuste jí dát kousí?ek cukru, když to p?ejde m?že to být ono,pak by p?ipadal v úvahu inzulinom) a nebo arytmie.

Pokud pan doktor neví co v tom b?iše je dokud ne?ízne, a? se pokusí najít ve vaší kart? POPIS SONA, na to bych se podívala.
Z ?eho poznal sníženou fci ledvin, z krve?

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist