Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6
Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-04-27, 15:01
Tak už mne Pavla( kdo jinej :D) navedla na stopu. Už jsem to všechno našla :

Folikulitida- zán?t vá?ku chlupu.
Zp?sobuje nap?.Staphylococcus aureus , když se rozvine v zán?t,je takto masivní. Trpí tím všechny chlupatá stvo?ení, v?etn? lidí. U zví?at je nebezpe?í práv? v dob? p?elínání, jak rostou nové chlupy, sta?í vá?ek podráždit t?eba podrbáním, a muže dojít k infekci , která celkem nepozorovan? u chlupá?? postupuje a najednou je vak hnisu.

Asi dám na modlení,aby to bylo toto a ne n?co horšího.Tohle bychom snad mohli zvládnout.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-27, 15:12
Božo, držím palce, aby to bylo toto! A co ta druhá "bulka"? Taky jí vet otev?el? Nebo se ?eká jestli se to t?mi ATB nevst?ebá?
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-04-27, 15:17
vetka do toho zatím nechce rejpat, pá? jestli je to jen reaktivní uzlina, m?la by se stáhnout. Ale budem to hlídat,to je jasný, já se modlím aby ten aureus nebyl rezistentní a nerozvinul sepsi celýho organismu, m? napadaj tak hnusný v?ci. achjoo

Klidná budu až bude bez atb a bude dobrej,do tý doby šílím.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-04-29, 23:05
Rynn, nemáme klid a asi už nikdy mít nebudem,až v hrob?.

Ruda má další bouli, zrcadlov? na druhé stran? od té udajné reaktivní uzliny.
Ten absces se mu hojí,ale ty dv? uzliny jdou obrovský a tvrdý,zrovna tak jako byl ten absces na za?átku. A taky se objevily b?hem n?kolika hodin,takže m? napadaj ty nejhnusn?jší dohady, jestli ty vaky hnisu to nejsou taky,jestli nemá n?jakou bakterii,co mu postupuje t?lem. jak mu mám dodávat energii,když se klepu strachy.chjo

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-04-30, 20:13
A pokra?ujeme, v?era jsem to zak?ikla,dnes m?l ten absces znovu nalitej a tvrdej jak vejce. Vetka mu to znovu otev?ela, vypláchla, vy?istila,nau?ila m? to, nesmíme to nechat uzav?ít, dvakrát denn? vyplachovat a pak tam vtlá?et Tenazym. A v sobotu znovu na kontrolu. Po?ád je p?esv?d?ená, že ty dv? další boule jsou uzliny,že jsou ve spádový oblasti toho abscesu.

Tak si ho ted udob?uju po takovým ubližování.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-05-01, 17:59
Ahoj, naše Terezka onemocn?la a d?lá mi ?ím dál v?tší starost.

Zhruba od minulé soboty byla hodn? unavená, tak?ka stále spala, ani hrát si necht?la. Taky jí za?ala vypadávat srst mnohem více než do té doby. Nemá žádná olysalá místa, ale chlup? jí padá požehnan?. Taky b?hem cca dvou t?í týdn? schodila zhruba polovinu své váhy. Te? váží 700 g. Taky p?estala jíst. Zhruba do ?tvrtka jsem jí nevid?la jíst ani jednou, ale jestli jedla v noci nevím. Ob?as s tím d?lá tajnosti. P?estala jíst své milované ?amky za odm?nu, i když si pro n? stále chodila. Jen ?uchla a šla pry?, ani si jí nešla schovat...

Ve st?edu byla živ?jší, chvílemi i pobíhala po byt? a zkoumala. Sn?dla n?kolik granulek a vypila trochu vody. Ale jakmile se napila nebo najedla, za?ala si strašn? packami mnout tlamu, až to "svišt?lo". Pak si šla zase loknout a znovu. Takto to probíhalo celý ve?er v dob?, kdy byla vzh?ru. Taky naprázdno dávila a m?la stažené slabiny. V tlami?ce jsem nic nenašla ani p?i n?kolikanásobném problédnutí, takže to asi bylo kv?li nevolnosti. Ale nikdy se nevyzvracela.

Hned ráno ve ?tvrtek jsme šli za veteriná?em (Tomáš Pelikán, Brno-Židenice), kterého považuji za docela fretkuznalého. Prohmatal jí b?íško i slabiny, poslechl srdce a dohodli jsme se na testu mo?i.

Jenže do toho p?išel s prominutím debilní prodloužený víkend a všechny veteriny mají zav?eno a tak testování mo?i musí vydržet do pond?lka :(

Bojím se, jak to mezitím s Terezkou bude. Od v?erejška je ?ilejší, zdá se v dobré nálad?. Ob?as pobíhá a ?muchá, snaží se pít a jíst. Granulí se ale ani nedotkne (Totally Ferret Active), p?ijímá jen vodu, vodu s glukózou a oloupané kousí?ky hroznového vína a trochu vitaminové pasty. Cokoli jiného odmítá. B?íško už stažené nemá a dávení také není tak urputné, i když stále je.

Léky jsme zatím nedostali žádné. Terezce jsou dva roky. Nikdy dosud nebyla nemocná... Je kastrovaná, nikdy nem?la mladé, ?íji jen jednou... Teplotu p?es den nemá, ve?er se jí zdá se p?itíží a i teplota se trochu zvedá (suchý a teplý ?umák, ale ne horký). Na záchod chodí, i když mén? kv?li "hladov?ní", ale výkaly vypadají normáln?.

Nemáte zkušenosti a n?jaké tipy, jak jí co nejvíce pomoci, než budeme moud?ejší z test??

P?emýšlím, zda v pond?lí nemám vyrazit rovnou k Jeklovi...

Ješt? jedna v?c m? napadá - nemohla by to být t?eba reakce na pipetu od Frontline? Dostala polovinu té pro ko?ku. Druhá p?íšerka dostala taky, ale je v po?ádku, reakce žádná.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: WereNee dne 01.05. v 18:05.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-01, 19:55
O reakci na Frontline sem zatím nikdy neslyšela....
Já bych šla rovnou na VFÚ, k Jeklovi nebo Hauptmanovi. P?edsejenom mají v?tší diagnostické možnosti a možná i skušenosti, jako b?žná klinika. Nevim jak by se s n?ma dalo dohodnout o výkendu. Skus napsat mail nebo SMS rovnou Jeklovi, jestli by frete?ku neskouknul o víkendu.
Moc držim palce!
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-05-01, 20:20
Díky za tip, napsala jsem mu mail.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-05-01, 23:05
Otazkou je, kdo slouzi. Vzhledem k tomu, ze dr. Jekl slouzil o velikonocich, myslim, ze on neslouzi. Pokud slouzi nekdo od plazu, je dost pravdepodobne, ze fretka bude max. hospitalizovana a bude se cekat do pondelka. Mail bych neresila - nema-li sluzbu, tzn. neni na skole = nebude asi odpovidat. Zkusila bych spis jejich pohotovostni mobil (731 878 484) a podle toho se muzes operativne rozhodnout, minimalne zjistis, kdo slouzi a zda je schopen/ochoten neco udelat.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-05-02, 14:43
Tak dnes byla Terezka hospitalizovaná. Jekl sice nemá službu, ale na mail odpov?d?l a b?hem odpoledne se za ní dojde podívat (je na fakult? na n?jaké konferenci). Terezku se prý budou snažit zatím stabilizovat a v pond?lí b?hem dne si mám zavolat o výsledky test? z krve etc. Jestli jí n?kde pom?žou, tak ur?it? tam...

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-04, 12:32
my musíme mít dycky n?co zvláštního, co nikdo nikdy nevid?l.

Rudovi v sobotu museli ?íznout i ty další boule, ne že by ?ízli p?ímo do uzliny,ale u t?ch zdu?elých uzlin m?l vaky hnisu tak obrovský, že nemohl ani chodit a ani ?urat. Prý je to od té p?vodní boule,n?jakými kanálky kolem t?ch uzlin se vytvo?ily kapsy hnisu, souvisí to s podkožní vrstvou a lymfatickýcm system, a to je celý co jsem kolem toho pochopila.
Takže od té soboty vyplachujeme tyhle t?i vaky dvakrát denn? Betadinou na?ed?nou, vtlá?íme tam Tenazym,což je mast-širokospektrární atb,jelikož v t?ch dutinách atb, co dostává v injekcích , nemá jak pusobit. No a píchanej dostává Noroklav spolu s Enrogalem, což prý pokrývá všechny bakterie, co to mužou zpusobovat, a tím se p?edchází celkové sepsi.

Uf , to jsem to vylí?ila, no t?eba se s tím n?kdo taky setká, tak aby bylo info.

Od v?erejšího ve?era se uzliny pomalou?ku zmenšují a dnes ráno p?i tom vyplachování už nem?l nikde žádný hnis. Snad už se to kone?n? obrátilo k lepšímu.
Baští zas jak divej, hraje si a je v pohod?. A když mu tak d?sn? ubližuju,tak jen knourá a je ták hodnou?kej, milá?ek muj zlatej.

ješt? mu dávám dávky Calopetku, Rekonvalescent, a ted i Plerasan (Johanka - zlatí?ko, sehnala)

z blbýho zanícenýho chlupu p?i p?esr?ování takováhle patálie, no by m? z toho fakt picla jozefka.



*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-05-04, 12:40
Božo, to teda máte zas veselo :(( tak a? se rychle zotaví a už má klid... jenom n?jak nechápu, jak se to všechno mohlo stát? to mu jakoby chloupek t?eba zarost jako se to d?lá i lidem a z toho všechno má tohle???
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-04, 12:48
nojo, to popisuju naho?e na týhle stránce co to je - folikulitida. Sta?ilo aby ho n?kdo t?eba kousnul,jak si kluci tady hrajou, zdu?í mu to, je tam vá?ek co se "hne" a dostane se mu do toho n?jaká hodn? blbá bakterie, kde se vzala buh ví, (ale Zuzka m?la angínu je to t?i týdny, muže to souviset ),a takto se mu to rozjelo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-04, 13:39
Tady sem našla n?co o folikulitíd?...
[www.zdravie.sk]
a ješt?:
[www.pediatrics.php5.sk]
...sice z humánní medicíny ale princip by snad byl stejný.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 04.05. v 13:52.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-05-09, 20:33
Píši po dlouhé dob?, ale musím se pod?lit o radost. Možná si vzpomeneš na moji fretku, má údajn? n?co s ledvinami.Ale p?ikláním se k názoru fóra, p?vodce bude zubní kámen a s tím související potíže.Výsledky sona mi neposlali, a tak jsem za?ala p?emýšlet selským rozumem. Granule má dietní, po?ád meleme, meleme,ale co voda kterou pije? Není pro ní ,,t?žká" a tak jsem jí nasadila kojeneckou vodu a stal se zázrak.Postupn? se její stav lepšil a te? je OK. Možná to není tou vodou, ale už nepadá a ?ádí jak pominutá. P?ipadám si jako ve snu, je to má stará frete?ka, jen n?kdy se jí podlomí noži?ky, nebo se rozplácne a odpo?ívá - 7 let se nedá zap?ít. Ale je to úpln? o n??em jiném. Olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-10, 09:31
Oldiska, jsem ráda, že je sta?ence lepe :-) Nevim, jestli to múže být vodou, ale já fre?ákovi taky už roky vodu kupuju, z vodovodu nedávám...
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-11, 12:49
Old?iška,
moc dob?e si vzpomínámna váš p?íb?h a jsemmoc ráda, že jste se ozvali...
Já dávám fre?ák?m pouze balenou vodu nebo? máme vodu ze srudn? a ta je nevyhovující.
Ten kámen to oprvavdu mohl zp?sobovat... Vy?istili jste ho?
Jinak ta voda nevím nevím,byla z vodovodu? Tam by m?la být asi nezávadná. Jde o to, jestli ji t?eba nevadil chlór nebo tak...
Jsem moc ráda, že je fre?ulka takhle state?ná a že se má lépe. Moc držímpalce a´t to vydrží co nejdéle.
Já mám taky jednoho sedmiletého, ?endí?ka :-)

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-05-12, 11:19
Díky za odpov??. Vodu máme m?stskou, ale myslím, že p?i nemoci zat?žuje organismus.Kdybych to v?d?la, kupovala bych jí vodu od za?átku. Kdo má fretku u?í se po?ád. Ten kámen jí nechce nikdo odstranit, protože je celkov? mini v?etn? zoubk? a uspat se jí nikdo neodváží. Nemusela by to p?ežít a to zase nezvládám já. Rad?ji to necháme v klidu, te? vypadá pohodov?, nechám jí dožít v klidu. Sta?ilo, když jsme jí trápili p?i odb?ru krve, který se nezda?il. A zase opakovan? - prý je drobná a musela by se uspat. Nezlob se , ale už jsem to vzdala. Nebudu ji trápit, dovede se potv?rka i mstít. Po návšt?v? veteriná?e nám dává p?kn? zabrat. Cítí se ublížená a schváln? používá celý byt jako WC.Ale to jen když jsme s ní a má velkou radost,když se vztekáme.Když nás nevidí jde do zách?dku.P?kný den Olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-05-12, 16:32
Na profilu mám nejnov?jší fotku s plyšovým tyg?íkem, no není zlatá? olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-12, 16:49
Zubní kámen šikovný vet odstraní i bez uspání, když ne tak dokonale jako ultrazvuk, ale ur?it? hodn?.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-05-13, 09:55
Bohužel u nás asi takový není. Neznáš n?koho na Morav?? P?edem díky.Olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-13, 11:22
Oldrisko, na Morav? VFÚ Brno, MVDr. Jekl a MVDr. Hauptman...ale Morava je taky dost široký pojem....
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-05-14, 00:06
Tak zrovna u tehle dvou bych cekala, ze ji budou uspavat, i kdyby na inhalacce.

Ja osobne bych uspavala taky - za predpokladu, ze od odstraneni zubniho kamene ocekavam vic, nez kosmeticky efekt (napr. pred vystavou).
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Oldriska (IP)
Datum: 2009-05-14, 09:42
Promi?, jsem z P?erova,tady chodíme na kliniku MVDr. Pospíšilíka a byli jsme i v Olomouci na vet. klinice MVDr. Procházky. Doporu?ila mi ho velmi dobrá chovatelka.Celkem jsme byli u ?ty? veteriná?? a všichni mluví stejn?. Olina

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-05-14, 20:32
Toz, jestli to "promin" bylo na me - z meho pohledu se nemas za co omlouvat (o moji fretku nejde).

Muj osobni nazor je priblizne ten, ze pokud je nutne odstraneni zubniho kamene (a ja jsem presvedcena, ze je - castokrat driv, nez majitele tento problem pociti), je stejne tak dulezite odstranit zubni kamen na korunce (tam, kde to je videt), ale soucasne zhodnotit i stav pod sliznici dasne - normalne je tam maly zlabek. Muze tam byt i kapsa, hromada lidi to zna "vlastni pusu". Nehlede na to, ze prave tam se zubni kamen usazuje taky a skodi skoro vic, nez ten, ktery je na korunce (pod dasni komunikuje primo se sliznici, drazdi ji, snadneji prestupuji pritomne bakterie do krve). A tohle se bez sedace delat neda (nebo da, za predpokladu, ze mi nevadi fretce vystouchnout oko a sobe propichnout prst:-). Odstraneni zubniho kamene z korunky jen seskrabnutim fakt nema vetsi efekt nez kosmetika:-)

zuby+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 19:20.
Avatar

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-14, 20:36
ja mam matený dojem že práv? to jak popisuješ , ty kapsy pod dásní, mužou zpusobovat v kone?ným d?sledku až onemocn?ní srdce? pamatuju si to dob?e?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-14, 20:47
jo, pamatuješ, n?co takovýho tu psala tuším pavla - a na sv?domí to maj práv? ty "bakterie pronikající do krve", jak píše lee (a psala práv? i pavla)

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2009-05-14, 21:56
Ahoj, moc vás všechny zdravím. V sobotu k nám p?ijde miminko, tak se na ni moc t?šíme. P?áli jste nám št?stí, tak jsem si ?ekla že sem napíšu, i když to není zrovna odpovídající místnost. Budeme doufat že bude Houmí junior zdráva co nejdýl. Uvažuji i o kleci, nevim jestli je správné ji nechávat na volno i když je všechno zabedn?no, a nemá kam zalézt, ale i tak, mám strach abych n?co zkazila. No nic, tak Vám ješt? jednou d?kuju za Houminku, že jste nám pomáhali, a vlastn? jste mi pohmohli ušet?it Houminku trápení. A všem ostatním, co jsem chodí s problémy ohledn? zdraví fretek, p?eju jen a jen zdraví a p?ípadn? zkušené veteriná?e. Ráda bych kolikrát poradila, ale sama jsem si nev?d?la rady. Ahoj

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-14, 22:19
tak jsem to kone?n? našla:

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-04-02, 21:58

Jestli má chronický zán?t dásn?, tak z toho m?že mít endokarditidu (zán?t osrde?níku) a ty závrat? jsou z arytmií.

Re: Nemoci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-04-03, 14:04
pro info:

Stálé zat?žování organismu bakteriemi (p?es poškozené dásn?) a jejich "produkty" (toxiny) vede k chronickým degenerativním proces?m p?edevším v játrech, ledvinách a na myokardu srdce s poškozováním chlopní a vzniku srde?ních šelest?!!!

Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist