Aktuální stránka:85 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-27, 18:13
Nesháníte n?kdo rybi?ky? Mám hromadu pavích o?ek a budou další, tak je ráda daruji do dobrých rukou. Jsou moc hezky zbarvené, nenáro?né. S chovem mohu poradit. Jsem z Prahy.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-04-28, 19:05

Prosba z brn?nského útulku

[www.brnenskymax.estranky.cz]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-03, 12:51
Máte n?kdo skušenosti s chovem k?e?kú?
Kolega má džungašáka a tvrdí mi, že k?e?ek má zapálené o?i. Jako podestýlku má d?ev?né hobliny. Napadla mne prašnost....
Co jiného by se dalo použít? Našla sem ?ákou kuku?i?nou podestýlku...
K vetovi s k?e?kem ur?it? pújdou.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-03, 12:58
Já teda nikdy k?e?ky nem?la, ale mnoho let chovám pískomily.
Pokud má k?e?ek zarudlá o?i?ka a te?e mu z nich, okamžit? vyndat z hoblin, a prozatimn? mu dát na dno t?eba n?jaké hadry, aby ho to do bolavých o?i?ek nedráždilo.
nemusí to být z hoblin (ty v?tšinou nejsou zas až tak dráždivé, ale m?že), ale k?e?ek t?eba mohl nastydnout, všechny "myši" jsou náchylné na pr?van. Ale to by m?l poznat veteriná? (jestli je k?e?ek nastydlý, tak by mu mohlo téct z nosu, m?že p?íkat - ale p?íkat m?že i z podrážd?ní od podestýlky, holt tenhle na to m?že být náchylný).
Existuje víc typ? neprašné podestýlky, asi bych doporu?ila takové d?ev?né vále?ky, jsou z n??eho slisované, nebo také slisované hobliny do takových jako hrudek. Já ani jedno nepoužívám, takže nevím, jak se to jmenuje, ale ve zveráku budou v?d?t.

edit: Kdyžtak tady je k?e??í diskuze, [www.kralici.cz], neznám p?ímo k?e??í, ale na pokaní, pískomilí i na a ostatních, které znám, se v?tšinou ?lov?k dozví dobré rady, chodí tam zkušení chovatelé.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Žabka dne 03.05. v 13:02.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-03, 13:07
Žabka, d?kuju! Posílám kolegovi.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-05-04, 00:06
Johano - souhlasila bych spíš s tím, že chytil pr?van, ale oni mak k?e?kouni všeobecn? potíže s o?ima. Z hoblin fakt alespo? do?asn? vyndat!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2010-05-07, 18:58
postarší pes hledající nového majitele
[www.tlapka.roz.cz]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-05-08, 01:19
Mám taky prosbu za pejska:

Zdravím,
# hledám akutn? domov pro pejska Dana, umíst?ného v depositu v o.s.MÍSTO.
# Je to skv?lý, bezproblémový pejsek. Aktivní, mazlivý, poslouchá.
# Jeho pán mu p?ed pár týdny náhle zem?el, a byl nucen žít v kotci, kde
necht?l
# jíst.
# Te? je umíst?n v depositu, ale pot?ebuje být neustále s n?kým, je to
hrozný
# závislák.
# Hledáme starší lidi, kte?í by na n?j m?li ?as, je ?istotný, žil v byt?.
# Je mu odhadem 4-5 let.
# Do 50km dovezu. Velice to sp?chá, jinak se bude muset vrátit do kotce.
#
# Kontakt:
# Aneta Prok?pková
# o.s.MÍSTO Nová Paka
# tel. 731 626 969
#
#
Avatar

Přílohy: Dane?ek.JPG (59kB)  
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2010-05-09, 22:28
Markéto, hodila jsem to na psí forum...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-19, 12:13
Zvazujem, uvazujem, neviem co robit...na FC sa objavila 2 rocna fenka, ktoru majitel chcel zastrelit len preto, ze stekala. Ja osobne male plemena nemusim, ale tato westicka mi tak padla do oka, ze az no. Svokrovci, co byvaju vedla maju ale 11 rocneho psa, co neznasa inych psov, znasa sa len s jednou fenkou od susedov (to mi dava nadej na znasanlivost). Fakt neviem co robit. Manzelovi som uz hovorila, je proti ale len do tej miery, ze co povedia svokrovci kvoli Blackovi. Svokor je byvaly vojak a je dost neustupny. Ale myslim ze Sunny by Blackovi obohatila zivot, nikdy nemal psieho kamosa, s ktorym by sa vedel vynahanat.
[www.facebook.com]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-19, 12:25
MajaZ, ja to vidím tak 50:50 že si Black na fenku zvykne... je mu už 11 rokov.
V krajnom prípade, keby sa nezniesli, by si ich dokázala drža? oddelene, nie? Fene?ka je ve?mi pekná.
Inak s westikom dos? bacha na fretky...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-19, 14:11
Ona je zvyknuta na macky a kraliky a podobnu haved, takze problem by z jej strany byt nemal. Ovsem co na to moja svata trojica, to netusim. Volala som babe, co u nej Sunny je, tak uvidime. Mam strasne nutkanie sa tam ist dnes pozriet. Sak pezinok mam v podstate po ceste...;-))) (asi tak 30 km obchadzka). Rozmyslam, ze by to bol skvely partak pre sarkana, Blackynko sa s nou uz moc nehra, predsa len je to pes v rokoch.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-19, 14:14
Maji tak sa na ?u cho? pozrie?! A akosi tuším, že z toho Pezinka už nepôjdeš v aute sama :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-19, 15:11
Ale pojdem, fenka je tesne po kastracii, takye hned mi ju urco neda a okrem toho nemohla by som dojst domov so zvieratom, to uz by mi asi nepreslo. Ale mam taky maly napad, snad to vyjde.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-19, 15:38
Maji držím palce! :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-19, 20:31
Jasn?, a? se na ni jede podívat Elinka...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-19, 21:27
Rodinna rada rozhodla, ze sa na Sunny pojdeme pozriet. Svokor ma prekvapil, vobec nebol proti. Som zvedava, ci si padneme do oka. Teraz mam rozpacite pocity, ci som sa neunahlila, ale snad nebudeme lutovat. Spontanne rozhodnutia sa mi obycajne vyplatili.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-19, 21:55
Maja, ja ?a poznám, nezvykneš sa v rozhodnutiach unáh?ova?....tož zober rodinnú sme?ku a - smer Pezinok.
Potom uvidíš....ale tá fene?ka by si krásny domov u teba zaslúžila ;-)
Držím palce...tej fenke (aby ste si padli do oka)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-05-20, 00:16
Maja - držím palce, a? to vyjde a zárove? tu mám další smutnou výzvu:

Prosím o rozeslání, Morgánek je v útulku už p?es dva roky!
> Díky Markéta
>
> Morgan
> SKV?LÝ HLÍDA?, PERFEKTNÍ KAMARÁD
> 9 let starý k?íženec loveckého psa, který v útulku ?eká na nové páníky již
> p?es dva roky! Morgánek je state?ný pes, který na lidi nezanev?el, rád se
> nechá podrbkat, ale pozornost si nevynucuje. Na svou velikost (výška v
> kohoutku 66 cm) je neskute?n? jemný.
> Morgánek je trošku mlsounek, ale granulemi též nepohrdne. Zvládá základní
> povely, miluje dlouhé ?muchací procházky.
> V kotci je ?istotný, takže by ur?it? mohl být i v n?jakém v?tším byt?.
> Pokud by se mu pošt?stilo kralovat na n?jaké zahrad?, dob?e ji ohlídá, ale
> bylo by t?eba kvalitní oplocení. Nezap?e svoje lovecké p?edky, takže
> ko?ky, slepice a podobní spolubydlící by se p?ed ním museli mít p?ípadn?
> dost na pozoru.
> Morgánek je bohužel konfliktní se psy, feny snese, ale pokud je v?tší
> frekvence ps?, je t?eba používat p?i ven?ení náhubek.
> Na nové pání?ky ?eká v ?eskobud?jovickém útulku už od 25.2.2008!
> Je velká škoda že Morgan tak dlouho ?eká na n?koho, kdo by ocenil jeho
> state?né srdce, nehledáte práv? Vy tohoto par?áka do nepohody?
>
> Zde se na vlastní o?i m?žete p?esv?d?it o tom jaký je Morgánek sympa?ák;o)
> [www.youtube.com]
>
>
> Více informací o Morgánkovi naleznete na t?chto stránkách:
> [www.sofatko.wbs.cz]
>
> Pokud budete mít ohledn? Morgánka n?jaký dotaz, neváhejte a pište na mail:
> margita83@seznam.cz
>
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2010-05-20, 17:01
Majo, pozor na kastrovanou fenu k nesnášenlivýmu psovi. Kastrovaní psi/feny se blb? za?le?ujou do sme?ky. Sice je ?erstv? kastrovaná, ale pokud ten pes nesnáší i feny, tak s kastrandou to bude spíš ješt? horší...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 20.05. v 17:04.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-24, 13:39
Nuz co uz...v krajnom pripade budeme vencit na dva krat...vencim tak fretky, preco nie psov?...;-)...bola som sa na nu pozriet, je strasne mila, ale zanedbana a strasne vyplasena, ani sa jej nedivim. Nikdy som nechcela psa maleho, ktoreho treba akokolvek upravovat a uz vobec nie teriera...a co budeme mat? Westika...;-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-25, 23:25
Takze psa mame doma, vola sa Sunny. Je strasne zlata, sarkan ma konecne partaka na nahananie. CO sa tyka fretiek, tak partia c. 1 Buba a Maco ju prijali za fretku a Maco sa ju snazil zvalit a hrat sa s nou, co trosku nepochopila, ale neutocila na nich. Partia c. 2 Sara ju prijala s podivom s nadsenim, zacala ju nahanat a Sunny prijala nahanacku ako super hru. Podotykam, ze bolo desat hodin vecer, takze keby sme byvali v bytovke, tak ma asi vyrazia. Inak sranda pohlad na 500 g tchora ako nahana 7 kiloveho psa. Takze snad to pojde, este nas caka noc, tak som zvedava.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-25, 23:27
Super - bude pytel srandy
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-25, 23:45
Maja, toto odhadujem dopadne dobre, za?iatok bol suprový!
Tedy pre zver...ten bordel v baráku ty už zvládneš :-)

A ?o psík Blacky? Už Sunny vid?l?

Mám doma (mechanické, nie elektrické) nožnice na strihanie psov (viac ve?kostí)...staré dobré Hauptnerky, môžem zapoži?a? kedyko?vek....striha? ?a s nimi nau?ím, je to hra?ka. A pes ur?ite drží lepšie ako pri elektrickom stroj?eku.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 26.05. v 00:19.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-26, 10:27
Majo neváhej, Hauptnerky užiješ. M?j kamarád je užívá na psa i na svoje fousy
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-26, 10:36
Johan beriem, ak by si bola v stave, budem okolo pol stvrtej v petstore a na stvrtu idem s krpatou k lekarke, potom by som ta pripadne vyhodila v Bennette...
Sunny je fretkopes, rano uz cakala kedy vypustim mrchy. Najvacsia sranda - dve fretky v rure a kazda z inej strany provokuje psa...chuda pes sa ide zjasit, co skor.
V noci bohuzial dva krat kakala a vycurala more, ale to sa spravi, musime najst rezim. Mam ju v praci, ziadny problem s nou nie je, mozno trochu postekava, ale inak pohoda.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Ráchel (IP)
Datum: 2010-05-27, 10:41
[www.novinky.cz] Krasavci :)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2010-05-28, 12:10
Bože ved na to sa neda pozerat :( Krásne vidno ?o dokaže genetika , chudatá psíky :(

Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-28, 13:15
Tak nase strihanie sa dostalo na ostrihanie cca 2 cm2, pretoze ma tak zmotanu srst, ze to do noznic ani el. strojceka nesko. Leda tak klasicke noznice. Takze prve strihanie zverime odbornikovi a plesneme sa po penazenke, ktora takto na konci mesiaca velice zaplace. Co mi pripomina, Johan, kopaj ma, ze ti mam dat peniaze za tricko, v tom lejaku som na to zabudla jak na smrt.
Novinky v spoluziti psa s fretkami a nami su asi take, ze Sunny je spravny terier a ako taky aj steka. Trosku pokulhava hygiena, kludne sa vykadi aj doma a vcera sa mi dva krat vycurala v aute. Kedze to robi doma na kachlicky, tak moc neriesim, fretky mi seru zasadne na kable a na koberec. Snad sa to casom spravi.
Dalsia novinka je, ze Macko sa do Sunny totalne zamiloval, chodi za nou ako chvost a ma velky zaujem cistit psovi usi. Tej sa to ale nepaci, takze mu uteka, pripadne ho zo seba zhodi a pricapi labkou. Ale inak pohoda. Uz sa od nich naucila sediet pod chladnickou a hadzat na mna psie oci, ma ale smolu. Zacina skusat zrat surove maso, krky jej chutia, kuracie stehna nie, ale to sa podda. Uz len cakam, kedy sa od Buby nauci lezat na chrbte pod chladnickou a somrovat. Mrchy su to...;-)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-28, 19:18
Maja musím sa prizna?, že takýto absolútny súzvuk fretiek a westa som ani vo sne nepredpokladala! :-)))

Na strihaní sme dohodnuté, až bude ma? psica "základný postrih" nau?ím ?a narába? s Hauptnerkami, aby sa ti nezasekávali.
Pri sú?asnej pálke za freta akési tri?ko neriešim, tož nerieš ani ty :-)
Avatar

Aktuální stránka:85 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist