Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Ditula (IP)
Datum: 2008-01-18, 23:36
ahojky, zdravím všechny p?íznivce fretek! Mám doma jednu albínku jménem Mandy a cht?li bychom letos na ja?e mim?a..minulý rok nám totiž málem um?ela, takže máme poslední možnost mím mladé, jinak rovnou kastrace, která poté p?ijde stejn?..
Tudíž otázky:
1. hledáme same?ka ze Zlína (tmavšího)
2. jak se starat o b?ezí matku, co je pot?eba p?ichystat, zajistit, zda o?kování, od?ervení jako u psa? atd.
3. výchova mlá?at, jak vysoko p?elezou, budu je mít totiž doma místo venku v kleci, takže musím azbezpe?it n?co provizorního
Máme doma knihu o fretkách,a e je to tam všechno strašn? nedostate?n? popsané, pokud k tomu mám p?istoupit zodpov?dn?, chi v?d?t co nejvíc.
Klidn? pište i na ICQ 331174885, díky moc...[/i]
[img][/img]

Ditula a freti?ka Mandy



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 31.05. v 20:30.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-18, 23:38
Docela žasnu a zajímalo by m?, o máte doma za knížky o fretkách.... radim pro?íst hodn? d?kladn? tohle forum, jinak to asi bude katastrofa.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-18, 23:45
Pokud fretce hrozila smrt z p?e?íjení, m?la jít na uko?ení hormonama a p?i p?ípadný další ?íji nechat po ukon?ení t?eba kastrovat. Ne ?ekat, jak to dopadne a pak radši nakrejvat, aniž by ?lov?k v?d?l, co a jak. Pokud má jít fretka na p?eo?kování te? n?kdy, tak neni co ?ešit, ne? Od?ervit? Co takhle dát radši bobky na rozbor? Je tu plno vláken o b?ezosti, o mlá?atech a jak se o n? starat, jak se starat o matku... Sta?í ?íst.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Ditula (IP)
Datum: 2008-01-18, 23:55
Takže: je to kniha od Martina Ullricha Všechno o chovu fretky.
Ptám se zde, práv? proto, že byste mi mohli dát souhrnné info a nemusela bych to hledat každé zvláš?.
Nebo pokud je zde n?jaký chovatel, který už má n?jaké vrhy, který by mi t?eba p?es ICQ odpovídal na dotazy..
Jsem zde asi 5 minut a n?jak se zde nem?žu vyznat a zt é šílené barvy m? už te? bolí o?i.
Fretka je asi 3 roky stará, zachránili jsme jí život, kdy ji chytl myslivec a cht?l ji dát vy?init.
Mandy jsme po za?átku jejího divného chování, kdy jsme mysleli, že je otrávená injekcemi antibiotika zachránili. Doporu?il nám bu? kastraci nebo krytí a následnou kastraci.
O tom se však nemíním bavit, zeptala jsem se na n?co jiného. Na o?kování chodíme pravideln? každý rok,a le t?eba od?ervení nám vet nikdy nedal...proto se ptám zda je pot?eba.
Nechci se tu s nikým dohadovat, spíše sehnat n?koho ochotného mi poradit.
Tomáši co má to ucho spole?ného s b?ezostí a mlá?aty prosím?
Díky za odpov?di.

Ditula a freti?ka Mandy

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:00
Fretka ve 3 letech je na první vrh už p?ece jenom trošku stará, ješt? se to (prej) teoreticky dá, ale up?ímn? ?e?eno já osobn? bych v tomhle p?ípad? radši kastrovala. Je tu plno chovatel?, co maj zkušenosti a porad?j, já nikdy neodchovávala. Radši jsem volila kastraci, než abych riskovala zdraví svý fretky. Možná by potom bylo lepší nechat mlá?ata na dobu, co budete mít fretku od chovatele se známym p?vodem a v?kem a bude v plný kondici a mladší.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:05
marjápanno z knížky od Ulricha si vyst?íhej obrázky a zbytek vyho?,samej blábol je to tam.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Ditula (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:06
no ym dlaší fretku už asi ani plánovat nebudem, možná že nám zstane n?jaké její mim?o, ale to zatím ne?eším. K téhle jsme se dostali náhodn? a tak bych já osobn? ráda aspo? jednou odchovala. Máme doma i fenku JRT a m?la jsems poust jiných zví?átek. P?sto bych se ráda ptala na n?jaké pikantnosti, n?co co se t?eba nedo?te ani v jedné knížce...
nap?. by m? zajímalo, když je kousavá na ostatní zví?ata, zda by se pak nechovala n?jak macešsky...

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:12
No tak ocividne tady uz dalsi namaha a rady budou zbytecne...To, co rika Rynn, ze vase fretka je stara, je pravda...Nehlede na to, ze ma tedy nejisty puvod a neni dobre takoveto fretky mnozit, aby nedoslo ke skrizeni s pribuznou fretkou...
Za dalsi- kniha Ulricha jejedno z nejhorsich, co chovatele kdy cetli...takze zahodit:)
Apropo...byli byste eventulene schopni zajistit majitele pro vase mladata? Myslim, ze na jare jich opet bude habadej...
Proc si radsi nevemete nalezenecka a nenechate fretecku v klidu?
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Ditula (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:15
na majitele se chci ptát dop?edu, že bych dala už te? na n?jakés tránky, jeslti bude mít n?kdo zájem..proto se tady ptám abych v?d?la co to vššchno obnáší atd. když se k nám Mandy dostala, byla upln? mali?ká, takže možná ani rok nem?la. KAždopádn? to te? bude její t?etí ?íje, první byla bez problému, druhá orší vet nám doporu?il kastraci nebo mim?a..asi by si z nás ned?lal prdel ne???

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:16
A uvdomuješ si, že ve 3 letech první vrh m?že bejt i riskantní????? Jde ti o mlá?ata, nebo o sami?ku??? Já m?la taky pár zví?at a proto moc dob?e vim, jak je fretka specifickej tvor. Ale prost? nebudu riskovat její zdraví, když si nejsem 100% jistá, že je v dobrý kondici a dostate?n? silná jenom kv?li tomu, že chci mlá?ata. Taky jsem cht?la od Meggie prcky, ale až tenhle rok. Minulej rok ale m?la jednu ?íji, kterou ustála v pohod?- mali?ko zhubla, ale jinak nic- nechali jsme hormonáln? ukon?it. Pak ale m?la druhou ?íji, p?i který za?ala hubnout hodn?. Tak šla znova na ukon?ení a na kastraci, protože 3 ?íji jsem rozhodn? riskovat necht?la a na mlá?ata v tu chvíli nem?la ?as. Tady jde prost? o tvou fretku, ne o mlá?ata. Nejd?ív je t?eba dobrý najít si dobrýho veta, kterej ti ?ekne, jestli je v?bec na to dostate?n? zdravá a v kondici a pak teprve ?ešit n?jaký pikantnosti. Zvláš?, když nemáš ani základy.... když si tu dáš vyhledávání, vyjede ti n?kolik vláken a ty si m?žeš pro?íst. A pak se t?eba teprve ptát v p?ípad? nejasností.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:19
Boha jeho...nespocitam vety na prstech obou ruk, kteri povazuji fretku za psa....
Heledte, toto jsou rady zkusenejsich a sectelejsich chovatelu...tak je bud berte nebo ne...
Muze byt vse v poho i ve trech letech fretky, ale taky ne..tak proc zbytecne riskovat...
Statistiku planovynaho poctu mladat na jaro nemame, ale problemy s udanim malych byl jiz loni...takze...
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:22
Ditula, ve vašem p?ípadé bych volila kastraci. Souhlasím se vším, co píší Rynn a Lucifina
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:25
To ucho má spole?ného jen to, že se pravd?podobn? ta sami?ka nakazila p?i krytí od samce a Tomáš ji zpo?átku nelé?il, protože se domníval, že nená problémy. Víc o tom je v jiném vlákn?, žel nevím v kterém. Tohle je jen odstrašující p?íklad "trošku opomenuté pé?e".

Od?ervovat se nemusí, pokud d?láš pravidelné rozbory trusu na parazity. Nezat?žuje se tím tak organizmus a od?erví se až v p?ípad? nálezu parazit? v trusu. Jinak je na od?ervení dobrá pasta BANMINTH.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Ditula (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:27
no tady kon?ím, fakt m? tu z toho bolí o?i takže pardon ale rad?ji si nechám poradit n?kde jinde pokud se nenajde n?kdo kdo má zkušenosti z chovem na ICQ, inzerát na zadání dám a uvidím..díky za post?ehy ale vlastn? sme nakonec upln? mimo..n?kdo m? tu varoval že m? tu možná sjedete vím že to tak n?kde chodí i na psech se preferují jedin? št??ata s PP a tak, i když se zeptám a n?co jiného a nechi do toho zabloudit i tady, zatím dobrou a m?jte se..

Ditula a freti?ka Mandy

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:28
ne ja ji le?il dokonce ten svap hytli i mimca tak jsem dva tidni vykapaval 10 fretkam uši tim to neni:)

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Ditula (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:29
já tady to vyhledávání nechápu bohužel a navíc m? z této barvy bolí o?i, zkusím n?co pohledat na netu a dám v?d?t...
zatím dobrou

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:30
Tak totot se mi asi uz zda..to je dneska den:) Si mela rict...kaslu na nazory, rikejte mi jen to, co chci slyset...jojooo...to je zas neco...drzim palce fretce...chudak si majitele nevybira:)
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Ditula (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:34
jakýpak kašlu an názory? jen že mi zatím nikdo neopdov?d?l na co sem se vlastn? ptala..všechno samo zhodnotím, rozbor trusu klidn? podstoupím, na injekce p?jdem tak se zeptám i veta..snad by mohl v?d?t i jak je to s udáním..dám vám prost? v?d?t pozd?j, te? jdu spát pa? ta barva m? tu prost? narovinu vytá?í, bolí m? z toho o?i a pak i hlava a to sem tu pár minut, je to prost? moc kontrastní tak snad to dokážete pochopit, vy jste možná zvyklé..zatím pa

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:48
tomasi, ale je! sakra dyt samici neupadnou usi kvuli odchovu mladych >:o(
Proste jsi ji mel lecit ten svrab hned a ne kdyz je pozde :o( - nez se udela to co se vytvorilo ji, tak to neni ze dne na den, ale chvili to trva, pokud to lecis, neudela se to vubec..

Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:50
ja ji le?il hnet kdyš se ji to stalo davno ho nemnela:(

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:52
bohužel to tak bylo ze ne na den to bylo horši asi behem 4 dnu to mnela ulne v haji:(

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:53
Yasmin, prosim te...to nebyl svrab, ale autoimunitni problem.... a zrovna ten mohl zpusobit stres a vycerpani po odchovu mladat..takze prosim, pokud nemas presne informace...b
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:55
Tomáši, tohle se netýká tématu a nejsou to zrovna v?ci, kterejma bych se v tvym p?ípad? zrovna každýmu chlubila. Zanedbal jsi pé?i, za?al jsi lé?it pozd?. Máš to jako pou?ení do p?íšt?, tak to tak ber a ned?lej ze sebe chudá?ka.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-19, 00:55
Yasmin, obdobný p?ípad se stal i skušené vetce v jejim vlastním chovu fretek....to fakt neni jen svrab, ale trošku jiné onemocnéní.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-01-19, 01:00
dik bohu ze jsem na naky rady nedal a bojoval jsem s ni (diky vaši pomoci) a dopadlo to dob?e :)

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-01-19, 01:15
jestli je to svrab nebo ne - jak to lucifino ze neni, kdyz psal ze svrab lecil mladatum??
Hele sorry ale me tu nikdo nenamluvi, ze proste tohle nebylo zanedbani..

Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-01-19, 01:18
ne ja o tom nevedel že to mužou mit upazornila mne na to jedna pani tak jsem to hnet ?ešil!!!

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-19, 01:19
Yasmin, zanedbani to bylo...to je vsem zasvecenym jasne...ale ja pak vzala Tomase ke svemu veterinari, ktery neni matlak a vi o fretkach dost...a nebyl to vazne svrab, ale autoimunitni problem...
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-01-19, 01:21
a ja se snažil mnel jsem blbiho vete

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-01-19, 01:22
kdybys vedela kolik veci moj vet skusil to co dal tet luucky tak pomohlo

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist