Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-25, 16:25
jj dám semka ur?it? fote?ky.. hned jak budou tak je semka dám zatím jsem fotila mobilem ael to je nic moc.. a ange si pro n? v pelechu ud?lal p?knou díru, já mám pro ni šité pelíšky a ona si ten molitan vyhrabala na stranu a tak oni jsou v takovým d?lku :) asi si to ud?lala na to aby byli pod ní a taky tak nasávali mlí?ko

[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 25.04. v 16:30.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-25, 17:41
tak už vím pohlaví, snad jsem to poznala správn?, protože je to m?j první odchov :) a jsou to 4 kluci a 8 holek.






[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: sarussa dne 25.04. v 17:50.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-25, 17:51
tak foto miminek


Přílohy: foto002.JPG (67kB)   foot001.JPG (64kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-04-25, 18:58
Jeeee...no to jsou prtaatka...:)
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-25, 22:13
Mikejla: jj jsou to prtátka, ale v??ím tomu, že vyrostou rychle jak z vody :-) no zdají se mi fakt malinkýý,ale to možná bude aji tím že jich je tolik, zas až tak tomu nerozumím, zítra je budu vážit, tak snad mi je Angelinka na chvilku p?j?í :)

a t?eba t? ta tvoje fešanda p?ekvapíí :) a bude mít mim?a, podle m? stát se m?že všechno, já taky moc nev??ila na ten zázrak, že by se narodili v po?ádku :) když brala ty antibiotika, protože ji to mohlo ohrozit to t?hotenství, ale asi se stal n?jaký zázrak, teda pro m? to aspon zázrak je když se narodí takových nádherných bobíšk? :) a to se už t?ším jak pak se vybarví :) je pak ani nebudu chtít dát pry? jak se znám.. aji když jsme m?li št?nata, tak jsem to obre?ela :D

ale pravda je že ješt? není nic jisté, n?které mohou ješt? uhynout t?eba že budou slabé :( ale budu doufat a p?át si aby se to nestalo

[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: sarussa dne 25.04. v 22:25.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-26, 14:32
sarussa: krásný klubí?ko žížalek to je :)) tak p?ejem pevný nervy a hodn? mlí?ka mamince a ty si to užij, závidim :)
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-26, 17:48
mám smutnou zprávu :´( dneska um?ela další hol?i?ka :( byla hodn? slabá a malá, takže fretátek je ted 11 a vážila jsem je a ten po?et pohlaví mi tedka n?jak nesed?l, ono je to t?žké když jich je tolik a ange m? pozoruje a dívá se na m? tak nervozne že je držím já, tak to d?lám rychle že ani pak nevím. takže je zkontroluju pozd?ji tedka je nechám nasávat

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-30, 21:20
tak fretátek je po?ád 11 :) a jsou to 3 chlape?ci a 8 hol?i?ek, s toho to vypadá že dv? sami?ky jsou albínky a jeden same?ek je albínek a dále 4 sami?ky tcho?inky a dva same?ci thco?áci, zbytek sami?ky možná budou šampanky, ale nevím ješt? to p?esn? nepoznám, to se uvidí až se více vybarví, p?ece jen já nejsem ješt? takový profík a ješt? nemají týden :) hezky rostou a p?ibívají, jsou to takový malincí kulíšci :)

p?iložuji pár fotek :)



[www.oriens.estranky.cz]

Přílohy: hol?i?ky.JPG (49kB)   chlape?ci.JPG (39kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-04-30, 21:21
a maminka se o n? hezky stará :) dneska byla pušt?ná v pokoji se Stefinkou aby na sebe nezapom?li a taky se o ni starala jak o miminko a Stefi ta po?ád jen kvokala jak byla štastná že ji po pár dnech vidí :)



[www.oriens.estranky.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 30.04. v 21:22.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-04-30, 21:23
taky posilam fotky jak ti moji mimiskove povyrostli
Avatar

Přílohy: DSC00011.JPG (8kB)   DSC00012.JPG (23kB)   DSC00231.JPG (29kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-01, 09:18
to vis ze budu.balu to nan nasi megi zkousel dvekrat jednou se to nepovedlo a podruhe jo,nemohla jsem tomu uverit ze mam doma takovy zizalky.uz jsem myslela ze je megi neplodna ze ji necham vykastrovat ale nastesti se povedlo
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-05, 18:53
ahojte mam 24.denni mladata,od patku je zkousim dokrmovat ale porad nechteji nic papat,matka porad mlicko ma.zkousela jsem jim davat rozmixovane maso a ani se toho nedotkli,co jim mam teda davat aby zacli papkat? dekuji za odpovedi

mlá?ata+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:56.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-05, 19:09
no tak to by m? taky do budoucna zajímalo za pár týdn? nás také ?eká p?ikrmování, ale spíš by m? zajímalo co je lepší dávat jim va?ené maso namyxované nebo syrové maso? protože já mím fretkám jako dosp?lím i od mala dávala vždycky va?ené.

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-05, 19:21
vtomhle zkusena moc nejsem precetla jsem toho spoustY,TAK ODPOVED NECHAM NA ZKUSENEJSICH.ty moje miminka se ale nezdaji ze by mela hlad pohubla nejsou jsou pekne vypasena.a kdyby snad meli hlad tak dobrovolne hlady neumrou.jen potrebuju vedet co delam spatne ze mi 24.denni mimka nechcou papat.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-05, 19:31
no já jsem si ?etla že je dobré jim dát vývar s toho masa s tím namixovaným masem, že to jako budou tak pomalu blejzat, ale nevím no

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-05, 21:16
to jsem zkousela ale nic
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-05, 21:57
Rotty, tak jim ješt? pár dní dej ?as a zkus to znovu ve 28. dni jejich života. My jsme dávali syrové škrábané zadní hov?zí masí?ko ve 4 týdnech a vrhli se na to jak piran?. Nebo m?žeš dát va?ené ku?ecí prso nadrobno nakrájené. Jen pozor, pokud to bude maso i s vývarem, a? se Ti v n?m neutopí - ješt? neumí pít z misky!
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-05, 22:04
davam jim to na maly talirek aby se kolem nej vsichni vlezli,dobra tedy zkusim to pozdeji a pak dam vedet jak nam to jde.pa
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-05, 22:11
pokud je fre?átek víc, sama poznáš, že talí?k? bude ?asem t?eba také víc - maximáln? tak 3 fre?ata na 1 talí?ek (misti?ku) - jinak se o maso celkem bijou. Ale ty první krmení jsou roztomilý - fre?ata ješt? nevidí, maso tedy hledají po ?ichu. Což ve výsledku vypadá t?eba tak, že jeden prcek se la?n? vrhne na noži?ku jiného sourozence, kterou má ten nebožák umatlanou od masa a hladový bráška mu ji za?ne okusovat, s p?edstavou š?avnatého sousta....
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-05-06, 19:50
Já dávala velký pozor kolik kdo sní. N?kte?í jedlíci by to nejrad?ji vyjedli všem....je dobré si to hlídat, aby opravdu každý m?l svou kupku a m?la jsi p?ehled o tom, aby se každý po?ádn? najedl.....pak jsem dávala dva talí?ky a 7 kupek...

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-10, 14:32
tak dneska jsme zahajily dokrmovani,zkousela jsem jim naskrabat hovezi masenko a vrhli se na to jak pirane.
Avatar

Přílohy: DSC00228.JPG (26kB)   DSC00229.JPG (29kB)   DSC00230.JPG (9kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-10, 14:38
j????, ty jsou kráááásnííí :) a jak jim šmakuje :)

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-05-10, 15:11
Jsou krásní a silní.....

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-10, 15:35
Rotty, roztomilí drave?ci ;o)
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2008-05-11, 10:04
Ahoj,práv? rodíme, už od noci, jsem lehce v panice, protože od posledního odchovu ub?hlo p?kných pár let a já te? n?jak nemám myšlenky pro?ítat vlákno a forum,takže prosim, jak poznám, jestli sami?ka dorodila a jestli ješt? v b?iše nemá mladé? Zkoušeli jsme prohmatat b?íško, ale nepoznáme zhola nic :( jeden ?íká že cítí, druhej že ne... A jak máme p?edejít p?ípadným komplikacím? Máme relativn? vysoké procento mrtvých mlá?at.. ze 12 zatim narozených jich je mrtvých 5.
D?kuju moc!

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-11, 15:31
wolfi, poslední mimínka (bouli?ky) se v?tšinou "schovávají" až pod žebry, m?žete se tedy lehkou masáží pokusit mimínko dostat dol?.
Dejte frete?ce tvaroh s medem na st?ída?ku s vitamínovou pastou (ideáln? Calopet), a? má sílu rodit.
Je dobré hlídat, kolik placent porodila - jejich po?et se musí rovnat po?tu mimínek. Frete?ka by m?la b?hem porodu placenty baštit, dodává si tím do t?la oxytocin, který jí pomáhá s porodem.

porod+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:30.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2008-05-11, 21:43
Vendula R: D?kuju moc za rady, fre?ule dorodila už lehce po deváté. Ve dv? jsme pro jistotu jeli do Kolmé, tam ud?lali rentgen, žádnou další "kost?i?ku" tam nem?la, dostala injekci na stažení d?lohy (myslím, že práv? n?co jako hormon Oxytocin) a jeli jsme dom? :) Rodila od noci, zjistili jsme až ráno, s pomocí porodila už jen jednoho prcka, dostávala tvaroh s Calopetkou a okurku, protože necht?la nic jiného jíst. Jinak na veterin? nám ?ekli, že prej na placenty máme kašlat, že se problém s nevyšlou placentou by byl problém u krávy nebo kon?, ale u ps?, ko?ek nebo fretek zase o tolik neb?ží, tak nevím.. Ale hlavní je, že mlá?ata se mají ?ile k sv?tu, cucají mlí?ko a pí?alkují se po pelechu :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: wolfi dne 11.05. v 21:47.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-11, 23:19
wolfi: tak gratuluju k drobotin? :o))
S tou placentou nemají v Kolmé žel pravdu - m?žu se zeptat, který vet tam byl? Pokud nevyjde n?jaká placenta ven, zp?sobí zán?t d?lohy a to rozhodn? není pro odchov ideální stav...
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-05-11, 23:36
Já tedy placenty taky nepo?ítala, ale vycházely pr?b?žn? vždy po porodu mlá?at. Je tedy pravda, že já nespala dva dny. Ze ?tvrtka na pátek jsem ležela s ní a hladila. Z pátka na sobotu jsem ji dala do klece a spala jsem u ní, abych slyšela až za?ne porod. Byla jsem úpln? vy?ízená. Nad ránem už lítala na písek a asi ji opravdu pomohla masáž po páte?i a p?es b?íško. Tu jsem d?lala pr?b?žn? 10 hodin.Hodn? jsem toho p?e?etla už p?ed rokem, ale pak p?ed rokem rodil manžel a první m?l mrtvé. Prý za?al masírovat až pak. Pak jedno oživoval a taky se poda?ilo. Letos jsem rodila malou já a teda klepu máme jich po?ád 10 a zatím žádné neum?elo, ale bojím se....Je pravda, že poslední malé bylo opravdu cítit špatn? v b?íšku, ale dalo se nahmatat. Je dobré pak pohlídat, jestli se d?lá mléko...Myslím, že opravdu perfektní je ta masáž co doporu?ují zkušen?jší chovatelé a pokud je v termínu, tak nikam nechodit a hlídat si ji stále i v noci.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-11, 23:36
Ano, nevybavená placenta u jakéhokoli savce je potenciální zán?t d?lohy... vždy se to musí vybavit.

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist