Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-11, 23:40
já jsem se ve 4 ráno probudila a mímíšci už byli na sv?t?, takže doufám že všechny placenty šli ven a Angie je sn?dla, žádný výtok nemá tak snad je vše v po?ádku. Na veterin? jsem s ní po porodu nebyla.

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-11, 23:52
sarussa: pom?rn? dost chovatel? p?ijde dom? z práce nebo se ráno probudí a "už je hotovo" a mají doma pískací pelíšek ;o)
Placenty v?tšinou p?i porodu samovoln? vyjdou ven, takže b?žn? není nutné fretku po porodu vozit na kontrolu na veterinu. Jak píše Zdena, známka toho, že je vše v po?ádku je to, že se mamin? spustí mlí?ko a za?ne kojit. A pokud mamina sama baští a pije a stará se o mladé, m?lo by opravdu být vše v po?ádku. N?kolik dní po porodu jí z vulvi?ky m?že sem tam odkápnout kapi?ka tmavé krve ale to je také v po?ádku, to se d?loha ?istí po porodu. Výtok ale nesmí být hnisavý ?i trvat déle než cca 4 dny.

porod+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:30.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-11, 23:59
jj :) tak to musím vážn? zaklepat, že žádný výtok nebyl, jen ange trochu špinila po porodu, ale jak ?íkáš to k tomu pat?í, já jen doufám že ANge už žádné problémy mít nebude a jsem strašn? ráda za ty miminka že jsou, protože takové obavy jaké jsem m?la kv?li tomu zán?tu co m?la v b?ezosti už nechci zažít a myslím si že miminka se jí hezky vyvedla a jsou zdravá a hezky rostou a ona se o n? moc hezky stará. Je nebudu chtít dát ani pry?,ale bohužel miminka si nem?žu dovolit nechat, jen v p?ípad? kdyby nebyli zájemci, ale to oni jsou tak doufám že p?jdou do dobrých rukou

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2008-05-12, 10:02
Vendula R: Aha, tak já budu doufat :) U porodu jsme totiž nebyli, jak jsem psala, rodila hlavn? v noci, a navíc o den d?ív než m?la první termín, takže to bylo docela p?ekvapení :) V Kolmé byl pan doktor Jíša. Jen co m? p?ekvapilo, jak dostala tu injekci, ?íkal že bude krvácet, ale ono nic... Ale kojí v pohod? už od v?era.
Jinak s tim jídlem.. je trochu umanutá a hlavn? si st?eží poklad, protože z pelechu prost? tém?? nevychází, maximáln? na záchod. Takže masem jí krmim "donáškou do postele" a granule jsem jí ráno p?ed odchodem do práce nasypala do pelechu, tak se do nich hnedka pustila :)

Přílohy: DSC02908.JPG (49kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-12, 12:58
wolfi: Z?ejm? po injekci nekrvácela, protože byla dob?e vy?išt?ná.
Ona se mamina b?hem pár dní zklidní a ráda si p?jde na chvili?ku protáhnout t?lo alespo? k misce se žrádlem ;o)
Roztomilí mimískové :o))
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-05-12, 13:29
Naše chodí na žrádlo hned od porodu. Jak slyší, že vrzne lednice, tak škrábe na klec a jde se podívat, jestli ji nešidíme. Žere mimo klec, ale i v kleci. B?da ale, když se jdu na malé podívat........musí mít klid.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-12, 13:38
To jsou krásný miminkaa... booožeeee :-) jsou fakt krásní

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2008-05-12, 16:37
Vendula R: D?kuji za pochvalu, vy?ídím :) To já vím, že bude v pohod?, naopak, líbí se mi, že se stará, kdyby to bylo naopak a nejevila by zájem, bylo by to horší.

kamculenka: také d?kuji, foceno pár hodin po narození p?i vým?n? pelechu :)

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-12, 21:50
ja se zase budu chlubit trosku vetsim piskacim peliskem.
Avatar

Přílohy: DSC00013.JPG (38kB)   DSC00016.JPG (37kB)   DSC00018.JPG (38kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-12, 21:57
Jsou nádherný!!!!!!!
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-05-12, 22:13
No uzasny...:))
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-05-12, 22:30
Rotty: jsou krásní a kolik se jich potatilo? u nás jen jedna hol?i?ka je šampanka, jinak 3 albíni (z toho 2 holky.1 kluk) a zbytek tcho?íci (z zoho 5 holek a 2 kluci)

[www.oriens.estranky.cz]

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-12, 22:58
u nas je to 1x tchorinda po mame a zbytek 2x sampanky a 3x champanaci.ale jsou uzasni.tchorinda je krasna ma bile tlapky a kolinka po mamince.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-05-13, 00:13
My je máme zatím r?žové :-)

Přílohy: Snímek 2307.jpg (60kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2008-05-13, 09:37
Tak jsme o dalšího mr?ouse chudší :( nejemší nep?ežil v?erejší den, zbylo Sedm state?ných :( zatim.. :(

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-05-13, 10:46
Amber?e:)
Avatar

Přílohy: 0-alien.jpg (66kB)   10-alien.jpg (75kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-05-13, 12:10
Mikejla: jéžiš to je p?kný :-)))

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-13, 13:59
wolfi: to je smutný :ó( Ale po?ád ješt? je to p?irozený výb?r...

Rotty, Zdena, Mikejla: hezkýýý :o))
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Virgilka (IP)
Datum: 2008-05-15, 00:02
LucikSimik: Mohu nabídnout same?ka, šampange....práv? ?ekáme jeho potomky.
Chci se zeptat, jestli m?že z?stat same?ek i po porodu se sami?kou? Ale asi ne....máme opravdu velkou klec a on jí te? moc neotravuje. V?tšinou je jinde a nechává fre?ulku v klidu. Je to náš první odchov...

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-15, 10:01
je n?kolik možností - sama by ho po porodu stejn? "vykousala" nebo naopak, pokud jsou na sebe hodn? zvyklí, bude jeho p?ítomnost vyžadovat (nepravd?podobné).
každopádn? je lepší je t?sn? p?ed porodem nebo po porodu rozd?lit, aby sami?ka m?la klid. až za?ne mít zájem, sama ho vyhledá.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 15.05. v 10:02.

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Virgilka (IP)
Datum: 2008-05-15, 12:58
Díky, práv?, že d?ív se nesnesli, až od sami?ky ?íje jsou spolu. A bojím se, že po porodu ho zase chtí nebude.....teda dýl. I když teda nevím. Oni se fretky všeobecn? seznamují šíleným zp?sobem. Jen já na to nejsem zvyklá. Co jsem m?la páre?ek d?ív, tak byli kamarádi hned. Ale zase spolu nem?li mladý. Tak uvidím, snad ho neodkopne úpln?:-D A termín porodu taky nevím p?esn?, byla jsem ráda, že se mi povedlo je sp?átelit a od té doby jsou spolu, tak nevím. Každopádn? díky za radu;-)

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-15, 18:10
ahojte,posilam vam pozdrav z naseho chlupateho pelisku,za tyden pojedem za novyma panickama,nasi nynejsi panicce se bude asi styskat.a takhle jsme povyrostly
Avatar

Přílohy: DSC00072.JPG (23kB)   DSC00073.JPG (26kB)   DSC00074.JPG (27kB)  
Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-15, 19:18
Rotty, není na odb?r ješt? brzo?však jim tou dobou bude teprve 6 týdn?, ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:05
v sesti tydnech je to normalni ne?ja jsem si taky moji mladsi samicku odebirala v 6 tydnech.a ma se cile k svetu.oni uz krasne papaji a ocka otviraji,samozrejme bych si je klidne nechala i dele vsude pisou odber 6-8 tyden.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:09
Rotty, osobn? bych tedy fretku d?ív jak v 7 týdnech neprodala, v 6 týdnech mi p?íjdou ješt? taková malá a neohrabaná, takže pokud se zdrží u mámy dýl, rozhodn? se nic ned?je :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:13
Rotty, ideální je mlá?ata odstavovat v 7 týdnech života. V té dob? už jsou na odstav p?ipravená - nesají mate?ské mléko, baští tuhou stravu a jsou dostate?n? zralá (psychicky i fyzicky) na to, aby opustila maminku i sourozence. Vhodný je odstav až v 7. týdnu života i z toho d?vodu, že mlá?ata mohou z rodného pelíšku odejít už s prvním o?kováním proti psince. První dávku protipsinkové vakcíny je možné (a vhodné) mr?at?m nao?kovat hned po dovršení 6 týdn? v?ku a pak je ješt? nejmén? 5 dní nechat v klidu doma, u maminky. Pak jsou dokonale p?ipravena k odstavu.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:15
mam taky nazor ze cim dyl tim lip.ale kdybych si myslela ze nejsou schopna byt samostatna tak bych je pryc nedavala,jsou pekne oplacana a velika.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:17
Rotty, veliká a oplácaná být m?žou, ale i tak mi to p?íjde dost brzo, p?ece jen jsou v té dob? ješt? taková neohrabaná...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:42
uvidim jak budou schopni papat.rozhodne to zvazim.
Avatar

Re: Krytí,b?ezost, potomstvo
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-05-15, 21:43
ur?it? by to bylo lepší, v 6tém týdnu moje mládata chodila ješt? ob?as ždímat Žofku :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist