Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-16, 01:18
Ahoj,

práv? jsme se dozv?d?li, že náš t?í letý fre?á?ek má špatn? hybný jícen. Po n?kolika dnech "tápání" je to trochu úleva, i když zdrcující.

MVDr. nám vysv?tloval, jak musí jíst fretka ve vzp?ímeném postoji nejlépe kašovitou stravu, jak bude fre?á?ek náchylný k zápalu plic atd.

N?co teoretického o MEGAESOFAGUS potažmo ACHALÁZIE JÍCNU jsem na tomto serveru našel - vlákno "zvracení". Ale cht?l bych se zeptat jaký je opravdový život s takhle handicapovanou fretkou, na co se p?ipravit, ?eho se vyvarovat.

M?žete nám trochu poradit, dobrou radou podpo?it?

Díky.

Vob?as pokousanej vod fre?áka

n+mega+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 13:09.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-16, 15:03
To je mi líto :( bohužel ti neporadim, jenom m? zajímá- kterej vet to poznal? Prej s tim bejvaj problémy, aby pú?išli na to, co to je, mám ten dojem... tak m? to zajímá... a jaký jste m?li p?íznaky a tak???





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 12:56.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-16, 17:51
Minulou sobotu kolem poledne za?al fre?á?ek hodn? zvracet (kaši), mysleli jsem s p?ítelkyní, že se zadusí, vyd?šen? b?hal a furt se cht?l schovávat (podhrabat se). Asi po t?iceti minutách to ustalo a fre?á?ek se uklidnil. Šel si normáln? lehnout. Doma jsme si ?ekli ok, je vedro n?co sežral a je mu blb?. Nave?er cht?l fre?á?ek nažrat, Opatrn? jsem mu dal cca 20 granulí Vitakraft. Za cca 30 minut bylo všechno op?t venku. Jeli jsme tedy na veterinární pohotovost, tam fre?á?ek dostal n?jaké injekce na uklidn?ní žaludku a n?co proti zvracení. Doktor nám doporu?il 24 hodinovou hladovku, s tím že se mu fre?á?ek nezdá nijak skleslý, z?ejm? jen n?co špatného sežral. Dlužno podotknout, že fre?á?kovi se u tohoto veteriná?e velmi líbilo a zajímal se o vše co se d?je kolem a byl celkem ak?ní. Myslím, si, že mi tenhle ve?ák moc nev??il. Spíš si myslel, že zveli?uju.

V ned?li jsme fre?á?kovi dávali trochu granulí (cca 10 granulí po 2 hodinách), nezvracel ovšem za?al se chovat sklesle, odmítal komunikovat s 2 freticema co ješt? máme.

V pond?lí ráno byl na n?j hrozný pohled, vpadlé o?i a za?ínal být apatický. O žrádlo ale jevil zájem, dal jsem mu plnou misku. Trochu sežral, ale po cca 30 minutách šlo všechno ven. Poté jsem si i uv?domil, že jsem fre?á?ka nevid?l u misky s vodou. To už jsem za?ínal tušit problém a ihned jsem se objednal k "našemu" MVDr. Ten fre?á?ka zvážil (cca 1400 g - myslím, že na fre?áka v parném lét? akorát), ud?lal mu hematologii, biochemii, RTG + fre?á?ek dostal infusi. Hematologie byla ok. Ovšem byly n?jaké odchylky u biochemie (mohlo to být z dehydratace?) a na RTG byl plynatý žaludek. Domluvili jsme se, že ve?er se stavíme u MVDr. na další infusi. Každopádn? takhle zdrblého jsem fre?á?ka ješt? nevid?l. MVDr. ?íkal, že nejprve vyzkouší lé?bu antibiotiky + hladovka.

V úterý ráno vypadal fre?ák, že nadešel jeho poslední den. Totáln? apatický, žrádlo, fretice, pání?ek, pani?ka jako by neexistovali. V úterý ráno + ve?er byly infuse a injekce antibiotik. Pání?ek nepije tvrdý alkohol, ale tenhle ve?er se podíval na trochu Ferneta (docela zvedl náladu).

Ve st?edu se fre?á?k?v stav trochu zlepšil, MVDr. varoval a? moc nejásáme. Hematologie i biochemie ok. Op?t infuse + nám MVDr. doporu?il krutí prsí?ka. Fre?á?ek je po malých kouscích docela papal - nezvracel.

?tvrtek - fre?á?ek jako vym?n?ný, honil fretice, cht?l si hrát. B?hat po byt?. jen se trochu d?ív unavil a odpo?íval. 100 % zlepšení. Žral kr?tí maso - nezvracel. V duchu jsem jásal, že to byl "jen" n?jaký zán?t a antibiotika zabrala. Uv?domuju si jaký je fre?á?ek hodný pacient, u veteriná?e nikoho nekouše, nechává si píchat injekce, celkov? spolupracuje.

V pátek 200 % zlepšení, fre?ák ak?ní jako p?ed zvracením. Na p?edchozí doporu?ení MVDr. jsme za?ali opatrn? zvyšovat dávky kr?tího masa. Odpoledne op?t zvracení, kr?tí maso vydáveno zcela nenatrávené. Zasranej život. Ve?er op?t kontrola u MVDr. Ten ihned fre?á?ka rentgenoval. Na RTG op?t nic nebylo - jen trochu plynatý žaudek. Ovšem na kontrastních snímcích jasn? viditelný zv?tšený jícen. Byl to šok. Každopádn? víme co mu je + není v p?ímém ohrožení života. Otázkou je kvalita jeho dalšího života.

V pond?lí jdeme zas na kontrolu a z?ejm? i pohovor. Jsem zv?dav jakou lé?bu MVDr. navrhne. Chce to hlavn? pevnou a jasnou mysl, neklesat na duši.:-) Fre?á?kovi je te? dob?e, hraje si s freticema, i s námi lidmi. Myslím, že pomohly ty infuse. Je dobré, že fre?á?ek umí žrát ve stoje, což si napiloval a vypiloval k dokonalosti, p?i somrování u naší ledni?ky.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-16, 18:32
A co to je za veta? Jestli by nestálo i n?jakou specializovanou kliniku, t?eba Šejdr v Praze, p?ípadn? AnimalClinic v Praze, nebo Jekla v Brn?? Jestli i t?eba neni možná n?jaká operace???? Tohle asi neni moc ?astý, takže je to pak t?žký soudit co a jak :( ale myslim si, že pokud by šlo akorát o krmení kaši?kama, klidn? i ze st?íka?ek, dá se to zvládnout... Jenže- b?hví, no...
Tak moc držíme packy a palce, aby mu bylo dob?e...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-16, 19:04
Pokousanej: Tady sem našla n?co o té nemoci. Možná vám nebo vetovi n?co z toho pomúže. Držím vám moc palce, a? fre?á?ek nemá problémy.


"Problematika chovu a chorob fretek"
MVDr. Ji?í Svoboda

Megaesofagus.
Je u fretek pomn?rn? vzácný.P?íznakem tohoto onemocn?ní ja akutní ?i chronická regurgitace. Onemocn?ní je progresivní a p?í?inou uhynu postiženého zví?ete je zpravidla aspira?ní pneumonie. Mezi možné p?í?iny tohoto onemocn?ní, které byly vyšet?ovány, pat?í otrava olovem, myasthenia gravis, hypothyroidismus, Addisonova nemoc, poškození esofagální inervace, ale p?esná etiologie je neznámá. Lé?ba je podpúrná a zahrnuje antibiotika, krmení zví?ete malými dávkamiá polotekuté stravy, a to ve vzp?ímené poloze. Podle zkušeností mnohých autorú je toto onemocn?ní terminální.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:04
Jo jo, jak píše Johanka. Mám pocit, že tohle už jste si p?e?etli [forum.fretka.cz]
Moc mne mrzí, že váš fre?á?ek má takovou blbou chorobu :o( Pr?b?h onemocn?ní (dobrá chu? k jídlu a následné zvracení po jídle) a výsledek kontrastního RTG jsou p?ímo u?ebnicovými p?íklady achalázie a následného vzniku megaezofagu u fretek. U fretek je toto onemocn?ní opravdu v?tšinou terminální = ne?ešitelné, sm??ující ke smrti. Jediným ?ešením situace je podávání kašovité ?i tekuté stravy ve vzp?ímené poloze. Pokud tento manévr fretka i chovatel zvládnou tak, aby fretka po jídle nezvracela a prospívala, je možné chorobu tímto zp?sobem "p?elstít".
U lidí se jako lé?ba achalázie s úsp?chem (ale také pouze do?asným) používají opichy botulotoxinem - pacientovi je zaveden gastroskop a skrze n?j je injek?n? aplikován botulotoxin. Nevím, zda je toto možné použít i u fretek. Za prvé by z?ejm? zákrok vyšel dost draho (narkóza + gastroskopie + botulotoxin) a za druhé nevím, zda je možné vypo?ítat bezpe?nou dávku botulotoxu pro tak malé zví?átko, jako je fretka.
Držím palce, a? papání vstoje spole?n? zvládnete!!!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:09
A já celou dobu myslela, že botulotoxin je jedovatej :) jaký má vlastn? ú?inky? A hlavn?, jak tahle nemoc vzniká?
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:22
Rynn, máš pravdu, je to prudce jedovatý toxin, který m?že zp?sobit otravu - botulismus. Ale v p?im??ené dávce se používá i v léka?ství a v kosmetice (vyhlazování vrásek). [www.maxdorf.cz]
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:26
Rynn, jak tato nemoc vzniká, podle toho co se píše v literati?e neni jasné....

Vendulko, jak je to s tim butulotoxinem? to je ta samá složka jako u jedú? Sme se st?etli...už si mi odpov?d?la, díky! :-)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.06. v 21:27.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:30
Jasn?, rve se to do rt? :)) ale neni to náhodou to, co je ve zkaženejch konzervách a nadzvedává to ví?ka a pak po tom ?lov?k um?e? :D nebo jsem úpln? mimo a je to n?co jinýho? Já bych se asi u fretky s timhle bála dávkování...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:32
Jo, botulotoxin se m?že pomnožit práv? ve špatn? ošet?ených ?i zkažených konzervách. Ale asi bychom nem?li rozkafrávat vlákno o achalázii botulotoxinem, a? se na nás "pokousanej" nezlobí... ;o)
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:35
Rynn, dle mn? "je to co je v skaženejch konzervách" :-))) Ale jestli se to použije s pot?ebným dávkováním, je "to" schopné lé?it. (to? výklad totálního laika)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.06. v 21:36.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-16, 21:38
Pokousanej: Jak je same?kovi? Napiš nám prosím, jak tu nemoc zvládáte. Držím palce!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:05
Tady je fotka z krmení p?ed cca 10 minutami.

Přílohy: P1000273.JPG (0kB)  
Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:20
moc držím palce, aby se vám poda?ilo "nemoc p?elstít", jak píše vendulka a to pokud možno co nejdéle p?i co nejlepší kvalit? života vašeho fre?áka.

ur?it? jste už hrozn? moc o tom všem p?emýšleli a možná te? budu "radit" zbyte?n? nebo úplnou blbost, ale t?eba vám to pom?že, tak pro? to ne?íct. nejhorší, co se mi m?že stát, je, že se ztrapním - no nebude to jist? naposled a už mnohokrát jsem to p?ežila... :o)
prost? m? napadlo - místo krmení st?íka?kou, které bude jist? zat?žující hlavn? pro vás (myslím zejména ?asov?) - co dávat krmení do napáje?ky, p?i?emž by se musela vychytat hustota, aby to nekapalo, ale ješt? šlo vytáhnout a zcela ur?it? by se musela vyndat ta brzdící kuli?ka, tzn. vnit?ní konec trubi?ky u?íznout, vn?jší bych nechala, protože se mírn? zužuje.
nebo vás to možná p?ivede na jiný nápad, jak to ud?lat, aby se fre?ák mohl najíst ve vzp?ímené poloze sám, bez vaší pomoci.

a rozhodn? si, prosím, žádnou zkušenost s touhle blbou nemocí nenechávejte pro sebe, a? už s jejím pr?b?hem, ale hlavn? s tím, jak to prakticky zvládáte vy i fre?ák. a "zvládat to" budete, doufám, co nejlépe a nejdéle!

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:30
MVDr. byl k lé?b? této nemoci pom?rn? skeptický. Za?ínáme se smi?ovat s tím, že dny našeho fre?á?ka jsou se?teny.
Každopádn? váží n?jakých 1,4 kg což se mi nezdá nejhorší. V sou?asné dob? mu s p?ítelkyní podáváme potravu v n?jakých dvou hodinových intervalech a v množství, které nevyzvrací. Postupn? se budeme to množství pokoušet zvyšovat, na tu p?esnou hranici kdy to ješt? nevybleje.

Dokonce jsem si všiml, že fre?á?kovi mimo kašovitou stravu nevadí ani trocha nerozpušt?ných granulí (fret?í Vitakraft). Myslíte si, že je problém mu dávat trochu pevné stravy? Od rána je pod dohledem a ješt? nic neblil.

P?emýšlel jsem, že bychom alespo? jednou týdn? chodili k MVDr. na infusi, co ho postavila na nohy. Jenže m?že se takováhle infuse brát dlouhodob??

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:38
Martino, díky za radu. Myslím, že se bude ?asem možná hodit. Fre?áka jsme nau?ili lecjakým kousk?m, ale pití z napáje?ky bylo a zatím je, mimo jeho duševní síly.:-) Možná nebude na škodu ho s touto v?cí znovu seznámit.

M?žu se ješt? zeptat, jaké výživné bomby, byste doporu?ili jako stravu? Fre?á?ek je zvyklý na Vitakraft, Sluis a Dr. Clauder´s Premium Frettchen-Futter.


Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Jana.B (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:42
A co takhle d?tská p?esnídávka - zelenina s ku?ecím masem. Dávám to dv?ma nemocným fre?ulým a moc jim to chutná.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-16, 22:50
Tak fotka z ve?erního krmení je moc velká. Tak snad projde tahle. Abyste v?d?li jak náš pacient vypadá.

Přílohy: Obraz002.jpg (19kB)  
Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-16, 23:05
výživná bomba je konzerva HILLS A/D, kterou nám doporu?ila dr. chylíková po totálním pr?jmu, kdy ba?a málem um?el (a byl taky n?kolik dn? na infuzích).
p?estože jsem nev??ila, že to bude jíst, protože NIKDY ŽÁDNOU KONZERVU nevzal do huby ANI VYHLÁDLEJ, tak tohleto mu hrozn? chutnalo. je to prý mimo?ádn? narvaný proteinama a v?bec vším pot?ebným pro rekonvalescenty, navíc je to pro fretky i chutný (ale renovi - mýmu druhýmu - to nejelo.... :o))

konzerva se dá libovoln? na?edit vodou, práv? proto, aby se dala podávat i st?íka?kou.
jen pozor na to - je jich velké množství druh? (i/h atd... r?zné diety), tak to nepoplést s jinou.
NEGATIVUM - konzerva velikosti v?tší játrovky stojí pade... a jsou to tak 4 porce...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 01:47.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-16, 23:23
Jak se vlastn? ten váš f?šák - marod jmenuje?
A/D konzerva je opravdu výborná! Má jen jedinou nevýhodu - vysokou cenu. Navíc, n?které fretky jí nejí. Ale za zkoušku to stojí - však s ní nemusíte krmit denn?. Nejlepší krmivo na trhu je v sou?asné dob? Totally Ferret od firmy Bosh. Infuze lze jist? podávat opakovan?, ale žíla to nevydrží v??n?, navíc musíte uvážit, zda by to pro fre?á?ka nebylo p?íliš velké trýzn?ní - nevím, jak podávání infuzí snáší.
Jste všichni šikulkové, že krmení zvládáte :o)) Držím palce, a? to jde i dále!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-16, 23:41
Kdybyste mu pak dávali namo?ený granule, tak asi fakt od Boshe- Totally ferret Baby, maj asi 24 nebo 25% tuku. A ješt? snad kot?cí Royal Canin baby, mám ten dojem, ten pro ko?ata do 2 m?síc? v?ku, ten asi 26% tuku. To vám p?esn? ?ekne boža, která údaje zpracovává na svých stránkách.
Jinak taky držíme moc palce a packy a info sem opravdu dávejte co nej?ast?jc. M?že se to v budoucnu hodit pro podobn? lidi s fretkama, co zažívaj to samé :(
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-16, 23:45
Fre?á?ek se p?vodn? jmenoval Kubík, ale to n?jak zapadlo. ?íkáme mu prost? fre?ák, fretmen, ferenc, gustav a já nevím jak ješt?, on na to všechno slyší.

Každopádn? stravu ješt? prokonzultuju s MVDr. (zdejší návrhy). Moc d?kujeme za nám?ty.

Infuse se podává pod kožich, protože než MVDr. zjistil, že je problém v prokletém jícnu, tak šet?il žíly pro p?ípadnou operaci. Fre?á?ek pochopil, že ?ím menší problémy bude d?lat na veterin?, tím kratší dobu tam bude.:-) Takže píchnout ko?skou dávku pod kožich není velký problém.

Všem d?kujem za rady a podporu. Dobrou noc.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-17, 09:59
Dobrá ráno,

pro zajímavost posílám fotky z našeho ranního krmení. Fre?á?ek se nám stále nepoblil. Zdá se, že stoj p?i krmení máme zvládnutý. Ale furt má hlad. Od rána si hraje s freticema. Je to taková malá fret?í idylka. Snad se nám nepokazí.:-)

Přílohy: Obraz011.jpg (17kB)   Obraz013.jpg (22kB)  
Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-17, 12:03
no práv?.... práv? proto by bylo dobrý n?jak vyšpekulovat, aby se mohl krmit sám, podle své chuti a hladu... kruciš... až na n?co p?ijdete, co bude fungovat, sem s tím!

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-17, 12:25
Pokousanej: Možná je to blbost, co mn? te? napadlo, ale:
Jak tak pozoruju, múj fre?ák žere asi jen 3x za 24 hodin. P?ístup ke granulím má nep?etržit?. Možná by sta?ilo odhadnout, jaké množství mu múžeš dát na jeden záb?r, aby to nevyvrátil a krmit ho pak jak psa v pravidelnou hodinu, t?eba 4-5x za 24 hodin...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-17, 14:17
já se, johanko, obávám, že 4-5x denn? je málo... protože "nezvratelné" množství je ur?it? podstatn? menší než obvyklá dávka, kterou je zdravá fretka schopná na jeden zátah poz?ít.
a to bude možná i p?ekážkou p?ípadného samoobslužného krmítka, protože fre?ák sám neodhadne, kdy má dost a bude se cpát a cpát a cpát... až se pobleje... leda by se mu do toho dala Xkrát denn? práv? ta odm??ená nepoblicí dávka. zdá se mi to sice lepší (jednodušší, pohodln?jší) než ho krmit ru?n?, ale nebylo by to taky ideální, protože jen v práci a cestou do ní a zp?t stráví (n?který) ?lov?k 10-12 hodin...

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-17, 14:25
Martino, no jo, to máš asi pravdu.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2007-06-17, 19:42
Tohle onemocn?ní je bohužel v?tšinou vážné, prakticky nelé?itelné a kone?né. P?í?iny mohou být r?zné a zpravidla se v?bec netuší, co vznik onemocn?ní vyvolalo. Na Bílé Ho?e se onehdá pokoušeli ?ešit u fretky ME operací, ale nedopadlo to. Nicmén? pro prodloužení života je pot?eba krmit co nej?ast?ji v malých dávkách, ve svislé poloze. Vhodn?jší je kašovitá strava než granule. Je možné použít konzervi?ku a/d od Hills nebo va?ené ku?e s rýží a mrkví (mixované s trochou vývaru), p?ípadn? i d?tskou výživu (masozeleninová ku?e/rýže). Držím palce, aby se Vám poda?ilo krmení optimalizovat natolik, aby zvracení ustoupilo!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-17, 20:05
p?esto...bych zkusila konzultaci s MVDr.Hnízdem podle mých informací se na toto specializuje a nemá jen "negativní" výsledky! [www.animalclinic.cz]

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist