Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:3 z 6
Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-20, 09:06
Pokousanej: BRAVO! Mám z vás veeeelkou radost!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2007-06-20, 09:38
no tak to je fakt super
po?ád na vás myslíme


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-20, 11:58
Výborn?! Jste všichni t?i moc šikovní a state?ní :o)) Držíme palce dál ;o)
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-21, 17:00
Kdyby si n?kdo, jehož fretka má achalázii jícnu, pro?ítal tohle vlákno, tak mu v?ele doporu?uji po každém jídle držet fretku ve vzp?ímené poloze, v ruce, ješt? cca 5-10 min. A´T to tam po?ádn? zapadne.

U nás je už vše p?i starém (jen krmit musíme po novu). Fre?ák op?t za?al se zlozvyky, které nás roz?ilovaly p?ed ?trnácti dny. Akorát dnes jsem rádi, že je d?lá, že je to náš starý fre?á?ek.:-)

Všem díky za držení palc? a rady!

P.S. fre?á?ek nám za?al žrát i ty vlo?ky pro ko?ata od Gimpetu.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-21, 19:04
Pokousanej: ani nevíš, jak sem ráda, že tohle ?tu!!!!! Ste všichni pašáci! Podrbej za mne Fre?á?ka :-)))
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-21, 19:34
Johano, podrbání vy?ízeno.:-)

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-06-22, 00:55
pokousanej: a za me mu dej pusu, je to smudla:))

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-30, 10:02
Ahoj všem,

tak se musíme pochlubit. Fre?á?kovi podáváme kašovitou stravu, zvládáme to 5x - 7x denn?, pacient nám za odm?nu krásn? prospívá (váha se o?ividn? zv?tšuje).

S p?ítelkyní se st?ídáme v ranním vstávání. Vždy jde jeden z nás nakrmit fra?á?ka v cca 5:30. Takhle po ránu je to trochu o zvyšování krevního tlaku, protože fre?á?ka zajímá všechno, krom? misky s kaši?kou. Ale je hezké vid?t jak kolem ?lov?ka radostn? poskakuje. Pak následuje krmení kolem 7:30 a další krmení jsou b?hem dne, jak to prost? vyjde. K ve?eru pak už ani nemá hlad, ale rad?ji to do n?j cpem. ?lov?k nikdy neví.....

V p?lce ?ervence máme jít na kontrastní snímky jícnu, tak jsem zv?dav jak dopadne.

Hlavn? jsem rád, že jsme ho nenechali utratit. Byl by to h?ích. Fre?á?ek vypadá, že mu momentáln? nic nechybí.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-30, 10:30
Pokousanej, mám z vás obrovskou radost! Držte se!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-30, 13:48
Pokousanej, jste fakt ÚŽASNÍ! :o)) Tahle choroba se opravdu nedá "zkrotit" jiným zp?sobem a vy jste dokladem toho, že když se chce, tak je i skoro nemožné možné ;o)
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-30, 14:20
p?ipojuju se k obdivným výk?ik?m!!
a p?eju, a? vám sou?asný "stav udržitelné stagnace až mírného pozitivního vývoje" vydrží co nejdéle! :o)

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: _pavlavod (IP)
Datum: 2007-07-04, 11:13
pokousanej:
....tak tady mi kápla slzi?ka. Byli jsme ve stejné situaci p?ed více než rokem ... Jenže tenkrát se na to, pro? Ferdík blinkal p?íšlo až p?t po dvanácté. Už nempomohla sebelepší operace, vývod do žaludku - krmení st?íka?kou. První vet nás dlouho denodenn? odbýval tím, že je to americký p?íznak ch?adnutí.... Jsem za vám moc š?astná, že už se o této záke??a?ce chorob? ví víc a vy jste m?li šanci to zvládnout. JSEM NA VÁS HRDÁ A FERDA BY BYL TAKY !!
držte se sluní?ka a umlaskejte tcho?áka

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-07-06, 16:14
_pavlavod- jen maly dotaz. co je to americky pripad chradnuti? a kdy ste veta zabili?

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-06, 21:30
snad rad?j ani necht?j v?d?t u které paní MVDr.vyhlášené se tenhle blábol Pavlína dozv?d?la,no už k ní nechodí :o))
Bohužel jsou vetové,kte?í než by ?ekli :já nevím,rad?j plácaj rádoby odbornosti.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-06, 21:36
já to ci taky v?d?t...co kdyby... :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: _pavlavod (IP)
Datum: 2007-07-09, 12:10
Ahojky, no u v?hlasné MVDr. Chylíkové jsme vysedávali dva týdny d?lky na chodbách a nelogická kone?ná verze byla takováhle blbina. Je mi to líto, asi na takové vyšet?ení nemá vybavení, proto chodím rad?ji s každou prkotinou na Animal clinic. Nejsou to fretkoodborníci, ale na sonu se dá rozeznat každý špendlí?ek
Šejdr si každý jinak pochvaluje tak nevím, já dobrý zkušenosti nemám a paní doktorku jsem m?la chu? rozkousnout, pravda.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-09, 21:48
pavlavod: Já s n??im t?eba lítám na Šejdr (vše, co se tý?e ?íje a pod..., protože u Hnízda prej neukon?ujou, ale rovnou kastrujou a podobn?...), ale u Chyldy si ?lov?k n?kdy p?ijde jak hypochondr (což t?eba já n?kdy i jsem), ale u Hnízda se mu dostane 100% pé?e, i když z toho pak nic neni... to se mi líbí, v?tší ochota... takže spíš se rozhoduju podle situace, podle toho, co pot?ebuju...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-09, 22:03
Pokousanej, jak je fre?á?kovi? Sem tu týden nebyla, tak sem zv?davá jak hezky pokra?ujete :-))
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-07-10, 08:25
Ahoj Johano,

u nás vše p?i starém. Te? ho držím v ruce, aby mu zapadla strava do žaludku a druhou píšu. Krmíme fre?á?ka ve vzp?ímené poloze cca 6x denn?. Fre?á?ek tlouste. Teoreticky by jícen nem?l být více zv?tšený, ovšem jak tomu je ve skute?nosti, uvidíme p?íští týden u MVDr. na kontrastních snímcích. Za poslední týden jsme našli jen jednu zvratku.

Te? o svátcích jsme si s pani?kou ud?lali t?i jednodenní výlety. Fretá?ek byl cca 12 hodin bez stravy. Nezanechalo to na n?m následky. I my lidé si od fre´tá?ka musíme odpo?inout.

Fre?á?ek p?ed chvílí nahán?l jednu fretici asi 15 minut. Výdrž má jak zamlada. V?era ho krmila pani?ka. Krmení se zdálo fre?á?kovi z?ejm? n?jaké dlouhé a pani?ka ho necht?la pustit, že hodil takový puch, bylo to cítit po celém byt?..... Trochu za?íná být problém, že jak fre?á?ka ope?ováváme tak si za?íná vydedukovávat stoupající pozici v hierarchii sme?ky. Nap?. m? ?apnul za ruku a táhnul do úkrytu a o?ividn? tam se mnou cht?l páchat nemravnosti.:-)

To pavlavod: je smutné, když se takhle MVDr. utne, bohužel se to prost? stává. To tvoje vlákno je opravdu k plá?i. Pamatuju si, jak jsem ho pro?ítal tu noc, co jsme se dozv?d?li diagnózu našeho fre?á?ka a jímala m? hr?za. M?žu mít dotaz? Po?ídila jsi si místo Ferdy jiného fre?á?ka?

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-07-10, 09:04
vob?as pokousanej vod fre?áka:
Nedá mi to, abych to kone?n? nenapsala. Velmi vás obdivuji a strašn? vám fandím! Doufám, že si s fre?á?kem užijete ješt? spoustu krásných let. :o)
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: _pavlavod (IP)
Datum: 2007-07-10, 10:23
Rynn: jo, je pravda, že když zví?átko miluješ a ono ti utíká mezi prsty uvítáš jakoukoli milou tvá?. Po tom marném ?ekání a hodinách na telefonu kdy nikdo nemá ?as jsem si p?išla u Hnízda trochu jako normální ?lov?k -- sám volal jak operace dopadla -- v?d?t, že jsme napnutí jak dráti. Mnoho fretek na Šejdru zachránili.... takže je to opravdu o zkušenosti. Když mi t?hulka krvácela, let?li jsme na Šejdr, prej je to normální a pak všechny pidínci umí?eli. Takže si kapku vy?ítám, že jsem nejela k Hnízdovi. Já jsem prost? zaujatá, p?iznávám...

Pokousanej: jojo, m?la jsem ješt? dv? hol?i?ky. Jedna toto léto odešla v šesti letech za Ferdíkem
V zim? jsem si po?ídila Alfíka - zlýho kousavce polotcho?e, nebyl moc p?átelský a za?ínali jsme spolu lehce - on vyplašenej, já doma ve svá?e?ákách, koza?kách apod:-)) viz vlákno o polotcho?ích. Dneska je to ?unínek. Je povahov? hodn? podobný Ferdíkovi - pozná když je ti smutno, p?ijde, olízne t? a hopíkuje až se musíš smát. Má rád pozornost. Za Ferdíkem a Beru chodíme spolu na procházku..

hele . . . ale stejn? jste pašáci


Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-10, 11:08
Pokousanej, d?kuju moc za info. Ste fakt FANTASTI?TÍ! :-) Dokázat Fre?á?ka s touto nemocí krmit tak, že p?ibírá...paráda! :-)
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-10, 20:59
Pokousanej: To je super, zvládáte to teda skv?le! Takže držíme packy, aby to bylo jenom lepší a lepší...
Pavlavod: Já byla t?eba u Chyldy na kastraci s Meggie, u Hnízda s Rockym... na všech obou vidim pozitiva i negativa. Hnízdo nerozumí fretkám tak dob?e, jako Chylda, aspo? v?tšinou, ale zase se snaží a to je pak polovina úsp?chu... A zkazit m?že vždycky n?kdo n?co, a? už normální doktor, nebo vet... nejhorší ale je, když nemá zájem a je mu to jedno.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-07-10, 22:02
To Mirim: zrovna tenhle pátek jsme m?li výro?í: t?i roky soužití dvou lidí a fre?á?ka. S p?ítelkyní jsme si p?áli, aby tu s námi fre?á?ek byl alespo? další rok, a aby žil plnohodnotný fret?í život. T?eba se nám p?ání vyplní. Doufáme.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-07-11, 17:02
Držím palce, moc byste si to zasloužili.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 17:06
Pokousanej: A? se vám to p?ání vyplní aspo? trojnásobn?...moc vám to p?eju!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-07-16, 11:16
Ahoj všem,

práv? jsme se s fre?á?kem vrátili od MVDr.

Jícen se nezv?tšil, spíše se krapet zmenšil. MVDr. ?ekl, že z toho ješt? nebude d?lat žádné záv?ry. Jícen stále pracuje. Po?ká na další kontrastní snímky, které budou na konci prázdnin.

Fre?ák byl i zvážen, od poslední kontroly cca p?ed m?sícem, p?ibral 300 gram?!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsme s pani?kou lehce v šoku.

Musím i neskromn? podotknout, že MVDr. ozna?il pé?i, které se dostává našemu fre?á?kovi za fantastickou. Prý ho jen nemáme tolik krmit.:-)))

No, tak jsem se trochu pochválil a jdu n?co d?lat.:-)

Pro ty co tahle prokletá nemoc postihne: hlavn? neházejte flintu do žita!

M?jte se.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-16, 12:26
Pokousanej: na tohle snad nemám ani co ?íct, jen BLAHOP?EJI...je to FANTASTICKÝ ÚSP?CH!!!! :-)))
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-07-16, 16:16
Skv?lé !!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-08-07, 14:05
Ahoj,

obracím se do fóra, protože jste nám už n?kolikrát výborn? poradili.

Zjistili jsme s p?ítelkyní d?kladným pozorováním, že náš fre´tá?ek s megaesofagusem nepije. A to v?bec.

Tekutina p?ijíma jen p?i krmení kaši?kou. Kaši?ku mu tedy d?láme co nejvíce vodovou. Ale prost? n?kdy musí z?stat i 12 hodin bez vody. Což se mi zdá v sou?asném po?así dost nebezpe?né.

Nemáte n?kdo zkušenost jak donutit (p?elstít) fretku, aby pila?

Díky.

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:3 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist