Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6
Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-17, 20:47
Cht?l bych VŠEM pod?kovat za rady i komentá?e.

Bohužel si v?bec nedovedu p?edstavit, že by se fre?á?ek mohl krmit sám. Dnes mi chudák hladový vyrazil misku s granulemi z ruky, když jsem ji nesl pani?ce k p?íprav? kaši?ky. Vždy když se nají, tak ho držím n?kolik minut ve vzp?ímené poloze. Dnes op?t nic nevyblil. Ale v jednu chvíli bylo na mále. Zase se kuckal, škytal a dávil. Musí mu to být strašn? nep?íjemné, o?ividn? ho tyhle stavy d?sí. Našt?stí to trvalo jen cca 3 minuty. Pohled to byl hrozný.

Docela za?ínám p?emýšlet o tom jestli máme v?bec právo mu tohle trápení prodlužovat. Jak jsem pochopil z vlákna "podvýživa" (pavlavod) i p?ísp?vku Johana z 2007-06-16, 19:04, i matka fretka, tak fre?á?ka ?eká pomalá smrt hlady nebo mu kus potravy p?i dávení vnikne do plic. Kdyby byl náš fre?á?ek tcho? v p?írod?, tak je tak zeslablý, že nic neuloví a za n?kolik dní p?ijde milosrdná smrt. Ale u fre?á?ka v lidské moci se ta smrt bude jen a jen oddalovat a život bude plný injekcí a hadi?ek, teplom?r?.....

Pak si zase ?íkám jestli mám právo p?ijít k MVDr. a ?íct dej mu TU injekci. Fre?á?ek zatím vypadá dob?e, jen kdyby se dnes tak hrozn? nedávil.

Je to boj. [/i]

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-17, 20:52
Ur?it? zkus, jak ti radila boža, konzultovat to s MVDr. Hnízdem, je to ochotnej veteriná?, kterej fakt ud?lá všechno, co je v jeho silách... s fretkama tam chodim na st?ída?ku se Šejdrem... tak si zase myslim, že za pokud by to stálo :(
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-17, 21:04
Pokousanej: Žel takovéto rozhodnutí zústane jen a jen na tob?. Já bych taky ješté zkusila konzultaci s MVDr. Hnízdem. A pak...sám poznáš, co t?eba ud?lat a kdy a jak se rozhodnout...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-17, 21:33
ur?it? bych taky konzultovala s hnízdem (jestli je pravda, že s tímhle má zkušenosti) a ?ídila bych se jeho doporu?ením, v horším p?ípadn? tím, co t?eba úpln? ne?ekne, ale nazna?í... :o/
možná to zatím vypadá h??, než to je, jasn?, že pro vás musí být hrozný pohled na dávící se zví?átko a ješt? horší to v?domí neodvratného konce. ale tím se on netrápí a jestli nemá bolesti, píšeš, že si i hraje s freticema, tzn. není apatický a bez zájmu...?
uvidíte, co vám ?ekne odborník. a držte se!

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-17, 21:36
?ekla bych, že Hnízdo moc dob?e pozná, kde je ta hranice, kdy už neni dobrý zví?átko trápit... Hlavn? on nikdy ?lov?ka neodbyde a snaží se ud?lat prví poslední... Rozhodn? bych to s nim konzultovala minimáln? po telefonu, ale asi nejlpší by bylo se tam k n?mu objednat... hlavn? pozor, aby to fakt bylo k Hnízdovi, ne k Grégrový... Hnízdo ješt? ordinuje n?kde v Suchdole, ale jaký tam maj vybavení já netušim... objednací lh?ty jsou tak tejden- dva, nic hroznýho... a asi by to opravdu stálo za to...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-17, 21:55
Vy mi teda dáváte.:-))) Já jsem to asi napsal hloup?. O té kone?né možnosti jsem jen p?emýšlel. Situaci budu samoz?ejm? konzultovat s n?kolika MVDr.

Fre?á?ek te? ud?lal krásné hovínko, dnes t?etí.:-)

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-17, 22:04
nenapsals to v?bec hloup?, o tomhle by p?emýšlel každý, komu na svém chlupatém p?íteli záleží. to je jasný, že to nechceš ud?lat p?ed?asn?, ale zárove? se bojíš, aby se fre?ák zbyte?n? netrápil.
myslím, že jsme to všichni pochopili takhle - nebo tys to myslel jinak? :o)

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2007-06-17, 22:26
Je ur?it? dob?e se na tuhle možnost p?ipravit. Ale taky je dob?e zkusit to ješt? mu dát šanci, pokud se poda?í vychytat krmení tak, aby ho neustálé zvracení neohrožovalo na život?. P?ípadn? se poradit o možnosti operace, která v n?kterých p?ípadech m?že dát nad?ji (a v jiných ne - s tím je, bohužel, nutné se smí?it a i s touto možností po?ítat). Je to vážné, ale ztracené ješt? ur?it? ne - vždy? jste dosáhli zlepšení a to je zatím asi maximum, ?eho se dosáhnout dalo :o) Držte se!!!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-18, 08:45
Pokousanej: Ale já myslím, že práv? tímto dokazuješ, že uvažuješ zodpovédné a zvažuješ všechno, co by bylo pro zví?átko nejlepší. Moc vám oboum držím palce!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-18, 20:25
Uch. Te? jsem se podíval na vlákno "Odfretkování bytu" vím, že by se nem?lo pomlouvat, ale to je p?ímo neuv??itelné, neskute?né........

Každopádn? našemu fré?á?kovi, mn? i pani?ce se dnes dostalo pochvaly od MVDr. Že jsme trp?liví a trp?livost jak známo p?ináší r?že.:-)

Dnes se nám poda?ilo do fre?á?ka po kouskách dostat 30 gram? Vitakraft? (v kašovité form?). Bez blití. Zítra máme dostat ty Hill´s A/D. Te? se mu chystáme podat d?tskou p?esnídávku s ku?etem.

Fre?á?ek má stále o 100 gram? mí? než m?l p?ed týdnem.

Dnes jsem se dopustil nep?íjemného p?ehmatu, který málem zhatil naše celodenní snažení. Z ruky jsem krmil naši fretici Jarmilu, vždy si veme granuli a bu? ji sežere hned u m?, nebo si s ní n?kam odb?hne. A já trubka stará zapomn?l zkontrolovat co d?lá s granulemi, s kterými odb?hne. Samoz?ejm? si je k?e?kovala pod topením. Za n?kolik minut, v dobré ví?e, jsem za ní pustil fre?á?ka. Freti?ky za?aly dovád?t, já jsem si ?ekl, jak jsou hezké a roztomilé a šel jsem pry?. Samoz?ejm? fre?á?ek po chvíli zab?hnul pod topení a za?al si chroupat granulky. Ješt?, že v?as p?ib?hla pani?ka.....

No, i na takové v?ci musíme dávat pozor. Každopádn? fre?á?ek to ustál.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-18, 20:34
Pokousanej: Já myslím, že fre?á?kovi v?nujete tu maximální pé?i jaká je možná....a moc vám všem držím palce! Zvládáte ten fre?á?kúv hendikep výborn?! Jist? budou ješt? i drobné "vychytávky" , jako ty granulky odnesené sami?kou do skrýše, ale to se všechno ur?it? ?asem poddá! :-)))))
A "odfretkování bytu" radši ani ne?ti....na to prost? neni komentá? ve slušné verzi....
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-18, 21:50
D?tská p?esnídávka s ku?ecím masem fre?á?kovi nejede. Doufám, že mi zítra hodí na hlavu i ty Hill´s. :-)

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-18, 21:58
Pokousanej: A co mu zamixovat do tý p?esnídávky t?eba granule který má rád, nebo zamixovat maso a trochu Calopetu....? Zas jen st?ílím do v?tru...ráda bych n?jak pomohla. Jo a dáváš fre?á?kovi Calopet pravideln??
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-18, 22:48
P?esnídávku jsem zamixoval do granulí, fre?á?ek to papal. Ale bylo vid?t, že zas takovej vodvar to pro n?j nebyl. :-)

Calopet mu nedáváme, p?ijde mi to jako poslední stanice. Se bojíme co pasta m?že ud?lat v tom jícnu. A hlavn? chceme zkusit jaké možnosti máme jen s kašovitou stravou.

Asi p?ed hodinkou jsem fre?á?ka na chvíli rozblbli, že kvokal a poskakoval. Bohužel se hned zakuckal, respektive to šlo málem ven. Takže jsme rad?ji p?estali.

?lov?k je docela rád, že s ním n?kdo sdílí starosti s fretkou. V?tšina lidí ve sv?t? (mimo fret?í diskusi) tomu zas tak nerozumí.:-)))

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-18, 22:54
ješt? doporu?uju vlo?ky pro ko?ata Baby Flocken Gimpet p?idávat do té kaše,hned se rozpustí a jsou výborný na dodání živin.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2007-06-19, 08:49
jo tyhle vlo?ky m?l náš rád, když jsem mu je dávala aby p?ibral, mrcha je pak preferoval p?ed granulema :-) ješt? mi jich skoro plný pytlík zbyl a tak je mohu zdarma Fre?á?kovi poskytnout, protože nevím co s nima, znova na n? svý tcho?íky navykat nechci a vyhodit je m? to líto. napiš mi kdyžtak do SZ jestli bys je cht?l.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-19, 08:58
Pokousanej, pora? se o podávání toho Calopetu s vetem. By se mu to mohlo taky p?imíchávat do tý kaše. Mn? celkem p?ijde, že by mu pravidelný p?ísun vitamínú a minerálú mohl prosp?t...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-19, 10:36
Rom?o, díky za nabídku Baby Flocken už máme doma.

Ráno m?l fre?á?ek krásná hovínka v záchod?. Byla prokazateln? jeho. V?era jsme mu dávali 6x 5-6 gram? Vitakraft? + trochu té p?esnídávky. Vše bylo ok.

P?ed chvílí jsem zkusil krmnou dávku zvednout na 10 gram?. Bohužel fre?á?ek to neustál a vyblil to. Takže se budeme držet t?ch 5-6 gram?. Za chvíli zkusím ty vlo?ky.

Nevím co má fre?ák se záclonami, ale chodí blejt do záclony v obýváku (minulý týden blil vždy a jen do ní). Aspo? víme kde zvratky hledat. Kolik praní asi taková záclona m?že vydržet......:-) Ješt?, že nemáme kv?li fretkám koberce.

Na Calopet se tedy rad?ji zeptám. Dík.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-19, 11:52
Pokousanej: Zkra? ty záclony k parapetu a máš po starostech :-)))
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-19, 12:29
Já toho našeho fre?á?ka snad odfre?ákuju. Pro zm?nu mi nechce žrát kaši?ku z granulí + ty vlo?ky od Gimpetu.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-19, 12:42
Pokousanej, tak mu to nenu? a dej mu tu kaši?ku ve složení kterou ti papal...tu p?esnídávku s granulema. Podle mn? s jeho nemocí nemá cenu ho do n??eho nutit, když to nechce.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-19, 12:57
Te? mi lehce zatrnulo, protože asi 30 minut necht?l ani kaši?ku jen s granulemi. Ale nakonec si dal.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-06-19, 13:13
Stejn? to zatím zvládáte skv?le!!! Moc a moc držím palce!
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-19, 13:23
Pokousanej, já si taky myslím, že to zvládáte výborn?! Hele a nemáte v byt? moc teplo? Že t?eba te? nejprv necht?l papat že mu bylo horko...
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-19, 17:26
Johano, za?ínám si myslet, že fre?á?ek nepapá, protože má plné b?icho. Furt d?lá hovínka a vždy si jen tak trochu "?obne" z misky. Te? si hraje s freticí a vypadá celkem spokojen?. Jen kdyby si ?lov?k byl jistý, že je fretá?ek opravdu spokojený a žádná bolest ho netrápí.....

P?ítelkyn? má ve?er p?inést Calopet pastu. Jestli ji fre?í?ek odmítne tak nevím.:-) Ale Malt soft mu fakt jela.

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-19, 18:15
Pokousanej: Pokud si hraje a je veselej, je fakt možný, že je najezený a p?i krmení už další dávku nechce. A jestli prohání sami?ky, tak ho ur?it? nic nebolí a je spokojený :-))) Pokud kaká a ?úrá jak t?eba, je asi vše v po?ádku.

Já krmím granulema ANF a na p?íbalovém letáku je napsáno, že krmná dávka suchých granulí na den je 65 gramú. To mi p?ijde moc, zvážila sem (neni to úpln? p?esné) kolik suchých granulí mi te? sežere múj fre?ák (nekastrovaný samec v ?iji, 3-letý) a vyšlo mi to na 24 hodin cca 50 gramú suchých granulí. Pak sem t?ch 50 gramú suchých granulí rozmo?ila na kaši (vodou) a ta kaše vážila cca 180 gramú. Krom t?chto granulí (pasty Calopet, Maltsoft a kousí?ku papriky denne) múj fre?ák nejí nic jiného.

Vím, že každé zví?e je jiné....možná ti ty mé vážení trochu pomúžou zjistit, kolik by asi fre?á?ek mn?l za 24 hodin sníst potravy....a když ti to bude k ni?emu, aspo? vím kolik sežere ten múj spratek :-)))

Tu pastu Calopet mu dej líznout nejd?ív z prstu (upln? malinko) jestli mu to bude chutnat. Když ne, dáš ji sami?kám, nebo si ji n?kdo od tebe koupí. Kdyby Calopet nechtél, sou i jiné vitamínové pasty...múže se skusit jiná zna?ka.

Jestli krmíš fre?á?ka dávkou jen 50 gramú a 5-krát za 24 hodin, tak je to 250 gramú potravy a to je podle toho mého (zdúraz?uji nep?esného) vážení žrádla mého samce až-až. Je mi jasné, že ty p?esnídávky nejsou tak hodnotné, jako ANF, ale to bych skusila fakt vyvážit nejakou tou vitaminovou pastou.

Držím vám palce!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 19.06. v 19:13.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-19, 18:40
pokousanej, až bude fre?ákovi ouvej, tak to ur?it? poznáš, se neboj... :o/
zatím to z tvého vypráv?ní vypadá, že jste se s tím poprali p?ímo ukázkov?, takže je v pohod? i on... :o)

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-06-19, 19:41
Pokousanej, s tímhle problémem nemám zkušenosti, takže jsem zatím jen ?etla a ml?ela a? to jen nerozkafrávám.
Ale te? mi to už fakt nedá - jste skv?lí a moc vám držím palce.
Avatar

Re: MEGAESOFAGUS x ACHALÁZIE JÍCNU
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2007-06-19, 22:56
Takz vám moc držíme p?sti?ky, držte se


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2007-06-20, 09:03
Jak jsem v?era psal, že mi fre?á?ek moc nechce papat kaši?ky, tak jsme z?ejm? zjitili kde byl problém. P?ítelkyn? totiž d?lá kaši?ky kde je více vody. A v?era jsem kaši?ky d?lal já a dával jsem tam pon?kud mén? vody. To se fre?á?kovi z?ejm? nelíbilo. Tak se polepším. Fre?á?ek už d?lá krásn? tvarovaná hovínka. Z?ejm? abychom mu jedno obdivovali, tak ho hodit mimo WC. Fre?á?ek za?íná mít veselý výraz ?umá?ku jaký m?l kdysi..... D?lá nám radost.


Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist