Aktuální stránka:5 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-12, 19:29
Ale náhodou, u nás byl tv?j manžel velmi state?ný:-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-11-12, 20:13
Jo, ale to protože Robinek byl zav?ený nebo v náru?i, Brutík šmejdil a holky se mu zdály nádhern? mali?ké a tudíž p?epratelné.
Ale je fakt, že jsem sama koukala, jak state?n? se držel.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-11-12, 20:29
Fret?í náhubek znám jen lovecký,ale ten v tomhle p?ípad? nepom?že.Já jsem zkusila v dob? nejv?tšího kousání CHLUPATÉ rukavice.Jednak ji chlupy mátly,jednak jich m?la plnou hubu,takže do k?že vnikaly už jen špi?ky nebo zub nedosáhl v?bec.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-12, 20:47
Patty: A jo, to je fakt, ale i tak
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-12, 21:18
.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: bóža dne 13.11. v 14:40.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-12, 21:18
Jenže Erin ,on není problem jen v rukách,on je natolik zdatný,že je schopný vysko?it t?eba do obli?eje,když je vyblázn?ný.No a do nohou b?žn?,a neochrání ani rifle,prokousne je jak nic.Takže jestli má b?hat,musíme ho eliminovat.Protože takto ho m?žem poušt?t jen když je Petr doma a d?ti mimo dosah.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-13, 14:28
A nebude nahubek jeste vic stresujici, takze tim vic bude se snazit kousat?

Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-13, 14:36
a jak jinak ho mám nau?it,že mu nic nehrozí?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-13, 15:03
Já myslím, že by ho náhubek stresnout n?jak nem?l, ne? Za chvilku p?ijde na to, že ho má kv?li mazlení... A nikdo nebude sežrán za živa.........:-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:21
no a co prozatim zkusit navliknout ten trychtý? co dává veta po operacích zví?at?m kolem hlavy, a? si nekoušou stehy??? já nevím esli by to fungovalo a esli maji tak malé... (aspo? by se nemohl tolik ohnat po ruce, ne?)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:23
nedovedu si p?edstavit,že by v tom zustal,z toho se vyvlíkne i kdyby si m?l uši utrhnout

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:26
k postroji to nende p?ivázat? nebo ješt? není zvyklý? ten náhubek m?že taky sundat raz dva...náš pes m?l náhubek 3vte?iny, drápem roztrh kožený ?emínek, co je vzadu kolem krku a bylo po stand?...
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:27
Fr?ane, kdo by mu ten postroj navlík? Obávám se, že takovej odvážlivec se u Boži nenajde..a to maj pro strach ud?láno..:-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:28
Leda ho nau?it, aby si to nandaval sám... ale asi se mu do toho chtít nebude... :)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:29
ten náhubek co ukazuju,ten první,se zapíná za p?edníma tlapkama,tak se patrn? z n?ho jen tak nedostane.Já to samozd?ejm? nevim ,jestli se to osv?d?í,prost? hledám cestu...

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:33
Hanula: mam doma holky, ktere nejsou zvykle na ruce, vetsinou se cemukoli brani kousanim. Pokud na ne chci sahnout necham se kousnout - to je jeste jemne. Ale kdyz chci holkam nedejboze nakapat do nosu, vycistit usi, tak cim dyl to delam, tim vic jsou ve stresu a vic a vic se brani. Kdyz bude mit neco na hlave, urco si to tam nebude chtit nechat - to se tyce i obvazu napr., bude to chcit sundat a bude "zurivejsi". Myslim, ze fretka s nahubkem se do naruce neuklidni, pokud se nechce nechat chovat. Tim myslim ze kdyz ho donutis bez nahubku, tak ok -ale kdyz bude mit neco co mu brani, bude se snazit toho zbavit a nebude vnimat mazleni. Teda alespon, kdyz soudim dle chovani nalezencu, ci fretek nezvyklych a td a dle chovani psa, kdyz mu nasadis kosik napriklad.

Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:34
a co kdybys mi to p?ijela p?edvést s tímhle tcho?em ,já ti ho mileráda puj?ím.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:37
mimo to,já ho nechci mazlit,když bude mít náhubek,chci ho nechat b?hat,nic jiného,aby na nás nemoh uto?it,protože tohle zví?e prost? kouše jinak než všichni co znám,kam se na n?j hrabe Míša.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:42
Ja pochopila ze kvuli mazleni. A jak to delala vubec ta slecna (tusim ze to byla slecna) co ho mela pred tim? Ocividne neni zvyklej na lidi a potrebuje si zvyknout.
P.S - to nebyl navod jak s nim zachazet, jen sem Hanule vysvetlovala jak se chova fretka ve stresu..

Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-13, 16:44
byl ve venkovní kleci

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-13, 19:13
Hm... No, asi na tom n?co bude....
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-15, 23:46
P?íb?h fre?á?ka MATÝSKA, který byl nalezen 23. 10. 2006, v Praze na Smíchov?, na Dív?ích Hradech (viz vlákno Adopce).

Našel se vymazlený, nezanedbaný „medvídek“, který se moc rád šíšá a doslova si o to ?íká, strašn? rád si hraje na hon?nou a b?há za hra?kami a dokonce dává dobrovoln? pusinky :o) Dle našeho názoru si s ním n?kdo musel dát opravdu práci, aby vychoval takového hodného ?u?ínka. Proto jsme nabyli dojmu, že n?komu nedopat?ením utekl. Události následujících dní nám ale vzali další ?ást iluzí o dobrém lidském charakteru.

18. den od jeho nalezení, to už byl Matýsek v azylu u nás, mi volala jeho nálezkyn?, že se jí ozvalo, díky jejím leták?m vyv?šeným v okolí, n?jaké dít?, že prý by to mohla být jeho fretka. Dala mi na n?j kontakt a já jsem mu poslala sms. Došla mi následující odpov??: „"JÁ SI HO NEM?ŽU VZÍT, kdybych si ho vzal, Máma by ud?lala to samé, ZASE BY HO VYHODILA". :´o( Volala jsem tedy ihned zp?t a zjistila jsem, že mluvím s dvanáctiletým klu?inou. Dozv?d?la jsem se od n?j, že fre?á?ek se jmenuje Matýsek. Že prý utekl z klece a n?co doma rozkousal. Tak ho prý Maminka vzala a n?kam odnesla... a už se nevrátil :o(( Podle dalších otázek, které jsem klu?inovi ohledn? fre?á?ka položila, jsem došla k názoru, že je to opravdu jeho fretka. Pravd?podobnost že je to opravdu on, byla cca 90 %, t?ch zbývajících 10% by se ur?it? potvrdilo p?i osobním kontaktu p?vodních majitel? s Matýskem. Cht?la jsem mluvit s Maminkou, ale nebyla doma. Stejn? tak jsem se s ní p?es syna snažila kontaktovat, dle jeho rady i další ve?er. Nebyla doma. Jen jsem se dozv?d?la, že nechce ohledn? fretky nic ?ešit. Nicmén?, dostala jsem na ní od synka telefon. Její mobil byl nedostupný a ani mé 2 sms, které jsem jí posílala v následujících 2 dnech si nenašly majitele... Až ?tvrtý den se mi kone?n? poda?ilo s paní zkontaktovat. Dozv?d?la jsem se, že:
* „PUSTILI JSME HO A ON UTEKL.“
* ZP?T HO ROZHODN? NECHT?JÍ A SOUHLASÍ S TÍM, ABYCH ZPROST?EDKOVALA JEHO ADOPCI.
* Matýskovi prý byly te? nedávno 3 roky (dostali ho cca v 7 m?sících života od tety).
* tvrdí, že není kastrovaný. To se nám (ani vetovi) nezdá, kuli?ky rozhodn? nemá. Poptá se tedy tety, zda ho nenechala kastrovat, než jim ho dala. Na dotaz, zda jim n?kdy zna?koval ale odpov?d?la, že rozhodn? ne! (nekastrovaný fre?ák a nezna?kovat?!?...)
* mají doma psa a synovi že rad?ji po?ídí mor?átko.
* o?kovací pr?kaz prý už asi vyhodili, ale podívají se ješt? po n?m (klu?ina ?íkal, že ho Maminka vyhodila, hned jak Matýsek zmizel. Matka tvrdila, že ho syn vyhodil, když Matýsek utekl, protože se mu stýskalo...). Manžel že prý s ním chodil na veterinu, tak se ho alespo? optá ?ím a kdy byl o?kován.
* syn dostal povolení se p?ijít k nám s Matýskem rozlou?it :o)

Naše "radost" z toho, že jsme poodhalili roušku tajemství ohledn? nalezence Matýska a že jsme alespo? ?áste?n? získali jeho p?vodní majitele ke spolupráci, byla žel opravdu jen chvilková :o(
V pond?lí, kdy už u nás m?l klu?ina dávno být, jsem mu poslala sms zda p?ijede a nesta?ila jsem se divit odpov?di, jež mi od n?j p?išla. Napsal mi: „Ten fre?á?ek co je u Vás není náš Matýsek, to byl asi n?jaký omyl“. Volala jsem mu tedy a dozv?d?la se, že n?jaká paní, díky JEJICH leták?m, které rozv?sili, že se ztratil, se jim ozvala, že našla fretku a byl to prý jejich Matýsek a že mu ho Maminka dovolila vzít dom?! P?i hovoru jsem m?la neodbytný pocit, že mu za zády n?kdo napovídá... O to spíš, když ten dvanáctiletý klu?ina, naprosto vytržen? z kontextu hovoru, z ni?eho nic najednou vyhrknul : „jo a není kastrovanej!“. Navíc fre?áka najednou popisoval úpln? jinak než prve...
Nikdy p?edtím navíc o žádných letá?cích, které by vyv?sili, nemluvili. Naopak tvrdili, že fretku už zp?t rozhodn? necht?jí. Dnes jsem tedy volala nálezkyni Matýska, která bydlí pouze o 2 ulice dál než p?vodní majitelé a ta mi potvrdila, že žádné jiné letáky krom? t?ch jejích v okolí nevisí a nevisely! Tak jen p?emýšlíme, co Matka klu?inovi slíbila, nebo ?ím mu vyhrožovala, aby nám lhal :-(

D?ležité ale je, že se Matýsek našel a n?kde bídn? nezhynul. Chutná mu jíst a má radost ze života. Parazity v bobe?kách (dle vyšet?ení) nemá a tla?í ze sebe ukázková hovínka ;o) Jen jsme odhalili svrabíky v ušiskách (ale ne nijak masivní pomnožení), tak dostal Stronghold. A co je nejd?ležit?jší, MATÝSEK UŽ MÁ ADOPTIVNÍ PANI?KU, KTERÁ SI PRO N?J UŽ TUTO SOBOTU P?IJEDE :o)) Je jí Lucie.Most, která sice toto fórum za?ala navšt?vovat teprve celkem nedávno, ale hned se p?ihlásila o adopci frete?ky a velmi piln? a sv?domit? se na to p?ipravuje :o)))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-16, 00:18
To je hnus :,( tak aspo?, že si ho n?kdo vezme... a ur?it? ho Lucie nevyhodí, když jí n?co rozkouše :( ach jo, je mi z toho smutno :(
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-11-16, 06:59
Ješt? , že to aspo? takhle dopadlo.
Chudák kluk, vlastn? kluci. Lidskej i fret?í.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-16, 08:56
Pro Lucii z Mostu je upln? nejlepší,když je to takový mazlík a ješt? zvyklý na dít?. U ní se bude mít skv?le a ani si nevzpomene,že m?l rád n?koho jiného.

S 12ti-letým klukem to bude horší,když si p?edstavím, že by n?kdo takto zacházel s mým Kubou,tak je mi na zvracení,p?ímo na blití.
No však ono se to "mamince "vrátí,vše co vložíme do d?tí je jaksi bumerangové...

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-16, 09:32
Vendulo, alespo?, že bude mít fre?á?ek domov odkud ho už nikdo nevyhodí:-)

A co se týká p?vodních majitel?, je neuv??itelné, k ?emu n?kte?í rodi?e své d?ti vedou:-( Chudák klu?ina
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-11-16, 09:43
No nejhorší je, že to není ojedin?lej p?ípad. Náš Kryštof taky m?l skon?it n?kde v lese na Zbraslavi...m?síc ho m?li doma a pak poslali kluka a´t ho bu? n?komu dá nebo ho pustí v lese..chjo :-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-16, 10:03
majda: Takže vlastn? platí, že všechno zlý je k n??emu dobrý, vi?? Nem?la bys Kryštofa :)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-11-16, 10:05
No jasn?..já jsem ke Kryštofovi p?išla jak slepej k houslím. Taky byl první t?i dny v kleci pro papouška :-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-16, 10:07
A ZAZPÍVAL ? :O)))))

Aktuální stránka:5 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist