Aktuální stránka:8 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-23, 10:02
No jo, vypadá jako Matýsek:-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Lucie.Most (IP)
Datum: 2006-11-23, 10:08
A je to užasný mazlík :-)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-11-23, 11:10
Jé, ten Matýsek vypadá jak náš Matýsek!!!
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-11-23, 11:11
Silva: Vi?, taky m? to hned napadlo:-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-23, 11:14
Mn? se nejvíc líbí foto 3, spící detail :o) Jsem vždycky unešená, jaké faldíky se ve spánku ud?lají fretkám (a zvláš? fre?ák?m) kolem ?umá?ku! :o)))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: alfred (IP)
Datum: 2006-11-24, 10:50
Ahoj,

tady Andrea od Alfíka, už asi 3 týdny ?tu vaše reakce na chování Alfíka a r?zné zv?davé dotazy.J mi po Alfí?kovi moc smutno, tak jsem alespo? prost?ednictvím fóra ?etla vzkazy a nové post?ehy.Nevím podle toho co píše "Bóža" vypadá, že je asi hodn? vystresovanej z toho p?echodu jinam a to m? moc mrzí, protože na m? nikdy bezd?vodn? neúto?il, jen když jsem mu t?eba nesla jídlo, nebo ho neopatrn? vzala a on se lekl.
Alfík na lidi opravdu není zvyklý jen reagoval se mnou, všechny ostatní odmítal. M?la jsem ho ve venkovní volié?e, ale po?ád jsem s ním ,pokud to jen bylo možné, lítala venku na zahrad? a nechávala ho si hrát atd. Bylo období kdy si se mnou hrál a nosil mi hra?ky, ale pak zase bylo období, kdy m? moc nevyhledával a lítal si po zahrad? sám a mojí spole?nost nepot?eboval.Na kšíry jsem ho nenau?ila, zkoušela jsem to od mala, ale on se v tom r?zn? p?evracel a vztekal se v tom, že jsem m?la pocit, že se uškrtí, jak se snažil se z toho dostat, v dosp?losti to pak bylo horší už jsem mu to sama nedokázala ani zapnout a nikdo mi necht?l pomoci, protože je hned pokousal.

Andrea

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-24, 10:57
ahoj andreo,
to je super, že ses ozvala! zejména bóža bude (možná?) ráda, když se s ní pod?líš o zkušenosti, ale hlavn? my všichni ostatní jsme strašn? zv?daví, teda hlavn? zv?davé, jak´s už ur?it? zjistila... :o)
napiš t?eba víc o tom, jak se k vám alfréd dostal, nebo co vyvád?l za neplechy... :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-24, 11:13
Ahojky Andreo,sláva kone?n? jsi našla odvahu se p?idat :o)

On už se uklid?uje,už tolik neuto?í ,jen když na n?ho chce Petr sáhnout,už neská?e ,dokonce si i hraje,nosí zpátky hra?ky a kvoká.To bylo opravdu jen stresem z novýho prost?edí.Petr mu vyrábí novou volieru,aby m?l víc místa,protože si hraje s hra?kama i v kleci.Snad už bude o víkendu hotová.


Martino,já jsem samozd?ejm? celou dobu s Andreou ve spojení.
Mám od ní i foto,když byl malý,jenže mi dcérka odinstalovala program na úpravu fotek,takže je nem?žu zmenšit a umístnit na web.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-24, 11:15
aha, to jsem nev?d?la. to je dob?e! :o)
(že jste ve spojení vy dv?)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: alfred (IP)
Datum: 2006-11-24, 17:35
Ahoj,

no já jsem také ráda, že se to zlepšuje a vím, že je v t?ch nejlepších rukách.
Po?ád jen za n?j nesu takovou tu odpov?dnost a mám vý?itky, jestli jsem ho nezvládla já, nebo zda je to prost? divoch.
Máme všichni hodn? zkušeností a jsem ráda, že se na fóru i n?co dozvím.


Andrea

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-24, 21:15
Tak jsem prolezla snad celé Sasko .Nejen že náhubek nikde nemají,ale ješt? se m? málem ptali co je to fretka.Ani krmení pro fretky ve zverimexech nemaj,tudíž jsem došla k názoru že ve zdejší ?ásti ?íše fretky nechovají.Chjo.Kde já ten náhubek splaším to jsem teda zv?davá.Kdyby byl,tak by práce s Alfikem byla mnoohem snazší.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-24, 21:38
mame problem....sice ten nejkrasnejsi a nejzivejsi problem, ktery jsme kdy meli, ale nicmene se objevil.
Asi pred 4 mesici stalo u nasich dveri devce s malym, hubenym, cernym stvorenickem pod bundou. Jeji kamaradka jej chtela vyhodit do lesa, protoze nicil nabytek. Ona ho jeste stihla na posledni chvili od ni prevzit a prinest k nam. Tak se tu objevil Kruimel.Podviziveny (dostaval spagety a zeleninu, protoze byli presvedceni, ze fretka je hlodavec),ziznivy a strasne vydeseny. Syceni, kousani a okamzite staveni nejakeho ukrytu z pelisku a hracek....v prvnich dnech jsme videli maximalne cumacek, vykukujici z pod nahromadene hromady a slyseli kroupani granuli.
Mezitim se z Kruimela stala velmi ziva bestijka.

Unavuje ostatni fretky svou neutuchajici energii(coz neni zrovna dobry napad.) a nejradsi by, kdybychom na nej vubec nesahali. Udelame-li to - nekouse. Je velmi silny a chytry, poradi si v par minutach s veci, na ktere potrebovali ostatni fretky tydny, ale potrebuje klidny, tmavy uzavreny prostor ke klidnemu spanku. Lidem duveru jen pul na pul a vse musi byt podle jeho tempa, jinak je pryc.



Prevzato ze stranek [oud.ferretsworld.net]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-24, 21:41
Andreo,na vý?itky se vykašli,to není tím jestlis ho nezvládla,prost? se v n?m projevuje mnohem víc ta divoká krev,než v jiných polotcho?ích.Má hold silný geny po ta?kovi.Však my už n?co vymyslíme,jak na n?j,uli?níka.
Je pravda že nám se tu projevuje tak,že je spokojenej,když mu dáme pokoj,necháme ho b?hat.Tak si hraje a je veselej,je to na n?m vid?t.Hraje si kouzeln?,nejrad?j má kobercovou rouru,co v ní vyvádí je úžasný :o))

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: alfred (IP)
Datum: 2006-11-24, 23:32
Máte n?kdo tušení jak ten náhubek vypadá, mám kontakt na firmu, která d?lá s k?ží, sice opasky, dopl?ky atd, ale možná kdyby byly rozm?ry nebo nákres tak bych je snad dokázala p?emluvit, aby mi to vyrobili. Mám tam dobré kontakty, moje firma s nima dlouho spolupracuje

Ändrea

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-25, 00:04
andreo,
když projdeš tohle vlákno a zam??íš se na bož?iny p?ísp?vky, narazíš v n?kterém z nich na odkaz, kde je náhubek vyobrazen.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-25, 11:35
[www.tiershop.de]

jenže neznám rozm?ry,kdybych je v?d?la,tak taky splaším n?jakého kožed?lce,kterýho ukecám.Musí to mít ty kšíry dlouhý tak,aby se zapnuly až za p?edníma packama,jinak se z toho vyvlíkne.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-25, 14:32
Bozo ja na ten nahubek koukam, jen mi jaksi nedochazi, jak ho chces zapinat za prednima nohama.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-11-25, 15:01
Holky, myslím, že by nebylo dobré je vyráb?t z k?že.Ten náhubek je z nylonu se suchým zipem, sí?ky a slabých popruh?, které se dají patentem krátit. P?ed lety jsem m?la úpln? stejný , ale v?tší na psa. Ten popruh je spodem vedený podle dolní ?elisti a zkrácený se zapíná za krkem.Pokud se správn? zkrátí, fretka se nebude moct vyvlíknout, protože náhubek je vlastn? kolem krku a protože za n?j není jiný tah, m?l by z?stat na ?umá?ku, fretka nem?že stáhnout hlavu tak dozadu, aby sjel, protože náhubek p?jde s jejím pohybem.
Nevím, jestli to nepíšu moc krkolomn?, ale zkuste si vzít n?co do pusy(t?eba rohlík), horem dospodu zk?ižte a zavažte si to za krkem(t?eba šátek) a zkuste vyvlíknout hlavu s tím, co budete mít v puse sm?rem dozadu vzh?ru. Nejde to, když nemáte protitah.
Až mi zbude chvilka, zkusím náhubek na zkoušku ušít, t?eba jen z látky a vyzkoušet na fretce. Pokud to bude fungovat, nejv?tšímu kousalovi,( což je v sou?asné dob? asi Albert) bych ho ušila.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Gazza dne 25.11. v 15:08.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-25, 15:09
Gazzo,šmankote to bys byla zlato,ja vubec nemám tucha jak to vypadá,když se to rozloží na placato,abych to nák vymyslela.Jakmile by se n?co takového osv?d?ilo,tak pak to "namnožit" už bychom zvládaly,že :o)))

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-11-25, 15:16
Když to zapneš naho?e p?es ?umák na suchý zip, ud?lá to tvar kornoutku, s dírou vp?edu pro ?umá?ek, popruh vede podél spodní ?elisti za krk.
Kdybys cht?la zapínat spodem až za p?ední nožky, fre?ák by popruh p?išlápnul a vyvlíknul by se ti z náhubku.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-25, 16:50



ze stránek: [www.vetbuy.com]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-25, 17:47
Bozo zmer mu obvod kolem krku a kolem tlamky, at ti to holky usijou na miru :o))

ale jinak, pokud se to holkam nepodari usit do 14 dnu, tak mi jedeme tou dobou do Rotterdamu, tak bych ti ho tam koupila ( jestli je jeste budou mit )
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-11-25, 17:54
Hihihi, navatje, tob? se to ?ekne, "zm?? ho...", ale v praxi to bude asi docela neproveditelný, co?
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-11-25, 17:58
to nevim, to musi prave Boza vyzkouset a kdyz bude hbita tak stihne tim centimetrem tu tlamku obtocit, tak sikovne, ze ji uz nebude moci kousnout. A jeste ji musim pripomenout at ma po ruce nekoho s fotakem, abychom se taky pobavili.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-25, 18:10
vtipálci !!! Pe?a vám vzkazuje,že dyž ho p?ijdete zm??it,tak vás milerád u toho bude fotit :o)))

Já myslím že ten první,kterej se zapíná naho?e na suchej zip je lepší,práv? proto že se to dá utahnout.Jedinýho,koho m?žu zm??it je Pí?a,ten velikostn? odpovídá Alfredkovi.

Novatje,každopádn? prosím o zakoupení ,i kdyby se nám poda?ilo nákej spáchat,stejnak bysem cht?la další,po?ítám s v?tší spot?ebou :o)))

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-25, 19:39
Tohle používají vetriná?i, a suchý zip naho?e už je podle m? mali?kost. Tady jde spíš o tvar. To jen kdyby se to n?komu hodilo, jinak nic.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-25, 19:52
Jojo,díky Jordi,aspon je vid?t,jak mu to má sed?t na nose

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-11-25, 23:22
Mám pocit, že chování Šuperky je podobné jako v citovaném ?lánku.Hraje si, b?há kolem mne, ská?e na mne drapatýma packama,pochoutky bere opatrn? z prst? i drze z mého talí?e a dokonce si na to i vysko?í na klín, je siln?jší než fretky a nesrovnateln? chyt?ejší,ALE NENÍ KONTAKTNÍ JAKO FRETKY.Myslím, že kladný vztah projevuje pon?kud svérázn? - drape mne packama a chce abych ji honila.Mám pocit, že nezná únavu,ale ví, na jaké zavolání má jít do klece A JDE TAM.Taky ji tam posílám když má vyklizeno a plnou misku.Klec si hlídá a nemá ráda, když se do klece sahá.Fre?áky z klece vyhání sy?ením.Když "zatne zuby" a p?em?že se,tak se nechá troši?ku pomazlit, ale ne brát holou rukou.To v žádném p?ípad?.T?ší ji, když na ni mluvím.Když spí, není to nikdy tvrdý spánek fretek, které spící m?žete vyndat z pelíšku a dát dospat jinam.Sta?í i dotek klece a je venku z pelechu. Spí zásadn? a jedin? v uzav?eném prostoru,nap?. v pytli.Nikdy v záv?sném lehátku nebo na ploše,ani zahrabaná nap?. v tri?ku.Bóžo,jak je to u vás?
Zkusila jsem zm??it tlami?ku.Mrcha má novou hra?ku.V pond?lí si p?jdu koupit nový metr.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-25, 23:27
erin,
a když bys na ní pot?ebovala sáhnout, nebo ji p?enést a vzala by sis rukavice, tak to t? nemá snahou kousnout? jen do holé ruky?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-26, 00:00
:o))))))))))) tam my m??it tlami?ku vážn? nebudem,pá? nevíme kam bychom si šli koupit nový ruce.
Ale jinak,tém?? to samé,jen tu d?v?ru k nám ješt? nemá,no a my k n?mu teda taky ne,takže tu neb?há voln?.Jen pod dohledem v p?edsíni,kde na n?ho vidíme prosklenými dve?mi.Už i akceptuje p?ítomnost Petrovu,jenže! zase si ho nechcem nechat,bylo by tu jaksi p?etcho?ováno,tak nechcem aby si na n?koho z nás úpln? ted zvykal.Ale do klece si sahnout nenechá ani náhodou,to by šlo asi i o xicht,nejen o ruce.

Martino ja myslim že tu Erin psala,že když to nejde jinak a musí na ni sáhnout holou rukou,tak to kon?í pokousáním.

Aktuální stránka:8 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist