Aktuální stránka:2 z 41
Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:24
tak na ?etné žádosti jsem to divé zví?e vyblejskla,no p?es šprušle klece samozd?ejm?,aspon m?žete sledovat,jak dlouho potrvá,než si k n?mu s fotákem vlezu :o))

[www.pudicka.estranky.cz]

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:26
Ten je krásnej :)) vypadá tak... mírumilovn? :))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:30
Jo to vypadá,a je moc roztomilej,na pohled...?lov?k by ho tak rád pomuchlal,ale možná to je jak píše Erin,že když ho n?kdo drží,cítí se ohrožený.Šak jsme taky p?ehodnotili strategii,nejd?ív ho budem jen pouštet,bez nákejch d?v?rností,aby si zvykl,že je u lidí a že mu nic nehrozí,bude to asi b?h na dlouhou tra?.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:33
Vy to zvládnete... držíme palce... ale fakt je p?knej, vypadá jak plyšá?ek... :))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:34
No je nádhernej! Ale bóžo, vy si s nim ur?o poradíte, máte zkušenosti... Dostat se ke m?, tak asi okamžit? hledám n?koho, jako jste vy...
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:44
Je nádhernej :-) Hele, kterej odvážlivec tam k tý kleci str?il ten prst? Si koleduješ, co??? :-)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:45
To jo, na ten prst kouká tak mlsn? :)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:49
:o))) sem cht?la aby kouknul dol?,tak jsem mu dala ?muchnout k ruce,aby sklonil kebulku.Zatim nemá tendenci prorvat se z klece.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-06, 13:58
Aspo? že to... já bych se pak d?sila, že se s ní dostane, p?epadne m? a ohlodá :)) ale je krásnej...
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-11-06, 14:10
Vyfotit Šuperku jsem ješt? nezvládla. Fo?ák stihl jen tmavé šmouhy nebo zalézající ocásek,nebo tvá?i?ku n?žn? spící,ale n?žný výraz fretky nemá.Co se tý?e pachu, tak t?lí?ko je opravdu cítit jinak,pušení zatím neprovedla,záchod cítit je.Pach je ost?ejší a není tlumen stelivem,alespo? u nás.Kožich je pružný i když pesíky jsou asi stejn? dlouhé jako u velice dob?e osrst?né fretky,barva tmavá jako u divokého tcho?e.Srst se nepromá?í ani po p?lhodin? v bazénku.K?že z?stává suchá,pesíky i podsada vodu na k?ži nepustí.Celé zví?e je svalnatá pružina.Zákus má nesrovnateln? siln?jší než fretka_kam se hrabe Mari?v Kroupa_.Zoube?ky má hol?i?ka siln?jší a ost?ejší než normální fre?ák.Je v?tší než velká sami?ka.
Co se tý?e chování, je srovnatelné s lasicí v domácnosti.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-06, 14:14
no zrovna jsem si, erin, ?íkala, že t? budu muset popohnat, a ty ses kone?n? ozvala! :o)
škoda, že nemáš fotky, ale až budou, ur?it? je sem dáš, vi??

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-06, 14:15
Erin,já jsem zv?davá,jestli zaznamenáš taky zm?nu k ost?ejšímu chování až dosp?je,až pujde do ?íje.

Andrea ?íkala,že na pul roce to bylo s Alfredem docela dobrý,skoro nekousal a byl celkem pohodovej.Sice se nemazlil,ale p?esn? jak ?íkáš ,hrál si a docela poslechl.Ale zm?na p?išla na ja?e letos.Jo a stelivo taky nesnáší.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-06, 14:22
Ale je to fakt nádhernej tcho?ík...Snad se vám to poda?í ho zkrotit:-) A držím palec, až ho pustíte po byt?, tak a? ho nemáte zakousnutýho v noze....
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-06, 14:24
bóža, všimla jsem si t?ch zohýbaných šprušlí v kleci. A to je dílko kterého z mazlík?? :o)))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-06, 14:25
Míši práce ješt? u Pavla :o)

Ale tenhle podle Andrei to umí taky,doma též zdemoloval jednu klec.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: bóža dne 06.11. v 14:27.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-06, 15:50
No nádherný. teda, takový sladce vypadající a chirurg? :o)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-11-06, 15:51
Ale asi n?jak zapomíná zašívat, co p?edtím rozpáral.
:o)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-06, 15:57
Inu, to se ob?as stane, ne? ;oP Nikdo není dokonalý, ani tcho? ne. Však pro ten sladký kuku?, mu to jist? odpustí. :o)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-11-06, 16:35
Erin: a co hur je daleko hezci nez kroupa :-),a aby te nemela rada potvora jedna :o)
pro ostatni: nadherny zviratko rozdil asi jako mezi cernou kockoua mladetem Jaguara :-) kousavka obezretna ale clvek ma hroznou chut ji pomackat
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-11-07, 00:12
Vidíš Mario,p?esn? tohle jí ?íkám.Já bych jí tak pomuchlala,stejn? jako ty moje potvorky,ale ona že nemuchlat-když ji vyndám, držím ji v rukavicích a alespo? si s ní p?ejedu p?es obli?ej než ji pustím na rameno a ona pak ute?e sama.Dnes jsem šla ve?er z tancování a už v p?ízemí jsem slyšela ?ev.Byla to Šuperka a Žofi.Šuperka zdrhla z klece.Otev?ela si naho?e to zaháknutí,má stejnou klec jako má Yasmin tu krychlovou,a vlezla k Žofi do klece, kterou si OTEV?ELA. Má stejné zavírání jako máte vy na t?ch králi?ích.Fretky to neotev?ely v?bec nikdy, nep?išly na princip otvírání- otev?ela to ZVENKU,tahem,ne že by to vyrazila.Šoupátkové otvírání na modré kleci zvládla druhý den.Packama.To má te? jišt?né karabinami.
Prohlídla jsem všechny fretky, kousné rány jsem zatím nenašla,tak doufám.... ale nevím, zda vyv?trám a všechny smrdí nepopsateln?.Šuperku jsem zav?ela a ostentativn? s ní nemluvím. Kouká na mne z klece jakoby ?íkala"já už to neud?lám, promi?!!" ale houby, nev??ím a zítra jedu pro další karabiny.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-07, 09:28
Tak z tehle klece z horním otvorem Alfred umí odcházet upln? stejn?.Otev?e si a odejde :o))
Asi jsou n?jak mazan?jší ti divouši.
Však už Pe?a vymýšlí novou,velkou s po?ádnými bytelnými dví?ky,za?ne na ni pracovat hned jak se zahojí...

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-11-07, 16:18
Zkusila jsem otev?ít vrchní klecová dví?ka tahem mincí?e - pro mladé-to je záv?sná váha - je t?eba tahu 4,45 kg. Ta mrcha musela tah vyvinout ZKUSEM na p?esn? vyzna?eném míst?.To pro malou p?edstavu o chytrosti zví?ete.
Zkuste si prst položit na dva ostré hroty,nap?.na vybroušenou pilu,další pilu dát na prsty,ale ze šikma, jako v kousném postavení a pak ost?e stisknout náležitou silou.Dnes to zkusil m?j kamarád se studenty na ?VUT.co ?íkali, nelze reprodukovat a to myslím, že když kouše, tak ješt? p?itla?í.Kluci cht?jí vid?t to d?sné zví?e.
Bóžo, ta dví?ka musejí být na zámek a bezpe?nostní dve?e -
Ale stejn? jsem ji ráno zase pustila prob?hnout....
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-07, 16:20
vzalas brn?ní, drát?ný boty a šla´s ven?it, jo?
;o)))

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-07, 16:23
se tlemíš,ale to fakt tak je,sice ne brn?ní a ale va?ákový kalhoty,kožený boty a rukavice :o)))
Tak mi ted p?istupujem k Alfredkovi.

Jo a bezpe?nostní dve?e na zámek se po?ítají,jedny takový už má Míša na volie?e,ten taky umí odcházet z normální klece.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-11-07, 16:28
Ne, byla jsem jen v domácích šatech a bosa a pustila ji doma.Trochu mi podrapala nohy jak na mne lezla,lehce laškovn? kousla do lýtka ale bez krve,ukousla si kus sýra z mé snídan? a po hodince b?hání jsem jí dala maso do klece, zavolala ji, ona tam hupla,nažrala se a spí.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-07, 16:45
ále netlemím!! to já jen tak... ;o)
mn? sta?í, když mi krvela?ná bestiální fretka mé spoluprocháznice "laškovn?" hryzne vší silou nej?ív do ruky, která jí mojí neopatrností skon?í blízko palice a jak se leknu a chci jí za?ít pá?it, ješt? se mi stihne - rovn?ž vší (jak to tak ?tu, našt?stí "jen" fret?í!!) silou - zahryznout do op?t p?íhodn? nastr?eného prstu druhé ruky, který procvakne ?ty?mo ke kloubu.
již vysvobozenou p?vodn? pohryzanou rukou, okamžit? zalitou krví kapající, p?ípadn? stékající hluboko do rukávu, tentokrát již nikoli v úleku a zbrkle, ale hezky opatrn? (a? pom?rn? svižn?) bafnu držku té zu?ivé mrchy a jemn? pá?ím, abych jí, chudince, ješt? náhodou neublížila... :o)))
podotýkám, že druhá fretka téže majitelky je nekousavý, mazlivý a hodný andílek.
z procházek se vracíme p?íjemn? vydrbané, fretky ucabrtané a já jako bonus ovázaná barevnými papírovými fáborky. p?esn?ji ?e?eno - DVOUbarevnými, bílo-?ervenými.... tož takové ven?ení n??eho HORŠÍHO než je fretka, mi nahání husí k?ži jen si to P?EDSTAVÍM, natož abych n?co tak životu nebezpe?ného d?lala dobrovoln? a BEZ BRN?NÍ!! ;o)))

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2006-11-07, 17:07
Boza:A jak je na tom ted Misa?Snese ostatni cleny rodiny nebo jen manzela?Myslim tim hrani si,mazleni atd..A s ostatnima fretkama?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-07, 17:27
Míša se mazlí jen s Petrem,od ostatních se nechá muchlat jen za úplatek pastou.Ale neuto?í,a když,tak už nekousne tak jako m? ten první den,co jsem málem p?išla o p?l ruky :o)),ale m? teda rád nemá.Hraje si hrozn? rád,ale jen venku,to vyvádí jak pošuk.Má pravidelný režim,takže když je doma,tak spí a je v klidu.Je sám,s fretkama se nesnese.Má svuj pokoj s volierou.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2006-11-07, 19:28
Aha,a jak dlouho asi ta "prevychova" trvala?
A myslis,ze Alfred bude tezsi orisek?

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-07, 20:04
Vlastn? to s Míšou trvalo asi tak 8 m?síc? celkem,z toho ty první t?i byly dost náro?ný,hlavn? ?asov? pro Petra,protože to obnášelo n?kolik hodin denn? s ním za každýho po?así trávit venku a v?novat se mu.
Jak dlouho to bude trvat s Alfredíkem to netuším,ale m?síce ur?it?.Hlavn? na nej musíme p?eci jen trochu jinak,ten si musí zvyknout na stálou p?ítomnost lidí,protože byl ve venkovní kleci,kde ten kontakt ztratil.

Aktuální stránka:2 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist