Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7
Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-15, 15:13
Matýsek: Nevím, jak to vetka myslela s tím, že "zákon není úplný", ale že odstra?ování žlázek je zakázané a tudíž trestné, je ze zákona z?ejmé (viz bod 4 a) zákona 246 / 1992 sb. Žel ale NABÍZENÍ odžlázkování fretky vetem trestné (prozatím) není! Trestné je až PROVEDENÍ odžlázkování! Vzhledem k tomu, že jsme jako Klub dostali možnost p?ipomínkovat novelizaci tohoto zákona, navrhujeme, aby už samotné NABÍZENÍ provád?ní takovýchto zákrok? (odžlázkování, vytrhání špi?ák?,...) bylo zahrnuto (nap?) pod bod 4 b) tohoto zákona.

Za propagaci týrání se považuje zejména
a) vystavování, jiné demonstrace nebo p?edvád?ní zví?ete, na kterém byl proveden zákrok uvedený v § 4 odst. 1 písm. g), na ve?ejném vystoupení nebo svodu zví?at,

b) zve?ejn?ní popisu nebo vyobrazení, které navádí k postup?m, praktikám chovu nebo výcviku, úpravám vzhledu zví?ete a zásah?m do jeho zdravotního stavu spojeného s týráním zví?ete podle tohoto zákona, pokud v doprovodné informaci není uvedeno, nebo to jinak nevyplývá, že se jedná o ?innosti zakázané tímto zákonem.".
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-15, 15:35
Vendula R, a nedá se to NABÍZENÍ kvalifikovat jako navád?ní k trestnému jednání?
Jinak souhlasím, že by to v zákon? být m?lo uvedeno polopaticky a jasn?, protože n?kte?í vetové jsou vykukové anebo tupani, co se drží st?edov?kých metod!
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-15, 15:42
Mirim: Dá, ale málokdo to oznámení ud?lá :-/ V?tšina lidí si nechce se "svým" vetem rozházet vztahy, nebo nad tím mávnou rukou a jdou k jinému.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-01-15, 16:28
Já jsem s nimi jinak spokojená, jen jsem se cht?la zeptat, zda se Vám stalo n?co podobného. Chodila jsem tam s naším prvním hafanem, pak tam má m?j otec také hafana a chodíme tam i s Igi.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-15, 16:56
Problém je, že odžlázkování ob?as nabízejí i ti "jinak dob?í" veti, na které jsou dobré reference. Nap?íklad v tolik doporu?ované a chválené Kolmé už bylo odžlázkování n?kolika lidem taktéž nabídnuto, ba dokonce doporu?eno :-/
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-01-15, 20:20
tak tak, souhlasím s vendulkou, i když jsme je upozor?ovali na to, že je to nezákonné.. =((

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-15, 22:50
Stalo se mi s MVDr. Králem, kterej je tu jinak hodn? vychvalovanej... ?ek, že samci smrd?j, proto je t?eba vykastrovat a p?ípadn? ješt? p?i kastraci odžlázkovat... chodim od tý doby jinam... :-/
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-01-16, 13:29
Hmm, jestli to nebylo p?edtím, než to zakázal zákon? M? to ješt? vloni nabídli na Karláku, ale myslím, že Petra už jim vysv?tlila, že to teda NE!
Na kastraci(s fre?ákem!) jsem u Krále byla p?ed dv?ma m?síci a nic takového už mi nenabídnul.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 16.01. v 13:30.

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-16, 14:16
Gazza: obavam se ze to bylo po schvaleni zakona, pred tim totiz Rynn nemela fretky
Na kazdeho veta jsou ruzne reference i ty spatne, na Krale jsem slysela uz spatnych vic.

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-16, 22:46
Gazza: U Krále jsem byla v srpnu, ptala jsem se ho na kastraci s tim, že jedna kámoška chce nechat svýho same?ka odžlázkovat a než jsem stihla ?íct, a? mi ?ekne n?co, co jim to rozmluví, tak ?ek, že je to pochopitelný, že fakt smrd?j a že by to kdyžtak ud?lal p?i kastraci, aby to nebyl takovej nápor na organismus....
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-01-17, 00:33
No nazdar hodiny!!, to m? p?ekvapuje. Je to docela zklamání...asi už to taky seká jak Ba?a cvi?ky a je mu jedno, co na to zví?e!?
Já k n?mu jezdím jen kastrovat a to teda d?lá skv?le. Ješt? mám doma jednu nekastrovanou sami?ku a s tou tam ur?it? zajedu. Jinak se s ním jen radím, když nejde o závažné v?ci a m?že je zastat i náš vet, který není "fretka?".

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-17, 09:58
Já u n?j byla s Rockym na psince a když m?l rýmu. Pak ?ek tohle a radši chodim k ?ehákovi, kterýho mám za rohem. Na kastraci je Rocky objednanej k Hnízdovi, Meggie chci nechat na Šejdru... Asi už jenom kv?li jejich výbav?, že kdyby se n?co pos..., tak že to tam maj vybaven?jší. Ale Král m? s tim taky p?ekvapil, jinak mi p?išel v pohod?, ale tohle nemusel... :(
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-01-17, 11:51
S hol?i?kou i s chlape?kem jsem byla u dr.Riedlové,tam,co chodí na praxi Lee.U obou bez problém?, s maximální pé?í.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-17, 14:00
Erin: A kde to je, jestli se m?žu zeptat??? Jestli n?kde v Praze...?
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-17, 14:36
Rynn je to v Praze, nedaleko Dejvicky a Krale..
Jinak že fakt smrd?j a že by to kdyžtak ud?lal p?i kastraci, aby to nebyl takovej nápor na organismus.... no potes koste, prave ze dohromady je to vetsi zasah a napor :ó(

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-17, 14:46
Yasmin: OK, dík, zkusim se kouknout na net... No, to m? práv? taky zarazilo, už jenom to, že m? jako za?áte?níka se do toho snažil navíst, jako že je to v po?ádku... když jsem mu ?ekla, že je to p?ece zakázaný, tak on že jo, ale jinak je to prej zvláš? se samcema k nevydržení :-/ takže radši chodim s v?tšíma v?cma ke Hnízdovi, s Meggie tam teda na kastraci nechci, to radši na Šejdr... jinak nevim, pro? to d?lá, jestli si cht?l p?ivyd?lat???
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2007-01-17, 16:22
Já teda nevim, ale se samcema k nevydržení? Mám doma dva kluky a by? oba ob?as zapuší, vydržet se s nima v pohod? dá... A že vim o ?em mluvím, Monty d?ív pušil zásadn? když jsem ho chovala, takže jsem okamžit? krom v?trání musela prát to, co jsem m?la na sob?... Jinak s ob?ma chodím na Šejdr a rozhodn? bych nem?nila...Je pravda, že nejsou nejlevn?jší, ale ti chlupá?i mi za to stojí...
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-17, 17:20
cindarella: Já s tebou souhlasim... Rocky puší celkem ?asto, te? je ješt? k tomu v ?íji a sice pach zm?nil, ale nesmrdí mi... a po zapušení se prost? vyv?trá, tak co? Jinak na Šejdr se chystám pozd?jc na kastraci s Meggie, to zas ned?v??uju ur?itejm lidem u Hnízda... Na šejdr jsem jela jednou na pohotovost a zrovna operovali, takže netušim, jaký tam jsou... U Hnízda to taky neni nejlevn?jší, já teda nemám co kecat, tohle dotujou rodi?e, ale stojí to za to ur?it?...
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-17, 21:24
Možná trochu odbo?ím od tématu, ale když už se tohle vlákno vytáhlo, tak taky p?isp?ju...

Musím potvrdit, že fretka zapáchá! Teda jenom v n?kterých situacích.. T?eba malou, když jsem klepla novinama p?i vym?šování se na chodb?, zapušila to tam tak siln?, že ješt? týden to nešlo vyv?trat. A to jsem vydrhla celou chodbu v?etn? st?n octovou vodou! Jejich záchodky taky p?kn? zapáchají, ale ruku na srdce - ob?as jsou i ty lidský záchodky horší, než ty fret?í... A Pí?an, co je te? v ?íji! No radši nemluvim, protože to je fakt síla... Když koukám na ty slimá?í cesti?ky na lin?, co za ním z?stávají, tak si radši ani nep?edstavuju, jak trpí náš novej koberec v obýváku...

Všechno samoz?ejm? beru s úsm?vem, protože jsem moc dob?e v?d?la, do ?eho jdu a jsem za to ráda, že to takhle mám!
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-01-18, 11:07
Kdo má zájem o adresu dr. Riedlové :
Ma?arská 3, Praha 6 Bubene?, tel. 224 323 184, 606 516 523.
Cesta: tram.?. 8 do zastávky Lotyšská, pokra?uj p?šky podle tram. sm?rem k Podbab? 1 blok. dojdeš k parku. Podle parku po pravém chodníku až k ordinaci ve vilce s p?edzahrádkou.
Léka?ky se st?ídají, ale jsou všechny dobré. Osobn? mám nejrad?ji dr. Martu Skrejvalovou.
A co se tý?e zápachu, jela jsem v?era autobusem a a? jsem na smrady od šesti fretek a jednoho tcho?e dob?e cvi?ená, lidská v?n? mne donutila vystoupit.

Znáte n?kdo živo?icha který nepáchne? Mám pocit, že bez zápachu je živo?ich bez šance vyjád?it své nálady, zájem o pá?ení(ano, dámy, v dob? ovulace voníte jinak) p?ípadn? i hrozbu nebo schopnost sebeobrany. A to byste jim chud?rám ud?laly? To snad leda všehoschopní ameri?ani....
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-18, 12:53
Vcera udelal Flavio taky slimaci "cesticku" no kdyby to bylo od slimaka, tak to by musel byt slimak jako Slimejs ve Futurame - byla siroka cca 8cm a dlouha pul metru, bricho vochcany, ani nemluvim.. :oX
Zachod kocky je mnohem horsi, kdyz si dojde na zachod, 100% to poznas, u fretky ne..
No co obcas jezdi v autobusech, je opravdu sila a opravdu kazde zvire ma vlastni pach nektere jde citit vic, jine min..

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-01-18, 18:27
Yasmin,znáš slimáka obrovského? Na toho Flaviovy cesti?ky nesta?í. Já jsem ho našla zatím jen dvakrát. Je to dlouhé cca 25 - 30 cm, ?m?rn? tomu tlusté, mramorované ?ern? na šedém podklad?. V podstat? nádherné zví?e. Krásn?jší slimák je snad jen modranka karpatská.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-18, 18:33
Aha, takze tohle mam doma?

:oD

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-01-18, 18:35
do?ista tohle ... ale Flavio umí, hodnej kluk.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-18, 19:25
Erin, nechceš to doporu?ení na Dr. Riedlovou dát i do vlákna Kam jít na veterinu?
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-01-18, 20:25
j???, mám takový dojem, že se asi p?eobjednáme - dr. Riedlová vypadá dob?e a o situování ani nemluvím =D


ERIN - prosím t?, když se tam léka?ky st?ídají, rozumí všechny fretkám, nebo jen ur?ité osoby?
d?kuji =D



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 18.01. v 20:30.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-01-18, 20:43
Od Lee v?dí, že fretky jsou mrchy a znají je po všech stránkách.Klidn? se objednejte,dr. Skrejvalová má navíc smysl pro humor, to oceníte až se budete bát.("To sou koule, ty se budou ?ezat! " a u?ízla je že si ani nevšiml,rána ?istá a do týdne zcela zhojená)
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-01-19, 18:05
ježkovy vo?i, tak te? nevím, zda se mám bát o koule, co holky nemaj =)))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-19, 20:20
Tappinka ma jizvicku naprosto dokonalou, zadny problem nemela a ted je taky v pohode - nebyli jsme na vytahovani stehu, mela jen vnitrni. Brisko ji ted nucham, ma ho stale ruzove - ji chlupy na brisku zarustaji dyl :o)

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-02-05, 11:01
Ahojte všichti cht?la jsem se zeptat na jednu v?c. Po?ídila jsem si fretku, byla jsem se p?ed po?ízením podívat u jedné chovatelky. Ta její fretka mi nesmrd?la ale ta moje jde cítit proti ni mnohem víc v?era jsem ji koupala a dnes je to zase horší smrdí mo fret?ích hovínkách. Mamka ?íká abych s ní zašla k veteriná?i poradit se ale podle m? mi veterina? nepom?že. Záchodek ?istím jak nej?ast?ji to jde. Myslíte, že by pomohla kastrace. Díky za rady.

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist