Jít na stránku:  Předchozí1234567
Aktuální stránka:7 z 7
Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-05-18, 18:37
nicotka: tam je to individualni a hlavne ti reknu,ze jakmile mas zviratko u sebe dyl,ani ti neprijde,ze smrdi-me nas ani zaboha,me voni.

jinak,samec,kdyz je po puberte,byva vetsinou linejsi,tolik si nehraje,ale to je fakt individualni,precti si tady par vlaken,to ti pomuze. holky narozdil od kluku sou ciperny skoro furt:)ale jak rikam,pocti si vlakna,porecti zkusenosti a uvidis:)

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2007-05-18, 18:42
Tak jo, moc dííky. =o)

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-05-18, 18:44
mas tam sz,at nezakafravame vlakno:)

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-05-18, 20:56
Nicotka : samci jsou prý lín?jší , ale mazliv?jší. Jen musíš po?ítat s divo?ejší pubertou.Já m?la a mám same?ka a oba ( byl a je) mazlivci mazliví.
Hol?i?ky jsou menší a asi ta puberta není tak divoká, ale hol?i?ku jsem zatím nem?la.
S tím smradem je to opravdu hodn? o ?istotnosti chovatele.M? m?j Brutík voní po medu , hraje si rád a strašn? rád se mazlí.Nechá se chovat jako miminko.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2007-05-18, 21:01
Jojo, uvažuju spíše o koupi same?ka, ale asi bych ho nechala vykastrovat.
A jinak..d?kuju za odpov??.=o)

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-18, 21:23
nicotka: mám nekastrovaného same?ka, jsou mu 3 roky. V?era se byla u nás podívat sle?na, která si chce same?ka koupit (múj fre?ák byl první, kdy vid?la fretku "naživo") a zhodnotila že byt ani fre?ák nesmrdí.:-)))
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-05-19, 01:27
Já mám oba dva, každej má n?co do sebe, same?ci jsou možná mazliv?jší, ale u nás se víc mazlí hol?i?ka, Rocky odmítá :) hrav?jší je taky on, Meggie je teda te? ve falešce, ale celkov? je same?ek u nás divo?ejší, víc si hraje, má radši procházky... je to holt individuální. S pachem je to tak p?l na p?l, sami?ka v ?íji mi p?ijde cítit víc než same?ek v ?íji, když ne?íjí ani jeden, nejsou cejtit v?bec. Mn? moje fretky von?j, i když je koupu max. jednou za m?síc....a když se u nás taky byli podívat lidi, který si cht?j po?ídit fretku, pot?šili m?, že to u nás neni cejtit v?bec.... já už to nevnímám, tak jsem byla zv?davá, co ?ekne nefretka?, návšt?vy k nám zrovna nechodí...
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2007-06-01, 20:01
Prosím vás co je teda pravdy na tom že fretky strasn? páchnou?

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-06-01, 20:04
Pravdy je na tom to, že když jí budeš udržovat v ?istot?, každý týden m?nit pelíšek a alespo? jedenkrát za den vykydáš záchodek, tak nepáchnou. Jiné je to s ?íjícím samcem, který si zna?kuje mo?í svoje teritorium, to pak výrazn?ji zavání, ale od toho pom?že kastrace.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-01, 20:09
le?ka: musela by si definovat co to je "strašn? páchnou". Každý živo?ich má svúj t?lesný pach (i ?lov?k) s tím nic nenad?láš. Mn? télesný pach fretky spíš voní. Fretka múže v ?iji zna?kovat mo?í. Toto se dá odstranit organizací domácnosti. Fretka múže používat pachové žlázy - toto se zas dá eliminovat kvalitní domestifikací. Takže: Fretka páchne stejn? jako pes, ko?ka...všechno záleží od lidí :-)))

Mám doma nekastrovaného ?ijícího samce už t?etím rokem a byt nijak nesmrdí...takže i tu pomohla odganizace domácnosti (umývání podlah, tepování koberce, koupání fre?áka, praní potahú...), neni nutno hned kastrovat :-)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 01.06. v 20:13.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-06-01, 20:35
Johanko - tak to ti teda závidím. Kdybych mohla, tak svou domácnost taky p?eorganizuju, ale koberc? se p?ítel nevzdá, nohy od stolu u?íznout nem?žu a šlapku na odpa?áku taky neodstranim. Takže u nás to smrdí a cítim to i já, když do našeho bytu vejdu, by? jsem odešla jenom na chvilku. Ale m? to nevadí, pro blaho milá?ka ud?lám cokoliv...
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-06-01, 20:51
Le?ko, když ji naštveš, tak smrdí ješt? víc než fotbalistovy nohy. Když bude spokojená, bude von?t jako když se suší lipový kv?t. Takže - záleží na tob?.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-01, 21:01
Petra p.: Mám v pokoji koberec, na kterém trvám já....tak ho po?as ?ije kolem inkriminovaných míst p?etepuju ru?n? každý týden. Když vidím, že fre?ák ucvrkl na koberec, tepuju okamžit?. A jednou za rok strojem celý koberec. Nohy od židlí a šlapadlo na smetném koši umývám octovou vodou n?kolikrát denn?. Takže je to fakt o organizaci domácnosti :-)))))
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-06-01, 22:31
Johanko, tak to jsem d?lala ze za?átku, ale postupem ?asu m? to p?estalo bavit... Až bude Pí?an vykastrovanej, tak koberce vytepujem... Kdybych m?la hlídat, kde si cvrnkne, tak se asi zblázním ;-) :o)))
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-02, 01:29
No, mn? moji tcho?íci taky krásn?, na druhou stranu u nás same?ek u nás žlázky vypuští tak 2x tejdn?... je socializovanej, nebojí se nás, prost? si jen tak zapuší. A to i t?eba když jenom leží a odpo?ívá... Takže pravidlo, že socializovaná fretka žlázky nepoužívala bych zas nebrala jako pravidlo...
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-06-02, 02:35
u nás Gia puší zásadn? v ?íji (to i 2x denn?) a v?tšinou v noci, kdy je spojená a uleví si... ale krom veteriná?e nikoho ješt? neopušila :)

záleží na tom, jak žlázky použije. je rozdíl, když je použije v sebeobran? a nebo,když je jí fajn :)

jo a co se "smradu" tý?e, paige, když si jednou za p?l roku v h?e pušne, tak to nejde skoro ani cítit. U Gii musíme v?trat :) To je fakt "smrad" ...ale vydržet se to dá, okno se otev?e a je po smradu, fretka se omyje a je to :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2007-06-02, 12:49
johanko: m? nikdy žádné zví?e nesmrd?lo podle m? zví?ata voní, ale jde o to že jdu k n?komu do podnájmu a budem tam bydlet majitelem a fretku jsem nikdy nem?la a majitel se m? ptal ze strachem že fretky smrdí tak jsem cht?la znám i názor n?koho jiného.

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: le?ka (IP)
Datum: 2007-06-02, 12:49
johanko: m? nikdy žádné zví?e nesmrd?lo podle m? zví?ata voní, ale jde o to že jdu k n?komu do podnájmu a budem tam bydlet majitelem a fretku jsem nikdy nem?la a majitel se m? ptal ze strachem že fretky smrdí tak jsem cht?la znám i názor n?koho jiného.

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2007-06-02, 12:58
Teda já taky žila p?es p?l roku v dom?ní, že náš freták nepáchne. Sousedi mne vyvedli z omylu, takze ted uz vim, ze fretka ma aroma, ale ja ho necitim.. Takže nezbývá než v?trat a tepovat, aby byli vsichni spokojeni .)

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-02, 14:17
Rocky te? teda nejvíc pušil, jak m?la Meggie falešku a všude ho tahala s sebou... to se mu nelíbilo. Pak puší, když je rozdovád?nej, nebo prost? když odpo?ívá... A n?kdy, když se mu n?co nelíbí (asi 3x p?i ?išt?ní uší a sem tam p?i koupání)... v?trat musíme, ale je fakt, že zade?ek mu už mejem, jenom když je to výrazn?jší, protože to by rovnou mohl bydlet ve van?...
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-07-08, 21:35
Že smrdí fretka???? Chacha! V?era jsem zažila, jak smrdí tcho? když smrdí naplno.
Byla jsem na chalup?, samoz?ejm? i se zv??incem. Když uklízím klece, pouštím fretice prob?hnout na verandu. Ony to milují, mohou tam lézt i do podst?eší, mezi péra do k?esla,skákat po lavici a po stole, honit zav?šené šišky - no zábava úžasná korunovaná tím, že mi ská?ou na hlavu když je svolávám. Chodí v po?adí Šuperka a kluci (ti moc nahoru nelezou, dávají p?ednost k?eslu) a pak hol?i?ky. Pustila jsem je jako vždy a Šupi vylítla nahoru - a už se to mlelo. On tam p?es den když bylo otev?eno vlezl sousedovic drzý kocour, proslavený rvá?. Kluci jen zírali, co to spadlo - ?voucí kocour, do n?ho zakousnutá Šuperka, já v pozici Lotovy ženy.Ch?apla jsem kluky a hodila je vedle do kuchyn? - našt?stí. A pak to p?išlo - Šupi ho pustila a použila chemickou zbra?. Zalklo mne to i když všechno dopadlo na kocoura. Ch?apla jsem Šuperku a otev?ela dve?e. Už vím, jak vypadá start kosmickou rychlostí.Odpotácela jsem se za kluky a pustila Šuperku do její klece. Byla zcela viditeln? dezorientovaná tím, co se jí povedlo. Abych ji pot?šila, dostala lžíci smetany, kterou miluje. (aby p?i její vychc.... neužívala žlázky až bude chtít mlsat) Od soused? se pak celý den ozývalo "proboha, co to tady tak smrdí! a kde je ten koucour?"No a já jsem vysadila okna na verand?. A to tam nebyla ani kapi?ka. Kam se hrabou fretí žlázky!!!!
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-08, 21:45
jojo fretky jsou navon?ný fraje?i,taky se ti motala hlava a nemohlas chvíli zaost?it?Petr ?íká že si p?ipadal jak po zásahu nervovým plynem,když to dostal od Alfíka tenkrát.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-07-08, 22:05
Ano, zásah nervovým plynem by mohl odpovídat. Nešlo nadechnout, pálilo to v o?ích a t?ásla jsem se jak list ve v?tru. Nešlo to ani vyv?trat i když "to" bylo na kocourovi. Jak jste likvidovali u?in?né? Mám pocit, že kocour p?jde do vyhnanství. Každopádn? fretka se svými žlázkami je neporovnatelná, zažila jsem to také a místop?ísežn? prohlašuju KAM SE HRABE!
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-08, 22:17
no ke zlikvidování byl práv? jen ten muj mužskej ,pá? dostal p?ímej zásah rovnou do xichtu .A bez n?jakého otálení se posadil na zem.No ale jelikož zárove? ?ešil ten skoro ukousnutej ukazovák,tak jsem i já musela vydržet,že smrd?l ješt? t?i dny i p?es sprchování dvakrát denn?. :o))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-07-08, 22:24
Pošli fotku svého muže, a? vidíme, jak vypadá živý mu?edník.
Avatar

Re: fretka zapacha?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-08, 22:30
áále houby mu?edník,zp?sobil si to sám,nem?l se po tcho?í?kovi sápat,když ho to vyjukaný stvo?ení neznalo :o))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Jít na stránku:  Předchozí1234567
Aktuální stránka:7 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist