Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: nika7777 (IP)
Datum: 2006-08-14, 09:24
Ahoj, zdravím Vás. S mojí fre?ulí jsme byly na návšt?v? u jedné mam?i známé, která má fre?áka. Je to asi rok starý same?ek, kterému olysává ocásek. U veta jim prý ?ekli, že neví co to je. Cht?la bych jí poradit, tak jsem slíbila, že se takto zeptám vás. Nevíte tedy co to m?že zp?sobit? A jelikož jsem tam byla se svojí Zuzankou, tak m?j dotaz ješt? je, jestli to náhodou nem?že chytit? D?kuji za info.

srst+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 21:33.

Re: ocas
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-08-14, 09:27
Pokud je fre?ák práv? v ?íji a nemá žádné zdravotní potíže, ?ekla bych, že holý ocásek je naprosto normální :o) A je divné, že tohle u veta nev?dí!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 03.06. v 22:50.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2006-08-14, 10:53
M? ?íkal m?j vet, že když olysává, a ješt? k tomu ?erná (musí to být dohromady!) mohl by být problém s nadledvinkami....
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: nika7777 (IP)
Datum: 2006-08-14, 12:56
nevid?la jsem, že by ?ernal, tak snad bude mít ?íji. Napíšu jí to. Je fakt, že jsem se jí na ?íji neptala.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-14, 15:14

takto vypada ocasek u rijneho samce, nebo i takto (to spis):
Jajo, nevim jak chces zaridit aby ti u albina ocasek cernal :o/ to cernani je dane barvou chlupu, ktere prorustaji (takze tchor to mit bude, alebin ne)
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-14, 15:17
Jeste jeden rijnej:
[fo.cz]
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-14, 15:30
A ješt? jak to je,když lysne ocásek vykastrovanýmu same?kovi??najednou Bed?ichovi ted.
U n?j nevím jak je starý,ani jestli nebyl už d?íve kastrovaný a špatn?,pá? k nám p?išel ve špatným stavu tehdy a m?l jen jedno varlátko.Po operaci se úžasn? zotavil,jenže je po?ád cítit,jako by byl v ?íji.Tak mi to p?íde,že tam p?evzaly funkci nadledvinky,a ted je to znát i na tom ocásku.Je to tak nebo se mýlím??



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: bóža dne 14.08. v 15:33.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:07
No ja to videla u hodne kastratu - kamosky fretak je kastrovany a taky mu olysa ocasek, ale pak zase zaroste. Vysetreni nepotvrdila nic.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:14
No,náš Škvor má taky olysalou horní ?ást ocásku už od kv?tna.Je to malej kluk p?t a p?l m?síce,tak jsem jan?ila a lítala asi m?síc od veta k vetovi a nakonec mu nic nezjistili a nadledvinky v poho(po odb?ru krve).Nev?dí pro? to má,tak dávám už skoro m?síc feretone a ?ekla bych,že je to po?ád stejný.Zkrátka to p?ikládali k tomu,že byla d?sná vedra a prý na podzim zase obroste.T?žko ?íct jestli tomu v??it,ale s tím ocáskem má potíže více fretek,tak to beru,že se to snad spraví.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:26
No pet a pul mesice je malo, aby to bylo hormonama a z rije a kdyz jenom presrsti, tak to netrva tak dlouho (Flavio kdyz presrstoval a ja ho "oskubala" tak to co bylo hole zarostlo nejpozdeji do 14ti dnu)
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:37
On jinak v?bec nelíná,možná sem tam n?jaký jednotlivý chloupek.Jenom ten ocásek.Už si s tím nevíme rady,fakt nikdo neví,co to je.Jinak je OK,perfektn? žere,hraje si a d?sn? p?ibírá,už má skoro dv? kila)p?esn? 1,93kg.Je hrozný mazel a už skoro nekouše,spíše vyjíme?n? štípne n?kterého ze ps? b?hem hry,ale nás už neokusuje v?bec.Je úpln? nádhernej plyšá?ek:-)))

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:40
Dyt to by ti linal uz od 2 mesicu, pocitam dobre?? To neni opravdu u mladete normalni. Na jake veterine ste byli?
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:44
Narodil se 2.3. a má to asi od konce kv?tna.Veteriny jsem zlítala 3 v Plzni.Nap?ed vet.kliniku na Lochotín? u Arény,pak Vedilab a naposled jsme byli na RPVET na Borech.Ten poslední vet byl opravdu velice pe?livý a ud?lal snad všechna možná i nemožná vyšet?ení.Prost? mu nic nezjistili a nev?dí pro? to má.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:49
To ale opravdu neni normalni, navic takto male mlade by ted ani nepresrstovalo. Ono muze udelat vselijaka vysetreni, ale dela ta spravna? Ma to vubec hodne nebo min, ale i tak v tomhle veku, to neni nic pozitivniho :o-
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-14, 16:58
Má to v horní ?ásti asi tak 5 cm po délce od zade?ku.Není to úpln? holé,ale r?žová k?že je po celé délce 5cm vid?t.Já sem neumím dát fotku,jinak bych to už dávno vyfotila a dala sem na posouzení.Vylínalo to b?hem asi necelých 10 dn? a od té doby je to po?ád stejné už skoro 3 m?síce(od konce kv?tna).Ani to nezar?stá ani více nelíná.Ob?as se tam kouše a drbe,ale ne n?jak ?asto.Spíše to vypadá,že si to vytrhal než,že by to samo vypadalo.Protože okolní chlupy uvolnit nejdou.Na té r?žové prosvítající k?ži se tak po týdnu od koupání ud?lá takový jakoby nažloutlý mázek a když ho vykoupu,tak to zmizí a týden je pokoj.Dostal všechny možné vitamíny,jeden vet mu dal dokonce antibiotika,d?lali mu st?ry z k?že a uší a brali mu krev.nemá ani svrab,ani rozto?e ani nemocné nadledvinky.?ert ví,co se z toho vyklube.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-14, 17:00
fotku sem vlozis k prispevku tak, ze dole jak je odeslat, tak kliknes na Prilozit soubory. Ale fotka by nemela byt vetsi nez 20kb takze to chce ji nepred zmensit
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-14, 17:02
No,to je práv? to,že zmenšit neumím.V sobotu by m?l p?ijet nastávající ze?ák,tak ho poprosím jestli by se tady s tím n?jak nepopral:-)

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-14, 17:55
Heretika: tak to pošli m? na mejl a já to sem vložím
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-15, 11:53
Otazkou je, zda Jaja tim "cernanim" nemyslela to, ze zacne cernat kuze, coz si myslim, ze i u albina mozny je...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-08-15, 12:24
Ale to nema nic spolecneho se zarustanim, ne?
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-15, 23:44
Ne, to ma neco spolecneho treba s Cushingem nebo nekterymi (auto)imunitnimi chorobami.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-16, 00:15
Alb?a od Blanky tu nemoc má, ne? a taky má tmavý ocásek.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-16, 11:25
Takže

Heretika mi poslala fote?ky jejího Škvora na mejl, tak vám je sem vkládám a posu?te vy:

Avatar

Přílohy: skvor1.jpg (10kB)  
Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-16, 11:35
tady další
Avatar

Přílohy: skvor2.jpg (10kB)  
Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-16, 11:36
a ješt? jedna
Avatar

Přílohy: skvor3.jpg (10kB)  
Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-16, 12:06
Petrap.:D?kuju moc,já jsem technický antitalent.Aby nedošlo k mýlce,posílám obrázky línajícího ocásku k posouzení,co to m?že být za?.Ne,že bych byla cvok a posílala fote?kové výse?e:-)))

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-16, 12:15
Ješt? k dopln?ní:Má to zhruba od konce kv?tna,vylínalo to asi b?hem 10 dn?.Sv?dí ho to a vykusuje si tam chloupky,drbe se a má tam ob?as malé stroupky.Jedná se jen o ten ko?en ocásku zhruba 5cm délky.Srst je v t?ch místech hrubá a jakoby lámavá na dotek.Dál to nelíná ani nezar?stá.Podávám denn? lži?ku feretone(už m?síc),ale je to po?ád stejné.T?i vetové konstatovali,že mu nic není,bral antibiotika na p?ípadný zán?t k?že,d?lali mu st?ry z k?že a uší,brali mu krev,hovínka na rozboru.Vše negativní,prospívá,hraje si.Takže nikdo neví,co je to za?.Nakažlivé to snad taky není,mám t?i psy a dv? ko?ky a nikdo se nenakazil a už to trvá dva a p?l m?síce.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-17, 12:17
Z tohohle neni nic poznat - chtelo by to vzit poradne zblizka. Tohle je proste alopeticke lozisko a nikdo ti nemuze ani zodpovedne, ani nezodpovedne rict vic...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-17, 12:48
A zkouseli ste i nejkou kliniku, ktera by mela mit vic praxe?? Brno - Jekl, Sejdr - Chylikova, mozna i jeste nekdo dalsi...?
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-17, 13:06
Yasmin:Zkoušela jsem dát dotaz na dr.Hnízda na kliniku i s mnohem lepší fotkou(bohužel už jí nemám).Odpov?d?l,že to vypadá na svrab.Když jsem mu napsala,že všechna vyšet?ení byla negativní i na svrab,tak nev?d?l.Musela bych tam Škvora p?ivézt.Ale byl moc ochotný.Tak mi asi nic jiného nezbyde,než vzít malého do Prahy k Hnízdovi.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist