Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-17, 14:35
Ono prave podle fotky (pise to i Lee) nepoznas co mu je. Ja chtela videt fotku, abych videla jak moc to je. Tak tam zajedte, opravdu si myslim, ze to neni tak normalni. A drzim palce aby neco nasel (preci jen lepsi vylecit, nez nevedet..)
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-08-17, 23:49
To okrouhle lozisko me navedlo - nedelal nekdo zkousku na plisne? (to se otrha kuze okolo, udela seskrab kuze a vsechno se to nasype na specialni pudu - podle toho, jak a co vyroste, tak se dal postupuje... )
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-18, 12:39
Lee:tu zkoušku d?lali hned poprvé p?ed dv?ma a p?l m?síci,ale zespodu ocásku ne shora.A tohle vylínané místo už tam m?l ješt? p?ed tím,to s tím ur?it? nesouvisí.Za?íná se mi te? drbat po celém t?le a nejvíc pod krkem.Nic tam nemá a chlupy zatím drží.Já se objednám k Hnízdovi a uvidíme.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-18, 13:32
A v cem a jak casto ho koupes?
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-18, 14:17
Yasmin:než se za?al drbat a línat,tak jsem ho koupala jednou týdn? v teplé vod? bez šamponu a jednou za 14 dn? v šamponu pro fretky(obj.ze ziveho skla).Ted se ho snažím nechat být,tak ho koupu bez šamponu jednou za 14 dn?.Jenom jsem ho vykoupala v šamponu,když jsme p?ijeli z chalupy kde lítal 14 dní na zahrad?,to už se muselo.Máme št?stí,že on zatím není v?bec cítit a žlázky ješt? nikdy nepoužil,tak se to dá vydržet:-)))

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-18, 14:20
Jo,v?era jsem tu n?co ?etla o odvaru z he?mánku a ?epíku,tak jsem dnes koupila v bylinkách obojí a za?neme proced?ru.Vyzkoušíme,co to ud?lá.On se rád koupe v lav?rku s teplou vodou,kde ho hladím a drbu,to má rád.Tak ho tam naložím do odvaru a nechám alespo? p?t minut p?sobit.Našt?stí už se koupe rád,tak m?žeme experimentovat.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-18, 14:28
A jeste cim krmis?
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-18, 17:15
St?ídáme Sluis a ANF a na chalup? m?l Vitakraft a ten mu asi chutnal nejvíc.Jinak dostává jednou týdn? žloutek,denn? lži?ku feretone a ob?as okurku,broskev.Tuhle m?l bor?vky a zaprasil se šílen?,byl fialovej i na zádech.Jinak má ob den ku?ecí ?ízek(syrový pá? va?ený nemá rád)n?kdy hov?zí rošt?nku.Je spíš masovej a zeleninku m?l rád jako úplný miminko,te? je spíš na maso.Jinak nic jinýho moc nechce,t?eba tvaroh nebo bílý jogurt jen olízne a ,že prej fuj:-)))

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-18, 17:20
N?kde tu p?ed ?asem Lee vysv?tlovala,že je špatné krmiva st?ídat a nebo míchat.Já si z toho pamatuju to podstatné,že proto aby fretulím správn? uvnit? všechno fungovalo,je pot?eba krmit jednou zna?kou stále,nemíchat a nest?ídat r?zné zna?ky granulí.Je dobré mlád? nau?it ochutnávat i jiné granulky,ale pak prost? z?stat na jednom a doplnovat masem a zeleninou a ovocem a t?eba tím tvarohem ,ale to v malé mí?e.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-18, 17:47
No v podstate v tom co pises, tak neni nic co by bylo spatne a on po tom mohl ztracet srst.. No tak pak jeste napis to vysetreni..
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: nika7777 (IP)
Datum: 2006-08-19, 10:37
Možná to je hloupost, ale moje frete?ka po šamponu z živého skla dostala lupy a pom?rn? dost. M?j vet mi dal šampon pro ko?ata Dermilen a od té doby má pokoj. Taky se hodn? drbala a byla z toho strašn? nervozní.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2006-08-20, 02:39
Taky zasadne pouzivam veterinarni sampony,jsou antialergenni a kuzi drazdi minimalne a jsem maximalne spokojena,Dermilen pouzivam taky.Ale nemyslim si,ze by to se Skvorovym problemem nejak souviselo

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-08-21, 09:57
Ja používam šampon pre fretky od Bernina a som spokojná. Ono to s tými šamponmi môže by? ako u ?udí...nie každému sadne ten samý...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-04, 12:54
Môjmu fre?ákovi tiež ku konci ruje olysal ocas. Ruja mu skon?ila cca pred mesiacom a ocas stále nezarastá...dokedy mu asi zarastie? Máte s tým niekto skúsenosti? Fre?ák ešte po?as ruje za?al presrs?ova?, teraz má úplne vymenenú srs?, ktorá je kvalitná...teda okrem holého ocasu...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:01
Tak u nás se stalo cosi velmi podivného.Škvor m?l olysalý ocásek od konce kv?tna a už to jelo po h?betu zad,k?že pod tím rezavé skvrnky a po?ád se drbal.Vetové nev?d?li,všechny testy a vyšet?ení negativní.Spíše se to horšilo a najednou jako mávnutím proutku konec!Je to 16 dn?,co jsme mu koupili sest?i?ku a zhruba asi týden potom za?al normáln? zar?stat.Te? už jen já poznám kde je to ješt? ne úpln? zarostlý,ale cizí ?lov?k už by nepoznal,že vypadal jak strý?ek Festr.V?bec to nechápu a nevím jestli to má n?jakou souvislost s nákupem druhé fretky,ale to je mi úpln? fuk,hlavn?,že je zdravý:-)))

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:12
Heretika: Asi se jí cht?l líbit, tak radši obrost :))
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:24
Rynn:co by n?který chlapi kv?li ženské neud?lali:-)))A na m? tady hraje p?es ?tvrt roku jak je nemocnej,pacholek jeden:-)))

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:38
Máme stejný problém, teda respektive já ho ješt? mám. Mé ob? fretky to m?ly nejprve na ocásku. Byly to takové oranžové stroupky, ale šampónem a vlastn? i ?istou vodou to šlo smýt, tak jsem si myslela, že se jim jen ocásek více špiní. Jackie má te? ocásek krásn? zarostlý, ale Motnymu chloupky na ocásku celkem dost pro?ídly a to oranžové tam má po?ád, navíc tam má plno ?erných te?ek - vet ?íkal, že jsou to mazové žlázky ty ?erné. Trochu jsem se tady po fóru koukala a ?etla jsem n?co o parazitovi sametce. Zp?sobuje práv? nejaké oranžové fleky nebo tak n?jak, to by mohlo být ono, ale jist? to nevím, takže to vidím na op?tovnou návšt?vu u veta :-( Jo a údajn? se to dá lehce chytit na procházce v tráv? :-(
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:48
Ymsha:jo oranžová k?že ,rezavé šupinky,sem tam ?erná te?ka,stroupky a ?istou vodou to šlo smýt.To samé m?l náš Škvor a moc se drbal.Ale sametka to nebyla ,na tu m?li podez?ení hned na za?átku,ale kožní st?ry ukázaly,že je to negativní.

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:50
Môj fre?ák mal kožu na ocásku miestami do oranžova aj ke? ho mal úplne zarastený, po okúpaní to zmizlo...vraj to je kožný maz. Teraz to má tiež, kúpala som ho pred týžd?om a bolo vidie?, že to oranžové sa normálne umýva...ale je mi divné, že ten ocas nezarastá.

To Ymsha: nemáš link na vlákno o tej sametce...ja to za ten svet neviem nájs?...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:51
Hmmm, tak to je škoda, že to není ono. Alespo? by se v?d?lo, co to je :-( Potvrzuji, že se Monty i dost drbe. U Jackie se to ztratilo, ale Monty mi d?lá starosti. Chjo
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:57
My máme taky oranžový skvrny po t?lí?ku...a Ba´ta Martiny taky, už jsem to tu psala a ptala se jestli to n?kdo z fre?ák? nemá. St?ry jsou negativní.....nikdo neví co to je...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-04, 13:59
no m?lo by to být tady:
[forum.fretka.cz]
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:03
to Johana: jo jo, když to m?li p?edtím oba dva, tak m?li taky zarostlý ocásek, akorát zrovna za?ali línat, tak jsem si toho všimla poprvé.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:07
Ymsha, díky! Na tele som si tú oranžovú kožu nevšimla, len na ocase...ale fre?ák má hrozne hustú podsadu aj teraz...skúsim to prezrie? s lupou...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:11
to Johana: není za co. Monty to na t?le nikde nemá, jen asi zhruba od poloviny ocásku ke konci. T?lí?ko má krásn? chlupaté a za poslední m?síc a p?l se mu zlepšila i srst. M?l ji takovou chemlonovou. Jackie má oproti tomu srst krásn? jem?ou?kou. Nevím ?ím to je, baští oba dva to samé. (Donedávna Vitacraft, te? Acanu Kitten)
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:44
To Ymsha: Presne takto vyzerá aj môj fre?ák. A tiež má takú hrubšiu srs?...som po?ula názor, že taká srs? je po tom oleji Ferretone (som mu ho doteraz asi mesiac dávala, teraz som ho vysadila a dávam Calopet), môj fre?ák žerie ANF...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:50
To Johana: No p?esn?, ta srst je taková hrubší. Podle všeho to nekvalitníma granulema nebude. Já se práv? chystám Ferretone koupit, protože mám za to, že by se mu po n?m m?la srs zlepšit %-) Zatím ho totiž nemám. Taky dostávají Calopet, vitamínovou pastu od Gimpetu, proti bezoár?m malt-soft, vají?ka, ovoce...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:54
To Ymsha: Ur?ite to nie je granulami...tá hrubšia srs?. Ozaj, nemáš náhodou albína? Som si všimla, že albínci majú úplne inú kvalitu srsti ako tchoríci...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:57
Monty je champagne a Jackie je tcho?ovitá. Každopádn? to vidím tak, že zkusím zajít za veteriná?em, snad bude v?d?t jak nás toho zbavit.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist