Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-04, 15:12
To Ymsha: ja som bola u veta na kontrole pred stretnutím v Jelke (cca pred 2 týžd?ami) a vraj to oranžové je kožný maz. Pls daj mi vedie?, ?o povedal vet tebe.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-07, 09:29
V?era sme boli u veta...sa mi nepá?ilo, že fre?ákovi pelichá ocásek ?alej, aj ke? mu už ruja skon?ila cca pred mesiacom. Vet povedal, že ak mu ocas nezarastie cca do dvoch mesiacov, máme prís? na testy na nadledvinky. Tak som z toho dos? neš?astná...viete niekto, ako sa prejavuje ochorenie nadledviniek? A ako sa lie?i? Vo vyh?adáva?i to akosi neviem nájs?...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-07, 09:39
Johana: Pokud chceš najít n?co rychle, všimla jsem si, že Jordi má na stránkách fretka.kom.cz ?lánek o onemocn?ní nadledvinek. Je to v tématu "O fretce". Ne?etla jsem to celé, takže nevím, jestli je tam to, co hledáš. No, zkus se mrknout.
Jinak doufám, že Vl?ák?v problém nebude tak vážný. Držíme tlapky :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 07.09. v 10:00.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-07, 09:40
Mirim díky...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-12-16, 22:50
Ahoj lidi,tak máme zase trable,prozm?nu s ocáskem,asi týden to je co jsem si všimla,že tý naší hol?in? olysal ocásek,asi 4 cm ke konci ocásku zespodu(zvrchu má normáln? chlupy),jinak nikde nic dalšího olysanýho nemá,je to normální chlupá?.Ani žádné oranžové stroupky,ani maz,jak tady bylo psáno,nic.Akorát se sem tam drbe,ale tak r?zn? po t?le,ne p?ímo na ocásku.Ale když už se drbe,tak po?ádn?.T?eba se i ze spaní vzbudí a za?ne se hodn? drbat,jak se dodrbe,zas je klid.Jinak vše normal,žere hraje si,nehubne.Netušíte n?kdo co s tím nebo ?ím by to mohlo být?Co ta sametka,to musí mít ty fleky a strupky nebo ne?Jen aby to nebyly nadledvinky,na to mi um?el první fre?ák,bylo to hrozný.Prosím napište kdo n?co víte.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-16, 23:07
Synus, pokud konec ocásku myslíš jeho špi?ku, tak bych to snad brala jako p?es?rvání, i když podle mého fre?áka je to atipické, ocas mu p?es?uje jako poslední. Nep?esrs?ovala te? fre?ule?
Takto se drbe i múj samec a nic mu neni. Se sametkami praktické skušenosti nemám, to by asi byl dotaz na veta.
Ješt? otázka: ja sami?ka kastrovaná?
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-12-16, 23:23
Ano je kastrovaná dokonce nadvakrát,prvn? byla špatn?,zregeneroval jí vaje?ník a byla na rekastraci.To bylo letos na ja?e.Tím ke konci ocásku myslím celou plochu zespodu po délce 4cm,má to upln? holé a zblízka je vid?t jakoby tmavé te?ky,jakoby konce t?ch choupk? od ko?ínk?,ale je to upln? jakobys to vzala žiletkou a bylo to vid?t jen na k?ži nijak to nep?esahuje,neroste.N?co ze srsti ztratila,je to tak dva m?síce,ale te? už nelínala.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-16, 23:33
Synus, ?erné te?ky (pokud fretka neni albín) mohou znamenat novou rostoucím srst, možná jí srst na ocase práv? dorústá po p?esrst?ní. Každopádn? návšt?vou dobrého veta co rozumí fretkám nic neskazíš. Takto je to t?žko....nebylo by aspo? kvalitní foto?
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-12-26, 19:36
No ahoj,tak ocásek po?ád stejný,ale za?ala se výrazn? drbat,v srsti nic nemá,stoupky fleky ani parazity nic.
Avatar

Přílohy: DSC01675.JPG (82kB)   DSC01676.JPG (85kB)   DSC01678.JPG (65kB)  
Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-26, 19:59
Synus, to je už dost dlouho. Nedal si ud?lat st?r z kúže?
Múj fre?ák se te? taky víc drbe, až te? za?al p?ests?ovat z letní srsti.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-12-26, 20:01
Te? nevím co myslíš,že je dlouho?Zatím jsem u veta nebyla,te? mezi svátkama nemám možnost,zajdu po novým roce...
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-26, 20:05
Synus, dlouho myslím ty problémy s olysalým ocáskem, které se nemn?ní....koukám že prvn? si to tu psala 16.12.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-12-26, 20:07
Jjj,to je fakt,?ekala jsem,jestli jí to neza?ne zar?stat,ale to drbání se mi te? v?bec nelíbí,upln? má záchvaty drbání.pujdu k vetovi po novým roce.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-26, 20:25
Synus, nechej pro jistotu ud?lat ten st?r kúže
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-12-26, 20:49
Jasn? no,tak pujdu za Jeklem takže ten bude v?d?t co a jak :-) pak se ozvu.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-12-27, 19:12
Synus - nechci T? d?sit, nejspíš to bude n?co jednoduššího, ale nech ud?lat tcho?ici vyšet?ení srdce a ledvin.
U našeho Vendelka se na tyhle závažné potíže p?išlo bohužel dost pozd? - 4 m?síce po diagnóze um?el - ale ocásek m?l podobn? olysalý už delší dobu. Je to prý jeden z p?íznak? onemocn?ní srdce a ledvin.
Jenže taky p?íznak kožních potíží, p?esrs?ování, hormon? (a to i u kastrát?)... takže to m?že být v podsat? cokoli.
Kdybych ale bývala nechala ud?lat krev a sono o pár m?síc? d?ív... kdybych to v?d?la... kdyby...:o(
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-12-28, 13:08
No,tak všechno to vemu v potaz a jak tam budu,tak jim to ?eknu,doufám,že to bude n?co mí? závažnýho.Inak moc díky za vaše zkušenosti,myslím,že tohle fórum pomáhá moc lidem a že funguje na jedni?ku.
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-28, 20:36
Synus, možná bych pro svúj klid nechala fretce udélat komplet hematologii a biochemii. Držím palce!
Avatar

Re: olysaný ocásek
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2009-01-06, 23:31
Ahoj.Tak já nevím,ocásek za?al o?ividn? zar?stat,ale to drbání se mi moc nelíbí.Navíc zase za?ala tahat hra?ky do postele,to d?lala loni z jara,než jsme šli na tu rekastraci.Asi stejn? zajdu na veterinu a nechám ud?lat ty hormony.To drbání je dost intenzivní,drbe se co chvilka.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist