Aktuální stránka:11 z 22
Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-24, 19:17
F 14 a Amonn: vy jste tedy esa...tohle múžu ?íst jen s nohama k?ížem :-)))

Hlavn?, že je Gia OK :-)))
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-24, 20:03
johanko, to víš, že jsme naprosto normální a naše tcho?ky taky =)

gienka sice stále lítá od jednoho záchodku k druhému a od druhého ke t?etímu, aby zjistila, že stejn? se jí nechce a ra?i to vyklopí na zem u sk?ín? nebo za seda?kou, ale co jsem se koukala, hovínka jsou lepší a lepší (tuk, tuk, tuk, protože to, co bylo o víkendu by se hovínkem nazvat nedalo =(( )

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-25, 20:45
25.4.2007

Dneska p?emýšlíme, zda Gia nemá v p?edcích n?jakého tcho?e .. nebo spíš pira?u. Ale co se nám stalo ...

V?era se F14 pokoušel vyndat z p?epravky Giu a to nem?l d?lat.
Okamžit?, jak str?il ruku dovnit?, Gia ho chnapla, a v tu chvíli se u nás strhl koloto?. Kdyby nás n?kdo pozoroval, byl by si n?kdo ?ekl, že je to p?kná groteska.. ale faktem je, že:
- F14tce visí na prst? Gia, F14 ?ve, a já se snažím dostat Giu z prstu F14tky. Po dvou minutách se nám da?í sundat Giu z prstu..
- snažím se vzít dále kousající Giu od F14tky, který je schopen v tu chvíli Giu zapleštit na míst? /velice mírné - F14 by ju asi rovnou zakousl/.
- fretky dávám do klece (ob?).
- ihned beru F14 do koupelny s tím, že si tu ruku prost? musí vydezinfikovat
- u umyvadla zjiš?uju vý?et škod, a to:

málem prokouslý palec, ze kterého cr?í krev. Pouštím studenou vodu a hledám septonex ...

jen by m? opravdu zajímalo, jak je možné mít takový stisk? p?iznejte se p?íbuzní, kdopak je ten tajný tcho??

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:02
UPS :o) že by Matýsek, to krásný m?dv?dí stvo?ení, nebyl fretka? že by to byl GRIZZLY ?
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:06
Jordi - no to ani ne?íkej! ;) to jak si p?e?te F14tka, tak bude rád, že toho grizllyho nepotkal osobn? ;)))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:10
ju, zapomn?la jsem napsat, hovínka už máme, kone?n?, normální ;), teda skoro =)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:13
amonn: Gratuluji fre?uli k hovínkám a F14 k p?ežití útoku dravé san? :-))))
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:18
johanko, d?kuju, te? m? spíš trápí zasejc n?co jiného .. vzala jsem si Giu na pohlazení, a když jsem si ji dala na sebe a hladila ji po b?íšku, nepozdává se mi =( jako by to b?íško m?la tvrdší - když to srovnám s paige, ta to nemá =( a nevím, co to m?že být =(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:20
amonko,asi bude nabašt?ná a Paige ne

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:22
myslíš, boži? no, zkusím to b?íško ješt? pozd?ji ve?er a ur?it? i ráno, abych si byla jistá =/ jen jsem nikdy nekoumala, jak vypadaj b?íška fretek, když se napapaj - jak jsem psala, ?lov?k se furt u?í =/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:25
u kluk? ani ne,ale t?eba u Berunky poznám kdy je nabaštená,ta si dovede nacpat nácka,že je to i na omak znát :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:31
tak já bych se u Gii nedivila ni?emu ;) stisk jak párek vol?, koušek jak pira?a .. ted, že by ješt? papala jako stádo?? =))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:52
...amonn, tak ji koukni ráno a jestli se ti nebude zdát, tím vetem se nic nezkazí...že já jinak pomoct nedokážu...! :-(
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-25, 21:57
johanko, ale dyk i slova pomáhaj ;) a kdybys dala jen jednu jedinou cennou radu ... ;))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-25, 22:04
amonn, když já se sami?kama zkušenosti nemám....:-(
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-26, 08:03
johanko, ale t?eba si se s tím setkala a víš, jak na to ..

btw je ráno a b?íško je stejné =/ teda p?ipadá mi stejné, a ve?er jsem usla, takže jsem nemohla se podívat, takže se podívám znovu, jak p?íjdu z práce a kdyby se mi nezdálo, hned šupajdím =(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-26, 18:40
26.4.2007

B?íško se mi nepozdává, lumpa?í stejn?, jako dycky, falešku máme a za chvíli jdem na veterinu =(

další info napíšu pak ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-26, 18:49
pokud ma falesku, tak je to tim ;o) samickam ve falesce roste brisko a maji ho takove tuhe :o)

P.S. i to chovani vypada na falesku, holt si brani miminka ;o)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 26.04. v 18:53.
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-26, 23:59
Tak jsme se vrátili z veteriny...

yasmin - falešku má, ale v tomto p?ípad? je to daleko horší =´(

Ale abych napsala, co se vlastn? d?je:
Kolem 6 hodiny odpoledne jsme došli na veterinu na P6 k MVDr. Moravcové. Taktéž se jí b?íško nezdálo naomak, takže po n?kolika pokusech Gii oholit b?íško kv?li sonu byla na chvíli uspána. Sono potvrdilo "n?co" zv?tšeného, ?i to bylo tlusté st?evo nebo tak se zatím nev?d?lo. Po asi p?lhodin? sonování zm??ila teplotu, která byla kolem 36°.
Následn? jsem musela odejít, protože brala Gience vzorek mo?i - po zmá?knutí mo?ového m?chý?e se nevy?urala. To, co však nabrala jehlou m? fakt dostalo - nebyla to mo?, ale taková tuhá, dotmavé barvy, ani ne tekutina =(
Po tomto odb?ru se jí vyboulení ihned zmenšilo =/ A následn?, když se probrala vykakala skoro normální fret?í bobe?ek o délce skoro 4 cm ..
Dostala n?jaké antibiotika a ješt? cosi a te? je na hlídání Na Šejdru s tím, že zítra se na ní podívá MVDr. Chylíková..

Z?ejm? to vypadá na kameny v mo?ové trubici/mo?ovém m?chý?i ...

Zítra budem v?d?t více =(
Jen si ?íkám, že jsem ji m?la dotáhnout d?ív. Ani nevím, jak dlouho se nemohla vy?urat, pokud se jí to poda?ilo =´( Hlídali jsme hlavn? hovínka, protože jsme mysleli, že se nem?že vykadit a p?itom todle...
dopr?ic práce ..

nevíte náhodou o n?kom, kdo by m?l u fretky problémy s kameny?

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 27.04. v 00:05.
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-27, 00:08
yasmin - ješt? jsem se cht?la zeptat, pokud by teda m?la mít ve falešce to tuhší b?íško, m?lo by to vliv na kakání a ??rání?



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-04-27, 00:55
Jejda :o( To je m? líto, že je Gia nemocná. No ale vem, si, že ty si to hlídáš a potká t? tohle, a takoví lidé jako ... na to se..u a nemaj žádný problémy, chjo :o(

Budeme na Giu myslet a držet tlapky, a? je co nejd?íve fit.
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-27, 01:11
Amonnko, je nám líto, že je Gienka takhle nemocná :ó( a p?ejeme jí, a? je zase brzy zdravá jako rybi?ka!

MVDr. Svoboda ohledn? lé?by mo?ových kamen? u fretek píše toto:
podání ATB, tekutin a katetrizace (zavedení cévky) mo?ového m?chý?e, což je u fretek dost obtížné.
P?i?emž p?edpokládám, že tekutiny se podávají proto, aby se kameny vyplavily. Ale pokud jsou kameny tak velké, že nemohou projít ven, ?eší se to u lidí litotrypsí = rozbití kamen? ultrazvukem a následným vyplavením drt? zvýšeným p?ísunem tekutin. Nevím ale, zda se to dá ud?lat i u fretky.
K odstran?ní kaménk? je obvykle nutný chirugický zákrok, p?i?emž opakovaná tvorba kaménk? je možná.
Není zatím známo, zda dlouhodobé podávání diety omezí tvorbu kaménk?. Navíc požadavky na množství proteinu ve strav? jsou u fretek mnohem vyšší, než obsahují komer?n? vyráb?né ko?i?í diety, ur?ené k lé?b? urolit?. Není tedy známo, zda je bezpe?né fretkám podávat dlouhodob? tato speciální krmiva.
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-04-27, 03:08
ježiš to je v p...ytli, další tak nemocná fre?ule... :o(
myslím, že se tu už n?kde o kamenech psalo, ale nejsem si tím jistá.
hodn? št?stí gie a sílu tob?!

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-27, 07:57
d?kujeme všem za podporu. Dr.Moravcová ?íkala podobné v?ci, jako Vendulka. Kameny se musí dostat do mo?ového m?chý?e, aby je bylo možno zni?it... snažila se jí dát katetr, ale nepoda?ilo se jí to. ?íkala, že je to problematický a hlavn? u samic =(

Dneska mezi 9 - 10 máme volat, Dr. Chylíková má být Na Šejdru od 3 hodin =/ Ráno je tam And?l. V?era tam byl Novák, ale ten rovnou ?ekl, že diagnoza se bude d?lat ráno, že ten exotickým zví?at?m nerozumí (aspo?, že to p?izná) ..

No uvidíme, su z toho celá vyjukaná a i když na ni koukám denodenn?, protože se s ní mazlím, p?iznávám, že jsem asi ud?lala chybu... napadlo m? totéž, co yasmin, pak, že to je asi z napapání ... chjova, brou?ek m?j malej =´(
A to se mi zdálo v?era v noci o sra.kách .. máme to tady, všechno se se.e ...



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-27, 08:56
amonnko,tak to je taky šok.chjo

o mo?ových kamenech u fretky vím od Pavly Z.Operovala to Chylíková,dopadlo to tehdy dob?e.M?l to same?ek toho Jirky,který bude od nás mít Kryštofa.Je pot?eba po odb?ru kamen? nebo písku ud?lat rozbor,aby se zjistila p?í?ina a druh toho kamene,aby mohla být nasazená u?inná lé?ba,aby se to nevracelo.Protože je více druh? a každý se tvo?í z n??eho jiného.
držíme palec...

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-27, 09:10
boži, nevzpomínám si už p?esn?, co všechno ?íkali .. ale nejsem si jistá, zda tam nezazn?lo, aby se ty šutry nevracely a dále, že se musí zjisit, o jaké šlo .. =/

bože, bože.. to jsou radosti .. zkusím prohledat forum, zda n?co podobného najdu ..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-27, 09:27
amonko, když se zdá o sra*kách, obvykle to znamená št?stí! Tak doufám, že se to vyplní!!!
P?ejeme Gie rychlé uzdravení. Holky, držte se! :o)
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-27, 09:30
mirim - kéž by ..

našla jsem n?jaké starší vlákno a rozebíraly se tam mo?ové kameny s tím, že to m?že být i stravou podmín?no a nebo taky trochu geneticky ... =/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-04-27, 09:32
AMonko, u ko?ek existují granule, které se dávají p?i potížích s ledvinami a mo?ovými cestami.
Avatar

Re: Paige a Gia
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-04-27, 09:34
majdi, na to jsem tam taky narazila, ale nevím, zda jsme postoupili o ty dva roky dál, že by byly vhodné i pro fretky =/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Aktuální stránka:11 z 22


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist