Aktuální stránka:76 z 80
Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-07, 17:10
Áááááááááááááááááááááá! GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!
Te? jsem v inzerátech našla tohle:

Dne: 06.07.2010 v 12:38:16
Jméno: lucan
P?edm?t: fret?í hol?i?ka
prodám tcho?í hol?i?ku narozená konec dubna-v rodin? se projevila alergie. Ke koupi s kompletní výbavou, Benešov Cena 2500

Je to moje Bessie, odvezli si ji p?ed necelými dv?ma týdny. Sle?na vypadala spolehliv?, podepsala smlouvu, kde si vymi?uju, že s p?ípadným p?edáním novému majiteli musím souhlasit a že mám p?edkupní právo. Budu jí muset zavolat a ?ešit to. Ach jo. Ale aspo? že jsem se to dozv?d?la tak brzo.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-07, 18:28
Takže tohle ses ale dozv?d?la z inzerátu, že ji
prodává? Nebo t? sle?na alespo? sama na to
upozornila?
Tohle je fakt nezodpov?dnost. Tomuhle se dá krásn?
p?edejít - kdyby p?išla s celou rodinou, po?uchali
si je všichni, tak mohli v?d?t d?ív, než si ji
po?ídili....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-07, 18:36
Z inzerátu.
Volala jsem, a prý se nejedná o mou fretku, ale o fretku její kamarádky, která nemá p?ístup na net... Dost divné...

A nemyslím si, že by se v 90% p?ípad?, kdy se píše o alergii jednalo o opravdouvou alergii. Ale to už je jiná otázka.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-07, 18:38
Za pár týdn? ji popros, a? ti pošle její akruální
fotku a pokud nepošle, tak je to asi jasné, ?í to
byla fretka... Ale tak snad když podepsala smlouvu,
by si tohle nedovolila....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-07-07, 20:37
Ludska blbost nepozna hranice. Prave sa mi dostala do ruk fretka, ktoru majitelka doniesla do isteho zverimexu, pretoze jej smrdi a veterinar ju odmietol vykastrovat, pretoze podla neho fretkam po kastracii rednu kosti. Moje nervy. Som zvedava odkial ta fretka je, pretoze je cipovana a udajne pochadza z CR.
Ide o rocneho albina-samca. Nepredali ste niekto minuly rok mlada albina do Bratislavy?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-07, 21:24
MajaZ: To je d?sné... snad se tedy podle ?ipu najde aspo? chovatel, který by se o fre?á?ka mohl postarat a najít mu nový domov.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-07-08, 10:42
Takze fretak nepochadza zo ziadnej CHS, bol cipovany na slovensku a vsetko je na dobrej ceste, mame jedneho majitela, co by si ho po vykastrovani zobral.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-07-08, 11:34
Majo: není mi úpln? jasné, pro? se fre?ák nevrátí p?vodnímu majiteli, když je ?ipovaný?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-08, 11:43
že by proto, že ho asi ?ipovala až nová majitelka, když freták je údajn? z ?R a ?ipovaný v SR? :o) jinak tedy jsem to pochopila tak, že majitelka se ho sama vzdala.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-07-08, 12:50
Jooo ahaaa, když jsem si to p?e?etla znova, tak už jsem to pochopila, to bude bu? horkem a nebo tou psanou slovenštinou (p?ece jen, že to už cizí jazyk):-D

A? je to tak ?i onak, hlavn?, a? najde domov, kde se už nebudou chtít zbavit.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-07-08, 14:10
No povodne povedala, ze ho ma z ciech, ale podla cipu sme zistili, ze bol cipovany na slovensku. A kedze sa ho vzdala sama a dobrovolne, tak fretak ide na kastraciu a nasledne na adopciu.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-07-08, 15:34
Maja: díky za vysv?tlení. Ono poté, co jsem si tv?j p?vodní p?ísp?vek p?e?etla znova, tak jsem to pochopila:-) No jo, moje znalost psané slovenštiny, už není, co bývala:-)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-08, 15:42
Lucifina_1 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Takže tohle ses ale dozv?d?la z inzerátu, že ji
> prodává? Nebo t? sle?na alespo? sama na to
> upozornila?
> Tohle je fakt nezodpov?dnost. Tomuhle se dá krásn?
>
> p?edejít - kdyby p?išla s celou rodinou, po?uchali
>
> si je všichni, tak mohli v?d?t d?ív, než si ji
> po?ídili....


Luci - tohle není tak úpln? pravda :( Loni jsem prodávala mlád? dv?ma hol?inám - sestrám. Mladší bydlela u rodi??, starší sama. Starší m?la mít fretku u sebe. Chodily se ke m? ob? mazlit s malou fre?ulí a všechno bylo v po?ádku, na odb?r se t?šily a když k tomu došlo, tak mi druhý den volala ta starší, že na ní má alergii, jestli jí m?že p?ivést zpátky. P?ijela nateklá, mluvit nemohla, z o?í jí teklo.. A mladší si ji vzít bohužel nemohla, rodi?e nedovolili..

Ale i tak 95% alergií v inzerátech nebudou pravdivé :(

Já osobn? jsem astmatik a t?žkej alergik, na fretky našt?stí jen astmatik a to pouze u kydání. Myslím si, že m? vadí to prašný stelivo, ne fretky sami o sob?. N?kdy je vykydám v pohod?, jindy bych se u toho udusila.. Nikdy jindy se mi astma s ohledem na fretky neprojevuje, jen u toho kydání.

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-09, 08:28
Tak samoz?ejm? se asi m?že stát, ale je to takové
podivné :). Vycházela jsem z p?edpokladu, že alergie
se projeví tém?? hned, nebo nejpozd?ji na druhý den.
N?co takového jsem totiž sama na sob? zažila.
Nedávno jsem zjistila, že mám alergii na ko?ky.
Mamka uvažovala, že by si po?ídila perskou ko?i?ku.
Byly jsme na návšt?v? u babi?ky a její sousedka je
chová. No a po p?l hodince, hodince mazlení, jsem
tak za?ala kýchat a téct mi z o?í, že to bylo
naprosto neuv??itelné... Brácha to stejné. Takže
mamce bylo hned jasné, že žádná ko?ka nebude.

Ale aspo? se musí minimáln? u t?ch lidí ,,ocenit,,,
co dávají fre?ulky pry?, že je nedávají do
zverimex?, ale snaží se jim najít nový domov...
Anebo kontaktují své chovatele a ?eší to.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-07-09, 09:27
M? se alergie projevila po deseti m?sících života s fretkou...resp atopický ekzém-nikdy p?edtím jsem ho nem?la,celých 26 let života. nakonec to vypadá,že mám alergii na fretky v ?íji...to jsem p?i po?ízení tušit nemohla. ale rad?ji budu zfetovaná prášky a upatlaná krémy,než dát fretku pry?. je to moje svobodné rozhodnutí(a kdo m? vid?l loni v lét? pochopí,že d?vod ji dát pry? byl velký,85% t?la,doktorka ze m? byla na prášky)-navíc Žofka je už kastrovaná,ale každý se rozhoduje podle svého sv?domí a v?domí. takže ne každá alergie se projeví hned,ne každý inzerát s alergií je výmluva pro neschopnost ?i neuváženost...bohužel takových inzerát? je menšina.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-07-11, 13:30
Fre?ák o ktorom písala MajaZ má už po kastrácii a zdá sa, že od piatku bude ma? nového majite?a. Zatial je u nás, ale nemôžem ho pusti? k ostatným fretkám, lebo mu prelie?ujeme aj ušný svrab. Je to maznavý, hravý fre?ák, len smrdí ako normálny nekastrovaný samec. Predpokladám, že to po 1- 2 týžd?och prejde.
My sme celá rodina alergici a naozaj môžem povrdi?, že sa to môže prejavi? až po nieko?kých mesiacoch alebo aj rokoch. Astmatici berú lieky a inhalujú, atopici sa natierame. Zatia? nemáme zistenú alergiu na zvieratá/ okrem slabej na ma?ky u manžela/, ale na prach, trávy kvety... Nedali sme pre? žiadne zviera, ale naozaj neviem ?o by som robila, keby som mala malé alergické die?a. Pri malom die?ati je každá z nás hlavne mama. Naš?astie som sa vtedy nemusela rozhodova?.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-20, 22:35
Není to tak dlouho, co se v tomto vlákn? ?ešila velmi rychle utracená fretka, která se zab?hla v Plzni. Odeslali jsme za klub oficiální žádost o vyjád?ení na M?stskou veterinární správu v Praze a zde je odpov?? [docs.google.com]
Vyjád?ení zítra budeme odesílat panu Mako?ovi s žádosti o jeho stanovisko - pokud nám p.Mako? dá souhlas se zve?ejn?ním pak bude na forum zve?ejn?no.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 20.07. v 22:47.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-07-20, 22:56
Tak jsem prohlášení ?etla a jsem zv?davá na pokra?ování. Co s tím bude dál...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-07-21, 08:43
No ...tak na tohle jsem velice zv?davá nejen já ale asi všichni p?íznivci našich mazlík?....pokud se p.Mako? vyjád?í a dá souhlas což pochybuju že ud?lá - budeme ale doufat že ano ,tak aspo? si dá p?íšt? veliký pozor na to jak postupovat podle zákona aby ho neporušoval.

A my všichni - by jsme m?li d?lat vše pro naše mazlíky to , aby k takovým ,, nehodám " nedocházelo a když už nám zví?átko ute?e , tak základ toho všeho je ...mít ho aspo? ?ádn? o?ipované !





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: marnelbar dne 21.07. v 10:22.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-21, 09:38
Mn? to prohlášení nejde otev?ít....nemúžete mi to n?kdo poslat t?eba na mail? Adresu dodám p?es SZ. Díky moc!
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-07-21, 10:24
Johanka: poslala jsem ti to mailem.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-21, 11:12
Silvo d?kuju, p?išlo mi to.

Takže M?VS jednozna?n? potvrdilo porušení zákona. Akorát z toho nevidim, jaké sankce by mohli postihnout toho, kdo ten zákon porušil...a jak by se dali uplatnit. To by taky mohlo být zajímavé....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 21.07. v 11:20.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-21, 11:33
no já myslím, že kdokoli (a zejména majitelka) m?že podat podn?t k prošet?ení na policii, ale spíš na m?stský ú?ad. podle vyjád?ení vs došlo minimáln? k p?estupku (a p?iznám se, že m? to p?ekvapilo). je už pak na p?íslušných orgánech, aby našly a potrestaly viníka.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-07-21, 11:40
Ty jo, tak to koukám, m? to p?išlo šílený to jeho chování, ale ono nebylo jen neetický, ale i protizákonný...
Majdi dobrý...

Je fakt, že když na základ? toho majitelka podá trestní oznámení bude to mít ten "zachránce" zví?at hodn? nep?íjemný...
Já bych to ud?lala hned.
Jestli n?kdo znáte majtelku, já bych mohla ?íct kamarádce právni?ce, že by pomohla s v?cí bezplatn?.

P
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-07-21, 11:41
Sankce urcuje patricny zakon, ktery byl porusen, typ a vyse sankce podle toho, zda je FO nebo PO.

Dle zakona na ochranu zvirat proti tyrani nemuze KVS (SVS) ukladat sankce za poruseni, pouze ukladat opatreni k vedouci naprave daneho stavu + lhutu, do kdy je treba stav zlepsit (pokud se tak nestane, ma pravo ukladat sankce - "za nesplneni narizenych opatreni").

Prestupek/trestny cin dle zakona na ochranu zvirat v prvni rade rade resi obec s rozsirenou pusobnosti. Ta uklada sankce a sankce jsou snad i jejim "prijmem".
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-21, 12:28
Pokud by p?estupek ?ešila obec, múže to být dost zajímavé, mrkn?te na link

[plzensko.zeleni.cz]
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-21, 12:46
Holky, ne že bych mu za to nep?ála n?jakej postih, ale že to povede až takhle daleko...

Nicmén? Mako? už se léta snaží dovolat se na magistrátu, aby fretky nevozili k n?mu, protože je to jediná šelma, kterou tam vozí, ale aby se p?edávali do útulku ps? a ko?ek tady v Plzni. Ulevilo se mu, když jsem s ním za?ala komunikovat já a fretky od n?j si brala.. Vím, že se mu ulevilo hodn?..

Cht?la bych, aby to skon?ilo tak, že budu mít pobo?ku P?di?ky a m?š?áci je automaticky vozili ke m? (a k Janin?, se kterou na tom pracujeme), protože fretky tu nikdo nechce, ani Mako?, ani útulek pro psy...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-07-21, 12:59
Tak nic, vsechno jinak. Resi to dle 166/1999 Sb. (Veterinarni zakon), kde by to mely v prvni rade resit organy SVS.

Doporucuju kontaktovat plzenskou KVS, s klidne banalnim dotazem "A co s tim, ted?", kdyz mate v ruce vyjadreni MeVS.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-21, 13:49
...a co ten vet co tu fretku uspal? Ten asi taky porušil zákon, když uspal bezdúvodn? zdravé zví?e...nebo ne?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-07-21, 14:10
Johanko vet co ud?lal euthanasii, pochybil úpln? stejn? jako Mako? nebo? ta zpráva platí i pro n?j v té ?ásti veterinárního zákona ur?it?, takže je v "tom" taky...

Petro, tohle je hrozne zamotaný. Ty znáš majitelku, tak to s ní prober. Jako minimáln? aspo? na základ? tohohle by už tam žádná fretka opravdu nem?la p?ijít. Je škoda, že Ti nezavolal i v tomhle p?ípad?, podle m? to prost? m?l ud?lat, a když ne, tak ne ur?it? ji zabíjet. Trochu ignorant...Já bych ho rozthla vejp?l osobn? hned, ale chápu i Tebe.
Avatar

Aktuální stránka:76 z 80


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist