Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5
Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2006-07-09, 10:59
Heretiko, nic ve zlém, ale pro alergology je nejsnazší se zeptat, zda máte domácí zví?e, a když náhodou zní odpov?? kladn?, mají jasno a po dalších možnostech nepátrají.

Já mám alergii na prach, pyl, rozto?e, a ko?ky. Psi a fretky mi nevadí, ale v??ím, že alergolog by mi ?ekl že ano.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-07-09, 11:48
Jdeme v týdnu znovu na testy,tak uvidíme,ale moc si od toho neslibuju.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-10, 09:30
Zvaž tu nabídku od Petry, klidn? i n?kdy mimo dov?u. ?ist? proto, že t?eba zjistíš, že rýma nep?ešla a ve fretce to není. Takové zjišt?ní by za týden odlou?ení stálo, ne?

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-07-13, 12:09
Ted jsem se dozvedela zajimavou vec:-)) Alergik jsem taky, i kdyz slaby a kaslajici na to, ale dulezite je, ze mi doktorka nikdy nerekla, ze vsechny ty Zodacy, Clatriny a spol. mam bastit PRED stykem s potencialnim alergenem (tedy nez vylezu do toho rozkvetleho pole) - dnes mi to k memu udivu osvetlil pan profesor imunolog na zkousce:-)
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-07-20, 11:52
Ahojky, ja jsem taky alergik na prach a roztoce vic, udajne na kocku, ale na pyl pry ne - coz me prijde ze ano, ale jak ta pani mysli. Kdyz me zacla prvne senna ryma, tak sup na testy a tim, ze jsem potvrdila, ze mam (mela) doma kocku, tak je to jasny zaver. Udelala testy,zjistila co a jak a dala mi jen Claritin. Protoze me trapila jen senna ryma a trosku atopicky ekzem, tak mi to zabiralo. Postupne se to lepsilo a pak jsem se odstehovala od rodicu a kocicky a je fakt, ze tam to zlepseni bylo znat. Jenze kazdou zimu se mi ozve atopicky ekzem a kazde jaro a leto s.ryma. Byla jsem skoro dva roky bez zvirete a stav nezmenem. Pak jsme si s pritelem poridili Maxe a dobry. Toho mame uz rok. Ted mame druhou fretulku Missy a taky zadne zhorseni. Jenze vcera v noci, jsem se zacala budit s tim, ze se mi spatne dycha, nemohla jsem se nadechnout, sypala jsem a nemohla jsem se ani vysmrkat. Tak jsem si vzala claritin a po hodine (coz jsem se pak uz i uklidnila) jsem zas usla. Ja mam takovy dojem, ze je to hodne z toho pocasi. Sileny vedro ve dne a v noci, vsude ve vzduchu hrozne prachu a ten mi dost vadi. Takze podle me, fretulky jsou v tom spis nevinne a je to z aktualniho pocasi.
Nicmene me to tak vydesilo, ze se objednavam k novy alergolozce (nejspis do UVN) a tam k profikovi. Ma sestrenka je alergicka na psa a kocka ji nevadi. Jenze maji doma oboji a tak to musi hodne resit. Puvodni doktorka to neresila a ted ma astma. No a moje byvala alergolozka mi delala testy, zapomela na jednu injekci a tak ji dala az na konec a ted prd vim,jestli to zblbla, nebo si to pamatovala. Nicmene ty pyly mi vadi taky. Takze tezko rict, asi jedine zajit za odbornikama a nechat si udelat kompletni vysetreni na vsechny mozny veci, co mohou zpusobit alergie...test dychaciho ustroji atd.
Drzim palce at ti to Heretika vyjde dobre, me to ted taky ceka.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-20, 15:14
Leylo, to opravdu nepodce?. Alergická rýma snadno (a ráda) p?ejde v astma, no?ní záchvat dušnosti tomu odpovídá. Není to žádná tragedie, jen to chce správné léky, stejn? jako u alergie, a dá se s tím normáln? žít, ale nesmíš to nechat "vyhnít" - ?ím h?? se astma rozjede, tím h?? se dostává pod kontrolu.
Ad léky p?edem: Lee, tohle bohužel dost obtížn? vysv?tluji rodin? svého exmanžela, který Markovi ob?as nedává Analergin a když ho za to sprdnu, argumentuje tím, že "mu p?ece nic není, tak pro? má brát léky". Vysv?tlit jemu a celé jeho rodin?, že malému nic není práv? proto, že preventivn? bere antihistaminika a že je musí brát p?edem, ne až když opuchne, to je nadlidský výkon...

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-07-21, 10:50
Trosku mi to pripomina pribeh z jedne "herriotovske knizky" (jiny veterinar). Seno zkrmovane zirafam bylo chude na selen, puda taky, po case zirafy zacaly hynout, zjistil se deficit selenu. Zirafy selen dostavaly a par let byl klid. Pak zasa zacaly chcipat, zase se pitvou zjistil nedostatek selenu. Pak se pan reditel vyjadril, ze nema dost penez cpat drahe preparaty zviratum, kdyz UZ jsou zdrave.
Bojim se, ze v urcitem smeru se s leky zachazi strasne benevolentne a na druhou stranu - "Pani doktorko, napiste mi pro Benicka nejaka antibiotika, on se mi nelibi..." (z ust pani, ktera to dotahla max. na ZS).
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2006-07-21, 12:51
Hi hi, ta paní by m?la navštívit léka?e mého manžela. Vždy, když tam jde, t?eba s rýmou kašlem a 38°C, tak dostane ATB. A spoustu papírk? do lékárny, odkud vychází s igelitkou a chudší t?eba o 300,-. Vždy má naordinováno: Ibalgin, Paralen, Imudon.... Tak mu doma ud?lám bylinkový ?aj místo ATB. Pomáhá mu to. Od doby, kdy jsem ATB v takovém množství zakázala (t?eba 4-5x za rok), tak je nemocný t?eba jen 1-2x do roka, teda spíš nachlazený.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-07-21, 23:34
Imudon by mel byt fajn, ac ja s nim osobne dobre zkusenosti nemam:-( A jeden cas mi pravda psali Brufen na uplne vsechno (odrazene ledviny, rozdrceny kotnik a spol.), paradoxne ta sadra, kterou jsem chtela nejak nebyla:-) Pani by nezvladla odchazet z lekarny chudsi o 300 Kc, neb je to stara pani, tvarici se, ze se stara o cca 30 kocek (coz nestiha fyzicky ani financne), takze ta ATB chodi vetsinou navic loudit:-)
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:24
vytahuju vlákno na povrch...
Evo tady se m?žeš ptát na cokoli co se alergie týká :o)
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-08-23, 01:26
Nikdy jsem alergická nebyla,ale p?ed rokem se mi rozjela alergie na psy a postupn? na kov,prach,hobliny a seno.Doma mám ko?ku a fre?áka.Ko?ka mi nevadí,ale s fre?ákem je to složit?jší.Jeden den mi nevadí a druhý se m?žu zbláznit-spustí se mi šílená rýma,kýchám jak o život a n?kdy m? trochu pálí o?i.Chci jít na alergologii,ale nem?žu brát tém?? žádné prášky,pa? mám porušená játra.Tak nevím.Myslíte,že by mi pomohly n?jaké nosní kapky?Alergocrom je na p?edpis?Pot?ebuji n?co,co mi pom?že,abych si mohla hrát s fre?á?kem bez kapesník?.Prosím o radu.:o(
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-08-23, 08:34
sasmid:p?esn? tohle,rýma,kýchání,pálení o?í ob?as sv?d?ní k?že na obli?eji a krku máme s dcerou od té doby,co máme Škvora.Bohužel,léky,které jsou k dostání bez receptu nám nepomáhají.Takže musíme na alergologii.Bereme AERIUS,mast na o?i Hydrocortison a kapky Spersallerg.Ale musím ?íct,že je to skoro na nic.Prost? to n?kdy pom?že a n?kdy ne.Ze za?átku to pomáhalo,te? si t?lo asi zvyklo.Dcera to má mnohem víc než já a te? co máme malou Kryšpínku,tak se jí to rozjelo hodn?.Nem?že už s fre?ulema spát v místnosti a musí mít po?ád otev?ené okno.Te? zvažuijeme koupi ?isti?ek vzduchu do všech místností.Fre?ulí se vzdát nechceme,tak to musíme ?ešit takhle.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-08-23, 10:10
sasmid: To máš p?esn? to, co já na svýho psa. Ale když jsem s nim v trvalejším styku, tak se to samo vytrácí, jako by si t?lo na ten alergen p?ivyklo. Ale m? sta?í nedávat si jí k obli?eji a po hlazení si umýt ruce. Ob?as se mi stejná reakce objeví i na n?co jiného, jednou už to byl i fre?á?ek, tak p?ed dv?ma m?síci. Pálili m? o?i a zarudly ví?ka. Kýchání mám ze všeho možnýho, kýchám snad každý den.

Heretika: Hydrocortison je kortikojd, na n?j bacha. Všeho s mírou. Od dob, kdy jsem ješt? byla obsypaná od hlavy až k pat? mám u našich 4 krabice od bot plný masti?ek a prášk?...
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-23, 13:22
sasmid: no, úpln? bez kapesník? to asi nep?jde...ale zkus homeopatika. Užívám tabletky a nosní spray LUFFEEL. Existují i kapky do o?í, ale jsou v dost nepraktickém balení. Vše je voln? prodejné v lékárn?.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-08-23, 14:00
P?ed chvílí jsem si dohrála s fre?ákem-jednou jsem kýchla,vysmrkala se a vše je v pohod?.P?edev?írem jsem se mohla ukýchat a nos jsem m?la jak bambulu.Zkusím si koupit ten nosní sprej LUFFEEL a uvidím.Fre?á?ka se nevzdám.D?kuji za rady :o)
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-08-23, 14:49
Kdyby se n?komu cht?lo ješt? ?íst starší vlákna tak jsem n?co o alergiích a fretkách našla.

alergie - tokart 2004-10-21, 20:28
Alergie na fretky - Martina L 2004-12-16, 17:29
MAZLENÍ A ALERGIE - Judita 2005-12-28, 22:30
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Eva Krajníková (IP)
Datum: 2006-08-29, 18:57
Ahoj,!!
Tak to máme upln? stejný problém.Fre?áka máme 14 dní a já si mužu o?i udrbat, jak m? sv?dí.N?kdy víc,n?kdy mí?. Ale co mi docela pomohlo je Sanorin-ANALERGIN, stojí asi 40 k?, šla jsem si to koupit bez p?edpisu .Já nikdy žádnou alergii nem?la, akorát atopickej ekzém v d?tství, ale to prej sta?í. Alergie se pry muže v prub?hu života ob?vit a zase odeznít. Tak na to spoléhám :-) A fre?áka taky nedáme.Už jsme se spolu tak zžily,že o ?ákym odchodu nemuže být ani ?e?. Ale štve m? to no, hlavn? když mám zkouškový a pot?ebuju se u?it.Navíc bydlim na koleji v jednom pokoji,takže namám kam utýct.No jo no, tak snad nás to p?ejde samo :-))

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Eva Krajníková (IP)
Datum: 2006-08-29, 19:14
Jo a te? m? ješt? napadlo že by to mohlo být z toho steliva. Používáme BIOCAT a je dost navon?ný.Ale je fakt, že to musí být z n??eho na tom pokoji. Protože když jsem venku tak je to v pohod?.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-08-29, 20:37
Jestli atopický ekzém sta?í na vznik alergie? Ten sta?í i na astma, je to jeden z rizikovýchh faktor?. Rozhodn? (z vlastní zkušenosti) doporu?uju nezanedbávat lé?bu alergie a PREVENTIVNÍ podávání antihistaminik, protože s takovouhle dispozicí je nelé?ená alergie nejspolehliv?jší cesta k astmatu.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-08-30, 11:51
Sasmid: me jeste napadla jedna vec. A to zda nemas alergii na roztoce? Ja jsem mela 10 let kocku, po sedmi letech se mi rozjela senna ryna, vyrazky... a jakmile jsem rekla na alergologii, ze mam doma zvire, okamzita reakce byla, ze je to na ni. Udelala mi testy, ty zblbla a vyslo ji, ze mam 9 z 10 alergii na kocku. Me to pripadalo jako nejvetsi kravina, protoze jsem se s kockou muchlovala od rana do vecera a nevadilo mi to. Dostala jsem Claritin a trosku se to zlepsilo.
Ted mam uz rok a ctvrt fretku a to mi taky nevadi primy kontakt s ni. Samozrejme kdyz meni srst, tak si kychnu, ale bohuzel z urcitych duvodu (psanych drive) jsem si dosla k nove alergolozce a ta mi absolutne vyvratila alergii na kocky, ale bohuzel mi rekla, ze mam silnou alergii na roztoce dvou typu. Dostala jsem Zodac na 2 mesice zadara, udelala mi test dychaciho ustroji a zakladni alerg.testy, no a ted jdu po mesici znova na potravinove alerg., krevni testy na imunologii a jeste jednou na chychani. (to tu prvni vubec nenapadlo)
Takze po svych zkusenostech s "alergii na kocku" pri ktere by normalni clovek umiral mit 9/10, tak jsou to roztoci. Urco si zajdi na vysetreni. Neboli to a je to hnedka hotove.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-08-30, 12:00
Leyla:Na alergologii si ur?it? zajdu,až na to,že objednání je na m?síc až dva dop?edu-hr?za.Zatím jsem si v lékarn? koupila voln? prodejný sprej do nosu Livostin,pa? Luffeel nem?li a pomáhá to.D?kuji.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-08-30, 12:06
Co bych doporucila ja, tak kapky do nosu Sanorin-analergin a tabletky Analergin. Ty tabletky jsou super! Jo a mas pravdu, me nez prez leto objednali, tak jsem cekala skoro mesic, ale ted uz se konecne lidi vraci z dovoleny a je to v pohode. Jsi z Prahy nebo odjinud? Vyborna je alergologie-imunologie ve Vojenske zdravotni nemocnici (tam me sestrence pomohli pri prvnich priznacich astmatu, ktere puvodni alerg. prehlizel) a ja si ted zasla na alergologii a respiracni na Praze 3 u metra Želivského. Doktorka Puchmajerová, Poliklinika Vinohradská. Doporu?uji, pani je podle me velmi dobra. :o)
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-08-30, 12:14
Leyla:Bydlím na druhé stran? republiky,nebo-li na Morav?,takže se budu muset spokojit s léka?i,které máme zde.Ach jo...
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-08-30, 14:12
Ur?o n?koho najdeš, držím pale?ky a opravdu si zajdi. Astma z nelé?ené senné rýmy je f???j tajbl!
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2006-08-30, 22:05
Hálo lidi?kové,pot?ebuju nutn? pomoc!!!!M?la jsem kastrovanýho fret?ího,kluka,ten nám bohužel um?el a te? jsme si po?ídili malou hol?i?ku.U mého p?ítele se objevila dost silná alergická reakce,po?ád mu te?e z nosu a má záchvaty kýchání,te? jsem se do?etla o Luffeelu,tak jsme ho koupili,ale zase tam není dávkování,tak nevim jak ?asto se to má šplíchat.Jinak neví n?kdo co k tomu,t?eba n?jaký prášky co fakt zabírají?Sice spolu nebydlíme,jako s p?ítelelem,ale je u nás dost ?asto,taky u nás spává,nem?žu ho p?ece takhle trápit,navíc se mu to zhoršuje,jsem úpln? bezradná,pry? to naše mim?o dávat taky nechcem,prosíííííííííííííííím,pora?te,taky jsem psala do poradny,ale už jednou mi neodepsali.Na alergologii se už objednáváme,ale chvilku to potrvá,fakt prosím co nejrychleji se mi n?kdo ozv?te,zachra?te nás...Moc díky,Sab?a.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-08-30, 22:26
Tu poradnu kontroluj - MF odpovida na vsechny dotazy, ale nemuze odpovedet hned..
Ja s alergii zkusenost nemam.. Ale pripadne napis SZ BOZE - v rodine jsou vsichni alergici..
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-30, 22:26
Synus: Luffeel nosní spray: do každé nosní dírky jeden vst?ik. Ale kolikrát denn? se m?že užívat, na to se pak budu muset juknout doma. Já ho používám nárazov?, st?íknu si vždy p?i obtížích (což už není díky komplexní homeopatické lé?b? tak ?asto), nebo když p?edem vím, že se setkám s alergenem, který mi d?lá velké problémy (u mn? ko?ka, u vás fretka). Alergická reakce p?i "setkání" je pak mnohem menší.
Luffeel jsou i tabletky, které se užívají 1 až 3 x denn?, dle stupn? obtíží.
Když m? trápila alergie, užívala jsem denn? ráno a ve?er tabletu Luffeelu a dle pot?eby jsem nárazov? použila spray. Když m? alergen skolil natolik, že homeopatický Luffeel neposta?oval, vzala jsem si tabletku Zyrtecu ?i Claritinu, ale to bylo tak 3x za léto. Je výhoda, že homeopatický Luffeel lze kombinovat s klasickými antihistaminiky (léky proti alergiím).
V lékárn? jsou voln? prodejná (snad stále ješt?) antihistaminika, nap?. Zyrtec tablety - p?ítel m?že zkusit i to. Ale je t?eba, aby léky bral pravideln?, musí si totiž ud?lat "hladinu", aby byl ú?inek dostate?ný!
Alergologie jist? neuškodí ;o)
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-30, 22:49
Zyrtec tablety jsou voln? prodejný jenom v po?tu sedm kus? (je tam sedm prášek? a krabi?ka zabere p?lku kabelky :o)) Zrovna minulý týden jsem ho kupovala Karlovi... Jinak se musí na p?edpis. Aspo? tak mi to ?ekli v lékárn?...
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-08-31, 12:36
Synus: voln? prodejné po 7 ks tabletkách je Claritin, Zyrtec, Analergin - to vím 100%, ceny kolem 50-130k?. Jinak Zodac nevím, ten mi dala alergoložka zadarmo na dva m?síce.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-08-31, 20:42
Synus:

Sab?o,testy na fretky stejn? na alergologii nemají, napíšou ti tam ale n?jaké antialergikum.
A ten tv?j p?ítel d?ív na fre?áka alergii nem?l ? Nebo je nov?jší a fretku nezažil? Ptám se proto, že moje dcera má v?tšinou v?tší reakci na zví?ecí samce!? Nevím, jestli to má n?co spole?ného s hormony, ale samice zví?at jí sice taky vadí, ale reakce nejsou tak prudké. Možná bys m?la po?ídit znova samce.

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:2 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist