MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Judita (IP)
Datum: 2005-12-28, 23:30
Cht?la jsem se zeptat, zda jsou fretky mazlivé ( nap?íklad jako ko?ky) ? Vím, že to záleží na individualit?, ale spíše bych se p?iklán?la k obecnému pojmu... A další otázka je alergie.. Je fretka vysoce alergenní nebo je stejn? alergenní jako ko?ka? Jsem totiž na ko?i?ky alergická a proto bych si cht?la po?ídit fretku. D?kuji moc za rady. Jsou pro m? hodn? d?ležité a jak tak pro?ítám toto dizkusní fórum, vím, že tu jsou zkušení chovatelé a lidé, co by mi mohli poradit :-) D?KUJU!

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-28, 23:35
To Judita: Fretky z obecné zkušenosti nejsou vysoce alergenní, ale vyskytly se i p?ípady, že n?kdo alergický na fret?í srst byl. Proto bych doporu?ila, aby ses nejd?íve setkala s n?kým kdo fretky má, p?ípadn? se m?žeš nabídnout na hlídání, a tehdy bys mohla zjistit, zda ti fretka vadí, ?i nevadí. Akorát si nejsem jistá, zda to byla alergiacká reakce na srst, nebo na sliny. Ale na to bych se rad?ji zeptala odborník?.
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-29, 09:46
Judito, pod?a m?a sú mazlivejší same?kovia ako sami?ky, ale ani to ur?ite nefunguje na 100%.
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-12-29, 16:27
Johana:u nás to funguje stoprocentn?.Sami?ku vezmeš sotva do ruky a už se drápe dolu a zdrhne(což neplatí venku,tam se naopak škrábe do náru?e a usne)
Bertík to je mazel nejv?tší.Ten se po pušt?ní z klece chvilku vyblbne a pak šup na klín,kde se dokáže hodinu rozvalovat,pomlaskávat si a zívat.Jsem za to ráda,protože mazlíka jsem vždycky cht?la...
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-12-29, 17:18
Judita: osobni zkusenost s alergii nemam, ale kamaradka a jeste jedna sousedka jsou alergicke na kocky a vadi jim obema stejne i fretky, tzn. pokud jsou v mistnosti s fretkou, tak se jim spatne dycha (stejne jako s kockami)...i kdyz se osobne priklanim k nazoru to vyzkouset osobne - k zajit k nekomu, kdo fretku ma a zkusit, jak na zapusobi...
JInak u nas take 100% plati, ze fretak je mazel a samicka tak na minutku a hned chce pryc...
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Mata (IP)
Datum: 2005-12-29, 19:46
My t?eba máme sami?ku a ta je taky n?kdy mazlivá. Sice je hrozn? hyperaktivní, ale když je t?eba vykoupaná, nebo unavená, nebo jí je zima a nebo jen tak, tak u m? usne i na dlouho. Má ráda drbání pod krkem a u toho v?tšinou i usne... usne i t?eba vedle m? na posteli, ale nesmí jí nic vyrušit :) Je to fakt r?zný.. ti samci jsou asi mazliv?jší, ale sami?ky neutíkaj vždycky z náru?e a um?jí se s i tebou po?ádn? pomazlit :) . U každýho je to asi fakt jinak ;) papa
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-29, 23:58
Je urcite nejlepsi zpusob jak to zjistit, zajit si nekam ozkouset jestli alergicka jsi ci ne - u me si takto vzali lide fretacka - napred vyzkouseli alergii a pak po tydnu si ho odvezli :o)
Jinak u me jsou mazlivi vsichni - jak holky, tak kluci.. Flo a Tappi, byly od mala zvykle se mazlit a kluci a Xavy, jsou pomerne dovadivy, protoze jsou to pubertaci, ale pomazli se taky ;o)
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-30, 00:56
No nejlepší by bylo dojít si na alergologii a nechat si ta prost? ud?lat testy....pokud je doty?ný alergický na pracha a rozto?e, kte?í se v strsti drží pak je to v?tšinou jedno...protože ti jsou prost? všude...pokud je to na ko?i?í srst, nemsí být doty?ný alergický i na fretky...Mirek je t?žký alergik na ko?ky, ale ani po dvou letech soužití s tcho?i se mu neprojevila alergie na n?. Takže bych opravdu doporu?ovala Alergologii, nebo ješt? lépe tak hodinovou návšt?vu u fretka?e doma. V?tšinou jedná-li se o t?žšího alergika, kde se ?lov?k dusí, sta?í být se zví?atem v jednom byt?, n?kdy je to mírn?jší a sta?í pohlazení.
neideáln?jší by pak bylo to t?eba t?ídenní hlídání p?es víkend:-)
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-31, 00:16
Pokud vim, tak alergologie nema specificke testy na fretky!
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-31, 01:44
Taky si to myslim.. Ale jelikoz sem tam nikdy nebyla, tak mlcim..
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Adela (IP)
Datum: 2005-12-31, 09:16
Na alergii je asi nejlepší po?ádn? se s tím zví?átkem pomazlit a uvidíte. :) M? nikdy žádný zví?e nevadilo a u babi?ky na venkov? jsem se mazlila se vším co neuteklo, ale p?ed rokem si strejda po?ídil retrívra a kolem n?j já nem?žu ani projít. Nikdy mi žádný zví?e nevadilo, doma máme taky psa a nic. Ale tenhle pes to je pro m? utrpení. Sta?í když kolem m? jen projde a za?nu kýchat, spustí se mi rýma a mám slzy v o?ích. Nedej bože abych k n?mu dala hlavu to pak p?ez slzy ani nevidím a kapesník nestihnu dát od nosu pry?. Tohle je tak bleskový, že to snad ani není možný a už vím, že retrívra si nikdy po?ídit nesmím.

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2006-01-01, 19:40
Já jsem (aspo? dle alergolog?) siln? alergická na veškerá zví?ata (od mali?ka jsme m?li doma psa). O fretkách ale v?bec nevím, nekýchám, nesmrkám, nemám vyrážku, prost? nic. A to je máme n?co p?es rok a p?l. Ale samoz?ejm? m?žu být výjimka, takže fakt je lepší si to vyzkoušet...

Co se mazlení tý?e, tak máme doma sami?ku i same?ka. Sami?ka se prakticky v?bec nemazlí, same?ek je náš mazel :o))))

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-01-02, 09:53
Kamarád je alergický na prach a rozto?e, obojí je i ve fretí srsti. Na ko?ky je alergický natolik, že nem?že projít bez následk? místností, kde pobývala ko?ka. Fretku má, je pod léky a jde to. Dokonce z velice aktivní sami?ky vychoval mazla a s našimi mršáky se mazlí jako s plyšáky. Alergie jsou opravdu velice specifické, pravdu má (jako obvykle) Lee - alergologové speciální testy na fretky opravdu nemají, je t?eba vyzkoušet.
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2006-01-02, 10:57
Erin: Jenže rozto?? se nezbavíš a prachu taky...to bys musela žít ve sterilním prost?edí, n?co takovýho jako na sále v nemocnici...a to v b?žných podmínkách domácnosti prost? nejde za?ídit:-) takže cose rozto?? tý?e....:-) Máma je alergik..t?žkej na rozto?e a s fre?ulema se normáln? mazlí. (má alergii i na prach, ale víc na rozto?e).
Možná by byklo dobrý p?ijít na sraz....tam je tcho??l až až..na pro za?átek je tam zkusit všechno omazlit...::D pokud se nic neprojevý na sraze, nebo po n?m tak zkusit teda k n?komu jít dom?:-)
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-02, 23:44
Jo, muzes byt alergicka na prach a roztoce, 100% je neodstranis, ale domacnost se da zmenezovat tak, aby to bylo i pro tezkeho alergika snesitelne. A primlouvam se holt za to, ze pokud Petr (ze, Erin?:-) nemuze projit okolo kocky, tak je lepsi, at kolem nich nechodi. Pokud XY nemuze projit kolem fretky (nebo mu souziti s fretkou, ktera ani neni treba jeho, dela problemy), mel by se holt fretky vyvarovat...
Avatar

Re: MAZLENÍ A ALERGIE
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-01-03, 00:24
Cusky, me dela trochu problem fretci srst,skrabance a sliny na urcitych mistech, jako je krk a vnitrni strana pazi, kde je kuze jemnejsi a citlivejsi. Naskacou mi fleky, ktere svedi, ale po umyti se hned kuze zklidni a pak fleky zmizi. Takze to moc neresim :))
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist