Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:3 z 5
Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-08-31, 20:46
ježiš já mám teda ale št?stí,že na n? nejsem alergická.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2006-09-03, 18:05
Gazza:No p?ítele mám 4 roky,minulýho fre?á?ka jsme m?li pouze 2 roky.No s tou p?ecitliv?lostí na samice nevim,spíš si myslím,že je to p?ípad od p?ípadu,že mu tahle zrovna nesedla,ale dávat pry? ji prost? nechcem,koupíme ješt? ty tabletky Luffeel a zajdem na alergologii,uvidíme jak to pujde,te? se to párkrát zdálo lepší.On je totiž alergik i na jiná zví?ata,psi,ko?ky,prost? na ty v?ci co mají v sob? no.Doma máme krom fretky 2psi i 2 ko?ky,na to mu ale normáln? zabírají prášky co má,žádný stálý komplikace kv?li nim nikdy nem?l,až te? co máme tu novou fretku...Díky za info...

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-03, 18:20
Gazza:moje dcera zase skoro zkolabovala kv?li sami?ce,samec tolik nevadil.Nevím ale jestli je to tím,že je sami?ka nebo tím,že už jsou dva a tudíž je alergen? v byt? více.Voln? prodejné léky nám v?bec nepomohly,takže jsme musely ob? na alergologii.Výsledky jsou spíše kolísavé,jednou to zabere podruhé ne.Nic,co by zabralo vždycky,jsme zatím neobjevily:-(

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-09-03, 22:39
Synus: Luffeel nosní (nasal) spray se m?že podávat 4 - 5x denn?, 2 vst?iky do každé nosní dírky.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2006-09-18, 23:26
Prý jsou i Luffell tabletky,neví náhodou n?kdo kolik to stojí a kolik jich tam je?A co t?eba komu p?edepsal alergolog,co komu zabírá,abychom to mohly p?ímo tomu našemu navrhnout...díky za p?ípadné odpov?di...

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-09-18, 23:36
Baleni po 50 a 250 tbl., cenu mi mi pomocnicci nenasli:-)) Volny prodej.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-18, 16:28
selly,
konkrétn? u našich kluk? (m?j a majdin) se to projevuje vyrážkou, která nelé?ená mokvá (v mém p?ípad?, kdy jsem si toho mezi prsty na nohou všimla pozd?), ba?a má navíc "ned?vodný" kašel. nic mu není, žádná teplota, rýma, plíce ?isté - p?esto ob?as záchvatovit? kašle, údajn? (dr. and?l) v souvislosti s alergií (na prach, stelivo, chlupy, kdoví?).

v n?kolika p?ípadech jejich sourozenc? jde zas nap?. o alergické reakce na n?která o?kování, která jsou u jiných fretek snášena dob?e. vlastn? i majdin pitrís (ba??v bráška) po o?kování zkolaboval!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 18.10. v 16:32.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-18, 17:47
Duchá?ek (taky bráška)má taky kašel jen v ur?itém prost?edí,prost? alergie u fretek se projevuje upln? stejn? jako u lidí,n?kte?í jedinci mají víc a n?kte?í mí?.Jen nejsou dostupné(hlavn? finan?n? testy na veterin?)Jo a tu vyrážku má ješt? Leya,jejich sestra,takže tém?? celý vrh,no a po otci je to,pon?vadž se to vyskytlo i v jiných vrzích,které kryl.

Ja mam taky fret´áka alergika-Rudu,poznala jsem to na n?m,protože m?l stejný p?íznaky jako muj astmatický syn,a taky bere stejné léky :o)) samozd?ejm? na radu veta!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: bóža dne 18.10. v 17:49.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-18, 21:36
tak to je výhoda když jednomu z nich dojdou :o)
jinak nše sami?ka má malinko zarudlé tlapky po?ád mohlo by jít taky o alergii?má tam i takové ?erné "drobe?ky" jen nevím jestli jsou to stroupky nebo zbytky hrudkujícího ko?kolitu.nepoda?ilo se mi to zjistit protože m? to nenechá po?ádn? prohlídnout...

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-18, 21:48
je pot?eba ud?lat st?ry a poslat do laborky,m?že to být cokoli,parazity po?ínaje,p?es ekzemy až po vyrážku zp?sobenou ruznými bakteriemi.Až po vylou?ení tohodle všeho se jedná patrn? o alergický projev na n?co...

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-18, 21:54
zítra jí zkusím tlapi?ky opláchnout a zjistit jestli tam má stroupky nebo je to ko?kolit.p?íští st?edu jdem se všema na preventivku,tak se zeptám i na ty tlapi?ky.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-18, 22:13
selly,
já když si toho všimla prvn?, taky jsem si myslela, že jde o nalepený ko?kolit - ba?a to m?l mezi prsty na všech 4 tlapi?kách (víc na zadních), byly to takové jakoby "žmolky", žlutohn?došedivé, lepilo se to a dol? to šlo blb? (a ne všechno). to už práv? té meziprstní zapá?ce mokvaly p?vodn? drobné r?žové pupínky. krom? tlapi?ek to m?l i na brad? a trochu i v ouškách (tam pupínky "na vzduchu" sice nemokvaly, ale bohužel zase sv?dily a ouška si rozdrápal).
te? ho pr?b?žn? kontroluju, protože je mi jasné, že s tím bude mít problémy celoživotn?, momentáln? je to v klidu - a i kašel ustal, resp. kašle minimáln?. v lét? m?l hrozn? silné, resp. dlouhé kašlací záchvaty.

jestli má sami?ka tlapi?ky zarudlé, by? mírn?, ale z?eteln? víc než ostatní, velmi pravd?podobn? je to n?jaký zdravotní problém a nikoli nalepený ko?kolit. ze zdravých, suchých tlapek ko?kolit rychle opadá...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 18.10. v 22:26.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-18, 22:24
jojo je to n?co podobnýho.jinak kašle a jiných p?íznak? jsem si nevšimla.ve st?edu jdem na veterinu,tak uvidím na ?em budeme my.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:20
Tak pokud si dob?e pamatuju, tak ur?itým druhem alergie (na o?kování) trpí i Vanilka, která je ze spojení Tappi a Kroupa....taky letošní mlád?...
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:25
Vanilka (Kanill) to m?la po Duramune, stejn? jako Pitrísek. Takže stejný druh alergie....u Pitríska se to projevuje ješt? tou vyrážkou.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:29
a když už se tu zas probírá o?kování - máme obrovskou kliku (nebo spíš m?la ene, p?vodní chovatelka mlá?at), že nedošlo k maléru už p?i prvním o?kování mlá?at, kdy byl taky použitej duramune, navíc hodn? silnej, sedmi?ka.
zázrak, že to všichni snesli v pohod?. divím se tomu, když další o?kování duramune 5 bylo problémové...
(já tedy o?kovala biocanem)

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:30
martina: Hmm, na to jsem m?la jednu myšlenku, ale ta byla fakt hodn? drsná;-)
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:33
martina - my jsme letos na radu Lorinky použili Biocan Puppy, myslím, že je to 2. P?i druhém o?kování dostala fre?ata Eurican, ale snad 5 nebo 6, což jsem zjistila dodate?n? a nadšená jsem tím fakt nebyla :o( P?ijde mi to zbyte?n? "nadupané" pro tak malá t?lí?ka!
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:33
Martino - veteriná?, když jsem byla o?kovat Pí?u, mi ?ekl, že na první o?kování se reakce neobjevuje. Protože nemá na co reagovat. Až p?i druhém a dalším se má ?ekat v ?ekárn?, zda nenastane reakce. Samo nevím, kolik je na tom pravdy, pouze tlumo?ím...

o?k+jak+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 20.06. v 02:16.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:51
aha, tak to jsem nev?d?la. a zapla? pánbu, že to tak je!

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-19, 15:56
mne zas vet vysvetloval, že je dobré po?ka? cca 30 min. v ?akárni po každom o?kovaní, že organizmus sa v priebehu života mení, rovnako sa mení aj imunita...
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-19, 18:12
Jééé, to je hezký :o) Ob?as m? napadá, že když už mam tu hol?i?ku, tak bych taky mohla odchovat, ale... Te? shánim práci a nevim, jak na tom budu ?asov? a finan?n?. Nevim ani co bude za týden, natož za n?kolik m?síc?...
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-20, 10:27
fretulka: dekuji. Pokud to tedy chápu správn?, pak je u Xavy v?decky prokázáno, že její gen není dominatní a hluchota se u mlá?at projeví pouze v p?ípad?, že by tento gen nesl otec i matka?
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-20, 10:29
Pod?a m?a sa skladba DNA dá zisti? len z príšlušného rozboru krvi. Tento sa pod?a mojich vedomostí u zvierat robí ve?mi zriedka. U chovu psov (chovala som 30 rokov) sa genetické dispozície skuto?ne zis?ovali spôsobom pokus-omyl, ?o ovšem pri dôslednom vedení štatistiky, plemennej knihy a sledovaní krvných línií v následných vrhoch malo dobré výsledky. Samozrejme, že sa stávali aj chyby, ale nebolo ich ve?a. Na to fungovali poradcovia chovu, ktorí pri ?istokrvných rasách odporú?ali spojenia jednotlivých jednicov, ?iže majite? feny/psa nemal ce?kom vo?nú rukú pri výbere partnera na krytie svojej feny alebo so svojim psom. Ak výber jedincov pre spojenie nebol odsúhlasený poradcom chovu, šte?atá proste nedostali rodokmene.

Sorry ak píšem nie?o, ?o je všeobecne známe...ale dnes to takto žia? pri chove ?istokrvných psov už moc nefumguje...a to je škoda.

Z uvedeného vyplýva, že (pod?a m?a) by nebolo na škodu, ak by sa aj u fretiek dôsledne viedli plemenné knihy, vystavovali záznamy o pôvode a vyškolili poradcovia chovu, ktorí by posudzovali vhodnos? spojenia jedincov...je mi jasné, že je to náro?né a chce to ešte ve?a predprípravy..ale možno raz...
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-20, 10:41
Ano Nessie - proto je potreba davat pozor s kym Xavy kryju - a to ja si davam - jelikoz to napred konzultuji, pak teprve uskutecnim.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Yasmin dne 25.10. v 12:34.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-20, 10:55
uf, ady to zase zhoustlo! No, nebudu komentovat osobní v?ci, na to nemám žaludek. Ale n?co málo ke genetice (odborníci prominou polopatismus, zvolím zp?sob, jakým jsem to vysv?tlovala svým student?m na gymnáziu):

Každá vlastnost (znak) je ur?ována genem nebo skupinou gen?. Gen je úsek DNA kódující chemickou syntézu jedné bílkoviny. Protože bílkoviny v t?le fungují jako enzymy (tedy katalyzátory reakcí), ovlivní, co se bude tvo?it, nebude tvo?it (t?eba barvivo, ale vlastn? i cokoliv jiného...)

Každý jedinec vzniklý pohlavním rozmnožováním získává jednu polovinu d?di?né informace od otce a druhou od matky. Protože každý gen se m?že vyskytovat v n?kolika formách (alelách), nemusí být ta informace vždy schodná. Pokud tedy každý chromozóm (p?adýnko smotané DNA) z p?íslušného páru nese jinou informaci, musejí se n?jak dohodnout, po ?ím bude... No a dohodnou se podle toho, jaký je mezi jednotlivými alelami vztah. Vztah? mezi alelami je celá ?ada - nejznám?jší je úplná dominance a recesivita (ta dominantní "zvít?zí" - p?evládne nad recesivní). Nap?íklad alela pro tvorbu pigmentu p?evládne nad alelou pro netvorbu pigmentu a potomci albína a tcho?e budou tcho?ovití. Vztah ale m?že být i kodominantní, neúpln? dominantní a daleko složit?jší je d?di?nost gen? ve vazb? (skupiny gen?) - to si ovšem tady nevysv?tlíme, to se studuje na vysoké dva roky ;op

V?tšina chorob se d?dí recesivn? - to znamená, že pokud od jednoho rodi?e je "vadná" alela genu a od druhého dobrá,potomci budou zdraví, ale budou vadu p?enášet do další generace (tedy hluchá fretka bude mít t?eba slyšící mlá?ata, ale p?enášející gen hluchoty dál).

Takže záv?r pro chov fretek u nás?
Naprosto souhlasím s Johanou, že je pot?eba NEJPRVE dokonale zmapovat chovy a sledovat výskyt d?di?ných vad. Dále je pot?eba vy?adit z chovu fretky s d?di?nými vadami (osobn? vy?azuji z chovu svoje sami?ky i v p?ípad?, že se objeví jen podez?ení na n?jaký problém, by? by šlo "jen" o nedostate?nou imunitu mlá?at). Pak je nutné vyškolit poradce chovu - tedy zkusit na P?FUK zajistit na kated?e genetiky alespo? malý kurz genetiky, nastudovat vše pot?ebné atd... Teprve PAK je možné vydávat pr?kazy p?vodu. Bez tohoto základu by šlo jen o cár papíru, který možná ocení hezké zbarvení, ale nezaru?í kvalitu a zdraví mlá?at.

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-20, 11:27
Já spíše uvažovala, že p?ed každou "sezónou" pošlu lidem, co mají mlá?ata ode m?, seznam fretek, s kterými krýt nem?žou kv?li p?íbuznosti. A budu teda doufat, že jsou natolik soudní a odpov?dní, že se tím budou ?ídit, p?ípadn? si nechají poradit.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-20, 11:33
MF:"V?tšina chorob se d?dí recesivn? - to znamená, že pokud od jednoho rodi?e je "vadná" alela genu a od druhého dobrá,potomci budou zdraví, ale budou vadu p?enášet do další generace (tedy hluchá fretka bude mít t?eba slyšící mlá?ata, ale p?enášející gen hluchoty dál). "

Hluchota u fretek je obvykle genetická chyba zp?sobená Waardenburgovým syndromem, v jehož d?sledku dochází k nedostate?nému vývoji mechanismu vnit?ního ucha. U fretek s Waardenburgovým syndromem je jejich hluchota geneticky vázána na bílé znaky na jejich tvá?i. Obecn? vzato se toto vyskytuje u fretek harlekýn? „Blaze“ (Mají bílý jezev?í pruh „Badger“ za?ínající na vrcholu hlavy a bílou náprsenku „Bib“.) a pand (Pandy mají celou hlavu bílou bez masky a bílou náprsenku.) P?edpokládá se, že až 75 % fretek harlekýn? a pand je zcela hluchých.

Coz znamena to ze fretky bez bilych znaku proste hluche nebudou - ze? Takze tohle by bylo vhodne doplnit, neb tady vsichni tvrdi, ze mladata budou hlucha - to proste pravda neni - hluchota se vaze na barvu (bile znaky na hlave) tudiz ano, pokud se narodi panda, badger, dew - pak bude hlucha - ale neni to zpusobeno, tim, ze ma babicku hluchou, ale tim ze se narodil s bilymi znaky!!!
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-20, 11:44
Mirim: to je pravda - chtela sem to delat spis tak, ze bych je pozadala, ze chci vedet s kym budou kryt, nez to udelaji.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 25.10. v 11:41.
Avatar

Re: ALERGIE!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-10-20, 11:48
No, necht?la jsem tu zahlcovat forum detaily o WS, ostatn? v odkazech najdou zájemci stránky, které se mu podrobn? v?nují (a o vazb? na bílou barvu na hlav? jsem už psala mnohokrát). Waardenburg?v gen zp?sobuje vedle hluchoty i další fenotypové projevy, mezi které pat?í bílé znaky na hlav? (lysina nebo pandí typ), širší posazení o?í a v n?kterých p?ípadech i bílou skvrnu na spodní stran? ocásku, která je dost spolehlivým d?kazem jeho p?ítomnosti, protože se nevyskytuje v jiných p?ípadech. Hluchota i bílé znaky jsou tedy d?sledkem p?ítomnosti tohoto genu, nikoliv "bílé znaky zp?sobují hluchotu".

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:3 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist