Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-11, 09:37
petronelko, nevim, jestli "normální", ale bohužel hodn? ?astý... Meggie jsem nechala kastrovat už po druhý ?íji, protože jsem se bála, že t?etí by už docela odnesla :-/
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-06-11, 13:33
Rynn,jj, bohužel vím že se to stává. Myslela jsem to ironicky:-)
Kimina to našt?stí zvládala state?n?. 1.jsme museli po 4 týdnech ukon?it hormonáln?. Do týdne po Receptalu splaskla. Druhou jí hned po týdnu ukon?il Mon?á?ek od Lucifiny a tahle jí kon?í po týdnu-od 1.dne jsem zatem?ovala.Sice jsem zde ne?etla, že by m?l n?kdo 4 za rok, ale opravdu nehodlám riskovat a cca za m?síc jdeme na kastraci

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-06-11, 13:39
petronelko, když jich má tolik v jednom roce, asi bych to neriskovala ani náhodou.... ale já necht?la riskovat ani tu 3., protože Meggie byla docela vysílená a pohublá už po tý druhý...
Vim, žes to myslela ironicky :))) já nasran? :D
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-06-11, 13:49
no abych ?ekla pravdu, tak když p?išla do tý druhý, tak už jsem byla rozhodnutá že jdem. Jenže pak jsem si p?e?etla 1 p?ísp?vek na foru, kterej m? tak vylekal, že jsem se rozhodla po?kat. Byl to p?ísp?vek toho kluka, co mu fre?ulka zem?ela po kastraci na podchlazení. Jelikož v dob?, kdy jsme ch?li nechat kastrovat byla konstantní teplota v našem baráku 15stupn?, cht?la jsem po?kat, až se venku oteplí a barák se proh?eje.Navíc v práci byl v té dob? takový zmatek takže dovolenou, abych jí mohla zah?ívat vlastním t?lem, jsem nedostala. Když už kone?n? bylo vše v práci domluveno, tak p?išla 3 ?íje. Ted už jsem domluvená s Lee, tak jen doufám, že to ob? p?ežijeme ve zdraví!!

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2008-06-12, 14:27
ahoj, nedávno jsem tady psala o ?íjící kastrované sami?ce (shodou okolností taki KIMI, aby se to nepletlo :-)). zabrala injekce Receptalu, fretka m?la falešnou b?ezost, pak "vrhla" mladý a 3 týdny nás odmítala pustit do klece a chudák Bertí?ek byl adoptován - tak vymydlený uši v život? nem?l, chudák :-) no ale tady smajlíky kon?í, protože v?era jsem zjistila, že má zase nateklou vulvu.
Ur?it? s ní p?jdu na vyšet?ení, protože mi to p?ijde divný. Chylíková ?íkala, že pokud Receptal zabere, tak to nadledviny nejsou a pravd?podobn? je to n?jaká zapomenutá tká? z kastrace. Máte n?kdo takovou zkušenost s takhle rychle opakující se ?íjí? co se doporu?uje? (rekastrace, nebo co?). je mi jí freti?ky líto, tak bysme to cht?li n?jak vy?ešit co nejefektivn?ji pro ni. nechali byste ji znova operovat? obávám se, že to asi bude jediná možnost.

kast+ona+?p+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:35.

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-12, 15:03
Rom?o, aplikovat Pregnyl (divím se, že Receptal prve zabral). Bylo by rozumnné ud?lat i sono a poohlédnout se po zbytku vaje?níku a p?i té p?íležitosti prohlédnout i nadledvinky. Pokud injekce zabere (a ješt? lépe pokud se na sonu prokáže zbytkové ovárium), tak by byla vhodná rekastrace.

Pokud injekce nezabere, bude t?eba ud?lat krevní testy na hyperadrenokorticismus - viz [www.fretka.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:31.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2008-06-12, 15:13
on ten Receptal zabral až tak po 2-3 týdnech. nebylo to nijak rychlé, až jsem už m?la strach že to budou ty nadledviny, no ale pak ?íje p?ešla. v ?em je Pregnyl jiný?

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-12, 15:22
Je to jiná ú?inná látka, která se doporu?uje aplikovat práv? v p?ípad? reziduální ovariální tkán?. Jinak se b?žn? doporu?uje i na ukon?ení ?íjí sami?ek fretek. Má ale oproti Receptalu pomalejší nástup ú?inku - trvá to cca 7 - 10 dní.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-06-12, 15:30
konzultovala bych to s MVdr.Hnízdem,
myslím že nejlepší varianta ted by byla okamžit? kastrovat,neukon?ovat už žádnými hormony. Jestliže je kastrovaná, budou se odebírat jen ty " zbytky" co už tam nhemají být,takže nehrozí tak velká ztráta krve,jako u velké kastrace v ?íji. Pro sami?ku by to bylo nejlepší a nejkratší ?ešení.M?j názor pouze...
Taky je tu možnost trasfuze, kdyby bylo nutno.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Kacule (IP)
Datum: 2008-07-05, 12:56
Pro?ítám diskusi zp?t a hledám info ke kastraci, ovšem píšu sem hlavn? s informací, že moje fre?ule dostaly injekci Receptalu na ukon?ení, a to jen jednu, ?íje ustoupila asi do m?síce (inforamce drobet pozdní, ale snad užite?ná :o)))
Jen k tomu mám prosím dotaz: s jednou fre?ulí jsem šla na ukon?ení ?íje podruhé, a na st?edu jsme objednáni na kastraci, ovšem ukon?ení bylo cca p?ed m?sícem, a vulvi?ka ji ješt? po?ád úpln? nesplaskla, je mírn? nateklá, spíše jako svrašt?lá k?že... mohu v tomto stavu nechat kastrovat? Mám pocit, že se jí ten otok, jako kdyby n?jak zasek, a dál neklesá... d?kuji za odpov?di :))))

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: chiquitta (IP)
Datum: 2008-07-05, 19:35
Ahoj Kacule,
nám Chiquittku kastrovali, když jí za?ala ?íje (tak 3 dny po nab?hnutí vulvi?ky) a všechno prob?hlo v po?ádku, máme 3 m?síce po kastraci a žádné problémy se neobjevily.
Po kastraci za?ala vulvi?ka splaskávat, taky potom byla taková svrašt?lá, ale to zmizelo a už je jako d?ív!!!!

Peta a Chika



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: chiquitta dne 05.07. v 19:54.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2008-07-07, 08:23
ahojky všem.
Mám problémek se svou saminkou Kir?ou. Dávala jsem ji hormonální injekcí ukon?it ?íji n?kde za?átkem kv?tna(mezi svátky), ?íje ustoupila a Kir?a se za?ala chovat jako "pošuk"(to je normální vím, i minule to takto probíhalo), ale te? ten problém. Tak strašn? úto?ila na Matýska, že si sousedi za?ali st?žovat na ty sk?eky(což chápu) tak jsem problém vy?ešila tím, že jsem ji ustlala v p?epravce a ?íkala si, že ji to do 14-ti dn? p?ejde a vše bude cajk-jenomže je to m?síc a Kir?a je po?ád taková-kousavá a te? jsme koukala, že je v ?íji znovu. V?bec nevím co s ní. P?jdem op?t na ukon?ení,ale chci se optat na to chování??? To p?eci není normální!!!Copak m?že ta její nálada trvat takto dlouho? Minulej rok byla v ?íji také dvakrát,po injekci ji hráblo ale do 14-ti dn? byla cajk než p?išla do další ?íje tak to dob?e m?síc a p?l možná dva trvalo.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-07, 09:54
Uju, faleška m?že trvat od 2 do klidn? t?ch 6 tejdn?, kdy jakoby p?ijde "odstav mlá?at". Meggie ji taky m?la dost dlouhou a pro nás bolestivou.
Jinak, pokud je v další ?íji, bych jí nechala zase ukon?it a tak za 2-3 tejdny po ukon?ení na kastraci.
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2008-07-07, 10:24
na kastraci jsem s ní cht?la zajít až ji ta faleška p?ejde. ne?ekala jsem, že se do další ?íje dostane zas tak brzy. Myslíš, že ji mohu ?íji nechat ukon?it již p?íští týden bude se ?íjit asi 10 dní, ráda bych to m?la za sebou, protože takhle to je dost neúnosný.Už takhle je v poslední dob? nemám ?as moc poušt?t ven a v tý p?epravce je chud?rka jak v ?erný dí?e :-(
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-07, 11:36
Uju, druhou ?íji nech ur?it? ukon?it d?ív, m?že jí to dost vysilovat. Meggie taky p?išla chvilku po "porodu" do další ?íje, která jí už docela oslabila...
A neni vylou?ený, že ti holka nep?ijde do t?etí... Takže nech ukon?it klidn? i d?ív a tak za 3 tejdny nato aby šla na kastraci, aby nestihla další ?íji....
Avatar

Re: Ukon?ení ?íje u sami?ky fretky
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2008-07-07, 11:58
ješt? týden tedy po?kám(potom to budou +-3týdny.A hned p?jde. Minulý rok náv vet nabízel kastraci, ale myslela jsem, že by mohla mít mimi, ale když vidím, jak nemám ?as na nic, tak se do toho nechci poušt?t. Kastrace v našem p?ípad? bude nejlepší ?ešení. Dík za rady.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist