Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-07-12, 15:57
Já m?žu doporu?it MVDr. Hynara v Opav?, má tam kliniku a fakt skv?lý p?ístup ke zví?at?m i k majitel?m. Fretku mi kastroval (a taky psa a kocoura a ko?ku a v?bec vše, co pot?ebovalo n?jakou pé?e) a nem?žu si st?žovat, vše dopadlo skv?le.
Jinak zán?t d?lohy m?la naše Dáša hned po první ?íji, lé?ena byla atb, problémy s ?íjí nemá, vždy 2x do roka max 4-5 týdn? bez nutnosti ukon?ování, ale asi je neplodná. Hned v prvním roce jsme se snažili s jistým Kubou o fre?átka - bez výsledku, pak jsme po?ídili Shreka, ten už se s jinou sle?nou dávno rozmnožil a naše Dáša ani letos nic.... a to to vypadalo tak nad?jn?. Už jí byly 4 roky, tak už se asi nedo?káme.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-07-12, 16:29
D?kuju všem moc za rady i za kontakty na veteriná?e. Od Jackiina zán?tu d?lohy chodím k panu Mertovi, jeho p?ístup se mi zdá profesionální a pokud se na n?co zeptám, vše se mi pokouší vysv?tlit. S kastrací fretky už údajn? zkušenosti má, takže to nejspíš sv??ím jemu. Také má skv?lou pracovní dobu, prakticky celý týden a ordinuje i o víkendu.
Jinak mezi tou druhou a t?etí ?íjí ub?hla celkem krátká doba, hned jak "porodila imaginární miminka" m?la ten zán?t, a týden po vylé?ení p?ešla do ?íje, takže mám strach z hyperestrogenismu, vulvu má opravdu velkou, v ?íji je te? cca 10 dní. Vlastn? na za?átku té ?íje necht?la skoro jíst, proto dostala injekci na podporu chuti. Vet mi nabídl, že za?ínající ?íji m?žeme ukon?it i op?tovnou hormonální injekcí, ale vzhledem k tomu, že už ji jednou podstoupila a navíc m?la zán?t, tak to ani moc nedoporu?oval. Cca za 3 týdny bychom m?li jet na dovolenou a tak zvažuji, zda ji neukon?it tu ?íji injekcí a následn? nechat co nejd?íve kastrovat.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-07-13, 10:14
Ehm, no možná bych m?la sv?j dotaz formulovat p?esn?ji, takže:
Zajímalo by m?, jestli není p?íliš nebezpe?né pro fretku ukon?it jí letos již po druhé injekcí ?íji a následn? nechat kastrovat. Problém ?ekání m?síc, než bychom se m?li rozhodnout pro ukon?ení injekcí spo?ívá v tom, že to vychází na dobu, kdy budeme na dovolené a frete?ku budou hlídat mí rodi?e. Proto bychom rad?ji odjeli na dovolenou s tím, že frete?ka už bude kastrovaná.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-07-13, 10:18
my jsme tenkrát ukon?ili injekcí podruhé a hned jsme kastrovali (po tom co ?íje odešla), p?išlo mi to lepší než nechat kastrovat v ?íji, což mi doporu?oval vet...
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-07-13, 10:26
to Iv?a: Tak to jsem ráda, že nebudu první ani poslední. Samoz?ejm? vím, že kastrovat v ?íji se nemá, údajn? fretka pak ztratí mnoho krve p?i operaci, d?kuju za info

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-06-22, 00:11
Obracim se na vas s prosbou o radu a sdeleni vasich zkusenosti. Ac jsem hledala, nenasla jsem odpoved na otazku jestli po prodelanem zanetu delohy nejaka fretecka mela jeste miminka. Pravda, mozna jsem hledala spatne a jen dve hodiny (ale bylo toho vic co jsem potrebovala zjistit).
Pred sesti tydny jsem nechala svou fretulku Nivu pripustit neznym fretkackem Misou, ale bohuzel par dni na to u nas propukla fretci viroza. Niva byla lecena na Sejdru (Synulox, Degan, Ranisan) Nejen ze (zrejme) potratila, ale dostala i zanet delohy (hnedy husty vytok z vulvicky). Nyni lecena Na Hradku (Synulox, enzaprost, degan, enroxil). Vetka doporucovala hned vykastrovat, ale zkousime zanet zatim zvladnout Atb (brisko mekke, deloha pry prazdna) Nechci ji nechavat kastrovat v akutnim zanetu, dokud to nebude nezbytne nutne.
Protoze jsem chtela aby mela Nivuska aspon jednou mimínka, napadlo me jestli existuje (teoreticky) nejaka moznost gravidity po zanetu delohy.
Samozrejme jeji zdravi je absolutni prioritou, nechci mlade za kazdou cenu (to aby me nekdo spatne nepochopil ;o)
Je z vasich zkusenosti lepsi kastrace hned nebo az po lecbe?
Dekuji za reakce :)

Klubko Chlupá?k?

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-22, 00:17
ufff, beth, to ses tenkrát ani nezmínila? o tom zán?tu... tak to sis to taky nabrala hezky zhluboka, ty s*a?ky... :o(

s graviditou ti, bohužel, neporadím, nemám holky. k dalšímu tvému problému - selský rozum mi ?íká, že v nemoci (=p?i zán?tu) by narkóza a operace mohla být neúnosnou zát?ží, ?ili podstupovat takový zákrok jedin? v p?ípad? akutního ohrožení života. jinak po?kat, až zví?e (?lov?k) znovu nabere alespo? n?jakou sílu.
ale jestli ti DOBRÝ FRET?Í vet radí kastrovat hned, tak snad ví, co ?íká, tedy bych ho poslechla.


Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-06-22, 00:31
Martina: bodejd bych se zminila kdyz to resime od vcerejska :-( Kdyz jsem prisla domu od vetky, sedla jsem si, jen jsem civela do prazdna, hladila toho rezavyho andilka, a chtelo se mi brecet.
Ona vetka vylozene nerekla ze to doporucuje, jde ji o to, ze ne vzdy se ten zanet da zvladnout ATB, a ze pak kastrace je stejne nevyhnutelna, a ze nekdy dojde k zaplneni delohy hnisem a pak jde o zivot kdyz ji ta deloha praskne.
A protoze uz jsem paranoidni a vulvicku nekolikrat denne kontroluju ( uz jsem na tom tak spatne ze kontroluju nejen kastrovanou samicku, ale i samce) tak jsem nahodou prisla na kapku kterou si nestihla olizat)

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-22, 00:37
Ahoj, Beth! Chudák Nivuška :ó( Když se n?co s..., tak po?ádn? :o( Po zán?tu d?lohy se v?tšinou doporu?uje kastrace - zán?ty se prý mohou vracet. P?iznám se, že si nevzpomínám, že by n?jaká frete?ka po zán?tu d?lohy m?la mlá?átka, ale to neznamená, že to tak nemohlo být... Zkrátka, nepamatuji si všechno ;o) Ale asi moc doporu?ený postup to žel nebude :-/
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-06-22, 09:31
Ahoj, tak já jsem nechávala Jackie kastrovat po zán?tu, ale i proto, že jsem ji nakrýt necht?la a navíc už m?la ten rok cca od b?ezna do srpna t?etí ?íji a už toho bylo moc jak na nic, tak na nás, protože Jackie všechny kousala a s Montym jsem je musela mít zvláš?. Pokud si dob?e pamatuji, tak zán?t d?lohy se ob?as vyskytuje i frete?ek, které m?ly svou první ?íji. S p?í?inou vzniku zán?tu si nejsem jistá. Myslím ale, že pokud bude frete?ka po vylé?ení v po?ádku, tak za ?as, až si t?lí?ko od vší té zát?že odpo?ine, by jste ji mohli nechat p?ipustit. Samoz?ejm? nejsem expert, takže bych to zkonzultovala i s MF.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-22, 09:45
Taky bych ?ekla, že je to dotaz do poradny.
Osobn? si myslím, že zán?t d?lohy by nemusel být ortel. Ale záleží asi na tom, jak byl silný a jestli se nebude vracet. :o(

Naše Vanilka te? m?la taky zán?t d?lohy (pravd?podobn? ješt? "dozvuk" toho problémového porodu). Podchytili jsme to z?ejm? hned na po?átku, dostala atb a po pár dnech šupajdila na kastraci. Vytáhli jí vaje?níky i d?lohu. Vet mi pak ?íkal, že d?loha byla v po?ádku, zán?t byl tedy vylé?en/p?elé?en.
Kastrovat jsme stejn? cht?li, zán?t to jen uspíšil. V ned?li jdeme na vyndání steh?, vypadá to, že je vše ok. Jsem ráda, že už to máme za sebou.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-22, 10:10
nevím jestli to platí u fretek jako u lidí,ale z vlastní zkušenosti: po recidivujících zán?tech d?lohy jsem byla dvakrát t?hotná a ta t?hotenství p?isp?la k definitivnímu vylé?ení.
Ale pokud vím tak platí,že d?loha musí být ?istá,bez zán?tu aby se "semínko "ujalo.Takže pokud vet tvrdí,že je d?loha v tu chvíli dobrá,nakrytí podle mne je možné a dokonce by mohlo zabránit recidivám.Jen vím od naší vetky že je hodn? t?žký poznat,jestli ta d?loha je opravdu bez ložiska zán?tu,protože d?loha je p?eci jen dutina,a ATB by? sebelepší, se prost? všude nemohou dostat.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-06-23, 00:02
Konzultovala jsem s veteriná?em. Shrnu a zestru?ním : Podle jeho názoru pokud vše p?jde dob?e, ATB zastaví do?asn? zán?t, hormonální vlivy ho zase nastartují. Jediná možnost ot?hotn?ní je p?i velikém št?stí když se zán?t nerozeb?hne d?ív než oplodn?ní vají?ek. Je tu ale zrada - v jakém stavu je d?loha a to se bez sono nepozná. Sono doma nemáš, nemáš tedy ani náležitý "dozor". I kdyby se poda?ilo nakrytí zárodky jsou ohroženy nestabilním prost?edím v d?loze takže zán?t je na cest? ... rada tedy zní: cca po dvou týdnech po zalé?ení ATB a odezn?ní p?íznak? sono a pokud bude v po?ádku, kastrace. Sami?ka s hormonální nerovnováhou se jinak zachránit nedá.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-06-23, 00:23
My jsme taky dostali proti ?íji Covinan a prost? se nedalo a za?lo to šli sjme potom za vetem do Ul a ?ekl že má i zán?t d?lohy a mohla i na to zem?ít. Vzáp?tí byla i kastrovana a i d?lohu ji vyndali.Ted jsem ráda že ji mám:-)

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: beth (IP)
Datum: 2007-06-23, 15:57
Mnohokrate dekuji za rady a nazory, Niva je ted na tabletkach ATB, az je dobereme, objednam se na kastraci, nebudu pokouset stesti ani riskovat jeji zdravi. Holt ozelim mimínka, ale budu mit zdravou fretuli :)
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:05
Zdarec lidi?ky!
Op?t se obracím na vás zkušen?jší. Mám dost velké dilema se dv?ma možnostma... Kiruši ve ?tvrtek skon?ila faleška a v?era sem si všimla hn?dého krvavého výtoku z vulvy. Dnes sme fr?eli za vetkou, kiruša dostala ATB (Noroclav). A te? ten problém-?íji m?la letos už 2x.První se ukon?ovala injekcí, potom faleška, po falešce zase ?íje.Jeli sme za fre?ákem, ale ?íje byla rychlejší než fre?ák(a to jsme tam byli asi 11.den ?íje), takže si k ní jenom ?uchnul a odešel, ?íje skon?ila sama do 2-3 týdn? od za?átku.Potom zase faleška, která te? ve ?tvrtek skon?ila a zán?t, o kt. jsem už psala. Možnosti jsou bu? ji nechat v týdnu vykastrovat nebo p?i (už 3.)?íji nechat zab?eznout. A te? babo ra?...=oP Když ji nechám vykastrovat, bude mít od všech t?hle v?cí pokoj, ale na druhou stranu jsme cht?li pr?ata a potom vykastrovat, ale co když se zase p?ipoušt?ní nepovede?
Co by jste d?lali na mém míst???Po?ád nevím jak se správn? rozhodnout aby to bylo pro ni nejlepší ?ešení...
Jinak kiruša je po?ád ?ilá, o svoje adoptivní d?ti?ky se stará po?ád stejn? aktivn?, baští, pije a celkov? vypadá že jí nic netrápí a nechybí, akkorát má po?ád p?kn? v?lký b?íško...
D?kuji všem za pomoc!
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:12
Culi: Mn? vet ?ikal, že když je zán?t d?lohy, je lepší kastrovat a nep?ipoušt?t, protože se m?že opakovat a nevim, jestli to i n?co m?že ud?lat s mlá?atama... ale fakt nevim, na kolik tohle v?d?l :-/
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:14
Pokud je krom toho zánétu sami?ka v dobré zdravotní kondici (to a? posoudí skušený vet) dala bych ji kastrovat.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:21
?ím víc nad tím p?emejšlím, tím víc se p?ikláním asi taky k té kastraci...holt nezažiju pískací pelíšek...=´o( hlavn? aby bylo všechno v pohod?...
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-14, 13:29
Culi: my taky cht?li prcky od Meggie, ale až p?íští rok. P?išla po druhý do ?íje a protože hodn? zhubla, necht?la jsem už riskovat t?etí, takže už je po kastraci :( ale prost? mi víc záleží na Meggie a jejím zdravotním stavu než na pískacím pelíšku, i když m? to p?ece jenom taky mrzí... Takže p?eju, a? všechno dob?e dopadne...
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-07-14, 21:00
Tak kastrace vyhrála. Sice je škoda, že takový krásný geny nep?jdou dál, ale kirušeno zdraví je pro m? p?edn?jší. Tak nám držte v týdnu všechny p?sti a tlapky co máte, a? se nám to n?jak nezkomplikuje...=o/
Ješt? jednou všem moc d?kuju!
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-07-14, 21:33
Culi: Pale?ky držíme, bude to dobrý... ono je fakt to zdraví p?edn?jší... taky je mi líto, že Meggininy geny nep?jdou dál, protože je hezká, svalnat?jší, hezká... ale zase potv?rka :) a neboj, nic to nebude. Meggie je po kastracin tejden a pár dní a ani nemá vid?t jizvu, jenom když jí fakt hledáš.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist