POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Denda (IP)
Datum: 2007-06-03, 17:36
Zdravím mám doma 8 tydnu stare mlade samicky a nevim jestli je nadmerne kousani az do krve normalni projev hrani nebo jestli neni neco v neporadku a tk prosim o radu zkusenejsi chovatele[[email][/email][/u][/b][/img]

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-03, 17:38
Denda: v první ?ad? použi vyhledávání. O kousáné se tu toho popsalo habadéj.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-03, 18:01
je to normální, je to mlád?. Záleží na tom, jestli ho máš od chovatele nebo ze zverimexu. Chce to ?as a n?co o tom v?d?t. takže naho?e na lišt? je vyhledávání, tam si zadej t?eba "kousání" a pak si pro?ti všechno, co tam o tom je.,...
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Denda (IP)
Datum: 2007-06-03, 18:05
Dekuji mam ji od chovatele a neco jsem ji uz aji precetla tak uvidim!!

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-06-03, 20:02
Myslím, že mlá?ata nejvíc koušou když p?ezubují a pak v pubert?.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Jo.hankova (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:02
prosím, pora?te. Byla jsem se svýma dv?ma fretkama na 3.o?kování Biocanem. Samice O.K., ale samec byl v ba??žku jak mrtvý, pokálený a nehybný. Utíkala jsem zp?t.
Doktor okamžit? podal kortikoidy, napíchl žílu,d al fyziologický roztok a kyslík. Po necelé hodin? se Špalda za?al probírat a vyadal dob?e. Opuchlá hlava mu splaskla. Když jsme cht?li odcházet, Špaldík dostal krvavý velký pr?jem. Doktor to telefon.konzultoval, prý by to mohlo být po alergické reakcikdy st?eva jsou opuchlá, a když splasknou, mohou se potrhat cévy a krvácet.
Prosím,pora?te.

o?k+šok+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 11:55.

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:10
Hlavn? je pot?eba hledat pomoc mezi dobrými vety...doporu?uji napsat na VladimirJekl@seznam.cz a podrobn? popsat krok za krokem i ?asov?, co jste prod?lali...chovatelé pom?žou s chovatelskými problémy, ale tohle se musí ?ešit hned s odborníky veteriná?i. A ješt? t?eba odkud jste? Jist? vám n?kdo doporu?í odborníka z blízka.

307-515-842



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Dodi dne 07.06. v 20:11.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:11
Jo.hankova: Co sem ?etla (nejsem vet) tak alergická reakce múže nastat ani ne na ú?innou látku, ale na nosi? ú?inné látky ve vakcín?. Každý organizmus reaguje jinak. Je i dúležité, jestli je jedinec p?i o?kování zdravý. Jedna fretka u vás múže být OK a druhá múže mít v sob? virus n?jaké choroby, který se ješt? na venek neprojevil a je "spušt?n" o?kováním. Nevím jak mám poradit, protože nevím jestli máte same?ka doma, nebo zústal na veterin?. Ale jestli je doma, doporu?uji ho odvézt ke zkušenému vetovi...Praha, Šejdr, nebo VFU Brno. Nebo aspo? s t?mito konzultovat. Nevím kde bydlíte.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:13
Tohle je opravdu na dobreho veta. Nam se tohle po takovych reakcich nikdy nestalo.
Pripadne se da volat na Sejdr - Chylikovou, taky by poradila. Email je pomerne na dlouho, tohle je na ihned nekam zavolat. Cisla jsou na hlavni strance fretka.cz.

Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:18
Jo.hankova: Kontakt na MVDr. Jekla:

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Klinika chorob ptákú, plazú a drobných savcú.

MVDr. Jekl Vladimír ml.

ambulance: 541562382 (chybí smn?rovka Brna)
mobil: +420732615647
mail: jekl@vfu.cz

Ješt? je na té klinice výborný MVDr. Hauptmann, žel na n?j kontakt nemám.

Na Prahu taky kontakt nemám, jist? porad?jí pražáci.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 07.06. v 20:20.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Jo.hankova (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:35
tak jsem volala na Šejdr,nic konkrétního mi ne?ekli,jen když se bude n?co dít,mám p?ijet.Tak uvidím a kdyžtak vyrazíme.Díky za Vaše reakce.

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:40
Jo.hankova: A jak je same?kovi te??
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:53
Tak koukam cisla byla objevena..
Prckovi drzime palecky - mozna jeste otazka co presne dostal za vakcinu?

Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-06-07, 23:56
Jak jste na tom ted?drzime tlapky i lidske pesti pro stesti. Je supr,ze cislo na sejdr se k vam dostalo.ja se k internetu dostala az ted.tak se moc omlouvam,ze ackoli jsem prazska,neporadila jsem. Zase dejte vedet,jak jste na tom

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-06-08, 09:35
Tohle co m?l váš fre?ák, je anafylaktický šok....totéž jsem zažila vloni s Pytrískem, ten m?l reakci na Duramun. Málem mi um?el a dva dny byl hospitalizován na klinice ve Stod?lkách.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Jo.hankova (IP)
Datum: 2007-06-08, 15:39
Za chvíli jdu s fre?á?kem na kontrolu.Zdá se v po?ádku,bobe?ky má úpln? normální.Doktora vyd?sil ten krvavý pr?jem /louže krve o pr?m?ru15 cm/.Papá normáln? i dovádí,tak doufám,že se nerozb?hne n?jaká skrytá nemoc.
Náš doktor ?íkal,že on Biocanem neo?kuje,protože s výrobcem nemá dobré zkušenosti,ale když si to ?lov?k p?eje,vyhoví.No vidíte,byla jsem p?es p?l roku na foru,abych v?d?la o frete?kách co nejvíce,a stejn? se m?že kdykoliv cokoliv stát,i když to s nimi myslíte co možná nejlépe.
Pro Yasmin:O?kovací látka Biocan DP.Asi za 14 dní bychom m?li jít na vzteklinu,ale Biocan to už rozhodn? nebude.
D?kuju všem

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-06-08, 15:43
no vida,tak to je první alergická reakce na Biocan,to jsme tu zatím zaznamenali.
myslím že by bylo dobré zjistit nosnou látku vakcíny,abyste v dobré ví?e neo?kovali stejnou látku i p?íšt?,i kdyby se to jmenovalo jinak.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-06-12, 01:24
No DP - psinka a parvovira, opravdu prvni reakce co tu vidime.. Co lhuta trvanlivosti? Ale to teda asi by nemelo vyvolat reakci.
Malemu drzime palce at je v poradku a teda ockovani proti vztekline spis mesic po psince..

Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:45
Prosím o pomoc a radu pro mou kamarátku.

napište mi pls název léku, který je u?inn?jší jako Probican. Pot?ebuji to RYCHLE. V Sk tento lék neznají....
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:47
Johanko,ú?in?jší na co?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:51
Neni to Prokolin?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Bara dne 13.07. v 23:51.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:53
Na trávící trakt. Jako Probican (který je spíš preventivní nebo podpúrný) ...už to tu hledám asi 2 hodiny....se picnuz...
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:54
nám na tohle dali prokolin,prý to má víc t?ch "protilátek",než probican...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:54
No ja myslim, ze je to ono. Prokolin mela Jordi kdyz byla Medulka nemocna. Rikala mi, ze je lepsi a ucinejsi.
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-13, 23:57
Díky!
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:01
Neni zac. Jen aby to bylo ono a pomohlo to:)
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:29
Už sem to tý kamarátce napsala. Díky moc!
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:30
nem?že to být u vás t?eba pod jiným názvem?ikdyž to je asi blbost...tak snad to vyjde,držím palce

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-14, 00:53
já nevím...nestíhám, mám pomalý net...snažím se skorigovat jako laik vakcíny a léky....snad to pomúže...chjo!
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist