Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:18
jak mam udelat aby mi v noci fretka spala, ve dne mi to nevadi ale v noci me to neuveritelne obtezuje a jeste kdyz rano treba vstavam do skoly.v noci leze po kleci podhrabava wc jezdi s kamennyma miskama a to mam klec vedle postele nekdy mi to pripada jako by to delala schvalne.nevite jak to udelat aby v noci chrupala?

zlo+rámus+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 01:42.

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:21
Rotty, jak je fretka stará?
Ideální je každý podve?er fretku hezky vyb?hat venku (pokud tedy je dobré po?así), nebo unavit hrou doma.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 15:12.
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:22
po?ádn? jí p?es den utahat, vyblbnout se, vy?ádit...
wc p?ivázat k jednomu rohu a krmení m?žeš ev. vyndat, pokud jí dáš najíst p?ed spaním?

naše pr?olata jsou v?tšinou tak utahaná, že je do klece na noc nosíme (když je posbíráme spící po byt?) a v noci max. ob?as slezou na WC nebo napít, ale jen minimáln?.

Jo, a klec jim na noc p?ikrýváme
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:22
fretka ma 3 mesice a je to samicka

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:24
zachod mam privazany ale ona ho jako kdyby podryva

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:26
to nám kluci ob?as taky d?lali - nudí se a chce ven - tedy m?j odhad..zkušen?jší t?eba napíšou víc.

Já bych jako základ fakt vid?la po?ádn? se s ní vyblbnout p?ed spaním.
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:26
Zkusit utahat venku, jinak s tím neud?láš nic..já mám kluky vedle v pokoji a stejn? Kryštofa slyším jak drnká ráno o dráty...
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:34
Fretky jsou obvykle aktivn?jší na ja?e/v lét? než v zim?. A taky b?hem ?íje než mimo ?íji. Navíc fretka pot?ebuje dostatek pohybu, aby vybila všechnu energii.
Jinak dle mé zkušenosti - fretku se dá docela dob?e nau?it na pravidelný režim. M?že se dokonce budit v ur?itou hodinu. Je t?eba se ale obrnit trp?livostí a neustupovat.

Velmi d?ležité pravidlo je: když d?lá fretka kravál v kleci v dob?, kdy by m?la spát, rozhodn? IGNOROVAT! Je to velmi chytré a záke?né zví?e :o))) Rychle si spojí v hlav? p?í?inu a následek. Budu d?lat kravál, pání?ci p?ijdou.
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:37
A záleží taky na povaze fretky...Pitrísek je salámista, z klece leze pomalu, desekrát cestou zívne a vypadá jako když p?emýšlí jestli se nemá vrátit zpátky..to Kryštof kdyby mohl, tak když chce ven, tak tu klec rozkouše....a vyst?elí jak namydlenej blesk :-)
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-05-09, 12:50
Naši pr?olové když byli malí po?ádali v noci "koncerty".Tak jsme nasadili ve?erní honi?ky a hry a b?hem puberty jsme pro jistotu spali se špuntama v uších:-)))....když jim bylo asi p?l roku,tak s tím úpln? p?estali.

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-05-09, 13:52
Když byl Pan Te?ka malej tak taky v kleci ?ádil, ale pak si zvyk na denní režim a byl klid. Myslím, že to budeš muset chvilku vydržet než fretka pochopí, že d?ív jak ty neuznáš za vhodné se ven nedostane.
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-05-09, 13:57
ano, ano, d?ležitá výbava za?ínající chovatele jsou špunty do ušíí:-))
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-05-09, 14:21
Nessie, a slyšíš potom v?bec zvonit budík???
;o)
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-05-09, 14:25
Mirim: ano, na ten reaguji:-) špunty do uší se i velmi osv?d?ili, když jsem byla v Nem?cku, kde nade mnou bydlel n?jaký ?ernošký pár a ty se ráno teda št?kali, to bylo n?uv??itelnýýý a proti tomu, že fretka rozebírající klec hotová pohoda, to prost? p?es špunty nevnímám:-)

Rotty: neboj, ona to ?asem pochopí, že se akorát zbyte?n? vysiluje:-)
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-05-09, 17:39
ani nevis jak spolu blbnem ale ona je snad neunavitelna.no skusim dat na vase rady a dam vedet jak to dopadlo

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Zuza077 (IP)
Datum: 2007-05-09, 18:33
ja když jsem m?la moje dv? fre?ule v pokoji tak sme ?ádili p?es den a i ve?er než jsem šla spát a stejn? nic...Ono je to tak prost? n?jak nebavilo, vid?li že ja nejsem v kleci, že fenka neni v kleci a tak pro? by m?li byt oni v kleci že... Takže sem to snášela asi p?l roku..P?l roku bez po?ádného vyspání. Ale to už prost? nešlo vydržet... Byla sem akorat bez energie ja a oni ji stále m?li. a to jsem je ignorovala...P?i posledních dnech už je ignorovat nešlo, to po nich lítali plyšáci :D:D:D ... A tak se odst?hovali z meho pokoje :D ... No a te? jsou venku a tam sou hodní jak beránci.. Tak já nevim :D ... sou to mršky vychcaný...

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-05-09, 21:03
je to boj - kdo z koho ;)

u nás maj holky výb?h skoro celý den, v podstat? ráno chvíli, ale pak jak p?íjdu z práce, tak než usnou ;) - n?kdy usnou d?ív a n?kdy pozd?ji ;) .. ale je fakt, že poslední dobou b?haj 10 min, jdou si lehnout a za p?l hodky cht?j ven ;) .. nau?ené takto jsou a taky ví, že když jsme u mamky, že se více spinká než b?há :+)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-05-12, 11:11
tak mame za sebou dve noci obe dve jsem se vyspala padadne.tak dekuji za radu

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: martooni (IP)
Datum: 2007-07-11, 09:02
Ahojky všem, mám 2 m?sí?ní hol?i?ku a je to moje první fretka. Tak se chci zeptat, jak to máte s denní režimem? Totiž když jsem si ji p?ivezla, tak v podstat? 2 hodiny spinkala, pak jsme si chvilku hrály apod. Jenže te? se mi zdá, že p?es den skoro v?bec nespinká, tedy podstatn? mén?. Jakmile m? slyší už vykukuje z pelíšku. Jelikož mám prázdniny, tak jsem skoro po?ád doma. Ale na druhou stranu v noci sní nemám problém.

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-11, 09:08
Denní režim? Ráno vstávám v šest, kluky na p?l hodiny vypouštím z voliéry...pak jsou násilím nacpaný zpátky a chrupou až do chvíle kdy p?ijdu z práce..tzn. kolem šesté...vypustím je a tak dv? hodiny lítaj, pak si v?tšinou sami zalezou a chrup?ej až do rána....
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2007-07-11, 09:12
Bobíšek když byl malý, tak byl taky po?ád hodn? ak?ní a to i v noci. Za 14 dní mu bude rok a je to mazlík, v noci p?kn? spinká a i p?es den - vyblbne se a jde si na 2 ho?ky schrupnout a pak znova blbne. Už si zvykl na cyklus v noci spát, ráno prob?hnout, pak spát až do dvou odpoledne a pak si s námi užívat až do ve?era volnosti. Jen o víkkendu nechápe, pro? v p?l pátý nikdo neleze z pelechu a nejde ho pustit. :o)
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: martooni (IP)
Datum: 2007-07-11, 09:37
Tak vám moc d?kuji. Jelikož mám te? prázdniny a v ?íjnu za?nu chodit do školy, tak to bude pro Cherinku asi trochu nezvyk, ale snad si zvykne na pravidelný "školní" režim. I když o tom tak p?emýšlím, tak na VŠ to zase tak pravidelný nemám :).

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-07-11, 11:37
Já mam t?eba tcho?íky nau?ený, že spí dokud se nevzbudím já. Už se mi kolikrát stalo, že jsem byla ve?er zalezlá u po?íta?e, v byt? nikdo nechodil, žádný zvuky, tak se ani nevzbudili a kdybych já nešla na záchod, tak snad spali až do rána.
Jinak Pí?a p?es den spí jako mrtvolka, nic ho nevzbudí. Za to Babul na m? kouká vždycky, když projdu kolem klece... A tohle d?lali i Amonnky holky, když jsem je tu m?la na hlídání..
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 11:38
martooni: skus freti?ku nau?it na ten "školní" režim už te?...tedy jesdtli máš školu pravideln? (t?eba jako já pracovní dobu od 7,30 - do 15,30).
Ráno na hodinu vypustit, pohrát si, uklidit klec a zav?ít ji až do doby kdy by ses vracela ze školy. Po?as té doby kdy je zav?ená by bylo fajn, aby byl v místnosti kde je klec klid.

Múj tcho? je taky nau?enej, že spí dokud já nevstanu...dneska do 9,00 :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 11.07. v 11:39.
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: martooni (IP)
Datum: 2007-07-11, 12:00
To Johana: mno, to práv? nemám.. na VŠ je to každý den jiný. N?kdy jdu do školy od 8 do 18 hod. jindy zase až od 13 do 17 hod. Je to fakt hodn? variabilní. Rozvrh sice už znám, ale pravidelnost tam není.

Te? Chérie spinká, jsem u pc a neruším ji, ale pokaždé, když jdu do jiného pokoje, tak na m? mrkne, protože mi zavrzají dve?e :)).

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-07-11, 13:23
jé tak to jsem taky zv?davá jak to budu d?lat s Tobbískem až p?jdu do školy. hlavn? když tam p?jdu t?eba jen t?ikrát za týden, to se bude divit jaktože nevstávám. ale t?eba te? když mám prázdniny, tak brzo ráno vstává jen m?j p?ítel, to se i Tobby probudí, tak si pohrajou a když ho dá zpátky do klece, tak je malej p?kn? rozdovád?nej a je to p?kn? slyšet. já ho ignoruju, d?lám, že spím a tiše trpím... a za chvíli p?estane a jde taky spát. Vykoukne až vstanu z postele. Bohužel si n?kdy brzo ráno hraje aniž by n?kdo vstal z postele, to ho pak už ani ignorace nezastaví, nebo? mu to je fuk.

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: Befree (IP)
Datum: 2007-07-11, 13:35
NJN FRETKY TO DLELAJI NASCHVAL TEN RANDAL,KDYZ SPIME RANO A ONI UZ SOU VZHURU TAK DELAJI BORDEL ABY SME SE NA NE PODIVALI A UPOUTAVAJI NASI POZORNOST ABY SME JE PUSTILI! TO ZNAM MOJE FRETKA TO DELA TAKY.DELA BORDEL PAK SPOZORUJE ZE SEM VYLEZLAS POSTELE A DELA ESTE VETSI BORDEL NEZ PREDTIM.....STRASNY JA SE TO TAKY SNAZIM IGNOROVAT ALE DRIV TO TEDA NESLO,TO ME DOHANELA K SILENSTVI TIM JEJIM RACHOTENI A VSIM ALE TED SE SKLIDNILA...A JE TO MNOHEM LEPSI

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: martooni (IP)
Datum: 2007-07-11, 13:42
To Neetta: já to mám stejný, taky chodím do školy jen 3 - 4 dny :).. a p?ítel taky vstává brzy ráno, ale to vstáváme já i Chérie s ním :)))..jinak, malé seberu na noc mí?ek s rolni?kou.. to bychom se v?bec nevyspali :)

..tak mi pak napiš, jak si dopadla se "školním režimem" a Tobbískem :)

fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2007-07-11, 13:46
Ahoj.
Už sem se tu dlouho k ni?emu nevyjád?ila.. tak se vyjád?ím k tomuhle..
Moje Elishka spí vždycky když spím já a hraje si když sme vzh?ru.žádnej režim nemáme. jen se po m? furt válí.kamkoliv jdu, jde mi pod nohama.A jak si lehnu, už mi leží hlavou na rameni.
I kdyby nespala, nem?la bych v noci co slyšet.Protože neni zav?ená tak nemá o co rachtat..
to je moje rada.Když ji nedáš do klece, nebude mít d?vod se z ní dostávat a bude s tebou spinkat v posteli..
Avatar

Re: fretka v noci nespi
Zaslán uživatelem/kou: martooni (IP)
Datum: 2007-07-11, 13:50
To carodejka100: to je krásné, opravdu to obdivuji. Bohužel to takhle ud?lat nemohu, protože v noci spím velice tvrd? a neustále se p?evaluji, mohla bych mali?kou zalehnout. Mali?ko závidím, samoz?ejm? v dobrém :).

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist