Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:06
Dneska ráno jsem pustila fretky z voliéry a jak jsem za?ala mazlit Jackie, tak jsem zjistila, že má n?jaký výtok (sv?tle hn?dý hustší sekret). V?era to ur?it? ješt? n?mela. Prob?hla u ní falešná b?ezost a te? je akorát 3. den, kdy si myslí, že už má miminka, všechny nás myje, Montyho kouše...
Po první falešce tento výtok nem?la, tak p?edpokládám, že to asi bude zán?t. Cht?la bych se zeptat, jak a ?ím se lé?í? Doporu?uje se kastrace?



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:46.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:16
Tohle chce odborníka. Rada od n?koho kdo m?l t?eba podobný problém ur?it? pom?že, ale konzultace s vetem bude jist?jší.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 13:32.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:19
Mno já vím, že ano, ale t?eba MF je ur?it? odborník ;-) A jeden si t?mi veteriná?i není jistý. Na Šejdr to mám z Ostravy trochu z ruky :-(

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:30
Jo to máš pravdu, že jeden s vetama nikdy neví. Zkusila bych konzultaci po telefonu. Zavolat kamkoliv už jde. Šejdr je to daleko,ale myslím, že v Ostrav? jsou vetové, kte?í umí hodn?. V Praze mají tu výhodu, že je tam hodn? fretek a tak si fretka?i postupn? vety vychovali v odborníky i na fretky, ale byla doba kdy ani na Šejdru nem?li s fretkama zkušenosti. Já bych se nebála zajít za svým "vesnickým" vetem. S fretkama nemá sice zase takové zkušenosti, ale vždy když si není jistá je tu telefon, chytré knihy. Jak jinak si vychovat Ostravské vety než tak, že se budou setkávat s fretkama. Pak když ?tu, aby n?kdo poradil veterinu kam jít vždy je odpov?? Šejdr, což mimopražským fretka??m je na nic.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:37
No jo, ten m?j je sice v pohod?, ale po p?íhod?, kdy mi tvrdil, že fre?ák má zán?t v ouškách a já mu kupovala kapky, které jsem kapala 3x denn? cca m?síc!!! utratila 500k? a pak jsem zašla za jiným vetem a ten se mu tam mrknul n?jakou lupou, konstatoval, že má uši krásné, nikde žádné zarudnutí, že se mu prost? jen tvo?í více mazu a sta?í je sem tam vy?istit, tak ho beru s rezervou... Na nao?kování je dobrý, ale na kastraci sami?ky bych rad?ji za n?kým, kdo už to d?lal a komu budu v??it.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:39
Tak si ?íkám, že za ?as i m?j vet bude odborníkem, alespo? p?es o?kování, kastraci, pé?i o b?ezí a následn? kojící fretku. A jak jinak by získala zkušenosti než tak, že k ní budu chodit s fretkama. Promin, ono to sem ani nepat?í. Jen m? štve, že si n?kte?í myslí, že když vet vidí fretku poptvé ve své ordinaci není to odborník.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:44
Tohle je stejný jako s doktorama pro lidi. Jsou prost? vetové, kte?í by dali masti?ku, kapky, prášek na jakoukoliv blbinu, ale jsou tu i vetové, kte?í umí svou práci i když t?eba zkušenosti s fretkama tolik nemají. Chce to jen si ty správné vety vychovat. Možná to bude znít ode m? blb?, ale já bych svojí veteriná?ce sv??ila i kastraci sami?ky i když vím, že to nikdy ned?lala. Každý doktor jednou za?ínal a pakud mám d?v?ru v jeho práci, tak nevidím problém.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-18, 12:00
No po té p?íhod? se zán?tem uší jsem jaksi tu d?v?ru ztratila, proto bych rad?ji sv??ila kastraci n?komu jinému. Možná je to hloupé, ale m?la bych strach. No a k t?m odborník?m: podle m? vet, který nikdy nevid?l fretku odborník m?že být, ale asi nebude zam??en na fretky. Tzn. i když budu mít ?ervený diplom, pokud nebudu mít praxi a zkušenosti, nem?žu být odborníkem.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-18, 12:20
Ymsha a ptala ses na veterin? která je u domu kultury Vítkovit? je tam n?jaká klinika a našim tam te? d?lali operaci nádor? na mlé?ných lištách u fenky a vypadá to dob?e. Ješt? ji ?eká operace nohy, protože si p?etrhla šlachu. Prost? tam d?lají operace ale nevím adresu. Ale nakolik jsou dob?í nevím.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-18, 12:29
to Jordi: Já jsem tu kastraci teprve zvažovala. Na jednu stranu bych cht?la taky zažít tu pobíhající drobotinu po byt? a pískání mon?i?ák? :-) na druhé stran? bych zase m?la strach, u koho mimísci skon?í. Ten výtok v?era ur?it? nem?la, má ho od dnešního rána. Jinak baští normáln?, apatická není, ale je hodn? mazlivá jako u prvních imaginárních mimísk?. Akorát mi trochu vrtá hlavou to její poušt?ní smrádk?, jestli to s tím nesouvisí. Ona totiž pokaždé když kadí nebo ??rá, tak i trochu pšoukne :-( Snad jsem n?co nezanedbala, to by m? opravdu moc mrzelo

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2006-06-18, 12:35
Lorinka: Mas sice pravdu, ze kazdy nekdy zacina, ale zas sverit treba nasi Eríšu vetovi, ktery nikdy nezachazel s fretkami, to bych se asi trochu bal....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yngon dne 18.06. v 12:38.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-18, 12:41
Myslím, že to poušt?ní je normální, pokud nemá t?eba n?jakou bulku u zade?ku nebo není zarudlý, tak tohle d?laly i ty moje potvory, po?ád musely dávat najevo, že ony tady ?akají a mají miminka. :o) No ne?íkám, že musíš kastrovat jen že by tam t?eba mohly v?d?t o co jde a jak je to nebo není vážný.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-18, 12:43
A pak t?eba Jekl m? radil, že mám koupit Betadinu a slabý roztok ji tím vyplachovat prcku pomocí malé st?íka?ky, to bylo když m?la p?ed první ?íjí. Ale fakt to chce aby ji vid?l n?jaký dostate?n? zkušený vet. A nemusí být podle m? odborník na fretky, aby poznal zán?t. prost? m?l by být dobrý.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-18, 12:46
to Jordi: No já zítra ur?it? zajdu za vetem. Cht?la jsem se hlavn? zeptat ?ím se lé?í ten zán?t, a? vím co a jak. Zkoušela jsem najít tady na fóru n?jaký odkaz, ale v?tšina témat se vždycky zvrhne v n?jaké jiné a to se pak špatn? hledá :-(

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-18, 13:19
:o) jo to je problém toho fóra, v?tšinou vždy to pak zm?ní hlavní téma , stím nejde nic d?lat, je to koletivní záležitost. My ale zán?t d?lohy nem?ly, jen n?jaký slabší, a prý to n?které fretky p?i první ?íji mívají, takže m?že a nemusí to být totéž.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-06-18, 15:09
Yngon: tak jak si to pochopil sem to nemyslela. cht?la jsem ?íci, že i když vet nikdy u fretky nelé?il zán?t d?lohy, tak bude v?d?t co d?lat. A pokud ho už lé?il bude mít i zkušenosti s tím, jak jeho lé?ba zabrala.

Ymsha: Pokud bych k vetovi nem?la d?v?ru, tak k n?mu ani nechodím natož si nechat u n?ho d?lat kastraci. Já to jen myslela, že se nemáš bát, že by vet nev?d?l jak postupovat p?i výtoku i kdyby se stím u fretky nesetkal. Tak a? je Jackie brzo fit, abychom se n?kdy mohli vid?t na Ostravském setkání :o)
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-18, 19:37
No tak jsem kone?n? zase doma.
to Lorinka: No s tím výtokem k n?mu ur?it? zajdu, zase natolik mu v??ím, snad skute?n? bude v?d?t co a jak, jinak bych ho s velkou pravd?podobností vym?nila za jiného. Práv? jsem byla zkontrolovat Jackie, jak to s ní vypadá a výtok se zm?nil na sv?tle žlutý, konzistence je zhruba stejná, ale je tam i trocha ?iré tekutiny. No a smrdí to jako smráde?ky. No a taky jsou z?eteln?jší její mlé?né žlázy, (tedy takové "nateklé dva pruhy" pod cecíkama) Snad to dob?e dopadne a sejdeme se všichni brzo na srazu :-)

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-06-18, 23:51
Ymsha: veta pro jistotu každopádn? a antibiotika v p?ípad?, že je to zán?t. I když výtok už není hn?dý, je divné, že to "smrdí jako smráde?ky". Sekret n?kterých sami?ek v ?íji m?že být cítit dost podobn? intenzivn?, jako zna?kování ?íjných kluk?. Ale pokud není v ?íji a má výtok, chce to veta.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-19, 10:53
Pokud je výtok hn?dý, krvavý, hnisavý, je vhodné jít k vetovi - pokud potvrdí zán?t d?lohy, nasadí antibiotika.
Pokud je fretka aktivní, žere, hraje si a výtok sám za dva až t?i dny ustane, nemusí jít o nic vážného a t?lí?ko se "pro?istilo" samo. Doma m?žete ud?lat to, že každé ráno prohmatáte b?íško - pokud by bylo zv?tšené a zatvrdlé, utíkejte hned na veterinu, stejn? tak kdyby se vám celkov? "nezdála".
Pokud by výtok p?ipomínal hnis, rozhodn? to doma nevylé?íte, to chce celkovou lé?bu ATB.

Zaujala mne zmínka o p?edchozí ?íji. Kdy to bylo? Nem?la náhodou ukon?ování podruhé v jednom roce? To samoz?ejm? zvyšuje riziko zán?tu, stejn? jako použití n?kterých p?ípravk? (Provera, Covinan,...).

Pokud mívá ?íje víckrát do roka, netrváte na mlá?atech a p?ípadn? pokud by prod?lala zán?t d?lohy, bylo by po vylé?ení vhodn?jší nechat ji vykastrovat.

?v+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 18.06. v 16:44.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-06-20, 15:22
Jeste si rypnu, ze se rika, ze "vyleceny zanet delohy neexistuje" - vraci se, i po ATB. Nejrozumejsi strategii se jevi polecit zanet, dat fretku do slusne kondice a kastrovat.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-06-22, 11:47
Protože jsem se nedostala na net, píšu až te?. S Jackie jsem v podn?lí zašla k vetovi, zm??il Jackie teplotu, prohmatal b?íško a konstatoval, že má tvrdší d?lohu a zvýšenou teplotu. P?edepsal jí tedy antibiotika (bohužel si nepamatuju, jak se jmenují, psala jsem Jordi, tak možná napíše název :-) ) Takové bílé husté mlí?ko, dal mi ho do st?íka?ky, m?la jsem ho podávat 3 dny ráno a ve?er, ?íkal že je to n?co jako penicilín pro mimina :-) Jinak Jackie nebyla p?edtím ani te? apatická, normáln? baští, pije více, ale kdo by nepil v tom horku :-) No a momentáln? se o m? hezky stará, ?istí mi uši, nos, kouše všechny vet?elce... Výtok ješt? v?era m?la, ale jen trochu (sv?tle hn?dý), dneska ráno jsem ji nestihla zkontrolovat, tak nevím. Každopádn? jdeme v pátek na kontrolu, tak uvidíme. (druhou ?íji pravd?podobn? ukon?il náš kastovaný fre?ák Monty, na injekci jsme nebyli)

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-22, 13:34
Jsem ráda, že se s Lee shodujeme v názoru - po zán?tu d?lohy bych rozhodn? taky volila kastraci :o)

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-07-12, 12:46
Sice se již o zán?t d?lohy nejedná, ale protože se jedná o stejnou fretku, píši tady...
Jackie už je 10tý den op?t v ?íji (tentokrát po 3tí) Rozhoduji se, zda ji op?t nenechat píchnout hormony a co nejd?íve nechat vykastrovat, protože mám o ni celkem strach. Veteriná? mi doporu?oval nechat kastraci na pozd?ji, když jsou te? ty vedra. Ale vulvu má opravdu velkou a já netuším, jestli se jí to ukon?í samo, poprvé jsme museli totiž ukon?ovat injekcí (RECEPTAL) a podruhé pomohlo do 2 týdn? zatem?ování, nebo i popotahování naším kastrátem Montym. Apatická není, dneska se se mnou nahán?la po byt? a b?hala jak torpédo.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-07-12, 13:13
Ymsha: Pokud frete?ka baští, nehubne, je veselá a neza?íná podez?ele vylínávat, m?žeš zkusit po?kat, zda ?íje neodezní sama, nebo zda se o ukon?ení zase nezaslouží kastrát. Pokud by se ?íje nejpozd?ji do 4 týdn? neukon?ila, je nutné jít na hormonální ukon?ení (Pregnyl, hCG nebo Receptal) a po té, vzhledem k prob?hlému zán?tu d?lohy a opakovaným ?íjím, ur?it? nechat kastrovat! Ne?ekej s kastrací p?íliš dlouho, aby frete?ka nep?išla znovu do ?íje.
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: hadik (IP)
Datum: 2006-07-12, 13:25
My máme frete?ku 13 dní po kastraci,m?la práv? zán?t d?lohy. Vet ji vzal hned druhý den. Mohla by p?ijít pry?, nepodce?ovala bych to. Ale samozd?ejm? to chce veta!
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-07-12, 13:33
Pokud je v po?ádku a na za?átku ?íje, rozhodn? bych zkusila zatemnit na 20 hodin denn? (ale absolutn?, ani neblikat ;o) Pokud by to do 4 týdn? od za?átku ?íje nezabralo a nebo pokud by se objevily komplikace (hubnutí, ztráta srsti, odmítání potravy, ...) pak rad?ji hned k vetovi, ukon?it, kastrovat.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: lola (IP)
Datum: 2006-07-12, 13:40
Moje frete?ka je taky po kastraci, m?la výtok. Ze za?átku menší a potom o hopdn? v?tší. Byli jsme u veteriná?e, který ji ud?lal ultrazvuk. Fre?ulka m?la i teplotu, ale žrala a pila. Dohodli jsme se na kastraci - a jsem ráda,že ji podstoupila. Její d?loha byla asi t?ikrát v?tší než normáln? a plná h?ysu. Nyní je jí o dost lépe.

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-07-12, 13:49
Tak z h?ysu sem málem vomdlela :-))))))))
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-07-12, 13:54
majda: Nesmát se!!! H?ys v d?loze je vážná v?c!
Avatar

Re: zán?t d?lohy
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2006-07-12, 15:10
to Ymsha: Pokud hledas dobreho veta v Ove, muzu poradit MVDr. Gajdosika. Ma svou soukromou ordinaci v Hlucine, ale stara se i o ostravskou ZOO a ma spoustu zkusenosti i s malymi savci . My jsme za nim chodili s fretakem (byl u nej i na odstraneni pachovych zlazek, samozrejme v dobe, kdy se to smelo a je fakt, ze ted uz bychom s touto "banalitou" k vetovi nesli), nez jsme se odstehovali do Phy (nejen kvuli Sejdru...;o)). Telefon na nej jeste mam, takze, jestli chces, tak mu cinkni - 602 712 889. P.S. - Doufam, ze to cislo stale plati, jsou to uz 4 roky, co jsme mimo.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist