Aktuální stránka:14 z 75
Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: L (IP)
Datum: 2006-01-12, 09:39
A co takhle kapka rybího tuku? Nemáte s tím n?kdo zkušenosti? T?eba v p?ípad? rekonvalescence nebo b?ezosti a tak (no myslím,že to funguje u ps? a jiných zví?at a taky lidí?). A co je nejlepší na krasnou srst? (Myslím jako n?co p?írodního v potrav? ne "um?lé" vitamíny.).Díky

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-12, 10:20
To L: Rybímu tuku by som sa asi radšej vyhla. Pokia? viem, tak u psov pri predávkovaní rybím tukom môže dôjs? k otrave. A dávkova? ho fretke, ktorá je oproti psovi nepomerne menšia by som si netrúfla. A ?o je najlepšie na srs? a nie je "umelé"... asi kvalitná strava všeobecne (pokia? opomenieme, že aj kvalitné granule sú "umelé"). Ja som teraz dávala fre?ákovi ten olej Ferretone a má srs? skuto?ne krásnu.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-01-12, 10:32
Nezná n?kdy fret?í granule Encia - menu nature, fibre+ & protein.

Krom? b?žného popisu ( www.fretka.cz/index.php?k=51&s=90 ) jsem nic víc nenašel. Máte s tím n?kdo zkušenosti ?
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-01-12, 10:37
Ahoj Vladimíre, já jsem je Montymu koupila jednou v Hornbachu cca za 180K?. Jsou takové malinké jako purina proplan. Složením nevím, jak jsou na tom kvalitn?, ale tuším, že jsem n?kde ?etla, že ve srovnání s vitacraftem jsou na tom h??e a taky jsou dražší. Moc vás všechny s tcho?ema pozdravuju, vzala už Miky vitacraft na milost, nebo ješt? "popel?í"? :-)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-01-12, 10:58
Ymsha: Miky už za?ala Vitakraft jakž-takž jíst. Te? jsem jí nasypal tu Enciu, o?ichala misku a šla vybírat z rohu Vitacraft. No nedostal by z toho zví?ete ?lov?k infarkt ?

Jinak taky pozdravujeme tcho?íky. Co d?lá malá, už s ní pere puberta? Taky pozdravujeme krasavce Montyho. Doufám, že až se oteplí, tak vyjdeme na procházku.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-01-12, 11:22
vladimíre,
taky to m?že být tím, že fretky jsou hrozný "konzervy" a nerady m?ní své zvyky a návyky... v?etn? t?ch stravovacích... :o)

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-01-12, 11:30
to Vladimír: No já taky doufám ;-) Ty moje už to doma nebaví, ale venku je jim zase zima, takže se klepou jako osiky a necht?jí vylézt z teplého bat?žku :-) Jackie je v pubert? už n?jaký ten pátek, ale je to zlatá puber?a?ka, protože kouše a štípe jen mého p?ítele :-) No je fakt, že kadí tam kam nemá, ale po jednom mazlení jí to hned prominu. D?kuju ta pozdravy, ur?it? vy?ídím

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-01-12, 11:44
Vladimír: Dobrá finta :o) Díky granulím Encia za?ne nakonec Miky p?kn? papkat Vitacraft. A t?eba se ješt? bude tvá?it, že jí chutná!
Nedávno jsem Meggie koupila malou konzervu od Puriny - m?la celkem slušné složení. Už vím, jak vypadá znechucená fretka! Snažila jsem se ji oblbnout a smíchat konzervu s trochou granulí. Dvakrát t?ikrát do toho ?obla, pak m?la ?idší hovínka, tak jsem se rozhodla, že ji trápit nebudu.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-12, 11:59
Proboha!!! Jen ne rybi tuk! A vubec zpusob "tutam vitamin, tutam pilulku, co kdyby chudince trapene neco chybelo" je na vrazdu (ted to myslim nikoli konkretne!). Rybim tukem fretku spolehlive otravite, neb vit. D by se mel davat opravdu mikrominimalne (jsou na to limity), ktere krmivo rozhodne pokryva! Dle vyzkumu jedne kliniky je daleko vic (a hur resitelnych) problemu s nadbytkem kalciferolu, nez s jeho nedostatkem...Kolik jste videli po meste pobihat psu s rachitis se vsemi dusledky, ktere z ni plynou???

Me tabulky uvadi 22-25% tuku pro fretky mladata, produkcni vek atd., 18-20% pro stare jedince. Nez slozite vymyslet, co bych tam jeste dala, aby to sedelo, bych rovnou koupila neco, co je delane tak, aby to sedelo. Osobne davam olivovy olej (lzicku) do naskrabanych jater a zalivam teplou vodou (=fretci polevka) hlavne proto, ze jsem nahodou zjistila, ze jim to straslive chutna.

potr+ne+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 20:48.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-01-12, 12:51
Lee: to je myslím taky d?vod, pro? t?m potv?rkám tak chutná FerreTone. To je taky olejovitá tekutina. Já dávám kluk?m olivový olej jednou za ?as jenom olízat z prstu a jsou vysloven? nadšený.Jenom jsem už zapomn?la, co je v n?m za užite?né látky, ale vy?etla jsem to jako tip na rakouských fret?ích stránkách.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-12, 13:09
Tak ja mam divne fretky (vim to a rikam to vsude), Ferret Tone mam taky, ale ze by se po nem nejak mohly utlouct, to ne. Pokud se nepletu, jsou tam hlavne mastne kyseliny, doma mam slozeni a ted jsem se koukala na DermanormOil a jeste jeden a myslim, ze slozenim jsou si dost podobne..
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-12, 13:27
Lee, môj fre?ák sa úderom 17,00 hodiny postaví ku kuchynskej linke a bude tam stá? pokia? mu ten Ferretone nedám. Som zvedavá, ?o spraví až mu zas za?nem dáva? namiesto neho Calopet....
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-12, 13:41
Ja bych zkusila, co udela, kdyz do flasky od Ferret Tonu nalijes cokoliv jineho:-) Me nestandardni obludy totiz sezerou (slizou) vse, co je z injekcni strikacky - deformace. Umi z ni pit, zerou z ni sirup na skrkavky (ktery by jinak nepozrely), proste cokoliv. Jsou divne:-)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: L (IP)
Datum: 2006-01-12, 14:24
Jenom m? to tak napadlo (s tím rybím tukem) a proto se ptám, než bych ho použila. Samoz?ejm? jsem to myslela jako malé ob?asné p?ilepšení,tak jako se jim davají pamlsky-ovoce a zelenina (taky s mírou). Taky jsem ?etla názor,že pokud má pes granule nemá žrát nic jinýho,protože má zm?n?nou st?evní mikrofloru, a má potom problémy strávit maso atd. Mohlo by to platit i na fretky?Jenže každý ?íká n?co jiného,tak jako o zalívání granulí. M?la jsem psa,ktery za?ínal na normální strav?,protože d?íve granule nebyly a potom p?ešel na granule. Ve 14 za?al mít po granulích pr?jmy a to jsem kupovala kvalitní a pro staré psy. Prost? sežral pul pytle granuly a za?ali mu vadit.takže jsme se vratili k ryži, vlo?kám, masu nebo konzervám a vitamínum a byl v pohod?. Tak proto se ptam do jaké míry m?žu ob?as p?ilepšit i ke granulým,než je dožere a p?ípadn? koupíme jiné.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-12, 14:35
Vitaminem D se neprilepsuje, tim se leci. V rukou laiku, kteri chteji prilepsovat spis travi.

Co se tyce granuli vs. vareneho je to vecny spor. Ja se klonim k tomu, ze pokud clovek neni vyzivar a nema moznost a znalost zjistit, co psovi dava presne (a nevi, proc mu to dava, argument "me to rikali pejskari, ... , v knizce Ja pes se to tak pise..." je pro me neprijatelny), je lepsi davat granule. Jsou lepsi a horsi, ale vzdycky se da dopatrat, jake jsou ty jedny urcite. A pokud v krmne davce pes dostava co potrebuje a nema s tim problem, tak proc mu cpat neco jineho, jen proto, ze "ja" mam subjektivne pocit, ze musim prilepsit? Pes nema kalendar a nevi, ze jsou vanoce. Ze ma babicka Matylda narozeniny... Problematicke je krmeni typu granule na snidani, k veceri uvarene (byt varene primo pro psa). Obecne se doporucuje pomer max.90:10 (jedno ceho - bud a nebo) v tydennim cyklu. Pricemz tech 10% lze bez problemu pokryt pri vycviku pamlsky atd.

U zminovaneho psa tezko soudit, mohl mit treba alergii na nekterou slozku v granulich. Pokud se to nevysetrovalo, tezko rict.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-12, 14:38
To L: Môj pes bol tiež odchovaný na mäse a ryži z rovnakého dôvodu ako Tvoj. Potom celý život jedol kvalitné granule a v závere života tiež za?al ma? hna?ky, musela som z Eukanuby prejs? na špeciálne dietetické granule, mal od liekov poškodené obli?ky. Na tých granulách sa dožil 16 rokov.
Fre?áovi dávam len granule ANF a Vitakraft, prilepšujem len zeleninou a vitamánovými pastami. To kachní sádlo len tak raz za mesiac zlíznu? z prsta. Aj to len preto, že sa utešujem, že takto by som mu v prípade nutnosti mohla jednoduchšie poda? liek.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Elishka (IP)
Datum: 2006-01-12, 21:58
Náš první pes taky n?kolik let dostával maso,rýži,t?stoviny a zeleninu. Jednoho dne jsem p?ešli na granule a všechno bylo v poho. Možná taky záleží na psu

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2006-01-13, 19:02
Znate nekdo krmeni X Tra Vital? Objevilo se nove ve zveraku,800g stoji 120 kc.

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2006-01-14, 13:16
Nikola:o pár p?ísp?vk? spátky,na stran? 10...
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-01-26, 13:00
V?era koupil manžel pro tcho?e granule Mastero tuším. Je to speciáln? pro fretky-chutná mu to.
Máte s tím n?kdo zkušenost? Není to n?jakej šit?
Kg stojí asi 90K? to mi p?ijde n?jak levný.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-26, 13:48
Slozeni???
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-01-27, 17:58
Ahoj cht?la jsem se jen zeptat na krmivo na které jsem v?era náhodou narazila v Uh?ín?vsi jsou to takové granulky v kyblí?ku na obalu je pon?kud zmate?ný obrázek mor?ete a papouška ale je tam napsáno krmivo pro fretky - samoz?ejm? bez složení a vyrábí to firma Anima ale na netu jsem je nenašla jo ten kyblí?ek stojí asi 40 k? což je taky trochu divný ..........nebo že by se vloudila chyba ?paní ?íkala že to tam má poprvé a že s fretkama nemá zkušenosti

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-01-27, 18:08
rozhodn? nekupovat !!! za to riziko to nestojí



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 27.01. v 18:09.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-27, 19:52
Nekupovat, to pro fretky nebude zcela ur?it? a n?kdo zase ud?lal chybu na etiket?. :o( Jak já nesnáším ?azení fretky mezi hlodavce.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-01-28, 20:48
Lee: No to práv? nevím. Kupoval to manžel a mají ten pytel na rozvážení. Ríkal, že je to n?jaký Mastero(nebo jak) je to spešl pro fretky a když jsem se ptala na ty popeloviny tak ?íkal n?co kolem 7% víc jsem z n?ho nedostala. Myslela jsem, že by jste to n?kdo mohl znát.
Snad se tam brzy dostanu tak si to opíšu
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-28, 21:33
Uju: Nic takového nem?žu najít :o/ Nejmenuje se to jinak?
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-01-29, 11:27
Nejmenuje se to Mastery? Nevím jestli d?lají spec. fro fretky, ale ur?it? d?lají krmiva pro psy a ko?ky...

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-30, 12:16
Mastery me taky napadlo, ale pro fretky nedelaji, aspon se to ke me nedoneslo:-) Jinak jako takove to spatne neni (kotata, nebo selective, pokud maji:-)
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-01-30, 12:17
Jan?a: No, já nemám origoš pytlík, ale je to dost dob?e možný. Dost m? to p?ekvapilo, vím, že d?lají pro psy a ko?ky ale pro fretky jsem nikde nevid?la a ani neslyšela. To bude ur?it? ono.
Avatar

Re: Stelivo & Papání
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-01-30, 20:36
Taky jsem ješt? neslyšela, že by Mastery d?lali n?co pro fretky, ale možné to je (sposta firem d?lá o?ád samé novinky), neznám ani aktuální nabídku, do krámu už to neberem, mám tam poslední pytlík ko?i?ího, ale lidi to poslední dobou p?estali kupovat... Ale špatné krmení to ur?it? není, akorát bych ?ekla, že je to hodn? slané (aspo? to psí, nevím jak ko?i?í).

Aktuální stránka:14 z 75


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist