Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6
Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-04-16, 14:16
Mirim: moc m? mrzí co se stalo.....moc jsme se na n?j t?šili.....popravd? ani moc nevím co na to ?íct, snad jen to co už p?ede mnou ?ekli všichni ostatní.....že p?íroda ví moc dob?e co a pro? to d?lá a že by možná prcek nebyl v po?ádku, kdyby ho tu nechala.
N?kdy je p?irozený a samovolný pr?chod v?cí hodn? krutý a zdá se být i nespravedlivý, ale tém?? vždy je správný :ó(

Zdravíme Vanilku a držíme jí palce, aby byla vpo?ádku, nem?la potíže s ?íjí a aby byla zdravá a veselá holka :o/

Škoda že to dopadlo takhle.... :ó(





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Fre?ánci z Tcho?í nory dne 16.04. v 14:17.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-16, 14:26
Mirim: Taky je mi to moc líto, myslela jsem, že poslední rohlí?ek bude dobrej :(( hlavn?, a? je v po?ádku Vanilka...
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2007-05-18, 16:54
Tak jsme asi vyjimka potvrzujici pravidlo, ze fretky rodi hlavne v noci :) nase cheecha si rekla jeste nez jsem prisla z prace...v pul ctvrte byli na svete dve, ted uz jsou ctyri a vypada to ze jeste zdaleka nekonci ;)
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-05-18, 16:57
Skajana : tak držím palce, a? jsou všechna miminka zakrátko v po?ádku venku.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-18, 17:02
Skajanka,gratulujem ;o)
jinak myslím,že to není žádná vyjímka,prost? to na ní p?íjde ve dne ;oD u nás se loni tako rodilo p?es den,bohužel nevím p?esn? kdy,ale mezi 7ranní(kontrola pelíšku p?ed odjezdem) a 7ve?erní(kontrola pelíšku p?i návratu)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2007-05-18, 17:18
zatim to vypada ze jde vsehcno jako po masle :)mrnousku uz je sest, tak sem zvedava na kolika skoncime :D
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-05-18, 19:10
skajana: a 7 a8 a9 a 10 a 11 a tak daaal:)taky drzim palce,at vse dobre dopadne a at sou vsici zdravy:)

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-19, 20:02
ahojky holky tak chci oznámit že dneska ráno se nám narodilo dev?t malých traj?atek zvládla to sama bez problém? ani veta jsm nevolala.je v po?ádku...

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-19, 20:18
no cacorko, to je super!!!
mám obrovskou radost, že to tak dob?e dopadlo... :o)
nezapome? nás pravideln? informovat, jak to všechno probíhá, a po?ádn? (a kvalitn?) mámu krmit, aby m?la pro takový nad?lení dost mlí?ka. m?la bys jí taky ob?as dát trochu tvarohu s medem (asi lži?ku).
n?kde tady na fóru ur?it? najdeš jak ?asto, jestli denn? nebo t?eba obden.
nebo se t?eba n?kdo ozve a poradí?

tak držím palce tob? i trajd?, aby všechno probíhalo i nadále hladce! :o)

jo a vážilas je? a pijou už? a máma je taky dobrá? nemá t?eba t?esavku? nekrvácí?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 19.05. v 20:20.

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-19, 20:22
cácokra: Tak to je SUPER :-))) Moc se t?ším. Hlídej maminku jestli má dost mlí?ka (co ji dávat papat to už psala Martina) a malinké aby hezky papali. A všem p?ejeme moc-moc zdraví?ka! :-)))
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-19, 21:16
d?kuji nevážila já ji nechci stresovat jen je hubená a už nekrvácí.dnes jsem ji dala kapsi?ku granulky vají?ko a tvaroh tak jsem zv?davá už jsou taková chlupatá.v?bec jsem o nich nev?dš?la otev?ela jsem bará?ek a tam hajali a ?vou jako k....!!!!! :-))

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-20, 01:09
cácorko, gratuluji Trajd? k Traj?átk?m a p?eji hodn? zdraví?ka všem :o))
Trajda te? pot?ebuje dostávat hodn? tu?né granulky a hodn? vody, m?žeš jí dávat i va?ené ku?ecí prso ?i syrové hov?zí maso. Denn? (nebo ob den) m?žeš podávat i tu?ný tvaroh s troškou medu. Tvarohu dávej maximáln? 1 ?ajovou lži?ku denn?, nebo rad?ji p?l lži?ky 2x denn? - m?že mít po tu?ném tvarohu pr?jem!
Je velmi vhodné podávat 1x denn? 1/4 oto?ky Probican pasty. M?žeš ji prost?ídat s vitamínovými pastami, nap?íklad takto: 1. den Probican pasta 1/4 oto?ky, 2. den pasta od Gimpetu, Junior Plus Calcium, cca 1/2 cm, 3. den Calo-pet pasta, množství cca jako hrášek. Toto opakovat stále dokola. Pasty m?žeš podávat samostatn?, nebo zamíchat do tvarohu.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2007-05-20, 14:54
cacorka: tak to jsme na tom podobne :) nam se 9 mrnat narodilo o den driv, a musim zaklepat ze taky bez problemu ;) teda je to zazitek ten svitorici pelisek

jinak dotazek na zkusenejsi - v kolika dnech uz jdou zretelneji rozeznat samicky a samecci? dik moc J.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-20, 14:59
hned po narození :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: skajana (IP)
Datum: 2007-05-20, 15:08
hehe, no pokouseli jsme se to zkoumat dneska, ale jsou to silene se vrtici zizalky a jak to jeste nemam v oku, tak sem z toho moc chytra nebyla :)
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-22, 11:06
ahojky tak mirnátek je sedm trajda p?es noc dv? zalehla ale máme 4 kluky a t?i holky tak ?ekám už jen na barvy.....škoda ale i tak nám d?laj ty malý kníkalky radost



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: cacorka.21 dne 22.05. v 11:09.

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2007-05-22, 13:15
Tak blaohop?ejeme. Vidíš, jak to malá hubená fre?ulka vzvládla sama. Šikovná holka.

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-11-25, 18:11
chtela bych se zeptat moje fretka ma dnes rodit. a porad nic.mam dotaz za jak dlouho se ji spusti mleko? a jak poznat ze chce zacit rodit? sice skoro porad jen chrupe,ale kdyz se zbudi tak je normalni.papa i pije normalne.dekuji za odpoved
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-11-25, 18:22
jo jeste se chci zeptat nikdy jsem si toho nevsimla aLE moje megi ma na jedny strane 4 ceciky a na druhy jen 3,je to normalni? :-(
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-11-25, 18:37
Rotty: frete?ka m?že rodit o den d?íve nebo pozd?ji, než má termín porodu a nej?ast?ji rodí ve?er a v noci, takže vás možná ?eká veselá noc ;o)

Fretka si dost ?asto myslí, že chce kakat, když za?íná rodit - první mimínko tedy m?že p?ijít na sv?t na píse?ku. Mimínko pomoz frete?ce vybalit z plodového obalu (tenká blána), pokud to neud?lá sama a to tak, že blanku roztrhneš nehtem. Maminka by pak mimínko m?la za?ít olizovat a to by m?lo za?ít dýchat a pískat. Frete?ku i miminko pak p?enes do p?ipraveného porodního pelíšku, porod by pak už m?l pokra?ovat tam.

Nelekni se, fretky p?i porodu žerou placenty - musí, dodává jim to sílu rodit další miminka. Nelekni se také, když bude frete?ka pak mít ?erné, tekuté hovínko - to je po poz?ení placent.
Mlí?ko se fretce spouští p?i porodu. V?tšinou fre?átka za?ínají pít už b?hem porodu dalších sourozenc?. Po?ádn? se napijí ale teprve až porod skon?í a vy?erpaná maminka už jen leží. Lichý po?et cecík? je normální. Fretka je bez problém? schopná odchovat víc mlá?at, než má cecík?.
P?i porodu m?žeš frete?ce dodat energii tvarohem (nejlépe ?erveným) smíchaným s troškou medu.
Držím palce!

porod+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:31.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-11-26, 15:52
fretecka meginka porad nic.mela rodit v sobotu,uz je to jakysi divny.ale vetka rikala ze je brezi i ceciky ma vetsi.i pribrala u samce byla tri dny tak ja nevim jeste pockam.kdyztak ji vemu k vetce na sono.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-11-26, 16:28
Rotty, to, že sami?ka p?ibrala a má v?tší cecíky, nemusí znamenat, že je skute?n? b?ezí. Nám letos na ja?e taky jedna sami?ka zahrála divadýlko, dokonce se jí "zvrásnila" d?loha, tak jsme nahmatali bouli?ky a doufali v alespo? 3 nebo 4 fre?átka.
A byla to faleška jako vyšitá! :o)))
Držíme tlapky, 2 dny zpožd?ní ješt? nemusí nic znamenat. Jen svou sami?ku bedliv? sleduj.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-11-26, 17:31
Rotty, pokud už má frete?ka termín porodu, tak to, že je opravdu b?ezí poznáte lehkým pohmatem na b?íško - už by se tam m?la hýbat mimínka.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-11-26, 19:06
tak prave jsme se vratili od vetky delali ji ultrazvuk a brezi neni.a to pritom nasmatala kulicky kdyz jsme tam byly asi pred 14dny.rikala mi ze potratila nebo se pry VSTREBALI ale to se mi nezda jak se muze plod uvnitr matky vstrebat?docela me zamrlo ze necekame mimisky tak moc jsem se tesila.a jeste to muze byt tim ze si pry geneticky nesedli se samcem rikala vetka tak nevim jestli to mam jeste stim samym zkouset,ale co stema penezma co jsem dala te pani za nakryti zkusim se sni domluvit jestli by my je nevratila.a zkusime najit jineho samce.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-11-26, 19:45
rotty:
Mirim napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Rotty, to, že sami?ka p?ibrala a má v?tší cecíky,
> nemusí znamenat, že je skute?n? b?ezí. Nám letos
> na ja?e taky jedna sami?ka zahrála divadýlko,
> dokonce se jí "zvrásnila" d?loha, tak jsme
> nahmatali bouli?ky a doufali v alespo? 3 nebo 4
> fre?átka.
> A byla to faleška jako vyšitá! :o)))
> Držíme tlapky, 2 dny zpožd?ní ješt? nemusí nic
> znamenat. Jen svou sami?ku bedliv? sleduj.




Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-11-28, 17:54
Docela me prekvapilo - "co s tema penezma co jsme te pani dali"
Pokud jste se dohodli, ze platis predem, pak je docela divne to chtit zpet.. S faleskou mate pocitat..
Meli jste se dohodnout pokud se narodi mladata, pak neco za to date.. Ale jit pak za nekym "ono to nevyslo..." je fakt divny 8o-
Mladata se vstrebat mohou, ale myslim, ze to ze tam neco "nahmatala" nic neznamena.. Verit se da sonu a i tomu obcas ne :o) musi byt fakt kvlitni ;o)

Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-28, 18:06
...v p?ípadé, že sami?ka je dopravena na krytí k same?kovi (výlohy na dopravu...) tak mné zas dost p?ekvapilo, že si majitel same?ka o peníze ?ekl/nebo že si je vzal...
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-11-28, 20:56
ta pani mi rekla ze to budu mit priste zadarmo,ale vetka mi taky rikala ze pry nemusely geneticky sednout tak ja nevim.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-28, 21:08
Rotty, genetika neni zrovna múj obor, ale múj samec mn?l problém s nakrytím sami?ky, která byla moc velká, skoro tak velká (dlouhá) jako múj samec...krytí se poda?ilo až na t?etí pokus. Mlá?ata byly. Zato sami?ku, kterou nakryl bez problémú, byli spojeni 3x...tak tam byla faleška...
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2007-11-28, 21:34
oproti tomu samci byla megi mala,on byl macek.asi to zvazim jestli k ni znovu pujdu,kdyz to tak vemu ze bych kni znova sla tak zase dam za odbleseni za svrab penize ktere od neho megi chytla a pak to prenesla na tu mladsi tak me to vyjde nastejno.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist