Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6
Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-30, 15:37
je krásná :o)
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Katnet (IP)
Datum: 2006-05-31, 12:11

Tak tady je jedno z nov?jších foto,jsou tam nádhern? poskládaní :o) Dalo mi to práce než mi je mamina puj?ila :o) Už se umí p?kn? rozb?hnout po pelíšku a taky si zapískat, Sára má už víc práce s tou drobotinou. Bude t?žký se s nimi rozlou?it :o((
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-05-31, 13:24
Jsou moc krásná. Když si vzpomenu, že takhle vypadali naši prckové, te? už velikáni :o) , p?ed pár dny. Jojo, ten ?as, ale letí.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Katnet (IP)
Datum: 2006-06-05, 11:44


Tu je po?ádná maminka, miminka nep?j?í a nep?j?í!
Omlouvám se že to není menší, ale nechce se mi p?emýšlet. Mám den blbec! :o(
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Katnet (IP)
Datum: 2006-06-24, 23:27

Takhle jsme povyrostli :o)

Takhle vypadá roz?ílené fre?e :)
Jen tak jsem se cht?la pochlubit.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-10, 08:10
Vytáhla jsem tohle vlákno, protože vám chci povypráv?t, jak se Veselé Velikonoce zm?nily v no?ní m?ru.

Ve vlákn? Medový kv?t jsem psala celá š?astná o narození "Vanilkových rohlí?k?", to jsem ješt? netušila, jak to celé dopadne.
V sobotu se jich narodilo 7, v po?adí 4. byl trochu p?idušený, ale rozdýchali jsme ho. Nicmén? v ned?li ve?er jsem ho našla mrtvého v pelíšku. :o( Bylo to smutné, ale zdálo se to p?irozené. Nicmén? v pond?lí ráno byla mrtvá další 2 fre?ata, zbylá 4 byla slabá. Zjistili jsme, že Vanilce nete?e mléko tak, jak by m?lo a fre?ata jsou už p?íliš slabá, aby ho zvládla vytahat z cecík?.
Nastal boj s ?asem. Nejprve jsme shán?li veterinu, která má o Velikono?ním pond?lí otev?eno a pak n?koho známého s autem, kdo ješt? nestihl koledovat a pít alkohol. Nakonec se nám to povedlo a jeli jsme na veterinu do Ostravy (u hlavní brány do Komenského parku). Paní doktorka se nám snažila ze všech sil pomoci, a?koli to byla první nov? narozená fre?átka, která kdy vid?la. Vanilka dostala vitamínovou injekci, ud?lali jí výt?r z pochvy (žádný podez?elý zápach), dostali jsme porci sušeného ko?i?ího mléka s instrukcemi ohledn? krmení a 3 injekce, které jsme m?li doma postupn? aplikovat, aby se Vanilce spustilo mléko.

Cestu do Ostravy a zp?t nep?ežilo jedno fret? a druhé zem?elo krátce po návratu dom?. Když jsme Vanilce aplikovali 1. injekci, do pár minut vytla?ila ze sebe ješt? 2 mrtvá fre?ata. :o(
V téhle chvíli bojujeme o život zbylých 2 mlá?at, každé 2 hodiny dokrmujeme ko?i?ím mlékem, masírujeme Vanilce bradavky, aby neztratila mléko a doufáme, že prcci zesílí alespo? natolik, aby mohli sát sami. Vanilka je ?istí, zah?ívá, dává si je pod b?íško, chvílemi se nám zdá, že už pijí sami, chvílemi propadáme d?sné beznad?ji.
P?emýšlíme nad tím, kdy nastal ten okamžik, který jsme propásli a jímž se to zvrátilo k tak špatnému konci. :o( Nejen že ztrácíme fre?ata jedno po druhém, ale v ohrožení života je i Vanilka.
D?lá mi problémy na to myslet, natož o tom psát, ale vím, že musím.
Slova út?chy nepom?žou, ale jestli máte n?jaké dobré rady...
D?kuji.

popis+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 21:49.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-10, 08:44
ach Mirim to je mi líto.

Koukni na sk.forum k Hene do vlákna,má též problem i když mnbohem mén? závažný.Radí ji tam Harpia jak dokrmovat mladé kozím mlékem specialn? na?ed?ným.Kozí mlíko se dá koupit t?eba v Intersparu nebo v Hypernov?.Myslím na vás,at se to obrátí k lepšímu!

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-10, 08:56
boži, d?kuji. ?etla jsem to, ale cht?la bych mít potvrzeno ješt? od n?koho, že jim to kozí mléko podle toho receptu m?žu dát.
Nem?žu spát ani jíst, u fre?at je jejich "diagnóza" jasná, ale mám veliký strach o Vanilku. :o( Celou dobu se tvá?ila normáln? a p?itom v sob? m?la 2 mrtvá fre?ata! Po?ád p?emýšlím, jestli jsme to mohli n?jak poznat.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2007-04-10, 08:59
Je nam to lito.
Ja ?etla o fretkach kterym po porodu neteklo mleko .M?li v ceciku neco jako zatku.A tak museli vzit br?ko a pomoct tu zatku otsat.Pro mam?u to nebude nic p?ijemnyho ale možna to pomuže.
A chtelo by to ud?lat sono,jestli v b?išku nezustalo žadne dalši miminko.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-10, 09:00
Mirim, to je mi hrozne ?úto! Ja ti žia? nemám ?ím poradi?, len ak vám všetkým pomôže, ža na vás myslíme a moc-moc držíme palce Vanilke a malým, ktorí ostali!
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-10, 09:01
Ja myslim že poznat jste nemohli nic.Ted akorát Vanilce hlídej teplotu a p?ípadný výtok,ale jestliže nejeví žádné známky malátnosti,tak to bude dobré.Dala bych ji i vitamin B ,tím nic nezkazíš.

A toho mléka bych se nebála,kozím mlíkem se dokrmují všechny možná mládata i v Zoo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-04-10, 09:38
Ach jo Mirim....je mi to moc líto :-( A držím p?sti aby zbylé dv? vydrželi...
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-04-10, 09:57
Hrozný:-( Taky držíme palec, aby alespo? p?ežila ta zbylá fre?átka...
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-04-10, 12:17
Mirim : Harpia mi dala recept, ale my sme si ho s babami prerobili,lebo ja tam veli velký podiel rastlín ( krupica,soja.... )

Takže ja dnes dvoch prckov dokrmujem: kozie mlieko + Tatra grand nesladené,kondezované( 9 % tuku) mlieko.Toto mlieko podla návodu na obale rozriedi? prevarenou vodov , prida? kozie mlieko a na záver polku vaje?ného žltka .

Toto je môj recept, odskúšaný ho zaital nemám,ale je podla nejakej novej anglickej knižky + som si tam pridala to kozie mlieko ( chovatelia ma?iek poradili)

Ale možeš vyskúšat aj Harpiin recept, ona to má už odskúšané a mali?ké jej žijú .

Držím pal?eky a bojujte!!!!

Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-10, 12:26
Heni,já bych se bála toho žloutku,kv?li salmonele u takto malinkých mládat.
Rad?j bych vážn? p?idala ten odvar z krup podle harpyjiného receptu,ten pomáhá trávit,je to takové šlemovité.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-04-10, 12:26
je mozne, ze jak se uz psalo,ma v bradavkach jako by zatku,se stavalo kravam, kdyz je dali na umely dojicky,jak se jim to rucne nemasirovalo, tak se ucpavaly struky.
ja bych doporucila zlusit vanilce promasirovavat bradavky, kdyztak vytirat horkou slanou vodou, a namastit treba niveou(tak se to delavalo kravam, nevim,jestli to pomuze,ale ublizit rozhodne neublizi...)

a take velice drzim palecy,byla by to hrozna skoda.vim,jake to je prijit o zvire...

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-04-10, 13:32
to je smutne :(
mi prijde, ze mleko se spusti az po porodu vsech mladat, tak mozna fakt nebude naskodu udeat rtg ci sono, jestli tam jeste jednoho prcka nema :( jinak dokrmujte dle navodu, nebo hledejte fretku ktera ma taky ted mlade a ma mliko!!
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-04-10, 14:37
:o( no tohle nezacina dobre :o(
Mirim jak to vypada? Je zvlastni, ze ti veti nenahmatali ty zbyle mladatka, nebo alespon neudelali sono :o(
Pokud ji slespon trochu tece mlicko, ale mladatka nemaji silu sat, co proste mlicko odstrikat do strikacky a podavat mladatkum?

Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-10, 15:06
To je nám líto :( Moc držíme pale?ky, aby zbylá fre?átka p?ežila a hlavn?, aby byla dobrá Vanilka :(
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-04-10, 15:20
??? Mirim jak jste na tom ???
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-10, 16:01
D?kuji všem za rady a projevy ú?asti.
Zdrhla jsem ráno z práce, protože jsem tu nebyla schopná sed?t. Nakonec jsem ud?lala dob?e. S p?ítelem jsme se rozhodli k poslednímu zoufalému kroku. Píchli jsme Vanilce poslední injekci na spušt?ní mléka, pak jsme promasírovali bradavky, abychom zjistili, zda a které fungují. Chytla jsem Vanilku jednou rukou za hlavu a p?ední nohy a druhou za zadní nohy a p?ítel jí na b?íško p?ikládal fre?ata. Chvíli trvalo, než Vanilka pochopila, že vrt?ní, zmítání a to?ení nepom?že, a alespo? trochu se uklidnila. Mimina se p?isála k bradavkám a pár minut sála. O?ividn? jim to pomohlo, hned za?la v?ískat hlasit?ji. Vím, že to nebylo v??i Vanilce nejšetrn?jší, ale byli jsme už opravdu zoufalí. Ko?i?ím mlékem bychom je dlouho p?i život? neudrželi, v?bec po n?m nep?ibírají.
Te? využíváme každé chvilky, kdy Vanilka spí a zkusmo p?ikládáme fre?ata k fungujícím bradavkám. Kone?n? prcci pochopili, jak to mají d?lat. D?ív do bradavek š?ouchali ?umákem a když se n?komu z nich poda?ilo ji chytit, nedokázali se udržet, natož sát. Nyní ch?apnou okamžit?, drží se jak klíš?ata, mlaskají a kroutí celým t?lem. Vanilka je má v?tšinou pod sebou, takže odhrnujeme volnou k?ži na b?iše a kontrolujeme, jestli sajou. N?kdy ano, n?kdy ne, ale budeme se jim snažit co nejvíc pomoci. Modlím se, aby tohle byl okamžik zvratu k lepšímu. I kdyby z?staly funk?ní 2 nebo 3 bradavky, mohlo by jim to sta?it.
Doufám, že jsem to nezak?ikla, když o tom tady píšu.

Ješt? pro Yasmin: Vanilka po porodu už nekrvácela, nem?la stahy ani k?e?e. Nejevila žádné známky toho, že v ní jsou ješt? n?jaká fre?átka. P?esto jsem tu možnost u veta vyslovila. Prohmatávali ji 2 vetové, n?co cítili, ale nebyli schopní ?íct, jestli je to prázdná, ješt? ne docela ztažená d?loha nebo miminka. V té dob? už byla mrtvá, takže se ani nehýbala. Teplotu m?la ok. Nevím, pro? neud?lali sono, nevím ani, jestli ho tam mají. Mám už zjišt?né, kde by šlo ud?lat ultrazvuk nebo rentgen u nás ve m?st?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 10.04. v 16:47.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-04-10, 16:11
Mirim, je mi to moc líto.Držím palce, a? to zlé máte už za sebou.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-10, 16:38
Ješt? mám jednu prosbu, týká se to hlavn? zkušených chovatel?. Jestli máte pocit, že se dá na našem p?ípadu upozornit na n?jaké chyby, pop?. vzít si ponau?ení, napište to, prosím. Nás to sice mrzet bude, ale d?ležit?jší je pou?it se, aby se podobná v?c - pokud možno - u nikoho už neopakovala.

Po?ád si ?íkám, že kdyby Vanilka dostala tu injekci o den d?ív, mohli jsme v?tšinu fre?at zachránit. :o(
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-10, 16:46
Mirim, tolik smutku z tolika št?stí :ó( Moc p?ejeme mamince Vanilce a zbývajícím Vanilkovým rohlí?k?m, a? tohle neš?astný období ve zdraví zvládnou!
Nah?ívejte Vanilce b?íško teplou žínkou, nebo takovým tím gelem v igelitu (co se dá zah?át i namrazit), a? mlí?ko lépe te?e a nezatuhne. Dávejte jí tvaroh nebo jogurt, a? má z ?eho mlí?ko vyráb?t.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-10, 16:49
Mirim, takže mlí?ko už Vanilka má, nebo stále ješt? Rohlí?ky dokrmujete? Pokud dokrmujete, n?kde je tu recept od MF na vytvo?ení p?ijatelné náhražky k dokrmování mimísk? - zkus vyhledáva?.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-10, 16:53
Vendulko, díky za radu. N?co vymyslíme, protože Vanilka je d?sné hád?, po?ád sebou mele a nenechá si jen tak sáhnout na b?íško (dokonce ani v t?hotenství se po n?m moc necht?la nechat hladit). Vždy? jsme ji museli sprost? p?eprat, když jsme cht?li p?isát mim?a k bradavkám!
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-10, 16:58
aslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-05-09, 14:20
....
Další možnost je um?lý odchov (v tomhle v?ku zna?n? problematický) - osv?d?ená je lahvi?ka od o?ních kapek s kapátkem p?ímo naho?e (ne tedy s tou pipetkou, kterou se nabírá) a Tatra (normální 10% z tetrapaku) na?ed?ná p?l nap?l odvarem z ovesných vlo?ek. Tu?ností a tak odpovídá líp, než kot?cí mléko a je to i levn?jší a dostupn?jší varianta.

Vendulko, v t?chto hodinách se práv? rozhoduje o tom, jestli se mim?a definitivn? chytla, nebo jim budeme muset ješt? pomoci. Pokud je ta "míchanice" matky fretky tu?n?jší, tak je to lepší, protože po ko?i?ím mléce se jen udržují, v?bec nep?ibírají. :o(
Mám dojem, že jestli je "nerozkojíme", pak nám ani Tatra mléko s vlo?kami nepom?že! Takže d?láme možné i nemožné.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-04-10, 17:07
Mirim, držíme všechny p?sti i tlapky, co jich jen doma máme, aby Vanilka m?la dostatek mlí?ka a aby se Rohlí?ci p?isáli!!! Už jen proto, že um?lý odchov fret?ích novoroze?átek je ve valné v?tšin? p?ípad? bezúsp?šný...

A ješt? jedna rada:
NEDOSTATEK MLÉKA = Podat samici GLUKOPUR. Zvyšuje tvorbu mléka. Nepodávat "jen tak preventivn?" ?i ve velké dávce, v tom p?ípad? m?že Glukopur naopak uškodit! Správné dávkování je:
do velké sklenice vody (3 dcl a více) 1 lži?ka Glukopuru.
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-04-10, 17:09
jako na potvoru tu není Johana,aby se zeptala té majitelky Machinka,?ím toho uli?níka tehdy vypiplala,že se jí to povedlo od prvních dní.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Porod!!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-04-10, 17:10
B?žím dom?, po cest? kupuji Glukopur, Tatru a vlo?ky.
Zítra ráno tu jsem jako na koni a napíšu, jak to u nás vypadá.

Mimochodem - náš hlavní úkol je udržet fre?ata u bradavek, aby zesílila a našla si k nim cestu sama. S Vanilkou jako takovou problém není, stará se o n?, neodstrkuje je, schovává je pod b?íško. Takže budeme p?ikládat prcky k cecík?m tak dlouho, dokud to nezvládnou sami. Držte tlapky.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 10.04. v 17:13.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:2 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist