Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-07-16, 18:24
Prosím o radu. Máme doma 3 m?sí?ního Bohouška a chceme ho až více povyroste nechat kastrovat a odstranit mu pachové žlázy. V literatu?e jsem se do?etla, že se to d?lá až mezi 6-8 m?síci, ale to by m?l být v pubert?. Je to možné ho takhle v pubert? zat?žovat? Nebo kdy je na to ten nejlepší ?as.
Díky.

kastrace+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:31.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-07-16, 20:30
Všichni ?íkají, že je lepší až po ?íji. Jenže je otázka, zda to tak dlouho vydržíte :-) Vendela kastrovali a odstra?ovali mu pachové žlázky (obojí najednou) v 9 m?sících, a a? už to nebylo tak nesnesitelné, p?ecejen trochu "?íjil." Je možné, že i proto m?l potom komplikace - hore?ku, zán?t... bral antibiotika.
Každopádn? po?ádn? prokonzultujte s veteriná?em, který má s fretkami zkušenosti. Zaslechla jsem i to, že je p?íliš zat?žuje odstra?ovat obojí najednou, taky to m?že být p?í?ina komplikací. Zas to má jen s jedním stresem... T?žko ?íct.
Každopádn? bych po?kala do konce ?íje, pokud na to budete mít nervy a nos :-))))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-07-17, 15:13
Markéta: ?etla jsem tv?j p?ísp?vek, to jaké jste m?li problémy. My jsme už p?edem rozhodnutí, že to neud?láme najednou. Budeme se snažit vydržet až do donce ?íje, ale bohužel nevím jak to zvládnou všichni p?íbuzní p?es vánoce (žijeme v byt? babi?ky, která s d?de?kem žije celoro?n? na chat?,ale na vánoce jsou v praze). Minulý týden jsme bohouškovi ?istili uši a st?íhali drápky a pšouknul si. Nevím kdo z nás byl víc vykulenej, jestli on nebo my. Ale je fakt, že jsme vyv?trali a b?hem chvilinky jsme nic necítili. Uvídíme asi jak bude v pubert? aktivní a pak se teda rozhodneme.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-07-17, 19:35
Kdyby to záleželo tenkrát jen na mn?, taky bych vydržela. Jenže já byla na?ichlá pouhým "zna?kováním," i když jsem šaty atd. m?la ve vedlejší místnosti. Vzhledem k mému povolání - ú?a - jsem musela vysv?tlovat d?tem a kolegyním, pro? smrdím, a pro? tak hrozn?. To by ješt? šlo - všichni to s úsm?vem pochopili, ale každý víkend jsem s Vendelem jezdila na Šumavu. Pravidelní cestující už si kupovali místenky co nejdál od p?edních sedadel, kde jsem sedávala a ti, co nic netušili, m? i Vendela dv? hodiny propalovali diamantovým zrakem a já ?ekala, kdy m? nechaj vysadit - pon?kud znervóz?ující.
Dovršil to autobusák, který byl normáln? celkem p?íjemný. To byl Vendel asi dva týdny po operaci, ješt? dobíral antibiotika a já si zaboha nevzpomenu, jestli ješt? smrd?l nebo už ne. Jistý je, že ?idi? (který byl týden od týdne zasmušilejší a nemluvn?jší, když m? vid?l na nástupišti s rudou p?enoskou) m? tenkrát požádal, zda bych si s n?kým nevym?nila místo, že se tam vep?edu nedá dejchat. Rudá až za ušima jsem mu vysv?tlovala, že už to bude dobrý..
Asi o m?síc pozd?ji na jeho místo nastoupil nový, mladý ?idi?...:-)

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-07-17, 21:54
No tak tomu ?íkám p?íb?h... Já mám obavy, že mi budeme muset taky zakro?it d?íve. No uvidíme jak se v?ci vyvynou a pak se rozhodneme. Dostala jsem doporu?ení na veteriná?e, tak mu n?kdy vzá?í zavolám, p?jdu tam s bohoušem a? se na n?ho podívá a poradíme se s ním. Chci aby co nejméne trp?l. Už te? vím, že budu ?vát jako želva :o))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: martin (IP)
Datum: 2003-07-31, 15:50
chcel by som sa spytat,ci je v poriadku vysterilizovat fretku (samicu) pocas pseudogravidity a vybrat jej uplne vsetko vratane maternice a pachovych zliaz.zaujima ma, ci taky organizmus presyteny estrogenom po odobrati organov v kt. sa tvori,neutrpi nejaky sok, alebo nerovnovahu chemizmu tela.a tiez ci to nemoze viest k zmene spravania sa.
mame s nasou dasou dost velke problemy,uz si zlomila ocny zub a rozbila hlavu. stale sa stara o nejake fiktivne mladata a je velmi agresivna az to zachadza do
zakernosti.ochranuje priatelku,zvoniaci telefon.nafukovaciu hracku a par dalsich veci...na mna utoci,aleniekedy naozaj nema pricinu.ja som casto v uplne inej izbe a ona si pripravi utok(to uz som si vysledoval,ked zbadala,ze ju vidim hned sa otocila a prchla),priblizi ci skor priplizi sa,uhryzne a snad najväcsou moznou rychlostou zdrhne.
ak by ste mi mohli poradit ci sa stym da nieco robit alebo nie.vraj by to malo prejst,ale kedy??to obdobie co nam povedali davno preslo.nechcem sa jej odcudzit,ale bohuzial uz som z nej neuroticky ked beha...bojim sa aby jej ´to nezostalo,lebo teraz ju trestam len ja-prakticky-...aby si ma nezapamatala ako nejakeho tyrana,lebo obcas dostane aj po zadku.
Za Vasu pripadnu odpoved Vam vopred dakujem a zostavam s pozdravom...martin richman

P.S.-uz som nechaval odkazy na zopar strankach,sice iba vcera,ale ak mi niekto vie poradit,budem vdacny...Je to uz naliehave,mam pocit ako by sa jej zmenil aj pohlad v ociach.Sme z toho obidvaja dost nestastny...dakujem.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-07-31, 21:28
Martin - jestli je takhle problematická, je sázka do loterie, zda jí to p?ejde. Zatím jsem nikde (ani u sebe) neobjevila recept na d?slednou výchovu fretek. Je to ješt? "svobodn?jší ?lov?k" než ko?ka.

Ale to p?epadávání, uhryzávání atp. - tady je to na 90% jasný. Ty jsi ten, který si s ní hraje a n?jak na její provokace reaguje. To je fuk, že jí ob?as plácneš (kdo z fretka?? to mnohokrát neud?lal? :-)) nebo jí nadáváš, nebo prcháš a neuróza a strach z ní, to je to nejlepší, cos pro ni mohl ud?lat - jsi prost? zábavný tvor, který se chová p?esn? podle p?edstav rozverného tcho?e. Každá fretka je jiná, ale na našeho Vendelína platilo (a nyní pro návšt?vy a kamarády, p?íbuzné atp.platí) ignorovat ho, nebo prost? zatnout zuby a vydržet i kousnutí bez mrknutí oka a jakékoli reakce, beze slova se oto?it a opustit místnost. Naopak ji, kdykoli máš ?as, házet kuli?ku s rolni?kou, prát se s ní v rukavici z legrace, z pet flašek ud?lat rouru a tahat jí skr papírek na provázku - prost? ji bavit dle Tvých p?edstav. Musíš vy?enichat, které hry budou oblíbené (viz diskusní fórum o hrách).

S tou kastrací - vím, že se nedoporu?uje b?hem ?íje operovat, ale pokud je to akutní... Chce se to však poradit s veteriná?em, který už n?kdy vid?l více než jednu fretku, pop?. ji úsp??n? ošet?oval. Nic proti nim, ale fretka ješt? není úpln? normální mazlí?ek a oni s tím nemají zkušenosti. Berou to jako k?ížence ko?ky a psa.

Co se pachových žlaz tý?e - veteriná? - odborník na fretky (nechci kritizovat, mohla to být sm?la) vykastroval Vendela a zárove? mu odebral i pachové žlázky a druhý, náš sou?asný veteriná? ho vzáp?tí dostával ze sepse a hore?ek (tedy Vendela, ne toho doktora) a tvrdil, že by se to m?lo d?lat postupn?. Je t?žké, co si vybrat - najednou je to asi velký zásah do organismu, postupn? zas velký stres....

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-01, 14:15
Martine:
Doporu?uju ti napsat do poradny Pet?e Nerandži?ové (na t?chhle stránkách).

Já si myslím, že bys m?l zajít k n?jakému po?ádnému veteriná?i. Nevím kde bydlíš, ale neváhej s ní jet za dobrým veteriná?em t?eba i n?kam dál. Dobrý vetriná? by m?l v?d?t co s tím, aby jí ta pseudogravidita (je to ur?it? pseudogravidita?) p?ešla. Já jsem se setkala s falešnou b?ezostí akorát u fenky jezev?íka. Museli jí píchat injekce aby jí to p?ešlo, schovávat hra?ky, atd. Prý je to docela nebezpe?né.

Hlavn? je pot?eba, aby jí vetriná? po?ádn? vyšet?il. Ony všelijaké hormonální poruchy m?žou být zp?sobené i cystama na vaje?níkách nebo na nadledvinkách. Sice nevim jestli to m?že být i p?ípad falešné b?ezosti, ale veteriná? by ti to všechno m?l ?íct. Jestli ti na ní n?kdo jen tak koukne a ?ekne co to je a n?co naordinuje, tak mu moc nev??. To chce po?ádné vyšet?ení. Naší Te?ku jednou lé?il jeden veteriná? 1 rok tak, že juknul a v?d?l a ono se to furt nezlepšovalo, a prý to je alergije a kdo ví co (drbala se a pelichala). M? to ani nenapadlo, že to neví, ...že to d?lá špatn?. Nakonec jsme jeli do Brna na veterinu na Univerzitu veterinární a farmaceutickou, tam jí ud?lali kompletní vyšet?ení všeho,... i krve a ultrazvuk a seškraby..... a byl to tehdá potvora strašn? vzácný kožní rozto?. Tak jsme jí polé?ili a ono to zabralo.

Až vy?ešíte tu falešnou b?ezost, tak by jí m?lo p?ejít i to úto?ení. Nevím jak jí máte jinak vychovanou ani jak je stará, ale naše Te?ka jednou po ?íji m?la taky ochranné sklony na hra?ky a to jsem si taky nemohla dovolit ani šáhnout na její kuli?ku s rolni?kou. Jí to ale asi po 3 týdnech p?ešlo.

Taky mi p?íjde docela zbyte?né nachat jí dávat pry? žlázky. Dy? dosp?lé fretky je skoro nepoužívají, tím spíš sami?ky. Já sami?ku mám a srmd?la víc akorát v ?íji. Te? je vykastrovaná a je cítit normáln? fretkou asi tak jako jde cítit t?eba pes psem.

P?eju a? vše dob?e dopadne,
Dáša

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-08-01, 14:57
Trosku na vysvetlenie k Martinovi, pretoze Dasku poznam. Pred rujou to bola nekusava fretka, najzlatsie zvieratko na svete. Potom sme ich s mojim Kukom pripustili, ale bohuzial neostala kotna (brezi). Mala falosnu brezost a to dost dlho. Veterinar, ktory ju osetroval je snad jeden z najlepsich v Bratislave na fretky. Podla mna ma Dasa este stale dojem, ze ma mlade (povazuje za ne Katku, mobil a vsetko, co je v jej blizkosti kazdy den) a ze ich musi chranit. Matko sa ovsem doma moc nevyskytuje a tak ho povazuje za votrelca, aj ked predtym to bol jeho najvacsi maznacik. Matko, podla mna to potrva presne tolko, kolko trva starostlivost o mlade, musite si uvedomit, ze kastraciou sa urobi hormonalna burka v organizme a ked si zoberies, ze sa ju najprv snazil liecit hormanami, niet sa co cudovat. Skus este napisat petre, ale myslim, ze bude so mnou suhlasit. Skuste ist este do Bennetu za doktorom Nemcom (lieci teraz Kuka) a uvidite, co povie on. Drzim palce.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: ´martin (IP)
Datum: 2003-08-01, 15:32
ahoj maji,
ja viem o com hovorim...to obdobie uz mame za sebou a je to den od dna horsie. studoval som etologiu a potykal sa z mnozstvom najrozmanitejsich foriem zivocichov od jednobunkovcov az po najvyssie stavovce a velmi dobre rozoznam co je normal a co nie...toto normal rozhodne nieje.A s tym najlepsim lekarom by som to netvrdil ked nevcidel pred tym pseudograviditu u fretky...co myslis?
...ked o tom vie kazdy bezny navstevnik tejto stranky...
MARTIN

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: ´martin (IP)
Datum: 2003-08-01, 17:08
Marketa a Dasha a Majka:dakujem za podporu,a vazim si,ale vidim,ze ste uplne nepochopili ako to je.Marketka,to naozaj nieje o hre,keby si videla ten postoj a pohlad v ociach...hlava tesne pri zemi,oci pozeraju dohora,usi nasmerovane dopredu a chvost ako kefa na flase...
Nemozem si pomoct,ale toto nieje v pohode.Mam aj ine zvierata,dlho a od malicka a mal som,a kazdy,kto ma aspon ake take skusenosti so zvieratkami vie,ze odmalicka si zviera poznas...
tresty su presne take ako popisujes...ignoracia,zatvorenie do klietky a prekrytie handrou("na hanbu"),na samotku(vedla do izby) a obcas po prdelke...nic hrozne.
Petre som samozrejme napisal skor ako sem,a dnes som si nasiel aj odpoved...este uvidime.
Kontaktoval som este mojho byvaleho profesora,vynikajuceho veterinara...nezohnal zatial...ale pohoda.On sa mi snad ozve na odkaz.
Dam vediet...zatial dik a majte sa.

P.S.-pozdravte Vase kunky...

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-08-01, 17:16
Martin, sorry, z toho co mi hovorila Katka, to tak vyznelo, ze on je ten najlepsi. To co si opisoval posledne vyzera, ako Kuko v case najdivocejsej puberty. Presne to iste. Lesk v ociach, najezeny chvost a len zozrat a zozrat. Poznala som Dadu, musela sa velmi zmenit.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: ´martin (IP)
Datum: 2003-08-02, 11:28
caute,
vcera som zvolil inu taktiku.Ked ide po mne neska?em,ale naopak ju chytim na ruky,a vtedy hned prestane a zacne sa o mna starat ako o Katku.Je ale divne,Ze o jednu ruku sa mi stara,ale ked ju idem pohladit druhou,v prvej chvili na nu zautoci...Fakt mi pride strasne zmätena.Hormonalna nerovnovaha-tak to ja vidim...ako laik bez diagnostickych skusenosti.
Ale taktika sa mi to javi vcelku dobra,takze budem pokracovat....app. Maji,nechcel som ab to vyznelo nejak nahnevane...aj ked mozno ano,nemyslel som to tak.Pisal som v rychlosti(robota)a nebol cas na zdvorilosti...:)))
Ak by Vas nieco napadlo...skalnych...pls podelte sa so mnou
Dik....mato

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-07, 14:20
Ahoj Martin,
tak mi to nedelo a zeptala jsem se našeho veteriná?e na problém s falešnou b?ezosti a i na tu kastraci. Nevím jestli to ješt? pot?ebuješ ajestli je to to co tvojí frete?ku trápí, nicmén? tady to je:
P?edem chci ?íct, MVDr Jekl, který mi poradil je jeden z veteriná?? z K-liniky plaz? a drobných savc? z Vysoké školy veterinární a farmaceutické z Brna - tzn. ?lov?k kterého to baví, který to neustále studuje, u?í to ostatní a má v tom praxi. Mívají tam spousty fretek, v?etn? té naší. Jo, a kastrovali tam i naší Te?ku, když jí necht?la p?ejít ?íje a už by m?la potíže s krví.
Tak jsem se ho zeptala, co s takovou fretkou, ktrou nechce p?ejít ta falešná b?ezost. On mi ?ekl, že je to jako s ?ÍJÍ! Takže pokud to nep?ejde nejpozd?ji do 42 dní je to PROBLÉM, který ohrožuje její ŽIVOT!!! Projevuje se to taky snižováním množství krvinek v krvi a na to fre?ule po n?kolika týdnech, n?které to vydrží n?kolik m?síc?, chcípne. Takže, pokud to trvá déle než t?ch 42 dní tak tady by odebrali krev na zjišt?ní po?tu krvinek, a dali by jí nejd?ív hormonální injekci. POkud to nezabere, což se bezpe?n? pozná zase podle krve (zhorší se to) (naší Te?ce po hormonální injekci sice trochu spaskle vulvi?ka, ale ktrev se zhoršila!), tak je pot?eba co nejd?íve provést kastraci. ?ím dýl se s tím otálí, tím je krev horší a operace je pak rizikov?jší.
Ješt? je tu ale jeden problém. Tahle hormonální porucha nemusí být zp?sobena jenom vaje?níkama (p?i kastraci se odstra?ují vaje?níky i d?loha), ale i disfunkcí nadledvinek! To i u t?ch vaje?ník? m?žou zp?sobit nejr?zn?jší cisty a nádory a kdoví co ješt?. Takže je pot?eba ud?la po?ádné p?edopera?ní vyšet?ení v?etn? toho ultrazvuku.
Tak... jestli v Bratislav? nemáte po?ádn? vybavenou zví?ecí kliniku, ordinaci, nebo ordinaci u veterinární univerzity (jestli tam je), doporu?uju šupnout fre?uli do p?epravky, sednou do auta ?i vlaku a dojet do Brna (je to tak 1,5 hod). Je jasné, že kastraci m?že ud?lat jakýkoli veteriná?, ale riziko úmrtí fretky se snižuje, pokud je ten vetriná? dob?e vybaven (což v Brn? jsou) a m?že ud?lat dobré vyšet?ení kde zjistí skute?né p?í?iny, a má zkušenosti. Nikdo nezaru?í, že frete?ka neum?e, u když to všechno ud?lají, ale myslím, že riziko se snižuje.
Tady na té klinice co o ní píšu mají skute?n? zkušenosti a vybavení. Veteriná? mi dokonce ?íkal že u fretek s hodn? špatnou krví d?lají i transfuze (dote?ka jsem transfuzích u fretek neslyšela). Pokud by ses rozhodl sem zajet, tak by to nem?l být problém (nevim jak je to p?es hranice), a jsou díky vybavení velmi rychlí. Jak bys tam p?ijel, tak by jí rovnou vyšet?ili i krav i ultrazvuk a pokud by to šlo, nebo to bylo velmi akutní tak by jí ješt? ten dem odoperovali. Po operaci by ti jí dali asi druhý den podle okolností. takže to je rychlovka, tím spíš kdyby v?d?li, že jedeš až z Blavy. V podstat? bys tam mohl p?ijet jen tak, ani se nemusíš ob?dnávat, kdybys tam cht?l zavolat tak je to telefon: 00420 541 562 382
ordina?ní hodiny od 8:00 do 15:00 s n?jakou p?estávkou na ob?d (kdybys tam jel tak tam je? už hned ráno, aby to p?ípadn? za den stihli). S tím voláním je to ale potíž, protože když t?eba operujou nebo d?lají n?jaké složit?jší vyšet?ení tak neberou telefon. MVDr. Jekl, se kterým mám nejvíc zkušeností, tam je ješt? zítra (8.8.) a pak má 2 týdny dovolenou. Ty dva týdny tam bude Prof. Knotek, což je kapacita v oboru, takže ten taky umí (nelekni se ho on je trochu mrzout na lidi). Ob?as tam bývají ješt? další dva, ale jen málo a ty neznám. Ale v podstat? bu? MVDr. Jekl nebo Prof. Knotek tam jsou vždy. Prost? když p?ijedeš s fre?ulí v p?epravce t?eba už zítra, tak ti jí vyšet?ej a p?ípadn? si jí tam nechaj na operaci, a problém bude vy?ešen.
Jo adresa je: Klinika plaz? a drobných savc?, Vysoká škola vet. a farm. , Palackého t?ída 1, Brno - Královo pole. - Je to na sever od centra, jezdí tam tramvaj 1, 6, 7 a zastávka je to Kartouzská. Ta univerzita je takový veliký areál, spousta strom? a barák?, a je to tam úpln? vzadu a úpln? vlevo, to už byste se doptal.

Rozmysli, Martine, rozmysli,
na zdraví fretky pomysli !

U t?ch hormonálních poruch, vpodstat? jakýchkoli jde o DNY! Takže doporu?uju ti d?lat s tím n?co co nejrychleji, i když je frete?ka ?ilá. Ony totiž bývají ?ilé tém?? do poslední hodinky života.
Nechcu t? strašit, ale doktor ?íkal, že i když se to nezdá m?že to být skute?n? velmi vážné.
Taky se omlouvám , že jsem to tu na tebe takhle vybalila, ale já mám o tu tvoji fre?uli už strach.

M?j se co nejlíp, a doufám, že ti to s fre?ulkou dob?e dopadne,
Dáša
PS: doufám že jsem na n?co nezapom?la, a omlouvám se za p?eklepy

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-07, 15:17
Tak jsem si ted p?e?etla, co Martinovi v poradn? radí Petra N. a p?ipadám si jako blázen. Te? už v?bec nevím jak to je. Musím se na to ješt? zeptat.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-07, 15:33
Tak jsem se na to ješt? jednou a po?ádn? veteriná?e zeptala, a ten mi ?ek, že to samoz?ejm? sp?sobuje jiný hormon než ?íji, a že i hormonální injekce jsou na to samo jiné. Na tu krev to má vliv prý menší, ale hlavní problém je že ob?as to jen tak nemusí být poznat jestli je to falešná b?ezost nebo dlouhotrvající ?íje. Takže by to vlastn? stejn? bylo pot?eba vyšet?it. Takže jsem tady zase plašila...
Za to se omlouvám všem stranám.
Dáša

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-08-07, 15:42
Dasha: V?bec neomlouvej, náhodou to byly vy?erpávající informace a myslím, že to není v?bec špatné tohle znát :o))

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-07, 15:54
Díky boubelo,
protože já z toho mám fakt špatné sv?domí, že tu d?lám ostudu i doktorovi, který je fakt perfekní, a jenom proto, že jsem takový zbrkloun a trochu jsem to zmotala. On prost? cht?l ?íct, že tyhle problémy nejsou mali?kost a je pot?eba se na to po?ádn? podívat. Samoz?ejm?, že nebezpe?n?jší je ta dlouhá ?íje.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-08-07, 15:59
Ale, v?bec si s tím ned?lej hlavu. Dozv?d?li jsme se n?co víc a hlavn? že se p?išlo na to co to je.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-07, 16:02
Jo, abych nezapom?la, když už jsem to takhle domotala. Vyplývá z toho jedno, po?ádný doktor by m?l poznat (asi po vyšet?ení) jestli kastraci m?že ud?lat nebo ne.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-08, 13:18
Ješt? bych cht?la poprosit webmastera, jestli by tam k té mojí pomýlené rad? nemoh dopasatm (jestli to jde), že jsem to trochu popletla já a ne doktor. On cht?l jenom ?íct, že pokud ta pseudogravidita trvá dlouho, tak je pot?eba ud?lat vyšet?ení a to by bylo podobné jako kdyby byla fre?ule v ?íji. Samoz?ejm? jak už jsem psala, tak ta pseudogravidita není tak nebezpe?ná. To co je tam popsané je z hlediska nebezpe?í ?íje. Ta lh?ta 42 dn? je dob?e (to je v podstat? stejné). Nebo tam napiš aspo?, aby si to p?e?etli dál ti lidi co to prípadn? budou ?íst.
Omlouvám se ješt? jednou, že jsem takhle pletla lidi a omlouvám se našemu doktorovi, že jsem jeho dobrou radu takhle popletla. Doufám, že už je vše v po?ádku. Oni jsou na te klinice fakt perfektní.
Plašan Dáša

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: ´martin (IP)
Datum: 2003-08-08, 15:21
Caf Dasa,
potom co som precital ten tvoj odkaz ci odkazy,mi je jasne,ze si to nepochopila....daska uz je VYKASTROVANA 6-7 tyzdnov.....
Aj tak ale ocenujem Tvoju obetavost,naozaj dakujem...
Ja som pracoval rok a pol v obchode so zvieratami a studoval som biologiu...
nebudem to rozvadzat.Tvoj vycerpavajucim spôsobom zostaveny odkaz, by vsak urcite posluzil zaciatocnikom (tymto ziadam ADMINA aby zavesil Dashin mail na lahko pristup. miesto...tusim "Rady za?iato?níkom"..??asi) a mal by sa zachovat....mne nepomoze.
Ja potrebujem vediet o tzv."pseudomaterstve"(tento termin je moj vlastny,preto ho nikde nehladajte)ci je daco take popisane, alebo ci s tym ma dakto skusenosti.Je to stav, kedy sa stara o fiktivne mladata atd....to je v prvom odkaze.Hlavne ci to prejde, lebo uz by malo....

Caute Mato

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-11, 12:47
Tak to jsem to fakt blb? pochopila. Ale to p?eci nem?že mít, když je vykastrovaná. Jestli se jenom stará o v?ci a nemá nemá nab?hlé cecíky, tak by jí to skute?n? m?lo p?ejít. Naše Te?ka se o v?ci a hlavn? o m? starala po kastraci asi tak 2 m?síce, pak jí to p?ešlo.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: martin (IP)
Datum: 2003-08-11, 13:43
Cauko dasha,
mam chaby pocit,ze nastavaju nejake zmeny...dufam,ze vsetko bude OK.
Mimochodom, neviete niekto o dobrom stomatologovi pre zvierata?Daska si totiz pri trhani klietky vylomila ocny zub takmer uplne pri koreni...ale na Slovensku a pokial mozno nie moc daleko od Blavy.Viem,ze som narocny,ale nemam cas daleko cestovat a potom naspät s nou v narkoze popripade...
Zatial sa majte...mato

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Dasha (IP)
Datum: 2003-08-11, 13:45
Ješt? jsem si vzpom?la, ono jí to p?ešlo po tom, co jsme byli u mojich rodi?? na návšt?v?. Tam m? ješt? zu?iv? bránila, a když jsme p?ijeli po 4 dnech dom?, tak už byla normální. Jenže naše te?ka asi zase tolik nebláznila. Tak nevím, m?žeš to zkusit, na chvíli zm?na prost?edí. Ale zase m? napadá, aby z toho nebyla moc roz?ílená a p?íliš se netrápila.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2003-08-19, 12:29
Pseudogravidita- taky mám jednu nep?íjemnou zkušenost. Vloni m?la naše Terezka mladé, celou dobu b?ezosti proležela na gau?i na zádech s vystr?eným b?íškem, neustále ji n?kdo hladil a nosil a nebylo v?tšího mazlíka pod sluncem. Rodila v dopoledních hodinách za asistence celé rodiny v posteli našeho 8- letého syna, mlá?ata jsme ihned brali do rukou, pomáhali je ?istit, mazlili se s nimi, nebyl žádný problém. Po celou dobu mate?ství jsme byli s celou rodinkou v neustálém kontaktu, Tereza nám p?enášela mladé do postele, schovávala je pod polštá? a nechávala nás voln? si s nimi hrát a mazlit se. Jedno ze t?í mlá?at jsme si doma nechali.
Letos její jarní ?íje trvala asi 2 m?síce, pak jsme se rozhodli ukon?it ji p?ipušt?ním same?ka. Nevím, jak dalece se p?ipoušt?ní zda?ilo, ale ?íje asi za týden odezn?la a nastalo op?t velmi žravé a poléhavé období falešné b?ezosti. Po jejím ukon?ení nastalo hororové období. D?íve tak klidná mazlivá a milovaná (myslím, že i milující) fretka se zm?nila k nepoznání, chovala se p?esn? jak popisuje Martin. Naprosto bezd?vodn?, neo?ekávan?, nos u zem? , výraz v o?ích...... z ni?eho nic vystartovala (hlavn? po mn?, která ji krmí, stará se, mazlí a jinak je mezi námi velmi krásný vztah) s hlasitým vyšt?knutím a výskokem se siln? zahryzla do rukou ?i nohou. V?bec nešlo o p?átelské kousnutí, ani jiný projev ope?ovávání, šlo prost? jen o záke?ný, divoký útok. Nkaonec jsme to vy?ešili tím, že jsem ji v?bec nepoušt?li z klece, stejn? o to moc ani nem?la zájem. Když jsem ji pustili, hned zase zalízala zp?t. Nesahali jsme na ni, když jsem ji pot?ebovala dostat zp?t do klece, tak jsem si vypomáhala lopatkou na smetí....
Toto období už našt?stí skon?ilo, zase je to náš oblíbený mazlí?ek, který spinká v našich postelích a nechce se mi v??it, že m? ješt? nedávno honila po byt? se zjevným úmyslem m? zakousnout a zabít . Utvrdilo m? to však v názoru, že než tohle zažívat ješt? jednou (ev. každý rok), bude lepší naši Terezku nechat na podzim vykastrovat.
O to v?tší je te? m?j údiv, že i vykastrovaná fretka takto vyvádí.... P?emýšlím, jestli má potom kastrace z tohoto d?vodu v?bec smysl.
Martine, uvítám, když se ješt? ozveš a napíšeš, jak se to u vás dále vyvíjí.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-08, 16:10
Kastrace a odstran?ní pachových žláz, pokud nejde o nezbytný zákrok v zájmu zdraví fretky, je p?kná zvrhlost. . Smrdí, protože je to fretka, má svoje blbý období, protože je to fretka. A pokud Vám to vadí, m?li jste si koupit akvarijní rybi?ky. Zví?e totiž není n?co, co si m?žete nechat p?eoperovat tak, jak vám vyhovuje. No.. bohužel m?žete. Ale pokud to d?láte jenom proto, že chcete zm?nit svému zví?atku povahu, nebo protože vám už nevoní, p?eju vám to samý.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-08, 17:34
To SAKU: Jenže to bychom pak doma chcípli. Asi jsi ješt? nezažil,když si fretka pšoukne. N?které to d?lají pubertou skoro po?ád, každou chvilku. P?ála bych ti p?e?íst si p?ísp?vek tuším že od Markéty, která popisovala, jak její¨milá?ek d?sn? páchnul, když jela autobuem a nemohla ho vykoupat.myslím, že kdyby jsi sed?l v tom autobuse, tak vystoupíš d?ív, než se namaneš. d?láme to proto, protože to oni d?lají. Jenže ty nepoznáš tu pravou fretku, kterou si kupuješ, která ti nebude tolika pšoukat.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-08, 17:47
To Kopreti: Máš pravdu.

Koupim si fretku.
Až za?ne smrd?t, nechám z ní vykuchat žlázy.
Až bude mít ?íji, nechám z ní vykuchat pohlavní orgány.
Až za?ne kousat, vylámu nebo zbrousím jí zuby.
Až mi bude utíkat, odoperuju jí nohy.

Pokud to není nezbytn? nutné pro zdraví zví?átka, je zr?dnost nechat ho operovat. Na tom trvám.

Re: Kastrace a odstran?ní pach. žláz
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-08, 19:53
Hm, to je sice moc hezký, ale p?ipomíná mi to našeho kamaráda, kterej práv? kastraci posuzuje ?ist? z ?lov??ího, potažmo CHLAPSKÉHO hlediska. Pokoušel se mi namluvit, že náš kastrovanej kocour (kterému jsme tím mimochodem zachránili život, ale provedli bychom mu to i tak:-))sedí za oknem a ?íká si: "Támhle jde fakt p?kná ko?ka.... Dybych bejval m?l...., to bych si p?kn?....." To m? dokáže vždycky rozesmát.
A náš Vendelín není kastrován jen kv?li tomu autobusu, ze kterého m? ten neš?astník autobusák nikdy nevyhodil a odvážil se ozvat až po 3 m?sících, ale i kv?li jeho psychice (tedy psychice tcho?e, nikoli autobusáka, ten odešel do d?chodu chvíli po Vendelov? kastrci). V?d?la jsem od po?átku, že ho nechci množit, notabene, že se asi moc ?asto s žádnou fretkou neuvidí. Pro? by m?l být zbyte?n? 2 - n?kolikrát do roka bezd?vodn? neklidnej, nervózní atd., aniž by v?d?l, co mu schází. Takhle má klid a my taky. Je veselej, spokojenej a dožije se vyššího v?ku!!!

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist