Chov venku nebo v byt?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-09-03, 12:42
Mám již druhou fretku a ob? bydleli ve venkovní volié?e. Jak ?ála, tak Nikita snášejí zimy velmi dob?e. Ale poslední dva roky byly v zim? velké mrazy. Já mám strach o Nikouše, aby nenastydla, když jí ráno a ve?er beru do bará?ku - p?ece jenom to je teplotní šok. Nevím, možná by bylo ?ešení mít jí p?es zimu v garáži. P?ítel mi odmítá ji mít doma, protože je pravda, že trochu smrdí (já vím, že ne moc) ale p?ece. Napište mi Vaše zkušenosti s obydlím fretky, jestli se Vám zdá lepší, aby bydlela doma nebo venku.

ch+venku+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:46.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-03, 13:54
Náš bohoušek s námi bydlí v byt? a každá další fre?ulka, kterou si do budoucna po?ídím taky bude vevnit?. M? ani mému manželovi jeho pach nevadí, m? bohoušek voní, teda když si naschvál nepšoukne - což je tedka jeho oblíbená hra "jak mu?it pani?ku" :o)) Lítá nám v posteli, ob?as tam i usne. Jenom více uklízim a peru každý týden povle?ení. Všichni kdo u nás byli ?íkají, že by nepoznali, že v kuchyni je klícka s fretulkou.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:46.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2003-09-03, 14:35
Manžel vyráb?l klec s tím, že bude umíst?ná na "zaskleném" balkon?. Zatím je balkon otev?ený, takže jsem ho "ukecala", aby mi dovolil klec v obýváku. M? to tak vyhovuje, Pepe taky, ale on už se t?ší, až ji p?est?hujeme :o(. Te? už to asi do zimy nebude, až p?íští rok.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-09-03, 14:39
Mojí fretce p?edchozí zima nevadila (-20 C) akorát jsem m?la strach aby nenastydla a nenastydla, což je pravda. Te?, když jsem šla z ob?da, tak jsem zašla do zverimexu (prodava?ka má fretku taky doma) a ta mi ?ekla, že fretce, pokud je zvyklá, tak jí to nevadí a naopak (v tom m?la pravdu) mají fretky co bydlí venku krásný hustý kožíšek, že prý ten její fre?ák má už te? ?idší kožíšek. Tak asi nechám Nikouše venku.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-09-03, 15:16
Kuko ma volieru na presklennom balkone, ale spava kde uyna ya vhodne, ciye bud tam, alebo v kupelni. Pach urcite citit je, ale nie je to problem. Myslim, ze je na chovatelovi, kde si fretku necha. Urcite tie, co su dnu maju iny kozuch ako tie, co su von.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-04, 17:08
My máme Báru taky v kuchyni, kde i spíme. Máme totiž garsonku, takže by se ani do chodbi?ky její voliéra nevešla. Nemyslím si že smrdí. Pokud jí nevy?istím zách?dek, cítím jí,al jinak je vše ve vo?avém a to se mi líbí. Zatím kdo u nás byl, tak jen jeden kamarád ?íkal, že jí cítí, prototže žádné zví?e nechová. Ostatní kamarádi k nám p?estali chodit, jelikož jsem se s nima nepohodla kv?li Bá?e, d?lali si srandu a použíbají hrubá slova, když nás s Bárou vidí. Kolikrát se naštvu a jdu pry?. P?ítel už n?kolikrát zasáhl, a? si ty blbý kecy nechá, ur?it? nesmrdí o nic víc, než jeho smradlavý fusky z jeho koženejch bot. Tak si myslím, že s náma p?estali kamarádit jen kv?li našemu d??átku. Ale m? to v?bec nevadí, na sv?t? je spoustu hodných a dobrosrde?ných lidí.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-04, 17:45
Kopretinka: na lidi se vybodni. pokud ?íkají, že smrdí, tak nechovají žádná zví?átka. Každé zví?átko smrdí. Když si bohoušek nepšoukne tak mi náhodou strašn? voní (i mému manželovi), po?ád ho ?uh?ám v kožíšku.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-09-15, 15:19
To boubela: velmi m? pobavilo, když jsem p?ijela ze srazu v piet. parku a m?j p?ítel mi ?ekl, že jsem fakt prdlá, že já jediná jsem svoji Nikitu pusinkovala a nikdo jinej to ned?lal. M? Nikita taky voní, tak k ní po?ád ?uchám a pusinkuju ji hlavi?ku - a jí se to líbí, tak co, žejo. :-))

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-15, 15:27
No jasn?, že to je normální. Já se s Bárou sice nemazlím, protože ona nevydrží na míst? (je ješt? malá) ale dám jí pusinku na hlavi?ku.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-15, 19:27
"H?uh?at" v kožíšku je opravdu úžasné. Vendel taky nijak nepáchne, jen když se "rozleží." Ale to nepovažuju za pach. Takovej mokrej pes, to je jiná síla :-)

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-16, 16:46
To Markéta: No jasn? tcho?i prost? von?j :o))

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-17, 01:38
Jo, svatá pravda, ale vysv?tluj to mému p?íteli, kterej kdykoli vytáhnu tcho?e z pelechu tvrdí, že mu smrd?j nohy :o))

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-17, 12:46
To Markéta: Tcho?ovi nebo p?ítelovi :o))

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-09-17, 13:03
Naše Bára teda smrdí. hlavn? když ji dýl držím v ruce, která se mi tím pádem zapotí. Je to síla, když si k ní ?ichnu, ale co nad?lám.

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-17, 13:08
Boubela: samosebou tcho?ovi :-) Ale vlastn? nevím, dlouho jsem ne?uchla k noži?ce ani jednoho z nich - že by to m?l m?j drahoušek jako v p?ísloví Podle sebe soudím tebe? :o))))

Re: Bydlení venku nebo v byt?!?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2003-09-17, 22:34
No jasn?! A komu se potí ruce, ten si tu fretku zasmrdí a pak se diví :o))))

Re: Chov venku nebo v byt?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-18, 00:30
Vida! To m? nenapadlo! On mi zasmrdí tcho?e a pak to na n?j svede. Už se t?ším, až mu to povím. Sd?lím výsledek:-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 12:06.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist